Krecenje

Meni je zadovoljstvo kada nekoga rehabilitujem sa dobrim savetima, slobodno pitaj iako si žensko :)

I mislim da je još jedino u Srbiji farbaju zidovi u neku boju iako je to demode već više godina, ko i španski zid :mrgreen:


Pa u Srbiji se radi ono sto se mora i za sta se ima novca .... pogledaj cenu tapeta npr. najjeftinija rolna u tapetinu 1200 dinara ... pomnozi sa brojem kvadrata i to te jako skupo iznese .... tu se polako i izbegavaju spanski zidovi - iz istog razloga .... Bar ja u skorije vreme nisam videla nekog ko je stavljao spanski zid... Farbanju zidova se pribegava usled razbijanja monotonije - ja tu ne vidim da ista fali .... cak sta vise mnogo mi je lepse od belog.
 
Hocu da okrecim spavacu sobu u sivu boju. Dva zida bi u svetlo sivu a dva u malo tamniju nijansu, nesto kao mis siva. Francuz je bele boje, ormar takodje, kao i par polica na zidu. Sve ima crnu abs traku. Sta mislite, hoce li se uklopiti?
Ujutru idem po boju, pa mi treba dodatno misljenje sto pre.
 
Crno sivo i belo se odlicno uklapa .... ali nemoj da preteras sa tamno sivom, jer moze vrlo lose da utice na nervni sistem..... Siva boja inace i nije preporucljiva za stanove, ali ako je to tvoj izbor ok .... neka ti onda tamnija siva bude iza tih ormara ili sta vec.

poz
 
Meni je zadovoljstvo kada nekoga rehabilitujem sa dobrim savetima, slobodno pitaj iako si žensko :)

I mislim da je još jedino u Srbiji farbaju zidovi u neku boju iako je to demode već više godina, ko i španski zid :mrgreen:
Nisam baš siguran...I beli zidovi su zidovi u boji...
Za španski zid si verovatno u pravu.
 
evo i ja par reči da kazem imala sam poplavu ustanu od komšije iznad iskočila mu slavina nisu bili kući uzas upropastili moj stan kreteni nisu došli ni da pogledaju a kamoli da mi plate štetu majstor došao pogledao kaze 400e a 50kvadrata i nađem preko preporuke majstora za 200 e jeste rom ne da se namučio sa žutim flekama gletovanjem čak mi je ina terasu stavio fasadu za kuće ja sam prezadovoljna a moj stan kao nov ajoš da naglasim ništa nepije osim soka i samo jednu kafu radi kao crv
 
...koliko je realno potrebno obicnog polkolora da bi se okrecilo predsoblje od 2m duzine, normalna visina plafona...i jedna kuhinja koja ima fakticki sve u svemu 2m2 za krecenje sa sve plafonom?
...valjak imam, sta mi je jos potrebno, da bih to mogla da uradim sama?
 
Još jedan...Expert...:mrgreen:

Za razliku od tebe, verovatno jesam :)


...koliko je realno potrebno obicnog polkolora da bi se okrecilo predsoblje od 2m duzine, normalna visina plafona...i jedna kuhinja koja ima fakticki sve u svemu 2m2 za krecenje sa sve plafonom?
...valjak imam, sta mi je jos potrebno, da bih to mogla da uradim sama?

Oko 5 kg boje. Racunaj da ide oko 200 gr poludisperzije za 1 m2 u jednom prelazu. Pored valjka, potrebna ti je cetka (obicna) za farbanje, i mrezica za cedjenje boje. Najbolej bi bilo, ako bi imala kantu od 25 kg, pa da u nju presipas i umutis boju (pomesas sa vodom, tonerima, mirisom, itd.) na nju nakacis mrezicu (cediljku) i farbas. Mozda ne bi bilo lose da uzmes i produznu drsku za valjak, obicnu, od 1.5 metra, ili vec koliko ima, kako ne bi morala da se penjes na merdevine ili stolicu, zbog plafona.

PS

Za bolji efekat, i manju potrosnju boje, a i da se ne bi javilo otpadanje stere farbe i gleta, preporucuje se nanosenje podloge. Za to sto hoces da farbas, dovoljna je jedna kantica podloge, koja kosta oko 300-400 dinara.
 
Poslednja izmena:
NI ja nisam forum expert, vec pravi expert za moleraj i razne druge kucne radove, tipa. lepljenje plocica, pravljenje pregradnih zidova itd. I to sam sve sam naucio, doduse, uz pomoc interneta, ali sam uspesno primenio.
 
Svaka čast...Ja se ipak više pouzdam u old fashio n majstore koji su učili kao šegrti pa tako ''ispekli'' znanje...Meni to nije zanat a kad je neko profi onda si siguran u to što radi...
 
Posteno da kazem, nit je fizicki tesko, nit zahteva neko ekstra znanje, a realno, skupo je. Jedino je gletovanje tezi posao, posebno gletovanje plafona Bole ramena samo tako.
 
Al pazi ima dosta razlike...Imao sam 3 majstora do sada za razne kuće i stanove uk ojima smo živeli i vidiš kad neko zna da radi ok malo bolje i super...
 
