Ko je najvise izgubio raspadom SFRJ?

Nke nacije se prema raspadu SFRJ odnose cool, neke su besne, neke divljaju, neke su po strani...
Ko najvise pizdi taj je najvise i izgubio...
Ko, zasto, zbog cega...
Sta mislite.
:)
Реално, изгубили су - сви.

(Осим профитера разних врста, наравно).

Све остало је свесно подстицана митологија , да би се оправдало растурање земље, и феномен знан као накнадна памет.
 
Реално, изгубили су - сви.

(Осим профитера разних врста, наравно).

Све остало је свесно подстицана митологија , да би се оправдало растурање земље, и феномен знан као накнадна памет.



Lepo pise ko je NAJVISE izgubio...jesi li i ti nepismena ili je ovaj previd nameran
 
Najvise su izgubili drugovi Jugosloveni, koji su ostali bez drzave, bez nacije i bez sistema jednim surovim udarcem.

I dan-danas moraju da zive po nekim mrskim Srbijama, ali srce im je i dalje na Vardaru, besika na Triglavu, a mozak pokopan sa drugom Titom pre trideset godina.

'El tebe neko nekad angazovao za knjizevnost - poeziju npr.?

Ako nije, vreme je.
 
Nke nacije se prema raspadu SFRJ odnose cool, neke su besne, neke divljaju, neke su po strani...
Ko najvise pizdi taj je najvise i izgubio...
Ko, zasto, zbog cega...
Sta mislite?
:)

Svi ..niko..a neki mnogo

Svi.... da je odnos u bivšoj SFRJ bio realan i prihvatljiv jednako ili skoro jednako za sve
i da nije došlo do raspada a ona se ekonomski oporavila .. gledajući koliko se je sve ukupno nazadovalo na ovim prostorima SFRJ bila bi daleko naprijed ...i bila jedan od važnih čimbenika u Evropi

Niko... sada je svaki svoj gazda i sam si kopa jamu ili uživa u blagostanju:zcepanje:

Neki mnogo... Srbija je izgubila ..kao prvo vlast nad bivšom SFRJ i ekonomsku moć s tim vezanu
Izgubili su sami srbi u hrvatskoj jer sada nisu ono što su bili naučeni da jesu u Hrvatskoj
a Srbija je izgubila ili privremeno izgubila dio teritorija

Najviše je profitirala Slovenija koja se je izvukla iz raspada neozljeđena i krenula velikim koracima naprijed ..dok su se drugi krvili a..ona pokrenula raspad:dash:
 
Nke nacije se prema raspadu SFRJ odnose cool, neke su besne, neke divljaju, neke su po strani...
Ko najvise pizdi taj je najvise i izgubio...
Ko, zasto, zbog cega...
Sta mislite?
:)

Najvise Srbija, zato sto se sve slivalo u Beograd. I Beograd je odredjivao svima sta ce biti sa njihovim novcem, kao sto isti taj Beograd danas yebe Vojvodinu.

Yuga se nije raspala, nego su sve republike zbrisale iz nje. I Kosovo je bilo veliki potrosac (Yu) narodnog novca.

Nije tim republikama sjajno i svi generalno lose zive, ali odlican su potez napravili.

A zasto sam uveren u tu teoriju. Pa vrlo jednostavno. Radio sam i u Cro i u Srbiji, a u Slo sam isao poslovno. Po nacinu razmisljanja i vrednoci na poslu ljudi iz Srbije, nisu ni primaknuti Slovencima i Hrvatima, naravno ni Srbima iz Hrvatske.

Meni je to dovoljno merilo da sklopim kockice, ko je na ciji racun zivio.
 
Izgubili su svi, postovanje, slobodu, nezavisnost, moral...sve ono sta je nekad stvarno imalo neku vrednost * i sto se samo po sebi podrazumevalo danas je ili prazna rec na papiru, ili nemoguca misija, naucna fantstika.

O ljudskim tragedijama, teritorijama, privredi ne trebam ni pricati.

* sletove za rodjendan mrtvom drugu Titi, sednice CK SKJ i oblokavanje za 29. novembar.
 

Back
Top