Polaganje male mature 2012/2013

E mi smo sada pred kaj skolske godine imali testiranje iz matematike i srpskog jezika, koja su samo proba, i ne ulaze u prosek... Koliko sam nacuo ostala testiranja nas ocekuju u septembru....ovo je opsti haos od male mature[je**la ih mala matura]

Ja sam cuo od mog razrednok da ce biti
Srpski
Matematika
Strani jezik(po izboru, u mom slucaju eng ili nem. :dash::dash::dash::dash: )
I jedan predmet Istorija, Geo, Bio, Fizika i hemija...


Ljudi ne verujem da cemo imati 6 predmeta to je previse.. Koliko se samo deca muce da spreme srp. i mate, a kako li cemo mi sa 4,5,6 ne znam ni ja(niko ne zna :D)

Ali ja mislim(a tako sam io cuo) da cemo na primer iz mate. imati da spremimo na primer pitagiorinu teoremu ili jos neku oblast i da cemo imati to ... ne znam nista, svaki dan posecujem sajt ministarstva prosvete da slucajno nesto ne objave, ALI NISTA NEMA...:udriglavu::udriglavu::udriglavu::udriglavu::poludeo:


Onaj dan na RTS-u je bio pomocnik ministra prosvete, i sada pricaju za ovaj prijemni, i zena ga lepo pita kako ce to biti, a oooon prica neke glupostni sto nikog zivog ne interesuju... sramota..... :sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
E mi smo sada pred kaj skolske godine imali testiranje iz matematike i srpskog jezika, koja su samo proba, i ne ulaze u prosek... Koliko sam nacuo ostala testiranja nas ocekuju u septembru....ovo je opsti haos od male mature[je**la ih mala matura]

Ja sam cuo od mog razrednok da ce biti
Srpski
Matematika
Strani jezik(po izboru, u mom slucaju eng ili nem. :dash::dash::dash::dash: )
I jedan predmet Istorija, Geo, Bio, Fizika i hemija...


Ljudi ne verujem da cemo imati 6 predmeta to je previse.. Koliko se samo deca muce da spreme srp. i mate, a kako li cemo mi sa 4,5,6 ne znam ni ja(niko ne zna :D)

Ali ja mislim(a tako sam io cuo) da cemo na primer iz mate. imati da spremimo na primer pitagiorinu teoremu ili jos neku oblast i da cemo imati to ... ne znam nista, svaki dan posecujem sajt ministarstva prosvete da slucajno nesto ne objave, ALI NISTA NEMA...:udriglavu::udriglavu::udriglavu::udriglavu::poludeo:


Onaj dan na RTS-u je bio pomocnik ministra prosvete, i sada pricaju za ovaj prijemni, i zena ga lepo pita kako ce to biti, a oooon prica neke glupostni sto nikog zivog ne interesuju... sramota..... :sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

Neće oni sad ništa ni da objavljuju bar do početka školske godine, nemoj da se nerviraš oko toga unapred (biće vremena i za to :mrgreen: ). Sad je još uvek u toku upis trenutne generacije, oko toga su im svi kompjuteri i ljudi zauzeti.

Nego, neke smernice već imate, a to su standardi za svaki predmet, što MISLIM da trenutno stoji na sajtu ministarstva (negde, u nekom budžaku). Srpski, matematika i strani jezik će biti pa će biti, to su se do sada svi složili. Dakle, malo laganog iščitavanja udžbenika redom, i sveščica iz prethodnih razreda.

Ostaju ovi "akademski" predmeti gde ne znamo koji od njih će tačno biti (iako i tu postoje objavljeni standardi). Moj savet je da se njih dohvatite tek kada lagano iščitate ova tri gornja predmeta (a najbolje tek od septembra kada će se znati i nešto više).

A što se tiče nivoa stresa: svi ćete položiti malu maturu (ako imate bar 3+ iz svakog ispitanog predmeta), pitanje je samo koliko ćete poena imati za upis u srednju. A tu važi isto što i za dosadašnje generacije: ako test bude stvarno pretežak, broj poena potreban za upis na određeni smer će biti manji, jer će se napraviti spisak pa podvući linija ispod npr. broja 90.
 
Rekao je ministar da ce se detalji oko polaganja male mature biti poznati oko 15.VII 2010. Nista nam ne preostaje nego da cekamo i nagadjamo....Ja mislim da ce se polagati srpski i matematika ali bez unapred poznatih zadataka... :)

Da...

I ja mislim kao i Una :)
Neka ostalima dodaju po predmet :D

:klap: ali ne verujem da ce se tako svakoj generaciji dodavati po predmet... Mada nije to lose, ja se ne bunim za to.. :cool:
 
LJUDI BICE 5 PREDMETA 100%....
NAMA JE RAZREDNA OBJASNJAVALA KAKAV JE ONO PROSTOR U DNU PAPIRA KOJI POTPISUJEMO KAD PRIMAMO SVEDOCANSTVO.TAMA IMA 5 PRAZNIH CRTICA I PORED NJIH ZAGRADA ZA OCENU.IZNAD PISE NESTO KAO:
UCENIK JE ZAVRSNI ISPIT ZAVRSIO SA PROSEKOM( )
RAZREDNA NAM JE OBJASNILA DA CE BITI SRPSKI I MATA SIGURNO,A NAJVEROVATNIJE I :
JEZIK PO IZBORU
PRIRODNA NAUKA
DRUSTVENA -II-
sto znaci da cemo mi imati ZAVRSNI ISPIT,a njegov prosek ce se mnoziti sa nzm kojim brojem i to ce biti nas broj bodova.....naravno mi nesto bodova nosimoi iz skole
 
Ovaj zakon su tek usvojili u septembru 2009 a svedocanstva primamo od 5.razreda..Ja mislim da ce biti samo srpski i mata jer smo prva generacija i sigurno nece uvoditi neke velike promene u broju predmeta (eventualno ubace engleski) jer smo ''nepripremnjeni'' na to...!!
 
