Krecenje

Nije to ništa, ja sam ceo svoj stan od 100 m2 prekrečio jednu ruku i trebalo mi je oko 4 sata jer je sutradan dolazio nenajavljen parketar da odradi poliranje i jos 2 ruke zavrshnog laka ;)
Gletovanje je druga pricha, zavisi najvise od vremenskih uslova mada i centralno grejanje odradi posao uz luftiranja povremena.

Nego je glupo da vam udje neko u stan i preksutra izadje a vama u dzepu fali 1000 evra pa se vuku ;)
 
A da se kladimo?
To je stan od 65 m2. Ja ti garantujem da mogu bez problema da ga okrečim za dva dana.

a ja tebi da nemas sanse sam to da uradis :)
to krpljenje i taj glet trebaju da se osuse zar ne? pa treba lepo izvuci bandaz traku. treba zastiti podove, prozore, vrata. e onda treba odraditi jednu ruku. pa ponoviti to jos jednom. znaci fizicki jedan covek ne moze da okreci 200 m2 za jedan dan sa svim tim radnjama i predradnjama.
ili moze, ali da to uradi sto bi rekli "kao bez ruku" :manikir:
 
Mico, zezash nas jelda? :) Ja vrlo retko koristim traku jer sam pedantan i imam za svaku stvar odredjenu četku, valjak itd. Vrlo retko mi kapne na najlon a to se odmah obriše.
 
Ja krečila učionicu u subotu... ***** ti mudrost, samo vučeš valjkom, nas 10 na smenu po dvoje za 2 sata okrečili... Doduše samo masnu farbu, ono dole, nismo gore...
 
Ajmo jedno pitanje... Koju boju da uzmem za dnevnu sobu, malo je uza prostorija mozda ima 3,5 sirine i 5m duzine, spojena je sa kuhinjom koja ima jos jedno 2,5m duzine...
Namestaj je u braon dezenima, tepih je krem boje... Kontam da cu preko ugaone garniture da kupim neke lepe prostirke da stavim da razbijem tu braon boju... I kontam da cu da opalim neku svetliju boju samo ne znam koju, cini mi se da bi mi jaka boja jos suzila prostoriju.
 
ako je po ovim mojim molerima procenjivati...onda treba citava vecnost za to....

evo ih deseti dan, a ja na putu za ludnicu

ima tu svega i posla tipa mrezica, lepak, gletovanje, ljustenje zidova, gletovanje, krecenje.....
ali ima i koriscenja cetkice za likovno preciznosti radi -a opet predje boja, ima nekog dangubljenja...
a i sto nebi
ujujtru nes
malo kasnije nes opet
pa tuborg
pa gurmanska pljeska
pa tuborg
pa nes
pa ladna kisela na svakih pola sata
i tako Dona umesto da se samo nervira zbog loma, prasine i sl, trci na relaciji kuhinja, cevabdzinica, dragstor...
i onda na kraju za tih 10 dana treba da dam vise od pola moje plate.....

stvarno bi bilo glupo da to bude za tri dana....
 
mi smo upravo krecili nekim akrilnim bojama tamno braon, ali ono bas tamno braon i tri nijanse svetlija braon
i bas je lepo ispalo...
kad zavrsimo sa parketom i vratim namestaj uslikacu....
 
ako je po ovim mojim molerima procenjivati...onda treba citava vecnost za to....

evo ih deseti dan, a ja na putu za ludnicu

ima tu svega i posla tipa mrezica, lepak, gletovanje, ljustenje zidova, gletovanje, krecenje.....
ali ima i koriscenja cetkice za likovno preciznosti radi -a opet predje boja, ima nekog dangubljenja...
a i sto nebi
ujujtru nes
malo kasnije nes opet
pa tuborg
pa gurmanska pljeska
pa tuborg
pa nes
pa ladna kisela na svakih pola sata
i tako Dona umesto da se samo nervira zbog loma, prasine i sl, trci na relaciji kuhinja, cevabdzinica, dragstor...
i onda na kraju za tih 10 dana treba da dam vise od pola moje plate.....

stvarno bi bilo glupo da to bude za tri dana....

