Bratski, nema šta...

Somebody74

Poznat
Poruka
7.977
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:
 
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:

Pa sta se moglo videti za vreme bombardovanja ..... Da nas nisu bombardovali!!!! Meni dovoljno!!!

Imbecili je logika nesto kao naucna fantastika
 
Није грех не знати.
Грех је оптуживатио из незнања.....

Кредит од милијарду долара може да се одмах добије, али само за пројекте који су искључиво улагање у инфраструктуру.
Под тим се подразумевају :
путеви, метро за град Београд, водовод, канализација, електротехнича посторојења, трафо-станце и сл.

Пошто је тадићи и његова лоповска дружина, имала намеру да један део подели за плате свом партијском чланству у државној администрацији а други да подели најужи врх ДС-а међу собом од тога нема ништа.

Значи да су већ сви сасвим схватили, да су оних 40 милијарди и више евра које се држава Србија задужила завршили искључиво у џеповима малог и одређеног броја лопова из ДС-а и Г17 од кредита нема више ништа. Уосталом чак је и ММФ стопирао све кредите из сасвим истог разлога.

ПС. Следећи пут када потегнеш тему сличног садржаја било би паметно да се пре тога мало информишеш.
Овако, незна се ко је више глуп, да ли комбинација традићи-динкићи или они који их псеће верно прате у провалију ....
 
Poslednja izmena:
Zasto svi, uglavnom "EUropljani" uvek koriste ovakav ili slicne argumente kao "Korpus delikti" da je Rusija protiv Srba???! Zar mi mozemo ocekivati da nam Rusi daju sve dzabe, daju gas dzabe, daju naoruzanje dzabe, daju naftu dzabe, daju sta god pozelimo- dzabe???! BRATSKI nije kad nekog koristis i trazis sve ono sto zazelis cak i ako taj BRAT nije u mogucnosti da ti sve i u tolikoj meri pruzi, BRATSKI je da te taj BRAT podrzava u svakoj teskoj situaciji i kad ti je najteze, 1999. je Jeljcinova godina, a svi znamo ko je bio on, mislim da je red da se prestane sa ovakvim temama i nametanjem da "samo Amerika Srbina spasava"!!!! :dash: :dash:
 
svaki kredit se uslovljava, nema te banke koja bi ti dala kredit za biznis na lepe oci, bez pitanja.

i sta je tu cudno sto rusi uslovljavaju kredit?
jel bi bilo fer da oni daju pare a mi pozovemo firme iz eu da grade metro?
 
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:

Od cega bi svi imali koristi,a ne da daju kredit da ga barabe opeljese.
Inace svaki kredit koji smo mi dobili od mmf je bio uslovljen.

I zasto bi tebi,dalibu rusi davali novac ? cime si ti i mi to zasluzili ? time sto oces u nato ? time sto si jednom mobilisao vojsku na njih ? time sto si rekao istorisko ne 1948 ? cime ?
Nemogu oni nama da budu braca,a mi njima nista...
 
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:

Jao bre,dokle cete nastaviti da terate pricu o bombardovanju?Pitajte obicnog rusa sta misli o jeljcinu.Rusija nije imala snage ni sebe da vadi iz krize(3-4 godine je trajala "normalizacija",a kamo li da deluje van svojih granica).I pored toga,spremili su kamione sa S-300 i dobrovoljcima koji ce tim sistemom upravljati,ali je jeljcin zahebo.
Od sada kada god neko kaze da su nas rusi zahebali 99' napisacu PROJ(pitajte rusa o jeljcinu).Ne mogu bre vise da ponavljam ...............
 
Zasto svi, uglavnom "EUropljani" uvek koriste ovakav ili slicne argumente kao "Korpus delikti" da je Rusija protiv Srba???! Zar mi mozemo ocekivati da nam Rusi daju sve dzabe, daju gas dzabe, daju naoruzanje dzabe, daju naftu dzabe, daju sta god pozelimo- dzabe???! BRATSKI nije kad nekog koristis i trazis sve ono sto zazelis cak i ako taj BRAT nije u mogucnosti da ti sve i u tolikoj meri pruzi, BRATSKI je da te taj BRAT podrzava u svakoj teskoj situaciji i kad ti je najteze, 1999. je Jeljcinova godina, a svi znamo ko je bio on, mislim da je red da se prestane sa ovakvim temama i nametanjem da "samo Amerika Srbina spasava"!!!! :dash: :dash:

Ja niti sam EUropljanin a niti sam govorio da nas Rusi mrye. Samo TVRDIM da u ovakvim stvarima postoji samo i jedino poslovni interes a ne bratstvo za koje neki ovde tvde da ga ima. Hvala toliko.:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Od cega bi svi imali koristi,a ne da daju kredit da ga barabe opeljese.
Inace svaki kredit koji smo mi dobili od mmf je bio uslovljen.

