Horor u Surčinu (nije za osetljive) - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 188

Tema: Horor u Surčinu (nije za osetljive)

Starosedelac donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1916

Podrazumevano Re: Horor u Surčinu (nije za osetljive)

ja ne mogu da pogledam link....
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    Čekaj malo, zar ne može da se podnese tužba zbog zlostavljanja?
    Može, ali to je koleginica, i mi ne bi podneli.

Verujem da je sve počelo iz najbolje namere, ona voli životinje, ali stvar se otrgla kontroli i sada je broj onoliki, uslovi očajni, stanje strašno, pitanje je da li će uopšte moći nekako da se reši. Zemlja je kontaminirana virusima, vladaju zaraze, mnogi su bolesni, mnogi umiru, pitanje je i kada će se oni koji su zdravi razboleti ...... U takvoj situaciji je teško sprovodljivo bilo kakvo lečenje.

Na zc idu svadje i razna ubedjivanja koja su potpuno besmislena. Neki se organizuju oko lečenja. Ja im želim uspeh, mada ne vidim kako se može neko lečiti tamo. Morali bi svi da se izmeste na neko čisto mesto, da se odvoje po grupacijama za lečenje, da im bude toplo jer se neke bolesti ne mogu lečiti na hladnom, da postoji karantin ..... ma neću da nabrajam, ono tamo je horor koji se zove hordašenje. Ona je knjiški primer hordašenja, ali to nije popularno reći na zc, mnogi je brane .... Ne znam, mnogo je tužno.

Starosedelac Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    603

prosto covek ne zna odakle krenuti...kako???
    strasno

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    79

Meni jedno nije jasno... Zasto se tome na vreme nije stalo na put? Zasto tu zenu neko nije sprecio da gomila pse? Ono je sve samo ne normalno... Ne moze da odbije psa, ej, kakav je to izgovor??? Ona bi za ovo trebalo da odgovara, u najmanju ruku da joj se zabrani dalja "briga" o tom azilu jer je pokazala da ne ume. Naravno, jasno mi je da je prioritet pomoc psima i drago mi je sto ima ljudi koji ce se angazovati (ja na zalost ne mogu) ali sta posle? I da se sve sredi, psi izlece, neki udome i broj se svede na neki normalan (sto mi je u domenu naucne fantastike ali ajde) sta ce biti dalje sa azilom? Treba biti realan, ono vise nije normalna ljubav. Ako ta gospodja nastavi njime da upravlja, zar neko veruje da se ponovo jednog dana nece doci na ovo? Malo je reci da sam zapanjena.
    We can not do great things-only small things with great love

Zaslužan član Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    690

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Meni jedno nije jasno... Zasto se tome na vreme nije stalo na put? Zasto tu zenu neko nije sprecio da gomila pse? Ono je sve samo ne normalno... Ne moze da odbije psa, ej, kakav je to izgovor??? Ona bi za ovo trebalo da odgovara, u najmanju ruku da joj se zabrani dalja "briga" o tom azilu jer je pokazala da ne ume. Naravno, jasno mi je da je prioritet pomoc psima i drago mi je sto ima ljudi koji ce se angazovati (ja na zalost ne mogu) ali sta posle? I da se sve sredi, psi izlece, neki udome i broj se svede na neki normalan (sto mi je u domenu naucne fantastike ali ajde) sta ce biti dalje sa azilom? Treba biti realan, ono vise nije normalna ljubav. Ako ta gospodja nastavi njime da upravlja, zar neko veruje da se ponovo jednog dana nece doci na ovo? Malo je reci da sam zapanjena.

Ako je ovo ljubav prema psima onda ja ništa ne razumem. Ajd da zamislimo da je ta gospođa otvorila starački dom i da zateknemo ovakveo stanje. Pa poslali bi je na robiju ko belu lalu. A ovde, pošto je iz najbolje namere, nikom ništa. Pa milion puta je humanije da se ti psi uspavaju... Oni bre jedu jedni druge. Strašno.

Zainteresovan član milos-mimi (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Ljudi pre svega, njima ne moze niko pomoci ako ta gospodja nece da saradjuje...
    Tsuymish sve sto si rekla je u redu i neopterecuj se....
    Dalje, sad moramo biti realni i to sto ste kolege malo staviti na stranu jer su u pitanju zivotinje koje pate, gladuju i slicne stvari da ne spominjem. Ne mogu da verujem da od toliko drustava se niko ne javi... Jer jedan obican gradjanin nit moze da ih tuzi nit bilo sta slicno...Mislim moze al znate i sami da to nije pametno... I jos nesto moze se pomoc skupiti u lekovima ili slicnim stvarima al pogledajte vi na sta taj "azil" lici....Nemoguce je leciti zivotinje u takvim uslovima....

