Krecenje

Mi smo jednom gletovali prstima :cool:
I verujte mi taj zid je .......trajno upropascen :zcepanje:

Ne gletovati sam nikako ....po cenu da ostane neizgletovano.

Maaaa, moj ćale redovno gletuje u kući, i ja sam prošlo krečenje... posle lepo ošmirglala, sa sve nano maskom na licu :mrgreen: Al dobro, mi smo porodično talentovani za te pipave poslove, svi mi đedovi bili zidari ;)
 
Ako ti je u pitanju prozor nema greske sa kmarnicima.
Imam na prozoru komarnik vec 10 godina radi ko sat.
Problem nastaje sa komarnicima na balkon vratima , zbog nekih poluga koje nemaju adekvatnu jacinu....

Dokle god mislis da stavis komarnik na prozor , sve je ok.

Ma za prozor, za vrata me baš briga, nek odlučuju drugi :) A jel može da cirkuliše vazduh kroz komarnik?
 
Planiram da postavim rešetke na svim prozorima u stanu. Ima li neko iskustva sa tim? Gde, šta, cena materijala i montaže, majstori? Htela bih da to budu ukrasne zaštitne rešetke od kovanog gvožđa. Da li je potrebna neka saglasnost od ostalih stanara zgrade, opštine ili ne, zbog narušavanja spoljnog izgleda zgrade?
 
Planiram da postavim rešetke na svim prozorima u stanu. Ima li neko iskustva sa tim? Gde, šta, cena materijala i montaže, majstori? Htela bih da to budu ukrasne zaštitne rešetke od kovanog gvožđa. Da li je potrebna neka saglasnost od ostalih stanara zgrade, opštine ili ne, zbog narušavanja spoljnog izgleda zgrade?

Moja deca kad su kupili stan ja im normalno pomogla oko krecenja i ciscenja ali....
Kad su se uselili nameste deciju sobu.I ja uhvatim moju unuku na delu kako se popela na ivicu kreveta pa na radijator i otvara prozor:eek::eek:
Imala je nepune 2 god. i vuce li vuce rucku od prozora.U jednom momentu prvo krilo otvori.
Za 2 dana su bile resetke na prozoru:zper:*** 4-ti sprat:rtfm:
Tako da....sto je sigurno uradi.Pogledaj malo zgrade okolo:rtfm:
I dan danas nema strah od visine.Pentra se gde stigne.
A kad je ja cuvam trcim za njom ko sumanuta.Jer nikad ne znam sta ce joj pasti na pamet.Sada je trenutno aktuelno drvece po parku.
Majstore imas po oglasima:bye:
 
Planiram da postavim rešetke na svim prozorima u stanu. Ima li neko iskustva sa tim? Gde, šta, cena materijala i montaže, majstori? Htela bih da to budu ukrasne zaštitne rešetke od kovanog gvožđa. Da li je potrebna neka saglasnost od ostalih stanara zgrade, opštine ili ne, zbog narušavanja spoljnog izgleda zgrade?
То може да ти уради сваки бравар. Види који ради повољно и лепо.
 
Planiram da postavim rešetke na svim prozorima u stanu. Ima li neko iskustva sa tim? Gde, šta, cena materijala i montaže, majstori? Htela bih da to budu ukrasne zaštitne rešetke od kovanog gvožđa. Da li je potrebna neka saglasnost od ostalih stanara zgrade, opštine ili ne, zbog narušavanja spoljnog izgleda zgrade?
e,na pf `beograd` je forumas brzi bravari srbije...mislim da on radi,i ima svoju radnju.pitaj njega
 
Ne znam ti ja te ekoloske , al sam jako zadovoljna grckim vitexom.
Lepo se boji, lepe su boje po ton karti i mogu da se brisu vlaznom krpom kad se zaprlja tako da ne moras da se nerviras kad ti se isprlja tek okrecen zid.

Mada su i nase jub boje meni bile sasvim ok.
 
Ja imam vitex, koje kao mogu da se peru, sutra malo, ostaje mi boja na krpi i vidi se na zidu gde sam obrisala. :confused:
Mozda zavisi od nijanse, moja je ona drecava, najdrecavija crvena, kao etiketa kokakole.
U spavacoj mi je grcka plava, nju nisam probala da brisem.
 
