Krecenje

dok ne uslikam kuhinju (nisam zavrsila bordure) evo ulaznog dela gde su civiluk (kupila ga posle godinu i po) i cipelarnik :cool:
111120101321.jpg
 
Baš mi se sviđa ovaj ulazni deo, interesanto, moram i ja nešto osmisliti ali ima vramena :)
U kuhinji se nazire bordura ali ne bih da komentarišem jer se jako loše vidi :)



I ja sam se okušala u krečenju ovih dana. Natjerala sam sestru da se upusti sa mnom u te pohode a kasnije smo mm i ja završili lijepljenje tapete. Moram nagovjestiti da to nikada nisam radila i da je ostalo sitnih brljotina zbog kojih bi nekom majistoru oči iskopala ali ovako pošto sam ja lično radila oduševljena sam :manikir:

Ovako je bilo na početku :)




Ostali zidovi su svjetliji, samo sam u jupol dodala malo smeđeg tonera kasnije.









Ima tu još dosta posla oko uređenja ove sobe ali mislim da ću za sada ostale prostorije ostaviti u bijeloj boji dok ne vidim gdje, šta, kako :D
 
Ne bih nikada išao u tamne boje kod potkrovlja, eventualno jedan zid u neke pastelne tapete sto je sada in. Znači bez komplikacija za sve pare :)
Lepota je u jednostavnosti i funkcionalnosti, ne zaboravite ;)
 
Ne bih nikada išao u tamne boje kod potkrovlja, eventualno jedan zid u neke pastelne tapete sto je sada in. Znači bez komplikacija za sve pare :)
Lepota je u jednostavnosti i funkcionalnosti, ne zaboravite ;)

ukusi su razliciti, svako neka koristi boje koje voli ako ti se ne svidja ok, kome se svidja opet ok
 
Ljudi uglavnom prave greške u svom životu usled nedostatka iskustva i informacija, da je svako za enterijer, ja ne bi danas slušao - e mogla sam i tako, sta sad da radim? Rušite sve :mrgreen:
Žene su poznatije po svojoj slabijoj orijentaciji u prostoru što je i naučno dokazano kroz razne studije a i svaki dan vidjamo u praksi - izlupane automobile.
Šta hoću ovime da kažem? Nije se svako rodio sa kreativnošću, ne može svako da peva... Koristite strane časopise, konsutujte se sa enterijeristima... I NIKADA ne prilagodjavajte u malim stanovima nesto sto ste videli u prostranim kućama...
Kome se ne svidja moj savet, moze slobodno da ga ignoriše, ja ionako nemam nikakve koristi, samo dobru volju.
I da, izbegavajte tamne boje koliko je to moguće jer nam je život ionako crn :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
slazem se ,zene lupaju automobile ali to su uglavnom sitne materijalne stete ,ali gde su zrtve i vece materijalne stete vozaci su bili muskarci,ali boze moj ovo je balkan,a sto se greske tice ,ono sto ja radim nije greska sve dok ja ne vidim kao greska,ado onda vreme pregazi i trend se menja
 
Ljudi uglavnom prave greške u svom životu usled nedostatka iskustva i informacija, da je svako za enterijer, ja ne bi danas slušao - e mogla sam i tako, sta sad da radim? Rušite sve :mrgreen:
Žene su poznatije po svojoj slabijoj orijentaciji u prostoru što je i naučno dokazano kroz razne studije a i svaki dan vidjamo u praksi - izlupane automobile.
Šta hoću ovime da kažem? Nije se svako rodio sa kreativnošću, ne može svako da peva... Koristite strane časopise, konsutujte se sa enterijeristima... I NIKADA ne prilagodjavajte u malim stanovima nesto sto ste videli u prostranim kućama...
Kome se ne svidja moj savet, moze slobodno da ga ignoriše, ja ionako nemam nikakve koristi, samo dobru volju.
I da, izbegavajte tamne boje koliko je to moguće jer nam je život ionako crn :mrgreen:

izuzetan oftopik - postavi linkove tih studija.
Saobraćajni udesi su na 11-om mestu vodećih uzroka smrti u svetu, a u Evropi na 13-om mestu. Saobraćajni udesi su češći kod muškaraca i u Evropi se nalaze na 9-om mestu vodećih uzroka smrti, a kod žena na 20-om mestu.http://www.zjzs.org.rs/arhiva.php?nov_id=202
http://www.car-accidents.com/pages/car-crash-men-woman.html
Insurance company AAMI has found some interesting statistics in a recent telephone survey of more than 2,000 drivers.

- 55 per cent of men – 30 per cent of women – drink drive.

- 47 per cent of men – 38 per cent of women – have rudely gestured at other drivers.

- 84 per cent of men – 77 per cent of women – have crashed their vehicle,

- 51 per cent of men – 40 per cent of women – have been distracted by billboards while driving

- 46 per cent of men – 36 per cent of woman – admitted to verbally abusing another driver.

- 22 per cent of men – 15 per cent of women – admitted to using their mobile phones without hands-free accessories while driving.
http://www.crashstuff.com/men-versus-women-drivers-car-accidents-statistics/

zahvaljujuci balkanskom mentalitetu, jos uvek vazi misljenje da su zene na gradilistima smetnja i da je gradjevinarstvo muski posao. i sama sam zilion puta imala problema jer sam zensko. greske u gradnji i enterijerima kada pricamo o amaterima se vise desavaju muskarcima nego zenama. ovo ne govorim jer sam procitala u nekoj anketi, ovo pricam iz iskustva. muskarci su ti koji manje zele kontakt sa dizajnerima i arhitektama i tom prilikom prave grube greske bas zato sto misle da mogu izmisliti rupu na saksiji (znate ono "ja sam najpametniji i kad je u pitanju fudbal, politika, gradjevinarstvo.. ma sve").
u casopisima uvek mozemo dobiti neku ideju, ali nikad ne treba kopirati ono sto u njima vidimo, jer su to ipak casopisi i zato sto ne moze svaki prostor da isprati odredjeni trend ili dizajn.
sada bih zamolila da se vratimo na temu i da se diskusija oko razlika u polovima ovde zavrsi.
 