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    603

sa sajta sloboda za zivotinje

Hordašenje je psihijatrijsko oboljenje i oblik zlostavljanja životinja

O ovoj temi se nedovoljno razmatra među zaštitnicima životinja.
    “Hordašenje” je zapravo manifestacija psihijatrijskog poremećaja koji je poznat kao “Diogenov sindrom”. Radi se o sakupljanju životinja do broja koji ugrožava njihovu dobrobit, a često i život. Takvi ljudi ih sabijaju u velikom broju na malom prostoru, bez dovoljno hrane i vode, u prljavštini i bez dovoljno nege, bez veterinarskog nadzora i lečenja. Ovo je zapravo posebna vrsta zlostavljanja životinja.

Citiramo deo odličnog teksta sa jednog stranog sajta:

Zatvorenici “ljubavi” – žrtve hordašenja

“... najuznemirujući aspekt hordašenja: psihološko slepilo, njihova nesposobnost da vide realnost onoga šta rade i kako žive. Generalno, ‘hordaši’ nemaju nameru da budu svirepi iako su uslovi u kojima drže životinje ponekad čak i gori od toga kako svoje žrtve zlostavljaju najgore vrste zlostavljača.” — Carrie Allan

U razvijenim zemljama u kojima se više vodi računa o svemu, po nekad susedi kontaktiraju nadležne zbog zlostavljanja životinja, nekad su to socijalni radnici kada se stariji “hordaši” razbole. Retko sami “hordaši” potraže pomoć.

“Hordašenje” je sve češća pojava, koja je istovremeno i zlostavljanje životinja i vrsta socijalne patologije. Klasifikovana je kao psihijatrijsko oboljenje. U nekim zakonodavstvima podložna je gonjenu preko sudova.

Četiri kriterijuma opisuju hordašenje:
    - držanje ogromnog broja životinja;
    - nemogućnost obezbeđivanja osnovnih potreba u ishrani, veterinarskoj brizi, smeštaju i održavanju higijene;
    - neprepoznavanje i nepriznavanje da se radi o zlostavljanju životinja; i
    - “hordaš” ne može da se zaustavi u ponavljanju takvog ponašanja.

Mačke su najčešće žrtve hordašenja, ali to mogu biti i psi, ptice, kunići ili konji – praktično sve vrste životinja. Više od 70% hordaša su žene, mnoge od njih su starije, i recidiv je skoro pravilo.

Neki hordaši su sociološki indiferentni prema potrebama bilo ljudi ili životinja, vođeni potrebom da sakupljaju i kontrolišu životinje. Ponekad hordašica naziva svoju “kolekciju” azilom za životinje. Troškovi i nemogućnost brige o svim tim životinjama pogoršavaju situaciju ali hordašica poriče da je njen “azil” postao “kuća strave”. Hordašica potencira svoju “ljubav” prema životinjama i veruje da je njenim životinjama kod nje bolje nego bilo gde drugde. Često i sami hordaši žive u smeću, mokraći, izmetu i prljavštini, poput njihovih životinja.

“Hordašenje nema veze sa azilom, prihvatilištem ili skloništem za životinje, i ne sme se izjednačiti sa legitimnim nastojanjima da se pomogne životinjama. Ono ima veze sa ljudskom potrebom da gomila i kontroliše životinje, i ta potreba se nadređuje potrebi samih životinja.” - HARC

Posledice po životinje

Skoro bez izuzetka, životinje žive u prljavštini, prenaseljene, gladne, bolesne, prekrivene buvama i drugim parazitima, po sebi imaju nelečene rane, bez staranja o njima i nesocijalizovane, u užasnim uslovima. Neke od njih imaju nelečene rane od napada drugih životinja. Infekcije očiju i bolesti kože su posledice prenaseljenosti životinja. Životinje koje za celog svog mizernog života nisu očešljane, ošišane ili okupane, imaju oštećenja krzna i kože i kožna oboljenja. Životinje koje su zatvorene u kavezima često imaju povređene šape zbog stajanja na žici i u sopstvenim izlučevinama, sa nedovoljno kretanja, zbog čega su im prerasle kandže, deformisane noge i oslabeli mišići, i postoji opšta slabost. Ptice mogu imati oštećene noge i pera, kao posledica stresa. Neke životinje nisu ni jednom u takvom svom životu šetale ili trčale po travi ili zemlji.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    603

Posledice po društvo

Razvijena društva u kojima se vodi računa o ovoj pojavi, kao i organizacije za zaštitu životinja, dobijaju odjednom veliki broj životinja koje treba zbrinuti. Nevakcinisane životinje su opasnost i po ostale životinje, i po ljude. Nesocijalizovane životinje su opasnost jer mogu da povrede druge životinje i ljude.