E vidis ja perem zid cak i hemijom i radi.
Uvek malo ostane na krpi al ne toliko da se oguli boja.
Oko Lakinog boxa je bas bio strokav zid pun sivih takcica ...i tacaka :)
Ja sam to prebrisala i eno ga zid skoro pa ko nov.
Nijansa zida je svetlo ljubicasta.
Zadnji put sam pogresila sto nisam cesce ispirala krpu pa sam ja zamazala al to samo ja vidim , niko ne bi drugi.
 
Sad me kistina podsetila kad sam bila 7 mesec trudnoce mene uhvatilo da krecim il da crknem.
Muz nije hteo ni da cuje i ja uhvatim drugaricu i odemo po boje i krenemo u tu avanturu.

Kupatilo plavo.
Hodnik drecavo crven
Trpezarija teget
Dnevna zuta sa jednim zelenim zidom
I kuhunja narandzasta.
Spavaca je bila zuta .

Nasta je to licilo ...papagaj manje boja ima od tog stana.
A najveca fora je bila sto u to vreme jos nisu tonitali boje po farbarama nego si morao sam a nas dve nasle neke istonirane boje i kupile , platile ko da su od zlata i posle par godian kad je doslo vreme da se prekreci zovem ja molera , dodje covek gleda :think: :eek: pita cime ste ovo bojili, objasnim ja , kaze on - pa vi niste normalne to je boja za fasade to nema sanse sad da prekrecim ...Ako ne uspem i bude izbijalo moram sve da gletujem ...

Ja pobegla iz stana , muz hteo da me ubije.
Al prekrecise ...
 
svratih u farbaru roma,i na pitanje prodavcu `koju bi ste vi farbu uzeli za krecenje stana`...lupnuo je rukom po kanti maxipol...i rekao `ovu`
prema tome,dabome,uzecu je i ja
 
svratih u farbaru roma,i na pitanje prodavcu `koju bi ste vi farbu uzeli za krecenje stana`...lupnuo je rukom po kanti maxipol...i rekao `ovu`
prema tome,dabome,uzecu je i ja

klasicna zamka dobrih trgovaca :zper: kad god ti nesto kazu ili preporuce znaj da lazu. dal iz nekog interesa ili iz neke pakosti, ne znam nisam sigurna, al retko koji je iskren.:mrgreen:
 
svratih u farbaru roma,i na pitanje prodavcu `koju bi ste vi farbu uzeli za krecenje stana`...lupnuo je rukom po kanti maxipol...i rekao `ovu`
prema tome,dabome,uzecu je i ja
najjeftinija jeste ali meni je bekament najbolji po odnosu para i kvaliteta
maxipol 850 din
bekament 1000 din
jub 1600 din
p.s. ovih dana sam testirao sve tri :)
 
da li mi neko moze reci da li postoji neko pouzdano sredstvo za skidanje kreca (u koji je sipana boja).. uglavnom,krecenje nije dobro ispalo pa to sve treba oprati... ako neko zna nek mi javi.. :)
 
Molim vas za pomoć.Sutra treba da krečimo dečiju sobu.zidovi nam nisu gletovani,ima samo 1 sloj kreča i 1 premaz poludisperzije.Da li na ovakav zid možemo da idemo sa akrilnom bojom s obzirom da su zidovi dobri a nama se od tonova sa poludisperzijom ne dopada ništa.Mi bi smo jake nijanse žute i narandzaste.Unapred hvala
__________________
 
Leleeee a meni je ceo stan zut i narandzast, a kuhinja i bordo :D, jel vam ja izgledam nervozno?:D
Mi kad smo krecili, ispod mislim da je bio jedan sloj poludisperzije, a preko smo isli sa ovim bojama sto mogu da se peru i sve je ispalo ok.
Samo hrabro napred :super:.
 
Leleeee a meni je ceo stan zut i narandzast, a kuhinja i bordo :D, jel vam ja izgledam nervozno?:D
Mi kad smo krecili, ispod mislim da je bio jedan sloj poludisperzije, a preko smo isli sa ovim bojama sto mogu da se peru i sve je ispalo ok.
Samo hrabro napred :super:.

E hvala.Majstori kažu da zid mora da bude kao ogledalo za ove boje ali ni naš nije toliko loš.Dajte onda neki predlog za boje,popodne moram da kupim.:sad2:Koje dve da kombinujemo
 
Poslednja izmena:

Back
Top