I zasto bi tebi,dalibu rusi davali novac ? cime si ti i mi to zasluzili ? time sto oces u nato ? time sto si jednom mobilisao vojsku na njih ? time sto si rekao istorisko ne 1948 ? cime ?
Nemogu oni nama da budu braca,a mi njima nista...

Meni dalibu ni od rusa ni od amera ne treba ni prebijena rublja/cent, a ovde i tako nikom nista i nije po zasluzi (primera oko milion), A koliko mi se ide u nato vidi u mojim postovima o Draskovicevim razmisljanjima na tu temu, nikoga nikada nisam mobilisao, a `48-me sam mozda bio u necijem planu podaleko od govornice, a sto se tice brace to bar sa sigurnoscu mogu da tvrdim ko su mi ista, da ne kazem braca.Hvala!:rtfm:
 
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:

A Hrvate koji su pod daleko nepovoljnim uslovima preko zapadnih kredita gradili puteve, RAZUMES !
 
Pre neki dan sam u politici naišao na članak o tome da Rusi uslovljavaju kredit time da se on utroši isključivo na projekte od kojih bi i oni imali koristi. A da se i pri realizaciji ya izvođače radova angažuju njihove firme. Ne kažem da sve to nije uobičajeno u ovom danačnjem svetu, samo želim reći da nas i rusi vole- do polednje pare. Što se najbolje moglo videti za vreme bombardovanja...A ovde se neki zaklinju u Rusku braću....:dontunderstand:

Pa tako se to radi. I sa Italijanima sto su dogovarali BoTa i ekipa kad su tamo bili ista je prica. Tako to rade pametne zemlje i uposljavaju svoje radnike i firme.
Mada jasno je da i kad bi smao dali Rusi pare ili bilo ko drugi da bi te pare isparile kao i sve do sada.
 
Da li je moguce????

Nije,daca po obicaju halucinira.
Tudjmana su pozvali na svecanost dana pobede nad fasizmom,jer je tudjman bio vojnik koji je ucestvovao u borbama protiv nemaca.


U vreme najvećeg etničkog ćišćenja u posleratnoj evropi, predsjednik Ruske Federacije Boris Jeljcin odlikovao je visokim državnim odlikovanjem predsjednika RH dr. Franju Tuđmana - Medaljom Georgij Konstatinovič Žukov, koja se dodjeljuje za zasluge i doprinos antifašističkoj borbi. Predsjedniku je odličje uručio veleposlanik Ruske Federacije u Hrvatskoj Leonid Keresteđijanc u Zagrebu 4. studenoga 1996.
 
Руси условљавају преговоре о кредиту
Интерес руских предузећа је да њихова предузећа раде послове за српску железницу, а ја сам присталица да се договоримо и радимо заједно, каже министар за инфраструктуру

Наша структура одговара Русији: Милутин Мркоњић Планове за улагање у обилазницу око Београда „укочили” су преговори са Русијом о кредиту у вредности од 800 милиона долара, јер руска страна жели да сав новац буде инвестиран у железницу и да у томе учествују њихова предузећа, рекао је јуче Милутин Мркоњић, министар за инфраструктуру, на састанку Надзорног комитета Коридора 10, на коме су учествовали представници свих европских држава кроз које пролази ова међународна саобраћајница.

Предлог српских преговарача да око 170 милиона долара из тог кредита буде искоришћено за обилазницу око Београда (деоницу између Орловаче и Бубањ потока), мало је закочио преговоре, тврди министар за инфраструктуру.

