Polaganje male mature 2012/2013

ja sam u poslednjoj nedelji imala probni prijemni iz srpskog i mate....znaci test je za mentalno zaostalu decu....imacemo ovakve testove i u septembru i martu...primer zadatka iz mate:
gledanost programa na TV:
41%muzika
27%film
14%serija
5%dokumentarne emisije
pitanje:koji se od ovih programa najvise gleda? XDDDDDDDDDDD
sto se srpskog tice gramatike realno nije ni bilo,bio je samo zadatak da podvuces predikat i subjekat i stavis d ili t (prema pravilima glasovnih promena)...bio je i neki tekst pa kad procitas odgovaras na pitanja...fora u tekstu ti kaze Mihailo je bio ridjokos,obucen tako i tako i uvek je unapred imao osmisljene govorne komade,a pitanje glasi kakav je Mihailo i imas pon odgovore i medju njima jedan koji je kao ova recenica.....ono vredja inteligenciju...bilo je i da napises sastav na temu To je bio nesporazum...jedini zadatak koji niko nije znao bio je:odredi stilsku figuru,LICIO JE NA ENGLESCE...fora ni moja srpkinja nije znala...ja sam stavila metafora nakon dugog razmisljanja,nekom svojom logikom....al najjaci zadatak bio je kad smo dobili tabelu u mojoj je promena broja 5,a onda te pita da napises kako glasi dativ ovog br(a imas u tabeli)
inace srpski je za debile
mata je malo teza ali mozda meni jer je ne gotivim a i nisam se nesto spremala...doduse,koji sam ja srecnik da upadnem u ucionicu u kojoj je dezurala nastavnica mate koja je protiv ovih testova i zena nam ladno ureadila sve zadatke....na kraju je uzela i diktirala nam resenja....

polaze se 5 predmeta i to:
1.srpski
2.matematika
3.prirodna nauka
4.drustvena nauka
5.jezik po izboru
tako ce valjda biti moja razredna se raspitala.....srecno nam bilo dogodine ako ovako bude bilo...srecan raspust,uzivajte
XO
 
ja sam u poslednjoj nedelji imala probni prijemni iz srpskog i mate....znaci test je za mentalno zaostalu decu....imacemo ovakve testove i u septembru i martu...primer zadatka iz mate:
gledanost programa na TV:
41%muzika
27%film
14%serija
5%dokumentarne emisije
pitanje:koji se od ovih programa najvise gleda? XDDDDDDDDDDD
sto se srpskog tice gramatike realno nije ni bilo,bio je samo zadatak da podvuces predikat i subjekat i stavis d ili t (prema pravilima glasovnih promena)...bio je i neki tekst pa kad procitas odgovaras na pitanja...fora u tekstu ti kaze Mihailo je bio ridjokos,obucen tako i tako i uvek je unapred imao osmisljene govorne komade,a pitanje glasi kakav je Mihailo i imas pon odgovore i medju njima jedan koji je kao ova recenica.....ono vredja inteligenciju...bilo je i da napises sastav na temu To je bio nesporazum...jedini zadatak koji niko nije znao bio je:odredi stilsku figuru,LICIO JE NA ENGLESCE...fora ni moja srpkinja nije znala...ja sam stavila metafora nakon dugog razmisljanja,nekom svojom logikom....al najjaci zadatak bio je kad smo dobili tabelu u mojoj je promena broja 5,a onda te pita da napises kako glasi dativ ovog br(a imas u tabeli)
inace srpski je za debile
mata je malo teza ali mozda meni jer je ne gotivim a i nisam se nesto spremala...doduse,koji sam ja srecnik da upadnem u ucionicu u kojoj je dezurala nastavnica mate koja je protiv ovih testova i zena nam ladno ureadila sve zadatke....na kraju je uzela i diktirala nam resenja....

polaze se 5 predmeta i to:
1.srpski
2.matematika
3.prirodna nauka
4.drustvena nauka
5.jezik po izboru
tako ce valjda biti moja razredna se raspitala.....srecno nam bilo dogodine ako ovako bude bilo...srecan raspust,uzivajte
XO

:dash: Da, da... znači koristiće se oni standardi i na osnovu njih su pravili pitanja... Kao što vidiš ima puno jako lakih pitanja i par malo težih... cilj je valjda da ta najlakša pitanja uradi bar 85? 90? odsto đaka (ima mnogo polupismenih ljudi u Srbiji koji ne umeju da pročitaju tekst i izvuku važne reči).

Ali mislim da će te probne rezultate da koriste da bi odredili koliko pitanja kog oblika da stave, tako da mislim da nije dobro što vam je izdiktirala te zadatke jer će možda onda prag za prolaz biti viši "jer svako ume da uradi sva ova pitanja".
 
I na kraju koja je stilska to bila?
Edit: Ja bih stavila poredjenje

ja mislim da nije porejenje jer bi morala da bude rečca KAO....a ovde je nema,....msm ja sam pitala i ostale nastavnike i niko nije znao...neverica...najvise njih je stavilo metafora.....a sta jel to vi niste imali ovakav test...??????nije fer..jos nama su nastavnici rekli da ce nam rezultate uzeti u obzir za zakljucivanje ocena...a fora ono mi na raspustu,a rezultati dolaze sledece nedelje....a ovaj test je ministarstvo odredilo...ja se za srpski nisam spremala jer sam isla na Beli dvor kao nagradjen ucenik(nasa skola je nesto kao najbolja u republici-imali smo najvise nagradjenih:hvala::hvala::hvala::hvala: ):)matu sam kao iscitala formule...:per::per::per: sreca moja da je Plandza dezurala kod mene XDDDD
XO
 
:dash: Da, da... znači koristiće se oni standardi i na osnovu njih su pravili pitanja... Kao što vidiš ima puno jako lakih pitanja i par malo težih... cilj je valjda da ta najlakša pitanja uradi bar 85? 90? odsto đaka (ima mnogo polupismenih ljudi u Srbiji koji ne umeju da pročitaju tekst i izvuku važne reči).

