Krecenje

Kod nas u Kragujevcu je neka na kojoj pise cool (nisam pogledala proizvodjača) 1kg-355 din,a od 2.5kg je 825din.Manja pokriva 10 kvadrata,a veća 25.Iskreno ja sam očekivala da je to mnogo skuplje jer kada saberem poludisperziju+tonere dodje na isto.videću koji je proizvodjač pa javljam.
 
fotografija00021.jpg
Evo je boja
 
Nije loše ali sam odlepila kada sam došla kući i videla da su svi zidovi zeleni.A pazite ovo:U prodavnici umesto žutog i plavog tonera daju mom mužu plavi i zeleni.Okreče oni lepo plafon pa hajde da toniraju boje.Majstor prvo otvori plavi toner sipa ga u disperziju-sve,i moj muž kad je video umalo se nije šlogirao.Trebalo je prvo ceo žuti,pa da se okreče 2 zida,pa da se tu dodaje po malo plave dok se ne dobije zelena.Kad je ukapirao da nema žutog tonera muž ode da kupi a majstor u medjuvremenu sipa i ceo zeleni toner u to plavo.Kad se vratio imao je šta da vidi.U kanti boja kao ona kutija od pampers maramica.Joj jedva je čovek preživeo .Kaže majstor sad ćemo mi to da sredimo sa ovom žutom ,pa u sve to dodaju još i žutu.I evo šta ispade.
 
Boja i nije tako loša,mada mi deluje malo prejaka,a i nameštaj koji smo naručili je u nijansi limun zelene.Bojim se da će sve da se utopi.Moraću da otvaram sa nekim detaljima.E tako smo se zabavili juče,još majstor naplati 1500 din,(valjda ga bilo sramota što je zabrljao-a i treba) i kaže kada odlučimo da krečimo neku drugu da ga pozovemo,krečenje je gratis......:hahaha::zcepanje::hahaha::zcepanje::hahaha::zcepanje:na kraju se slatko ismejasmo....od muke.
 
Poslednja izmena:
Aj ako se setis kako se zove ona mermerna tehnika javi mi molim te :) i meni to esktra izgleda...
Tvoja zelena boja je ekstra,moja u sobi je jos malo tamnija od te i malo drecavija,al napokon resili da je prekrecimo sad. Dojadila mi je,ali ok je ne iritira onako previse...Recimo mi smo uzeli zute zavese malo su otvorile sobu i fino izgleda..
 
Moja zelena mi malo para oči ali gotovo je.Obzirom da je soba za dečaka ubaciću detalje u beneton bojama,malo ramova za slike,neku svetliju zavesu,uradićemo police na slobodnom zidu pa će malo da otvori.
 
Ma nemam sad zivaca za to.Sledece godine cu prekreciti samo ta dva zida.Imam puno fotografija velicine 30x40 na kojima je nas klinac pa cu kupiti ramove u beneton bojama i okaciti na zid,i jos neke sitnice pa ce biti ok.
 
Baš mi je žao što sam tek sad videla ovu temu. Naime, pre samo 2 nedelje i ja sam jednu sobu okrečila u narandžasto pa znam ponešto o tome.
To je lepa, topla boja. Sada kad su vrata od sobe otvorena i poglada se iz hodnika - deluje kao da je puna sunca :).
Moja devojačka soba je bila kompletno ofarbana u boju narandžine kore, i plafon i zidovi a pošto je soba bila mračnjikava - baš ju je podiglo. A ni ja nisam prolupala, dakle nije opasno po zdravlje.
Ne znam zašto uzimate molere za sobu koju treba samo ofarbati bez ikakvog krpljenja i gletovanja. Ja sam tu bandu odavno isterala iz moje kuće i nemam sr...nja još i sa njihovim brljotinama.
Moja soba je svetlija narandžasta, dakle ne baš ona sasvim drečava. Lepo sam otišla u farbaru, pogledala ton kartu boja koje oni mogu da smešaju, naručila 6 kg i to je to. Nema razmišljanja da li ću pogoditi nijansu, koji toner tražiti a koji će mi oni dati itd. To je obična poludisperzivna bela boja u koju oni u farbari po nekoj svojoj formuli dodaju ekstra jake tonere i sve ti lepo smešaju da bude baš ona nijansa koju si odabrala. Ako pofali - napraviće još kilu-dve potpuno iste. I cena je sasvim prihvatljiva, nešto malo skuplja od obične bele boje.
Ja sam prezadovoljna i od sad ću uvek raditi ovako a preporučujem i ostalima.
Jedini je problem što se na ovaj način ne mogu dobiti čiste, ekstra jake boje, jer njima ne može biti osnova obična bela poludisperzija. Npr. čista crvena, bordo, tamno ljubičasta, crna itd, ali za njih treba imati i ambijent - ogromnu prostoriju koju tamne boje neće gušiti. Za to farbare imaju drugu ton kartu, i to su perive boje, ali su mnooooogo skuplje. A imaju i jednu manu: kad kapnu i osuše se na nameštaju ili stolariji više se ne mogu skinuti. Svejedno, vrlo su popularne za neke detalje kao što su niše, rad sa šablonima, linije, ili samo jedan zid.
 
