Polaganje male mature 2012/2013

Izgleda da je skoro svako čuo potpuno različito. Najverovatnije su skoro svi u pravu. Na svu sreću matematička statistika nas uči da, ako ima "preveliki" broj stvari koje se posmatraju, prosek ne može da bude neka ekstremna vrednost.

Osnovni, srednji i napredni nivo se odnose na standarde, odnosno na pitanja na testu. Biće određeni procenat debilno lakih, srednjih i jako teških pitanja. Verujem da će svi da rade iste testove (ili će bar biti dve grupe kao na kontrolnom), neće biti posebno lak, srednji i težak test (to bi bila diskriminacija ako bi neko unapred određivao ko u odeljenju zaslužuje da radi težak test a ko je jedino sposoban za ovaj lak, a diskriminacija se u današnjem politički korektnom društvu smatra za vrlo lošu stvar, tako da je neće biti)
 
Inače ja ne vidim nijedan logičan razlog zbog čega bi vukovci bili oslobođeni testa a neko sa jednom četvorkom ne bi. Tu bi nastalo masovno poklanjanje petica svim odličnim đacima da bi bili vukovci. Doduše to se ponegde već radi; pogledao sam ovogodišnje rezultate za ove škole gde sam bio na zameni i u jednoj ima više od 25 vukovaca u 4 odeljenja (prelivaju se sa prve strane spiska koja ima 25 mesta).

I ne znam kako bi se pri upisu rangirali vukovci koji nisu polagali prijemni i neko ko ima prosek 4.85 (jer ga recimo koče fizičko i neki nastavnik kod koga niko nema pet) a savršeno uradi prijemni.
 
xm.. mi nismo imali ni te probne testove niti nam je iko pricao nesto o njima :eek:
nemogu da verujem.... ako vukovci budu oslobodjeni zavrsnog... ja sam u sestom popustia i imala dve cetvorke.. ostalo sve 5.00... nadam se da cu i u osmom biti... bas me nerviraju smo je bas nasa generacija ispala labaratoijski mis(zapravo mi)... msm ako vec hoce da nam menjaju mogli bi danam kazu koje predmete cemo da imamo
!!!!:rtfm::dash:
 
a da sad sam se setila... kako ono muzicko ili likovno?! msm sta od toga moze da bbude?! mi nijedno ni drugo ne ucimo teoriju xD (jedino osim ako necemo da crtamo i pevamo... :D)

Moguće je da je to način da nateraju nastavnike muzičkog i likovnog da počnu da predaju teoriju koja im piše u nastavnom planu i programu. Nešto piše u novinama da udžbenici za muzičko i likovno spadaju u osnovni komplet udžbenika (hoće ovim novim petacima da ih poklone besplatno), tako da ako postoji udžbenik onda mora da postoji i teorija, inače šta će ti udžbenik.

Mi smo doduše u osmom razredu imali i nekakvu teoriju iz likovnog, sećam se da Zule stoji pored table i pokazuje nam neke papire sa šarama po njima :per::think: (jednom nam je pokazao neku veliku tačku na sredini papira pa smo gledali u nju pola minuta i onda pogledali u beli zid i videli veliku žutu tačku, i mešali smo razne boje pa upoređivali sa nekim krugom/točkom na kome su suprotne boje) a i ono što smo crtali je imalo neke teme sa pravilima, nije bilo uzmi pa crtaj bilo kako...
crtali smo naslovne strane za knjigu i korice za gramofonsku ploču (e sad se vidi koliko u stvari imam godina :amen: :cistinaocare: ) i prvo smo smislili svoj logo pa smo ga posle stavljali na svaki sledeći rad

A iz muzičkog smo bogami učili sve moguće vrste instrumenata (viola de gambo itd.) i muzičkih dela, zbog čega sam i uspeo da izvučem četvorku na kraju osmog razreda, jer sam u prethodnim razredima na pevanje imao 1+/2 pošto smo porodično ekstremno nemuzikalni (tatu nisu hteli da prime u učiteljsku školu jer je pao na testu iz muzičkog)
 
.... a vi, deco moja, sledeće godine polažete prijemni .... :cepanje:
.... ko preživi, pričaće ... :aha:

Šalim se. Nije to ništa strašno.
Videćete da ništa ne boli. :lol:

Ja sam pre neki mesec čula u ,,Beogradskoj hronici'' pomoćnika ministra prosvete i kaže on za vašu maturu da će biti identična ovoj koju smo mi matori polagali, samo malčice izmenjena.
... možda vam čak i bude lakše ....
... a i obavetiće vas na vreme, te ćete imati vremena da se spremite ...

Bez brige! :ok:
 
.... a vi, deco moja, sledeće godine polažete prijemni .... :cepanje:
.... ko preživi, pričaće ... :aha:

Šalim se. Nije to ništa strašno.
Videćete da ništa ne boli. :lol:

Ja sam pre neki mesec čula u ,,Beogradskoj hronici'' pomoćnika ministra prosvete i kaže on za vašu maturu da će biti identična ovoj koju smo mi matori polagali, samo malčice izmenjena.
... možda vam čak i bude lakše ....
... a i obavetiće vas na vreme, te ćete imati vremena da se spremite ...

Bez brige! :ok:

Joj brinem se ... deluje mi nekako strasno mada nista ne boli...... :( :( :( :(
 

Back
Top