– Интерес руских предузећа је велики и они условљавају преговоре, разне су ствари у игри, а структура наше железнице је таква да одговара железницама Русије тако да ту можемо да нађемо заједнички језик и ја сам присталица тога да се договоримо и радимо заједно – истакао је Мркоњић и додао да су Руси заинтересовани да учествују у изградњу железничке станице „Прокоп” у Београду. Он очекује да ће овог месеца бити завршени преговори и потписани уговори. Железнички пројекти су, како је рекао, развојна шанса Србије, јер се дуж целог железничког Коридора 10 кроз Србију налази десет фабрика вагона које данас немају посла. Он је додао да до маја 2012. године треба да буде завршен путни Коридор 10 и да је обезбеђено 1,3 милијарде евра, као и да ће до тада бити окончана прва фаза железничког коридора, чија је укупна вредност радова 1,1 милијарда евра. Сви радови на железничком коридору треба, према речима Мркоњића, да буду завршени до 2015. године и њихова вредност обухвата и суму од 3,5 милијарди евра.

Што се тиче тендера за друмски коридор који су у току, министар за инфраструктуру каже да је 51 фирма преузела конкурсну документацију за изградњу северног крака Коридора 10, од Новог Сада до Хоргоша и од Суботице до Келебије. Тендер је отворен до краја овог месеца.

Тендер за изградњу обилазнице око Димитровграда са аутопутем до граничног прелаза Градина неће бити поништен, рекао је Мркоњић и додао да ће тендерска комисија у наредних неколико дана одлучити ко ће добити посао.

Иако је дала најбољу понуду, аустријска фирма „Алпина” према његовој оцени не мора да добије посао „јер нема земље у свету у којој једна фирма тужи државу, а онда тражи посао од те државе”.

Упитан да ли то значи да је услов „Алпине” да добије посао, а да заузврат одустане од тужбе пред Арбитражним судом у Паризу, Мркоњић је казао да је то једна од варијаната.

– Спор који „Алпина” води против Србије пред арбитражним судом у Паризу диктира и наш став. Ако то буде дефинисано на позитиван начин, остаћемо у овом послу – казао је Мркоњић.

Аустријски конзорцијум „Алпина” и „Пор” је пред Арбитражним судом у Паризу тражио одштету од 71 милион евра за раскид уговора о концесији за изградњу аутопута од Хоргоша до Пожеге.

М. Авакумовић





[објављено: 23/01/2010]


пошаљите коментар | погледајте коментаре (2)
Ево па нађох оно о чему сам причао и ѕбог чега сам раѕапет. Иѕвинјавам се што ми је требало мало времена али новине купујем на трафици.
 
Poslednja izmena:
objekti koji se po bgdu dizu evropskim kreditima su pod strogom kontrolom da slucajno srpske firme ne dobiju posao, moze kao podizvodjaci ali onda im ne sleduje neki narocit profir.

`kajmak` - po sistemu ugovori, pa angazuj srbe da crnce, a ti sedi i gledaj, broj pare nezasuzeno, e to je za nekakve nepoznate austrijske,. slobvenacke i slicne sumnjive firme, hbo ih ko ih dovede
 
Pa tako se to radi. I sa Italijanima sto su dogovarali BoTa i ekipa kad su tamo bili ista je prica. Tako to rade pametne zemlje i uposljavaju svoje radnike i firme.
Mada jasno je da i kad bi smao dali Rusi pare ili bilo ko drugi da bi te pare isparile kao i sve do sada.

Ono što ja ovim pianijem pokušavam da pokažem i jeste da u poslu se gleda N.V. PROFIT a ne bratska ljubav. I to bey obzira na bratske ili prekonišanske odnose. A to radim jer mi je pun polni organ svih priča o tome kako nas jedni porobljavaju a drugi blagougodne stvari čine. Podjednako mi nisu bliski ni jedni ni drugi.:neutral:
 
Ono što ja ovim pianijem pokušavam da pokažem i jeste da u poslu se gleda N.V. PROFIT a ne bratska ljubav. I to bey obzira na bratske ili prekonišanske odnose. A to radim jer mi je pun polni organ svih priča o tome kako nas jedni porobljavaju a drugi blagougodne stvari čine. Podjednako mi nisu bliski ni jedni ni drugi.:neutral:

Boze coveka!Pa naravno!Gledaju svoje interese!
Ja ne poricem bratstvo izmedju nas i rusa,al brate,prvo gledam nas!A,ako se desi nesto,gde jedna bratska strana nema interesa(sve im je jedno),podrzace drugu bratsku stranu i njene interese! :confused:
Ja to sve vreme pricam.
 

Back
Top