Polaganje male mature 2012/2013

Помоћник министра просвете Желимир Попов је усмено представио концепцију завршног испита, коју је припремила комисија Министарства просвете. Прве три године полагаће се српски језик и математика, а испити ће се заснивати на образовним стандардима. Напоменуо је да министарство још није организовало обуку наставника за примену образовних стандарда, али да су средства за ту обуку обезбеђена. Истакао је да је у предлогу програма за 2011. годину предвиђено да начин полагања српског и математике буде исти као на досадашњем класификационом испиту, тј. било би 75% потпуно познатих задатака, 15% делимично познатих и 10% непознатих задатака. Следеће, 2012. године било би 60% познатих задатака, 20% делимично познатих и 20% непознатих задатака, 2013. године било би 30% познатих задатака, 20% делимично познатих и 50% непознатих задатака, да би се у 2014. години дошло до завршне форме испита по којој би сви задаци (100%) били непознати и тада би се укључио и тест из наука (природних и друштвених). Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања је на основу ове концепције припремио предлог програма који је на дневном реду НПС.

Hvala puno na informaciji.Laknulo mi je.
Dakle ipak 2 predmeta? I bice nesto poznatih zadataka? Tacnije vise od pola?

uuuuu ako je tako onda je `99 n a * e b a l o
 
Kako je izgledao??? Mozes li da postavis bar 2-3 pitanja!!!

Mi smo poceli da se pripremamo, danas smo vezbali padeze!!! Ne razumem moje drugove, prepisuju od mene, a ja to znam, oni ne, tako da je njima da kazem potrebnije da nauce, da bi nessto uspeli da upisu, nece uciti za nastavnicu!!! Tako me nerviraju, bolje da pokusaju sami da urade, ako ovako budu radili na maturi ''dobro'' ce proci, znate vec u kom smislu!!!
 
Tek sad, barem moja skola. :)
Dobila sam pre par dana letak sa reklamom za pripremu za prijemni. Dakle, oni vrse pripremu za prijemni ispit, to je neka skola ili sta vec. Medjutim, oni organizuju pripremu nedeljom. Nazalost, ja ne mogu nedeljom. Znate li neku skolu ili kako se vec to zove koja organizuje pripremu za prijemni subotom?
 
Ovo nije prava zbirka za matematika, ona zvanicna izlazi tek u februaru. Ova knjiga je odobrena od Ministarstva prosvete, test ce izgledati nesto poput ovog, dakle 3 nivoa, ali ovo nije ta zbirka u kojoj ce biti 25% poznatih zadataka.
Za srpski izlazi u januaru.
Imate da kupite knjigu za sprski, dobra je, slicno kao priprema, ima 2000 zadataka, ali nema dosta knjizevnosti i mislim da ne ide po planu i programu nas, reformisanih. Krvava bajka se po njima radi u 8, zatim nesto gramatike je prebaceno iz sestog u sedmi, ali je kao priprema za takmicenje i vezba dobra. :) Kosta 700 dinara. Ta izdavacka kuca je izdala i za matematiku sa 1000 zadataka.
Meni su samo rekli 25% poznatih zadataka, 75% nepoznatno, za oba predmeta.
 
Ovo nije prava zbirka za matematika, ona zvanicna izlazi tek u februaru. Ova knjiga je odobrena od Ministarstva prosvete, test ce izgledati nesto poput ovog, dakle 3 nivoa, ali ovo nije ta zbirka u kojoj ce biti 25% poznatih zadataka.
Za srpski izlazi u januaru.
Imate da kupite knjigu za sprski, dobra je, slicno kao priprema, ima 2000 zadataka, ali nema dosta knjizevnosti i mislim da ne ide po planu i programu nas, reformisanih. Krvava bajka se po njima radi u 8, zatim nesto gramatike je prebaceno iz sestog u sedmi, ali je kao priprema za takmicenje i vezba dobra. :) Kosta 700 dinara. Ta izdavacka kuca je izdala i za matematiku sa 1000 zadataka.
Meni su samo rekli 25% poznatih zadataka, 75% nepoznatno, za oba predmeta.

A koji su izdavaci za te zbirke iz srpskog i mate? (sto imaju preko 1000 zadataka)
 

Back
Top