Ali mislim da će te probne rezultate da koriste da bi odredili koliko pitanja kog oblika da stave, tako da mislim da nije dobro što vam je izdiktirala te zadatke jer će možda onda prag za prolaz biti viši "jer svako ume da uradi sva ova pitanja".

nastavnici su nam rekli da ce ovo uticati na prosek pa je svima stalo da sto bolje urade
 
nastavnici su nam rekli da ce ovo uticati na prosek pa je svima stalo da sto bolje urade
I šta sad s tom nastavnicom koja vam je rekla odgovore, njih neko mora da analizira "u centrali" pa će videti da su vam nevažeći, možda vam sve ponište

A za prosek su vas nahvatali i zbunili jer vam je dugoročno najbolja taktika da ste srednje jako (tj. realno) uradili sada (ne bi vam nikako drastično uticalo na prosek od cele godine) a jako dobro na kraju, za slučaj da neko bira pitanja za onaj pravi test po tome koliko procenata ljudi je uradilo taj zadatak. Ovako može da vam se desi da neka baš teška pitanja proglase lakim (jer su ih svi uradili) i da ih stave podosta na tom konačnom testu, kao da vam pomognu da što bolje uradite, što onda nije dobro.

Postoje te neke psihološke teorije igara oko toga šta je najbolja strategija u raznim situacijama ("proračunati rizik", npr. kada se isplati pobeći sa časa a kada ne). Gledao sam nedavno jednu epizodu Broj3va gde su pominjali neke od tih strategija kada su morali da nagovore psihopatu da sarađuje sa istražiteljima.
 
Ja neznam sta cu da izaberem...
1.Srpski
2.Mata
3.Hemija
4.Engleski
5.??? Neznam koju cu drustvenu nauku
Sta vi mislite?? I koje cete vi predmete??

Hmm... kad sam ja išao u osnovnu školu jedina društvena nauka koju smo imali kao predmet je bila istorija, a nastavnica iz geografije se pravila da je i geografija društvena nauka (iako je pola-pola). Da li vi imate još neki društvenjački predmet?
 
Meni je istorija pored muzičkog bila najgori predmet tako da je nikad ne bih birao, tako da bi mi valjda ostala samo geografija, a tu mi je problem bila gadna nastavnica koja bi verovatno trebalo da mi pomaže oko priprema za maturski? Baš bih se "lepo" proveo... drago mi je da to nisam morao. Ako bi se likovno računalo kao društveni predmet onda bih birao likovno.

Inače mi smo polagali veliko-maturski iz prirodnih predmeta i u našem odeljenju je bilo oko 1/3 biologija, 1/3 geografija, 1/4 hemija i par ljudi je samo uzelo fiziku.
 
ja sam u poslednjoj nedelji imala probni prijemni iz srpskog i mate....znaci test je za mentalno zaostalu decu....imacemo ovakve testove i u septembru i martu...primer zadatka iz mate:
gledanost programa na TV:
41%muzika
27%film
14%serija
5%dokumentarne emisije
pitanje:koji se od ovih programa najvise gleda? XDDDDDDDDDDD
sto se srpskog tice gramatike realno nije ni bilo,bio je samo zadatak da podvuces predikat i subjekat i stavis d ili t (prema pravilima glasovnih promena)...bio je i neki tekst pa kad procitas odgovaras na pitanja...fora u tekstu ti kaze Mihailo je bio ridjokos,obucen tako i tako i uvek je unapred imao osmisljene govorne komade,a pitanje glasi kakav je Mihailo i imas pon odgovore i medju njima jedan koji je kao ova recenica.....ono vredja inteligenciju...bilo je i da napises sastav na temu To je bio nesporazum...jedini zadatak koji niko nije znao bio je:odredi stilsku figuru,LICIO JE NA ENGLESCE...fora ni moja srpkinja nije znala...ja sam stavila metafora nakon dugog razmisljanja,nekom svojom logikom....al najjaci zadatak bio je kad smo dobili tabelu u mojoj je promena broja 5,a onda te pita da napises kako glasi dativ ovog br(a imas u tabeli)
inace srpski je za debile
mata je malo teza ali mozda meni jer je ne gotivim a i nisam se nesto spremala...doduse,koji sam ja srecnik da upadnem u ucionicu u kojoj je dezurala nastavnica mate koja je protiv ovih testova i zena nam ladno ureadila sve zadatke....na kraju je uzela i diktirala nam resenja....

polaze se 5 predmeta i to:
1.srpski
2.matematika
3.prirodna nauka
4.drustvena nauka
5.jezik po izboru
tako ce valjda biti moja razredna se raspitala.....srecno nam bilo dogodine ako ovako bude bilo...srecan raspust,uzivajte
XO
Znaci nije toliko tesko :D .... Ja bas sutra radim probni prijemni iz srpskog a prekosutra iz matisa...
 
kako kad se skola zavrsila????neces valjda stvarno da ides preko raspusta da radis neki pisljivi probni prijemni za mentalno zaostalu decu????:heart::heart::heart::hahaha::hahaha:
salim se....ako imas zeznute nastavnike koji ce ti zameriti sto nisi dosla,onda bolje idi....;)

Zavrsila nam se 11. :) Trebalo je i mi da imamo zadnje nedelje ali nismo zato sto mnogima ocene nisu bile zakljucane pa da nas ne preopterecuju...
 

Back
Top