Krecenje

Yellow captures the joy of sunshine and communicates happiness. It’s perfect for kitchens,
dining rooms, and bathrooms, where happy color is energizing and uplifting. In halls, entries,
and small spaces, yellow can feel expansive and welcoming.
Yellow although is a cheery color is not a good choice in main color schemes of a room.
People are more likely to lose their tempers in a yellow room. Babies also seem to cry more
in a yellow room. This color tends to create feeling of frustration and anger in people.
This color is the most fatiguing on the eyes.
In chromotherapy yellow was believed to stimulate the nerves and purify the body.

Orange evokes excitement, enthusiasm and is an energetic color. While not a good idea
for a living room or for bedrooms, this color is great for an exercise room. It will bring all
the emotions out that you need when jumping into your fitness routine. In ancient cultures
orange was used to heal the lungs and increase energy levels.
http://www.rol.vn/resourcedetail/3/1114/room-colors/

http://design2designer.com/interior/how-to-choose-color/48-yellow-color-in-the-interior-design
http://design2designer.com/interior/how-to-choose-color/50-orange-color-in-the-interior-design
 
Jedino mi ostaje da kombinujem kivi zelenu i žutu-narandzastu.Na slobodne zidove zelena,a na one sa garderobnim i radnim delom da ide žuta ili narandzasta-onda se neće videti velika površina pod tom bojom.
 
Jedino mi ostaje da kombinujem kivi zelenu i žutu-narandzastu.Na slobodne zidove zelena,a na one sa garderobnim i radnim delom da ide žuta ili narandzasta-onda se neće videti velika površina pod tom bojom.

Zutu nemoj ni u snu da stavljas. - PRIVLACI MUSICE!

Probaj zelenu sa primjesom oker boje u odnosu 3 : 1
 
Zutu nemoj ni u snu da stavljas. - PRIVLACI MUSICE!

Probaj zelenu sa primjesom oker boje u odnosu 3 : 1

Evo čizmić mi otvorio oči :lol: Ove godine smo okrečili kuhinju u žuto i baš komentarišemo kako ove godine ima muva više nego ikad... mora da je od kiša i vlage, ni na kraj pameti da je od žutog :lol:
 
Ja imam zelenu u sobi,nije hladna uopste.mozda zato sto mi je namestaj nekih braon tonova. ali mi je dosadila vise, imam je 5 godina sigurno,i vec pocinjem da osecam kao da sam u bolnici ili zatvoru :) planirala sam isto da je prekrecim u narandzastu
 
..zuta i narandzasta boja podstichu agresivnost i nervozu..
..razmislite josh malo o toj boji, narochito ako je jaka.. :confused:

Pazi njega kako se razume u boje:lol:....žuta i narandžasta i zelena su najpoželjenije bolje za prostor...treba izbegavati crvenu,plavu i tamno ljubičastu to loše utiče na raspoloženje....

Tema#.......pređi podlogom jednom, pa onda stavi šta hoćeš na zid.;)
 
Jedino mi ostaje da kombinujem kivi zelenu i žutu-narandzastu.Na slobodne zidove zelena,a na one sa garderobnim i radnim delom da ide žuta ili narandzasta-onda se neće videti velika površina pod tom bojom.

Stavi pastelno zelenu i malo jaču žutu ja to radim već godinama i jako dobro izgleda;)....nemoj tu kivi da stavljaš brzo ćeš se predomisliti.:lol:
 
Ako krecis akrilnom, obavezno uzmi podlogu. Mi smo skoro krecili u bordo samo jedan zid (ostalo je bila poludisperzija), pa nam je negde vise primilo boju, negde manje. Raspitaj se.
 
Podloga je obavezna bar za prvi put kada se koristi ta boja, posle i ne mora .

Evo slike deo moje dnevne sobe sa kombinacijom zute i zelene .;)

picture355.jpg
 
Podloga je obavezna bar za prvi put kada se koristi ta boja, posle i ne mora .

Evo slike deo moje dnevne sobe sa kombinacijom zute i zelene .;)

picture355.jpg

Super je kombinacija.E ovako stvari stoje,majstor kaže da je mnogo bolje uraditi sa poludisperzijom,nećemo dobiti intenzivne boje ali i ako uradimo sa akrilnom neće to biti taj efekat kao na gletovanom zidu.Ovde se krečenje akrilnom naplaćuje 1.5 po kvadratu, a sa poludisperzijom 0.5 eura.Pretpostavljam da on navija za svoj dzep i da je to ok rekao bi "ma da biće super sa akrilnom". E zbog toga smo ipak pristali na poludisperziju.Slikaću sutra kad se završi pa da sumiramo utiske.Hvala svima na savetima.Kiss za sve:cmok:
 

Back
Top