LJUDI BICE 5 PREDMETA 100%....
NAMA JE RAZREDNA OBJASNJAVALA KAKAV JE ONO PROSTOR U DNU PAPIRA KOJI POTPISUJEMO KAD PRIMAMO SVEDOCANSTVO.TAMA IMA 5 PRAZNIH CRTICA I PORED NJIH ZAGRADA ZA OCENU.IZNAD PISE NESTO KAO:
UCENIK JE ZAVRSNI ISPIT ZAVRSIO SA PROSEKOM( )
RAZREDNA NAM JE OBJASNILA DA CE BITI SRPSKI I MATA SIGURNO,A NAJVEROVATNIJE I :
JEZIK PO IZBORU
PRIRODNA NAUKA
DRUSTVENA -II-
sto znaci da cemo mi imati ZAVRSNI ISPIT,a njegov prosek ce se mnoziti sa nzm kojim brojem i to ce biti nas broj bodova.....naravno mi nesto bodova nosimoi iz skole


DA, DA TO JE I NAMA RAZREDNI POKAZAO, TAMO GDE SE POTPISUJEMO KADA UZMEMO SVEDOCANSTVO, JESU ONI STAVILI 5 PREDMETA, ALI ZAKON NIJE JOS USVOJEN TAKO DA MOZE DA GA IZMENE.. PA SECATE SE DA SU NAM KNJIZICE 100 PUTA MENJALI JA IMAM 3 OD KAKO SAM POSAO U OSNOVNU,, TO JE DDOKAZ DA SE SVELAKO MENJA,,,


nECU 5.......:(:(:(:(:(:(:(:(:(:neutral::neutral::neutral::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::besna:
 
Meni je nastavnica matematike rekla u cetvrtak da su odlucili da polazemo 5 predemta :(
A do pre nedelju dana je bilo 2 :(
Samo menjaju :(
Polagace se
Srpski
Matematika
Jedan od jezika
Istorija/Geografija
Fizika/Hemija
I imacemo na pocetku 8. test da vide koliko znamo, od toga nam ne zavisi upis vec samo da vide kakvo je stanje.
Ja hocu 3. beogradsku da upisem i moram da uradim dobro :(
mi smo vec imali taj test... to je smejurija...dali su nam na 3 strane neki tekst i 30 pitanja...i sva su vezana za taj tekst... a ioma i nekih pitanja iz gramatike...npr...daju ti u nekoj tabeli promenu jedne imenice kroz sve padeze i na kraju te pitaju koji je oblik imenice u nekom od padeza..(a to vec sve pise u tabeli)..tako da..oni su samo hteli da vide koliko smo mi glupi...msm bar tako izgleda...a imali smo i taj test iz mate... bilo je prelako...imali smo 30 zadataka.. ja nisam 1 tacno uradila... bilo je uglavnom sve iz 7-og...ali mozda vama nece biti taj test...a mi cemo imati jos jedan na pocetku 8-og... ;)
 
Ja iskreno mislim da ovo nece bas biti toliko tesko!!! Mozda ce biti samo srpski i matematika!!! Npr. dace taj test da vide kako zakljucujemo neke pojmove!!! Npr. daju neki tekst i mi da odgovorimo na pitanja vezana za taj tekst pa to je prosto kao pasulj!!! Ili npr. da iz tog teksta izdvojimo sve glagole ili imenice i da imenicama odredimo padeze... mozda ce biti tako!!! A sto se tice matematike, to mogu da budu cisto neke fore kako bi prevarili npr. moze da bude izracunaj 12+12:12 samo treba da se zna redosled racunskih operacija!!! Ovako bi izgledao verovatno najtezi zadatak!!! Cuo sam da vukovci ne polazu!!! Ja c8u verovatno biti vukovac jer sam dosada imao sve 5,00 pa ne vidim zasto ne bih i sledece godine!!! Vredno ucim, pamtim na casu, aktivan sam!!! Mislim da vukovci ne polazu jer znate i sami ako neko hoce da ima prosek 5,00 mora da uci skoro sve predmete, sem fizickog naravno to se ne uci, mada postoje skole u kojima moras da znas i nesto npr. kako izgleda pretklon i tako... Te neke obicne stvari!!! A ujedno vukovci se spremaju za takmicenja, pa ja sam isao ove godine na 5-6 takmicenja i morao sam da odustanem iz nekih jer padaju u isti dan!!! Opet i to je problem!!! I kada bi se pa ne samo vukovci vec i odlicni djaci spremili!!! Meni su mnogi pricali da vukovci ne polazu malu maturu!!! Ovakav nacin polaganja bio je pa sad ne znam pre nekoliko godina i tada dobitnici vukove diplome nisu polagali, vec se direktno upisivali u zeljenu skolu!!! To bi bilo dobro! Ako neko sazna neke nove informacije neka javi na ovaj forum!!!


Postoji i mogucnost da se bira:
Srpski i Matis obavezno
Engleski ili drugi jezik u mom slucaju nemacki ja bih izabrao engleski
Geografija ili istorija- geografija mi je jaca strana tako da bih geografiju izabrao
Muzicko ili likovno- rekao mi nastavnik ja cu izabrati muzicko jer sviram klavir u muzickoj skoli tako da bi mi moj nastavnik pomogao oko spremanja za malu maturu sto se tice muzickog
Hemija ili fizika- volim vise hemiju tako da bih hemiju izabrao
A postoji mogucnost da se ne polaze nijedan od jezika, znaci bez Engleskog i drugog jezika!!!
 

Back
Top