Krecenje

U pravu si............ali bojim se da opet neću supjeti,pa na kraju zovi molere da to završe,a ima još poslova za obaviti,tako da je i vrijeme kratko!
U svakom slučaju hvala na savjetima! ;)
jasam sa tim trend krecila ,gde je obicna boja mora vise puta ,a gde je bio trend i pre samo jednom , mislim dasi trebala gore trake staviti da ima linija , meni to lepse ,ali zavisi od visine , dobra je boja i od zorke ali nikako razblazovati alimoze se dodati u beli jupol za toniranje ispadne suiiuper
 
Ako hoces da toniras disperziju gotovo bojom, onda je najbolje uzeti Dulux. Inace, te boje su vrhunskog kvaliteta, i nema smisla ne nanositi ih na perfekno izgletovane zidove. Jedan litar te boje bez problema tonira 10-15 litara disperzije, bez mnogo gubitaka na intenzitetu boje.
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje.(ili više :D ).
Nedavno sam dobio od tašte 2 Hübner airless kompresora za farbanje.
Uz njega i par pištolja iste firme.
Jedan (ima svoj spremnik za farbu u obliku levka od oko 5-6 litara ) sam isprobao i spoljni zid od oko 10m sam ofarbao za 10 min.
Inače u toku farbanja pritisak je 150 bara... Hteo bih kupiti još jedno crevo , ali niko od prodavaca nije ni čuo za airless. Svi mi nude ono narandžasto spiralno crevo. :dash: . Zna li ko gde se to može naći ?
Drugi airles je veći i jači. Nije hteo da radi pa sam ga dao majstoru da popravi. Popravio ga je , ali kaže da mešač za farbu treba biti stalno uključen , jer ako ne prskam a motor radi , pritisak sve vreme raste , pa ode dihtung.Inače na ovom prvom , kad pauziram sa prskanjem a motor radi , pritisak počne da se penje do 250 bara (pa sam ga isključio da se ne igram). Ima li ko iskustva u vezi ovoga ?
Ovaj drugi nema levak nego farbu prima preko creva,ali ne vuče , nego farba treba slobodnim padom da ulazi u mašinu. Je li to normalno ?
I još jedno pitanje : da li je moguće ovo koristiti za nešto drugo sem farbanja ? Na primer za gletovanje. I da li ovaj kompresor može da gura vazduh?
Na netu ništa nisam našao o Hübner-u....
Hvala unapred i pozdrav.
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje.(ili više :D ).
Nedavno sam dobio od tašte 2 Hübner airless kompresora za farbanje.
Uz njega i par pištolja iste firme.
Jedan (ima svoj spremnik za farbu u obliku levka od oko 5-6 litara ) sam isprobao i spoljni zid od oko 10m sam ofarbao za 10 min.
Inače u toku farbanja pritisak je 150 bara... Hteo bih kupiti još jedno crevo , ali niko od prodavaca nije ni čuo za airless. Svi mi nude ono narandžasto spiralno crevo. :dash: . Zna li ko gde se to može naći ?
Drugi airles je veći i jači. Nije hteo da radi pa sam ga dao majstoru da popravi. Popravio ga je , ali kaže da mešač za farbu treba biti stalno uključen , jer ako ne prskam a motor radi , pritisak sve vreme raste , pa ode dihtung.Inače na ovom prvom , kad pauziram sa prskanjem a motor radi , pritisak počne da se penje do 250 bara (pa sam ga isključio da se ne igram). Ima li ko iskustva u vezi ovoga ?
Ovaj drugi nema levak nego farbu prima preko creva,ali ne vuče , nego farba treba slobodnim padom da ulazi u mašinu. Je li to normalno ?
I još jedno pitanje : da li je moguće ovo koristiti za nešto drugo sem farbanja ? Na primer za gletovanje. I da li ovaj kompresor može da gura vazduh?
Na netu ništa nisam našao o Hübner-u....
Hvala unapred i pozdrav.


http://www.obertech.de/epages/Koehl...echentechnikGmbH/Categories/Zubehoer/Schlauch
 
Да ли је кречење везано искључиво за лијепо вријеме или се под одређеним увјетима може изводити и у зимским мјесецима? Ако може - који су то увјети?
 
Да ли је кречење везано искључиво за лијепо вријеме или се под одређеним увјетима може изводити и у зимским мјесецима? Ако може - који су то увјети?

Naravno, samo leti ili u toplim danima, zimi nikako, zato što zidovi brzo upijaju farbu i brže suše, onda je atmosfera zdravija da ne zaudara na miris farbe u zatvorenoj prostoriji.
 
Farbara nije dobro odradila posao.

Mozes da farbas zidove i zimi, nema prepreka. Bitno je samo da farbi nije istekao rok, sto je cest slucaj kada se kupuje zimi, i da prostorija koja se radi nije hladna. Ako ne planiras da spavas u toj prostoriji, posto ce vazduh biti vlazniji, dok se ne osuse zidovi, nema prepreka.
 
Par godina max, uvek kad kupuješ gledaš datum proizvodnje i rok trajanja, nekada se dešavalo da kupiš na proleće - pokvarenu jer je stajala od prošle godine pa još i zaledila u magacinu. Svejedno ako imaš neku staru, otvoriš i promešaš, ako ide lako onda nije pokvarena a ako napipaš glinu na dnu ili smrdi onda je sigurno crkenzi ;)
 
Ove tonirane, akrilne i disperzije obicno imaju rok traanja od 6 meseci. Ili se usmrede, razjedine, a kod toniranih postoji mogucnost da se pigment razjedini, i onda imas problem, jer ce zidovi ispasti sareno.
 
Dada i tonirani zidovi posle izvesnog vremena gube na intenzitetu boje, postaju svetliji i pastelniji. I to treba uzeti u obzir prilikom bućkanja mada sam ja apsolutno protiv tonera jer su odavno izašli iz mode ali eto, mi kasnimo po 10 godina :)
 

Back
Top