glas javnosti - `Ustavni sud o Zakonu o saobraćaju`

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...-23-01-2010/ustavni-sud-o-zakonu-o-saobracaju

BEOGRAD - Ustavni sud zatražio je od Skupštine Srbije da se u roku od 45 dana izjasni o inicijativi za ocenu ustavnosti više odredbi Zakona o bezbednosti saobraćaja.
...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mozda je ovo izolovan slucaj, ali ima toga jos u zakonu sto bi moglo da se proceni dal je po ustavu.

npr odnosenje vozila paukom, sa svih mogucih i nemogucih mesta, i u slucajevima kada ne ugrozavaju bezbednost saobracaja

pa novo najavljena praksa u bgdu da ce parking servis odnosenje naplacivati po kilogramu tezine vozila???

i u vezi sa time zasto se dozvoljava komunalnim preduzecima da se ponasaju kao obicna komercijalna, kad vec nisu na slobodnom trzistu nego na budzetu

idt itt
 
Treba da se uvede red i da se još povećaju kazne:)

Pa kako se to kaznjava Parking servis sto bespravno ljude lisi njihovih vozila zato sto su parkirali na jednom gradilistu od utabane zemlje na kome je privremeno utaknuta tabla plave zone? (ako mi neko ne veruje da se ovako prave parkinzi, a zivi u NS, onda neka obrati paznju na gradiliste iza Buda Bar-a prema Radnickoj i na parking, da ne kazem trotoar :roll:, iza one zgrade u centru preko puta Bazara)
 
Pa kako se to kaznjava Parking servis sto bespravno ljude lisi njihovih vozila zato sto su parkirali na jednom gradilistu od utabane zemlje na kome je privremeno utaknuta tabla plave zone? (ako mi neko ne veruje da se ovako prave parkinzi, a zivi u NS, onda neka obrati paznju na gradiliste iza Buda Bar-a prema Radnickoj i na parking, da ne kazem trotoar :roll:, iza one zgrade u centru preko puta Bazara)

pa ako je utaknuta tabla što se parkiraš?:lol:
 
npr odnosenje vozila paukom, sa svih mogucih i nemogucih mesta, i u slucajevima kada ne ugrozavaju bezbednost saobracaja
Ovo nije baš nešto što nije jasno. Vozila se ne nose zbog ugrožavanja "bezbednosti saobraćaja", mislim, nije mu to jedina svrha u smislu nedozvoljenog parkiranja, već bezbednost građana npr ili prirode :lol: ili otežavanje prolaska prolaza pešacima na mestima koja su njima namenjena i ostalo..
S obzirom da su primebdbe i žalbe na Zakon došle sa više mesta, razmotriće se i nešto će se korigovati uglavnom besmislice, ali ništa što bi znatnije oslobodilo vozače od poštovanja propisa i novčanih iznosa za preksršaje..
 
Pa pitam te zato što nisam ukapirao, u bgd nema nikakvih plavih tabli, zato te pitam:roll:

U NS ima svacega, samo nema puno normalnih parkinga, a tabli koliko hoces i gde hoces. Ovde se valjda prvo utakne tabla pa ce mozda nekad biti tu izgradjen i parking.

Mislim, ima i normalnih parkinga, ali je mnogo vise ovakvih, da se pitas jesu li ili nisu parkinzi pa trazis tablu da bi po njoj znao.

A pesaci mogu da posvedoce o kobajagi parkinzima koji su samo nacrtane strafte preko vise od pola trotoara pa kad su takvi parkinzi puni, samo jako mrsavi mogu da prodju izmedju zida i automobila.

Mislim, svega ima u gradu gde u ulici koja nije sira od mog stana, sagradi se na mestu jedne austrougarske stracare, zgrada od bezbroj garsonjera pa oni dole u prizemlju nemaju ni suncevu svetlost, a kamoli mesta za parking. Najvise je takvih mesta upravo u crvenoj i plavoj zoni. Sto si dalje, to parkinzi vise lice na svoj naziv.
 
ima u bgdu dosta problema sa regulisanjem parkiranja, ali to nije predmet ove teme.

ovde je rec da je zakon, i njegova primena delom neustavan, ali posto to ide preko ledja vozaca onda nema veze, nikom nista

pa jel do skoro direktor parking servisa bio rezimski jurisnik, a sada ga jos zbog tih `osobina` postavilo na drugu najvisu funkciju u gradu

odnosenje vozila mora biti regulisano na ustavn nacin, jasno i bez dilema kako za vlasnike vozila tako i za parking servis.

u ovom slucaju parking servis lovi u mutnom vec godinama, a posto je kriza i promaja u gradskom budzetu onda je dobrodosla svaka lako stecena lova. meni licno se stomak prevrce kad vidim da se odnose vozila sa tablicama iz unutrasnjosti, iz zone bolnica. em te muka dovede u bgd u bolnicu, em te bgd vlast zavali za stotinak evrica

i jos nesto, ako je kapitalizam, neka onaj ko je zaduzen za parkiranje u gradu obezbedi vise parking mesta nego sto je potreba, pa naka onda nose sve koji ugrozavaju saobracaj
 
neodgovorno je sto vlade prepisuju zakone od EU koje su prvo kao drzave obezbedile nivo standarda pa donele odredjene zakone....medjutim mi sve kontra....donesemo zakon koji nije moguce postovati....na zapadu nisam bio sigurno koliko mnogi u srbiji ali is sredstava informisanja sam dosta informisan---na zapadu su saobracajnice obezbedjene u naseljenim mestima nije kao kod nas...sa magistralnog puta ulazis u dnevnu sobu....nerealno je ocekivati da se ljudi pravilno parkiraju ako parking nije obezbedjen...ili kaze u zakonu ako udjes u jednosmernu ulicu kazna tolika i tolika+bodovi....sta se radi kad vozac slepera koji je iz unutrasnjosti dodje u BG na istovar--u medjuvremenu ulica postala jednosmerna on udje...napravi udes---slomi nekom retroviszor nadje se saobracajac tu i????? ako se ne varam 50.000 kazna+negativni poeni+ oduzimanje dozvole na 2 godine....i covek izgubi posao---porodica socijalni slucaj....

brat mi vozi medjunarodnu godinama...i gle...veliki kamioni ne ulaze u gradove---vec u skladista koja su van grada...a odatle se manjim dostavnim vozilima roba razvozi po gradu....KAD CE TO BITI KOD NAS???

ili u evropi ako se ne snadjes policija te sprovede do mesta gde zelis...ona te prati...nema govora o kaznjavanju....a kod nas ????
 

Back
Top