Ekspertni ultrazvuk

buducamama

Početnik
Poruka
1
Imam 24.godine i ovo mi je prva trudnoca.U prvom trimestru trudnoce sam primala linkocin 4 dana jer nisam znala za postojanje trudnoce.Iako linkocin nema dokazano teratogeno dejstvo na plod,sto mi je dosta lekara reklo,u tom periodu se svaki lek smatra potencijalno rizicnim.Sada sam u 20-oj nedelji trudnoce,koja je po svim parametrima normalna.Ja jos uvek radim i hvala Bogu nemam nikakve tegobe!Radila sam biohemijske markere i nalaz je uredan.Svaki dosadasnji UZ pokazuje normalan rast i razvoj bebe!
Ali doktorka koja mi vodi trudnocu me je uputila radi predostroznosti,kako ona kaze,na ekspertni UZ na Institut Majka i dete koji se radi u 22-oj nedelji!Iznervirala sam se jer vise ne vidim svrhu tih ispitivanja i iskreno umorna sam od cekanja rezultata i brige!Beba je zivahna i stalno osecam njene pokrete u stomaku!Ali cu otici jer sam uvek bila poslusan pacijent!
Zato vas molim da mi kazete koje informacije pruza taj ekspertni UZ i koja je razlika u odnosu na klasicni?

Hvala svima!
 
obavezno otidjite na eksp.uz.mislim da to treba svaka trudnica da uradi.ja sam bila pre 2 god.na TOME SE SVE VIDI-SRCANE KOMORE ,PREDKOMORE;BESIKA;MOZAK;BUBREZI;ARTERIJE.....MA SVE.TO JE PRAVA STVAR.IDITE I NEBOJTE SE.
 

Back
Top