Krecenje

nemaju u Eurohrastu ,kazu da to ne drze...a i na 10tak mesta sam pitao gde god sam prolazio i da je bila prodavnica koja bi mogla da ima tako nesto..

Da nebi više lutao, probaj u Merkuru, oni imaju ama baš sve što se može zamisliti, jeste malo skuplje ali se sve kupi na jednom mestu. U principu se te stvari kupuju u gvožđarama.
 
Imaš da kupiš u farbari onu skid boju ili kako se već zove, ona se namaže na staru boju i izgrize je, naduje se i otpadne. U tvom slučaju samo potopiš te čepove i kvake, posle očistiš bez problema boju.
 
nemaju u Eurohrastu ,kazu da to ne drze...a i na 10tak mesta sam pitao gde god sam prolazio i da je bila prodavnica koja bi mogla da ima tako nesto..

Pogrešio sam u nazivu. Eurohrast je firma za sečenje iverice i radi u prizemlju, na spratu iznad njih je prodavnica "Iver", na njih sam mislio.
Relativno blizu je i ZoMont.
 
Ako može savet baš bi mi trebao. :worth:

Treba da okrečim jedan omalterisani zid koji se neće gletovati. Planiram da mu stavim dve ruke podloge za krečenje da ga malo imregniram i da onda stavljam boju. E sad, imam pola kg pune disperzije neke tamne nijanse koju sam mislila da razblažim sa belom i da dobijem neku svetliju nijansu pa sa tim da krečim. Zanima me da li mogu tu punu disp. da mešam samo sa punom disp. belom ili bi moglo i sa polu disper. i drugo da li će to da se 'uhvati' preko te podloge na nemalterisanom zidu??

Hvala unapred!
 
Loša ideja totalno.
Negletovan zid nikad ne može da bude kako treba kad se okreči. Ne bi ti ni bila dovoljna obična podloga nego bi morala grund da staviš a on ti je skuplji od bilo koje boje ili gleta.

Gletuj pa farbaj akrilom ili disperzijom ..poludisperzija je prevaziđena stvar.
 
Slažem se za gletovanje ali to je neki nebitan zid i samo bih da nije grozno siv. Drugo, imam već taj materijal - podloga, pola te neke pune disperzije pa bih da nekako to iskoristim da ne bacam pare. Mislim i puna i polu su na vodenoj bazi jel da? Teoretski mogu da se pomešaju samo je pitanje da li će se pri mešanju sjediniti.
 
Polu disperzija je osiromasena, razblazena, disperzija. Nigde u svetu se i ne proizvodi, nego eto, kriza, losa vremena, pa je bilo najbitnije samo da je sto jeftinija farba. Mozes slobodno da pomesas. Mozda bi cak bolja varijanta bila da predjes zid belom polu disperzijom, pa da onda naneses tu boju koju si naumila. Jedan prelaz podloge je sasvim dovoljan, samo nanesi malo jacu podlogu, npr 1:4.
 
Hvala ti puno! :heart: Našla sam po netu isto to objašnjenje koje si ti napisao i testirala sam pomešano jedno i drugo - sve ok. Najnormalnije se meša i nanosi. Stavila sam već jednu ruku podloge ali staviću još jednu sutra i manje ću je razblažiti.

Ako može samo još savet pošto želim nijansu plavo- ljubičastu , jako svetlu varijatnu. Da mešam belu sa ljubičastim i plavim tonerom? Da dodam kap crnog?
 
Ti toneri bas i nisu nekog kvaliteta, ali mozes da dobijes svetliju nijansu. Ja tonirane boje iskljucivo mesam u farbari ili kupujem vec gotove boje, tako da po tom pitanju ne mogu da ti pomognem puno, ali ti ipak savetujem da prvo predjes belom, pa tek onda dve ruke nijanse koju zelis.
 
Pokušaj da smešaš neku mini količinu (recimo 1 dl) čisto da vidiš koliki je otprilike odnos boja. Nanesi na zid negde gde se neće puno videti, jer je boja drugačija kad se osuši. Crnu nemoj dodavati osim ako želiš da dobiješ neku sivu nijansu.
Kada budeš pravila celu količinu boje dodaj tonere postepeno, na kap (osobito plavi jer je vrlo jak) pa svaki put dobro promešaj. Kad ti se učini da je otprilike dobro, opet malo nanesi na zid i ostavi da se osuši da bi videla šta si zapravo namešala.
Vodi računa i o tome da je ljubičata boja drugačija na sunčanoj svetlosti i na svetlu sijalice, osobito štedljive.
 
WP_001709.jpg


Evo to su nijanse koje mogu da dobijem od tamno ljubičastog i plavog tonera. Na žalost ne mogu da pronađem crni gde sam ostavila a mislim da bi sa njim dobila malo mutniju nijansu. Nema šanse da dobijem to što sam zamislila.
 
drvenarija i radijatori gotovi...sad ce majstor za vikend da kreci i gletuje gde treba...dakle trebao bi jednu ruku gletovanja gde treba i 2 ruke krecenja? to je neki standard ako sam shvatio?
 
Zavisi koliko je usran stan, ponekad se gletuje više puta, kreči više puta... Ako je tonirano, onda ide brže ali kada je bela u pitanju, tu se nikada ne zna. Omalaš i otpadne ti stara boja ili prođe žutilo iz nekog prokišnjavanja od pre trista godina.
 
Koliko zelenog tonera od prilike se stavlja u krec da bi se dobila svetlo zelena boja?

Ja bi tako da krecim kuhinju ali ne znam uvek ispadne tamno zelena boja.
 
Koliko zelenog tonera od prilike se stavlja u krec da bi se dobila svetlo zelena boja?

Ja bi tako da krecim kuhinju ali ne znam uvek ispadne tamno zelena boja.

:hahaha:

To ti je kao da kuvaš supu. Ne sipaš odmah šolju soli nego sipaš kašičicu pa probaš, pa pola kašičice i opet probaš...i tako dok ne bude kako treba.

Dodaj malo po malo, zastani pogledaj na šta liči pa odluči da li hoćeš još ili ne. Imaj u vidu da je nakon sušenja boja za nijansu-dve tamnija.
 
sta raditi sa mrljama koje izbijaju posle krecenja? da li je greska majstora sto nije sastrugao pa to izgletovao i okrecio? majstor sad predlaze fasakril akril..tj masnu farbu ako sam dobro razumeo? a posto ima toga i u spavacoj i dnevnoj sobi to mi se bas ne svidja...ajd za kupatilo i kuhinju i ok donekle...


dakle sta raditi? jer greska majstora sto je mislio da ce dovoljno biti podloga pa krecenje poludisperzijom da se izgube te fleke(fleke su inace uglavnom stari tragovi curenja vode iz cevi...)
 

Back
Top