Krecenje

Gde je to kod nas?! Verovatno rade neki susteri, nemoguce je da bude tako jeftino, mada je relativno prost posao.

Krecenje, u zavisnosti od boje i pripreme, od 0.7 do 8 evra po kvadratu.
 
Gde je to kod nas?! Verovatno rade neki susteri, nemoguce je da bude tako jeftino, mada je relativno prost posao.

Krecenje, u zavisnosti od boje i pripreme, od 0.7 do 8 evra po kvadratu.

da neces mozda da izvadim potvrdu iz sup-a i skeniram da vidis gde zivim :lol:... i kod nas krece moleri, a susteri popravljaju cipele... a kod vas? :D
krecili smo krajem jula po ceni od 30 centi za kvadrat, i to 3 ruke... prvo bela, a onda dve ruke narandzaste... jos nam je izgletovao jedan zid... e boja je bila malo skuplja, vodoperiva, al to je nas izbor... procenio koliko treba, kupio, doneo racun... jos i ocistio stan... nije solo igrac vec radi u jednoj privatnoj firmi, al smo mi trazili strogo njega jer je i prosli put okrecio za medalju... mozes da Ferujes a i ne moras
 
da neces mozda da izvadim potvrdu iz sup-a i skeniram da vidis gde zivim :lol:... i kod nas krece moleri, a susteri popravljaju cipele... a kod vas? :D
krecili smo krajem jula po ceni od 30 centi za kvadrat, i to 3 ruke... prvo bela, a onda dve ruke narandzaste... jos nam je izgletovao jedan zid... e boja je bila malo skuplja, vodoperiva, al to je nas izbor... procenio koliko treba, kupio, doneo racun... jos i ocistio stan... nije solo igrac vec radi u jednoj privatnoj firmi, al smo mi trazili strogo njega jer je i prosli put okrecio za medalju... mozes da Ferujes a i ne moras

:pms::pms: Lepo sam pitao, mozes bar lepo i da mi odgovoris, ako neces da kazes, ne moras. Ne trazim ti ulicu, broj, ime i prezime, broj cipela ........ pa da dobijem tako nadmen odgovor, u stilu: "ko si ti da me ista pitas! ". :tiganj::azdaja:

Cini mi se da vas u inostrantsvu ne uce takvom ponasanju ........
 
:pms::pms: Lepo sam pitao, mozes bar lepo i da mi odgovoris, ako neces da kazes, ne moras. Ne trazim ti ulicu, broj, ime i prezime, broj cipela ........ pa da dobijem tako nadmen odgovor, u stilu: "ko si ti da me ista pitas! ". :tiganj::azdaja:

Cini mi se da vas u inostrantsvu ne uce takvom ponasanju ........

garant disleksija :lol:
da vidimo, nisi lepo pitao, nadmeno i nadqano si pitao... i dobio dobar i detaljan odgovor... a ionako se nisam tebi obracala tako da ne znam sta jos oces :lol:
 
Nama je krečenje ove nove kuće skororo cele osim dve sobe...Radio majstor praktično za dž...Za ručak...On inače radi i živi kod mog teče a teča ima zgradu kojoj on radi krečenje i sve i svašta pa je ovde dolazio kad ima vremena i to je duže trajalo al je lepo uradio na kraju je sve ispalo prilično lepo vizuelno...Još jedan naš ''glavni majstor'' je neverovatno sposoban i sve al nije u speo da napravi neku veću lovu...Brat mu živi u Le France i tamo se bavi sličnim zanimanjem i već je za 30.-ak godina dogurao do vlasnika male firme...Ovaj radi ko crv naizgled a prihodi slabi...Taj prvi majstor još gore taj sve daje svojoj bolesnoj sestri radi za knjige nakupio impozantnu biblioteku!!!I pored njihove sklnosnosti da rade ispod cene...To samo u našem kvazi kapitalističkom sistemu mož da bidne da vredni ljudi sastavljau kraj s krajem...
 
Znam takvog auto mehanicara. Odlican majstor, al ne ume, da naplati svoj rad, i tako se muci celog zivota. On nek radi, a neko dugi nek naplacuje, pa da vidis koliko ce zaradjivati :)
 
Smešan mi je taj drugi kad je ovde pljuje ''Zlu'' Evropu na sva zvona a kad ode preko kod brata u Monpelje čini mi se kad se vrati bar 5 meseci priča k ako je tam o sve sređeno čisto ljudi opušteni možeš sve da vratiš u radnju zbog najmanje greške sve personalizovano možeš sam da kupiš kolko ti čega treba nezavisno od veličine pakovanja...
 
A zasto ne probate da se sami malo umrljate bojama :). Vec godinama krecim sama. Prvo sam pokusala da pokrijem neku flekicu, a onda sam ukapirala da je to krecenje i nije tako tesko. Izaberes tip farbe-kreca (vodoperiva, poludisperzija, ...), nijansu (sada svaka pristojna farbara mucka boje), nabavis alat (mali valjak, veliki valjak, mrezica za cedjenje valjka, mala i velika cetka) i krecenje moze da pocne. Ni gletovanje nije problem. Ako znas da nafilujes tortu, znas i da gletujes :). Jedini problem je smirglanje jer bude dosta prasine. Sve savete mozete da dobijete u farbarama. Jeste da se covek umori, bude i malo dosadno, ali meni odgovara da mi se ne muvaju majstori po kuci. A i ono sto ustedim na njima ulozim u neku novu stvar za kucu :D. Verujte da nije tesko kreciti sam, ja to radim skoro svake godine :).
 
Siromasna zemlja a sve snobovi placaju molere za strucan posao do mojega, vatajte se valjka i youtube klipova gde je sve objasnjeno.
Ako neko to može da uradi profi a mi našeg majstora i ne plaćamo odnosno plaćamo ga možda trećinu tržišne cene što bih se ja cimao...A stan je bio takvom stanju kad smo došli da mu je trebal o i gletovanje i trista čuda da ga unormalimo...
 
Ja sam jednom novopečenom moleru (ekonomista, ostao bez posla) rekla da je mnogo veća pamet potrebna za kuvanje ručka nego za krečenje - pa se čovek uvredio - ali to je živa istina.
:rotf: slatko me nasmeja, ali kao sto kazes to je ziva istina ... ja bolje krecim i lepim tapete nego sto kuvam :D
 
Krecenje nije problem,gletovanje jeste.
Manje-više.
Meni gletovanje zidova nije ništa, ali zato plafon ne mogu nikako. Da vam ispričam kako ja to gletujem plafone:
Pre jedno 10 godina krenem ja da farbam predsoblje, na plafonu sto sitnih pukotina a sve što pređem masom vidi se :neutral:. Vidim, trebalo bi ceo plafon lepo izravnati, a ja to ne mogu, teško mi je a nemam ni alata ni iskustva.
Siđem sa merdevina, gledam i mislim: Ako ne umem da uradim da bude glatko - biće čupavo - a kad bolje razmislim, pa to je španski zid :idea:!
Krenem da isprobam i to sa gisom, tanak sloj, a šaru pravim tako što celu šapu pritisnem o masu pa onda još jednom unakrst... pogledam :cistinaocare:... pa i nije loše :super:!
Odradim ja taj plafon skoro do kraja kad odjednom mužić stiže sposla.
Stao kod vrata, gleda, pa očima ne veruje:
- Šta radiš to - luda ženo? - i vrišti od smeha
- :flert: ŠAP MUSTRU, zar nije lepa :tease: ?

I stoji moj španac već 10 godina, niko mu nije našao manu, doduše i predsoblje je mračno pa niko ne vidi detalje:whistling:
 

Back
Top