Poslednja izmena:
Evo dvije slike na dnevnom svjetlu :D





I nebitno kakva su pravila meni se sviđa i postigla sam ono što sam htjela. Pošto je ovo spaaća soba htjela sam da ubacim malo topline i ušuškanosti jer u ovoj kući je sve bijelo i jednostavno, tako da meni ove dvije smeđe pruge uopšte ne stvaraju efekat mračne kutije :) Uostalom gardaroba je bijela, kao i unutrašnja i vanjska stolarija, namještaj je bijel tako da malo boje nije na odmet, i to boje koja je opet razbijena svijetlim tapetama a i posteljina će da biti u nekim bež nijansama sa eventualno tamnijim jastučićima :) Uostalom vidjećete slike kada sve bude gotovo :bye:
 
I nebitno kakva su pravila meni se sviđa i postigla sam ono što sam htjela. Pošto je ovo spaaća soba htjela sam da ubacim malo topline i ušuškanosti jer u ovoj kući je sve bijelo i jednostavno, tako da meni ove dvije smeđe pruge uopšte ne stvaraju efekat mračne kutije :) Uostalom gardaroba je bijela, kao i unutrašnja i vanjska stolarija, namještaj je bijel tako da malo boje nije na odmet, i to boje koja je opet razbijena svijetlim tapetama a i posteljina će da biti u nekim bež nijansama sa eventualno tamnijim jastučićima :) Uostalom vidjećete slike kada sve bude gotovo :bye:

Ja da sam slušao druge kako da uredim moju sobu nikad ništa ne bi uradio :) Uostalom, neće niko drugi od nas tu biti nego ti sama. Ako se tebi to sviđa, ne daj nikome drugome da ti se meša ;)

Sviđa mi se ta kombinacija posetljine, možda da staviš neku sjajnu posteljinu, kao što su ovi cvetovi na tapetama ... nešto kao zlato :)
 
izuzetan oftopik - postavi linkove tih studija.
zahvaljujuci balkanskom mentalitetu, jos uvek vazi misljenje da su zene na gradilistima smetnja i da je gradjevinarstvo muski posao. i sama sam zilion puta imala problema jer sam zensko. greske u gradnji i enterijerima kada pricamo o amaterima se vise desavaju muskarcima nego zenama. ovo ne govorim jer sam procitala u nekoj anketi, ovo pricam iz iskustva. muskarci su ti koji manje zele kontakt sa dizajnerima i arhitektama i tom prilikom prave grube greske bas zato sto misle da mogu izmisliti rupu na saksiji (znate ono "ja sam najpametniji i kad je u pitanju fudbal, politika, gradjevinarstvo.. ma sve").
u casopisima uvek mozemo dobiti neku ideju, ali nikad ne treba kopirati ono sto u njima vidimo, jer su to ipak casopisi i zato sto ne moze svaki prostor da isprati odredjeni trend ili dizajn.
sada bih zamolila da se vratimo na temu i da se diskusija oko razlika u polovima ovde zavrsi.

Nisu svi ;) :)
 
I nebitno kakva su pravila meni se sviđa i postigla sam ono što sam htjela. Pošto je ovo spaaća soba htjela sam da ubacim malo topline i ušuškanosti jer u ovoj kući je sve bijelo i jednostavno, tako da meni ove dvije smeđe pruge uopšte ne stvaraju efekat mračne kutije :) Uostalom gardaroba je bijela, kao i unutrašnja i vanjska stolarija, namještaj je bijel tako da malo boje nije na odmet, i to boje koja je opet razbijena svijetlim tapetama a i posteljina će da biti u nekim bež nijansama sa eventualno tamnijim jastučićima :) Uostalom vidjećete slike kada sve bude gotovo :bye:

Glavni problem, ljudi ne mogu nikada da se zaustave na vreme :)
Po meni sama lepota tamnijeg poda, belih zidova i jednog zida koji je u ovim prelepim tapetama ispunjava savršeno prostor. opet, zar nisu mogli barem prekidači za struju da budu braon boje nego ovako beli vidljivi i sa meseca? Ne kažem da tu nece sutra doci neki nocni ormarići ali... Ovo je samo savet, vi cete spavati u tjuniranoj sobi :)
 
Hajde još jednom da ponovim i da završimo sa ovom prostirijom (čekaju me majstori, idem da vidim na šta mi liči kuhinja), meni se sviđa i to mi je dovoljno u svakom slučaju hvala tebi na savjetima ali svi smo različiti i sviđaju nam se različite stvari i ne bi valjalo da je drugačije, pozdrav do nekog novog krečenja, a kada vidiš kuhinju vidjećeš šta je jednostavnost :bye:
 
Најбитније је да свако ради по свом укусу, и да фарба просторију у ону боју у којој ће се најпријатније осећати. Рецимо 99% људи мене убеђује да плафони морају бити беле боје, јер је то, ето, правило..:roll:
 
Најбитније је да свако ради по свом укусу, и да фарба просторију у ону боју у којој ће се најпријатније осећати. Рецимо 99% људи мене убеђује да плафони морају бити беле боје, јер је то, ето, правило..:roll:

Takodje,zena u farbari se iznenadila kad sam rekla da ce plafoni biti nijansu svetliji od krem zidova.A sto ne belo? to je pitanje koje sledi...
A sto mora biti belo? to je moj odgovor na pitanje ;)
 

Back
Top