Zavisi i od alata. Bez kvalitetnog alata posao ne moze da se uradi kako treba. Isto i boju treba da razmutis po PS-u, ako nije spremna za upotrebu, da ne bi ostajale tufnice po zidu. Nervira me kad neko uzme npr. akrilnu boju, pa je maze sivenim valjkom cija je duzina niti, recimo 23mm, na sveze gletovan zid. Za tu farbu se koristi valjak cija je duzian niti ispod 10 mm, mada moze i neki veci, ali max 14 mm, da to kako tako izgleda.
 
...moja greska, propustila sam da kazem da je sve belo i da ce tako i ostati...ovo je tek drugo krecenje od kad je stan useljen, nema nigde glet mase, samo je znaci dva puta
kreceno do sad u belo...jednom su krecili kad su stan zavrsili izvodjaci radova i jednom ja (moler) pre dve godine...i sad bih ja samo da to osvezim....zar nije mnogo 5l za toliko
malo prostora...ne bih krecila plafone samo zidove...plafoni su cisti...:)
..valjak imam, cetku imam, a imam i nesto kao veliku vanglu za to ako je neophodno....
 
Mi se uselili pre 9 meseci u kuću u kojoj skoro ništa nije krečeno ni popravljan od 60. i neke...:roll:Ko da su cigani živeli unutra...Lepa kuća prostrana mngoo bolja od prethodng stana al sve razbijeno parket pun crva kupatilo one p ločice što su se stavljale pre hrista...Sve sm morali da krečimo ponovo kad sm o se uselili odmah...I još nije sve završeno...
 
...to je druga prica, i verovatno cete morati vremenom sve da skidate do cigle pa da sredjujete polako....ali moj stan je sto se toga tice dosta dobro ocuvan
sobzirom da je izdavan skoro 10 godina..:(, jeste se parket rasusio, ali to je greska izvodjaca radova koji ga je postavio mokroh i prelakirao tako da kad je
poceo da se susi razmakao se na mestima...ali nije tako dramaticno da bi moralo nesto da se radi....a i da mora isto bi bilo..jer se nema....
 
...moja greska, propustila sam da kazem da je sve belo i da ce tako i ostati...ovo je tek drugo krecenje od kad je stan useljen, nema nigde glet mase, samo je znaci dva puta
kreceno do sad u belo...jednom su krecili kad su stan zavrsili izvodjaci radova i jednom ja (moler) pre dve godine...i sad bih ja samo da to osvezim....zar nije mnogo 5l za toliko
malo prostora...ne bih krecila plafone samo zidove...plafoni su cisti...:)
..valjak imam, cetku imam, a imam i nesto kao veliku vanglu za to ako je neophodno....

Mislim da manje pakovanje ne postoji. U potrebnu kolicinu sam racunao i plafone. Da ponovim, formula za kolicinu potrebne boje, 200 gr x broj m2 x 2, ako se rade dve ruke.


Mi se uselili pre 9 meseci u kuću u kojoj skoro ništa nije krečeno ni popravljan od 60. i neke...:roll:Ko da su cigani živeli unutra...Lepa kuća prostrana mngoo bolja od prethodng stana al sve razbijeno parket pun crva kupatilo one p ločice što su se stavljale pre hrista...Sve sm morali da krečimo ponovo kad sm o se uselili odmah...I još nije sve završeno...


Jedan rodjak je radio nesto slicno. Kupio je kucu s kraja 70-ih, u koju nije nista ulagano od kako je sazidana. BIlo je bas dosta posla, od poda do plafona. Menjao je kompletnu elektro i vodovodnu instalaciju, neka vrata je otvarao, neka zatvarao, itd. Ja sam radio zidove, a pomagao sam oko poda. Bio je neki brodski pod, koji smo skinuli, jer je isturleo, pa smo izbacili pesak koji je bio ispod njega, pa beton, pa hidroizolacija, pa beton, pa laminat.

A sto se tice zidova, bilo je katastrofalno. Neke plastificirane tapete, jedva sam ih skinuo. Kvasim ih valjkom, vise puta, kao da ih nisam ni pokvasio. jedva se skidaju. Onda je donesem crevo, posto je na podu bio beton, a kuca nije imala vrata, pa sam mogao da isteram vodu napolje, pa ih nakvasim crevom, i tek onda sam uspeo da ih skinem. Na plafonu je bio krec, koij sam opet istom metodom skinuo.

Posle je doslo do kopanja zidova, zbog elektro i vodovodne instalacije, pa krpljenje, pa pranje zidova kalijumovim sapunom, pa lepljenje plocica, gletovanje, i farbanje zidova.

Samo za materijal je dao oko 2.500 evra + ono sto su uzeli majstori, promenio je sobna vrata i ulazna, a prozore nije ni pipnuo, osim sto sam ih ofarbao.

A najgore od svega je, krenes da radis, i nikad kraja, non stop se pojavljuje jos nesto.
 
Poslednja izmena:
Mislim da manje pakovanje ne postoji.
Naravno da postoji.
Najmanje pakovanje bele poludisperzije je od 1kg.
Ako misliš da je 5kg mnogo, slobodno kupi 2kg, odradi prvi sloj pa ćeš videti utrošak i onda dokupiš za drugi sloj. Nije frka kad se radi čistom belom bojom, ne razmišljaš da li ćeš pogoditi nijansu.
Ako slučajno i ostane boje, samo je dobro zatvori i ostavi za sledeće krečenje ili popravljanje sitnih fleka i oštećenja.
 

Back
Top