Joj, i taj ceo meni o tvom trosku? Vala ja im ne bi nista kupovala, skuvam im kafu jednu obicnu tursku ako im se ne svidja ne moraju i bas me briga... Dam im pola sata pauze nek odu kud koji da jedu i nazad. Preterivanje je to, klasicni srpski majstori koji samo odguvlace da bi duze uzivali i bili vise placeni... Samo kod nas to ima bre :(
 
ako je po ovim mojim molerima procenjivati...onda treba citava vecnost za to....

evo ih deseti dan, a ja na putu za ludnicu

ima tu svega i posla tipa mrezica, lepak, gletovanje, ljustenje zidova, gletovanje, krecenje.....
ali ima i koriscenja cetkice za likovno preciznosti radi -a opet predje boja, ima nekog dangubljenja...
a i sto nebi
ujujtru nes
malo kasnije nes opet
pa tuborg
pa gurmanska pljeska
pa tuborg
pa nes
pa ladna kisela na svakih pola sata
i tako Dona umesto da se samo nervira zbog loma, prasine i sl, trci na relaciji kuhinja, cevabdzinica, dragstor...
i onda na kraju za tih 10 dana treba da dam vise od pola moje plate.....

stvarno bi bilo glupo da to bude za tri dana....

Jos ako placas na dnevnicu, potrajace jos nedelju dana :roll:
 
Joj, i taj ceo meni o tvom trosku? Vala ja im ne bi nista kupovala, skuvam im kafu jednu obicnu tursku ako im se ne svidja ne moraju i bas me briga... Dam im pola sata pauze nek odu kud koji da jedu i nazad. Preterivanje je to, klasicni srpski majstori koji samo odguvlace da bi duze uzivali i bili vise placeni... Samo kod nas to ima bre :(

Ti majstori su zlo, stvarno treba paziti koga u kucu pustamo...

naravno da je o mom trosku....
inace placanje je po kvadratu-0.5 evra krecenje, 2.5 postavljanje mrezice na vec postavljen stiropor+gletovanje, 1.5 e samo gletovanje....

pre par dana konacno zavrseno
onda sam ja zassrala - pala mi potpuno puna boca onog ajaxa protiv masnoce na pod, puklo, razlilo se po zidu, ja u nesvest
posle je mm sam morao jos dva puta da prekreci zid....
evo nekih slika, mada mi se cini da boje nisu najvernije-u stvarnosti vise idu na braon, ovde na slici mi lice na roye....
dsc00144tv.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00145q.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us
[/IMG]
 
...lepa boja zidova na slici, meni ovo lici na neku sivo-ljubicastu ni blizu braon, verovatno zbog svetla...
...nego imam pitanje, jesu to razlicite boje zidovi u sobi ili ne???
 
ako je po ovim mojim molerima procenjivati...onda treba citava vecnost za to....

evo ih deseti dan, a ja na putu za ludnicu

ima tu svega i posla tipa mrezica, lepak, gletovanje, ljustenje zidova, gletovanje, krecenje.....
ali ima i koriscenja cetkice za likovno preciznosti radi -a opet predje boja, ima nekog dangubljenja...
a i sto nebi
ujujtru nes
malo kasnije nes opet
pa tuborg
pa gurmanska pljeska
pa tuborg
pa nes
pa ladna kisela na svakih pola sata
i tako Dona umesto da se samo nervira zbog loma, prasine i sl, trci na relaciji kuhinja, cevabdzinica, dragstor...
i onda na kraju za tih 10 dana treba da dam vise od pola moje plate.....

stvarno bi bilo glupo da to bude za tri dana....

ebte pa oni treba tebi da plate za ovakvav tretman.
u svakom slucaju SAVET :

NIKADA NE KUVAJTE MAJSTORIMA KAFU I NE DONOSITE IM HRANU, nista. ni pivo, ni grickalice, ebote ko vas to nauci? jel dajete i postaru rucak, jel dajete taksisti kafu kada vas negde vozi ili dajete li ladno pivce salterskom sluzbeniku u banci? ne? e pa nemojte ni majstorima. on je tu da vam uradi posao, za to je placen, ne dozvolite im da piju alkohol za vreme posla i dogovorite unapred pauzu za rucak koju zele. i nek kupe sami sebi/ponesu sta li vec, nek im kafu i ostalo sprema njihova zena a ne vi.
njima negde bude lepo da ih neko sluzi, osete se domacinski, pa ostaju duze...
 

Back
Top