Krecenje

Најбитније је да свако ради по свом укусу, и да фарба просторију у ону боју у којој ће се најпријатније осећати. Рецимо 99% људи мене убеђује да плафони морају бити беле боје, јер је то, ето, правило..:roll:

Jao izvini drinjaca, hteoh ti ranije uslikati one bordurice i plafon ali nisam bila kuci par dana tek sad stigoh... Ako ti nesto znaci (posto kasnim) evo par slika...
Jos je ostalo da se stavi staklo od plafonjere i to je to...
 
Супер изгледа. Данас је мајстор почео да ради. Видећу како ће испасти, али отприлике биће овако: дневна соба - наранџаста, кухиња - киви зелена, ходник- беж или сл., мала дечија - светло плава, мала соба са мало светлости - жута, спаваћа соба - кајсија.
Бордуре беле, вертикалне, хоризонталне али не у свим просторијама. Мало ћу експериментисати. Послаћу коју фотку за неколико дана.
 
Молим модераторе да ми ову тему не бришу дан-два. Мада има тема, ставио сам је као посебну да је што више људи види и одговори. Наиме молер ми фарба зидове у кући и никако да се одлучим за боју ходника. :confused: А морам да знам до сутра ујутро када ми завршава послове :sad2: :D

Као што видите на фотографијама, кухиња ми је офарбана у киви зелено, а од дугачког ходника је одваја један велики отвор. Испред ходника је дневна соба у наранџастој, мада то није битно. Претпостављам пошто је у овом случају најбитније да се боја ходника слаже за бојом кухиње (због блиске повезаности), коју боју ми препоручујете?

Или једноставно белу да оставим? :think:

Столарија, врата су у некој кафеној? варијанти.. Можда би приликом одабира требало гледати на боју врата у ходнику, а има их 5; и боју кухиње??:neutral:

Остале собе су: светло плава, кајсија, жута, наранџаста.



 
Мени се свиђа светлија варијанта. Но могуће да би тамнија боље одговарала. Али засад нека остане овако. Ако ми се не допадне временом на пролеће ћу је потамнити једним слојем тамније нијансе.

 

Evo slika. Malo je lose osvetljenje, a ni urednost prostora nije bas na nekom nivou, ali ako budem cekala da uslikam danju i kad je sve na svom mestu, takve situacije tako kratko traju, da verovatno ne bih uspela da uhvatim momenat.:rumenko:
Boja plafona je jako svetla sivkasto-lila, mnogo svetlija nego sto izgleda i ista je kao strafta po zidovima, ali zbog perspektive i osvetljenja izgleda tamnije na slikama:

Pogledajte prilog 162702
Pogledajte prilog 162703
Pogledajte prilog 162704
Pogledajte prilog 162705
 
Poslednja izmena:
jedino mi je zelena nekako suvisna, lila i siva su super. :cool:

Pa ubacila sam dve boje zidova jer dok su zidovi bili jedne boje, namestaj je izgledao ko da sam na gajbi kod porodice Adams. :lol: Ima mnogo crnih delova i stakla i htela sam to da razbijem nekim sharenilom. Nije ta boja zelena a nije ni jaka kao sto mozda izgleda na slikama, vise je nekako bledo tirkizna. Bas cu pokusati da postavim i dnevnu varijantu ako se setim. U svakom slucaju, velike povrsine su u toj tirkiznoj tako da ce biti prekrivene ustakljenim posterima da se preseku.
 

Back
Top