Poslednja izmena:
Moj muž kreči uvek ali ove godine je imao probleme sa desnom rukom,išao na terapije pa nije smeo da je forsira.Inače sve što možemo radimo sami jer smo par puta imali loša iskustva sa majstorima.Ali kad mora,mora...:histericna:
 
Aj ako se setis kako se zove ona mermerna tehnika javi mi molim te :) i meni to esktra izgleda...
Tvoja zelena boja je ekstra,moja u sobi je jos malo tamnija od te i malo drecavija,al napokon resili da je prekrecimo sad. Dojadila mi je,ali ok je ne iritira onako previse...Recimo mi smo uzeli zute zavese malo su otvorile sobu i fino izgleda..

...ottocento...:D
 
Zna li neko kako da dobijem ovakvu boju zute,tj da bude tako kao izmesane svetlije i tamnije nijanse zute bas kao na slici? svaki savet je dobrodosao!


ovo je spatulat, ali generalno mozda nesto slicno dobijes ako pomesas zutu i narandzastu ali ih ne izmesas dobro, zatim sundjerastim valjkom na zid naneses u polukruznim pokretima.
 
Baš mi je žao što sam tek sad videla ovu temu. Naime, pre samo 2 nedelje i ja sam jednu sobu okrečila u narandžasto pa znam ponešto o tome.
To je lepa, topla boja. Sada kad su vrata od sobe otvorena i poglada se iz hodnika - deluje kao da je puna sunca :).
Moja devojačka soba je bila kompletno ofarbana u boju narandžine kore, i plafon i zidovi a pošto je soba bila mračnjikava - baš ju je podiglo. A ni ja nisam prolupala, dakle nije opasno po zdravlje.
Ne znam zašto uzimate molere za sobu koju treba samo ofarbati bez ikakvog krpljenja i gletovanja. Ja sam tu bandu odavno isterala iz moje kuće i nemam sr...nja još i sa njihovim brljotinama.
Moja soba je svetlija narandžasta, dakle ne baš ona sasvim drečava. Lepo sam otišla u farbaru, pogledala ton kartu boja koje oni mogu da smešaju, naručila 6 kg i to je to. Nema razmišljanja da li ću pogoditi nijansu, koji toner tražiti a koji će mi oni dati itd. To je obična poludisperzivna bela boja u koju oni u farbari po nekoj svojoj formuli dodaju ekstra jake tonere i sve ti lepo smešaju da bude baš ona nijansa koju si odabrala. Ako pofali - napraviće još kilu-dve potpuno iste. I cena je sasvim prihvatljiva, nešto malo skuplja od obične bele boje.
Ja sam prezadovoljna i od sad ću uvek raditi ovako a preporučujem i ostalima.
Jedini je problem što se na ovaj način ne mogu dobiti čiste, ekstra jake boje, jer njima ne može biti osnova obična bela poludisperzija. Npr. čista crvena, bordo, tamno ljubičasta, crna itd, ali za njih treba imati i ambijent - ogromnu prostoriju koju tamne boje neće gušiti. Za to farbare imaju drugu ton kartu, i to su perive boje, ali su mnooooogo skuplje. A imaju i jednu manu: kad kapnu i osuše se na nameštaju ili stolariji više se ne mogu skinuti. Svejedno, vrlo su popularne za neke detalje kao što su niše, rad sa šablonima, linije, ili samo jedan zid.

Sve si ovo ok napisala svaka cast evo i mi sami krecimo vec godinama, cak smo ove godine sami boju izmesali . Uzmes onaj toner za fasadu , kada je u pitanju poludisperzija i njega sipes i mozes dobiti jace boje, naravno u zavisnosti od kolicine tog tonera, ali je izvodljivo, mi smo u decojoj sobi dobili tirkiz i to onu tamnu.
Ali imam zamerke za ovu boju za koju kazes da je skuplja, ja inace nju koristim za dnevnu sobu vec par godina unazad i koristim VITEXOVU,jeste ona malo skuplja ali sa 1kg mnogo vecu povrsinu okrecis nego poludisperzijom, plus sto se moze bristati ali kada kapne na nesto skida se itekako dobro, jer ona zapravo ne prska mnogo poput poludisperzije, inace se sa poda ljusti poput slicice , znaci skida se lako i na sve drugo.;)
 
Te "skuplje" boje su one sasvim perive, obično su uvoz iz Grčke.
Nikad nisam koristila Viteksove boje, kod nas ih nema, a meni se zbog kante farbe ne ide za Beograd. Još ako nedaj Bože pofali - samo da se ubiješ...:mrgreen:
Sad sam slikala onu moju narandžastu sobu ali ne mogu da skinem slike a moj kućni stručnjak spava. Čim ih skinem postaviću ovde.
 
Bolje se dušo moja ohrabri da crtaš po zidu, jer te nalepnice su u beogradu od 1700-2500 dinara ... jako su skupe .... Dobiješ na kartonu 70x100 nekoliko aplikacija i to ti je što ti je .... a cena paprena ...

Možda možeš da kupiš metar samolepljive tapete i da po njoj isrtaš šare, isečeš i zalepiš na zid - eto jedne jeftinije ideje.
Ja sam kupila stikere na pijaci - 120 dindži!
Jesu kineski, ali i kod kineza su oko 500, a u knjižarama su 2.700 (nemački).
Još ih nisam nalepila, nekako me sve strah kako će to da drži.
 
Evo moje Žućke. Slikana je po sunčanom danu pa boja deluje jača nego što u stvari jeste.
Još uvek nije sređena, nema zavesa itd, ali će je i to omekšati.
14m3rpv.jpg

2pu0h8x.jpg
 

Back
Top