Kod nas, na žalost, uopšte ne postoji želja nadležnih da se pozabave ovim problemom, niti se primenjuju zakoni (Zakon o veterinarstvu, Zakon o dobrobiti životinja – koliko god falični bili), po kojima svaka opština na svojoj teritoriji MORA da ima azil za smeštaj životinja bez starateljstva. Ali najveći problem je nepostojanje ODGOVORNOSTI i SVESTI kod velikog broja pojedinaca, koji ne kastriraju pse i mačke i u ogromnom broju izbacuju odrasle životinje i njihovo neželjeno potomstvo. NEMOGUĆE je za sva postojeća udruženja i organizacije za zaštitu životinja da reše taj problem svojim nastojanjem i angažovanjem, dokle god se na ulice, šume i polja izbacuju nove horde neželjenih životinja...

U SAD je 1997. godine osnovana posebna organizacija koja se bavi problemom hordašenja, HARC (the Hoarding of Animals Research Consortium, Tufts University - Boston, Massachusetts). Imaju istraživače i volontere iz različitih oblasti: veterinare, socijalne radnike, policiju, advokate, psihijatre itd.

Više informacija možete naći na sajtu Advocacy for animals.

Činjenica je da će pravi ljubitelj životinja svojim ljubimcima pružiti sve što im je potrebno, a kod “hordašenja” to nije slučaj. Čak takvi ljudi nemaju ni svest o tome da životinje koje su prikupili i drže ih u uslovima koji im škode – pate!

Oni su ubeđeni da pomažu životinjama, dok one bukvalno umiru pred njihovim (zaslepljenim) očima. Često se pak radi o tome da hordašenje započinju iz namere da spasu napuštene životinje, da ih ne bi ubili šinteri ili pojedinci koji truju i iživljavaju se nad životinjama. Ovo pospešuje generalna situacija kod nas, gde ne postoje zvanični azili u svakoj opštini...

Na žalost, u pozadini nastojanja nekih ljudi za otvaranje i održavanje azila za životinje, krije se upravo takav psihijatrijski poremećaj. Daleko od toga da se svim ljudima koji imaju azile ili žele da ih otvore može pripisati ovakva dijagnoza – ali u takvim slučajevima treba da budemo oprezni i da ne donosimo brzopleti sud.

Pre svega, zaista odgovorne i zdrave osobe znaju svoja ograničenja. Znaju za koliko životinja mogu preuzeti odgovornost i koji je kapacitet prostora kojim raspolažu. Nije poenta u tome da se životinje zgomilaju na malom prostoru iz sažaljenja, jer je i to neodgovorno! Posledica takvog nastojanja je da će takvim ljudima ubrzo ponestati prostora i hrane za usvojene životinje, kao i novac za njihovo lečenje i intervencije, pa tako često možemo čuti apele za pomoć ovom ili onom azilu ili mini-zoo vrtu, u kome životinje umiru od gladi...

Takođe – i pored naše tuge i razočarenja – moramo biti svesni da ne možemo sve pse, mačke i druge životinje udomiti ili skloniti dok god ima ljudi koji ih i dalje izbacuju na ulice, u šume i na polja, gde one često stradaju od lovaca, otrovane, povređene ili stradaju kao žrtve sadista... a, na žalost, takvih ljudi je u Srbiji još uvek mnogo više nego zaštitnika životinja i prirode; mnogo ih je više nego svesnih ljudi koji uviđaju kakve su posledice ljudske destrukcije.

Osnovni načini delovanja su EDUKACIJA I DOSLEDNA PRIMENA ZAKONA, ali u Srbiji će, na žalost, proteći još mnogo vremena dok se nešto značajnije promeni, a ubrzana dešavanja u poslednje vreme ne idu u prilog poboljšanju situacije...

Ono što možemo da uradimo, to je po principu “Misli globalno – deluj lokalno”: na primer, osvestite SEBE i svoje ponašanje, kao i svoje prave motive. Pokušajte sami da shvatite da li spadate u osobe obolele od Diogenovog sindroma i utičite na vaše poznanike, prijatelje, kolege, rođake i sve ostale o potrebi humanijeg odnosa prema drugim živim bićima radi stvaranja boljeg sveta u kome živimo – jer sve što radimo, NAMA radimo! Sva živa bića su povezana i planeta Zemlja je neka vrsta živog entiteta, i sve loše što radimo, bilo kom živom biću - sve nam se vraća i pri tome uništava celu ovu divnu planetu...

http://www.sloboda-za-zivotinje.org/..._from=&ucat=4&

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    690

Ćutanje i nepreduzimanje zbog "kolegenice" je saučesništvo. Koji je onda motiv da stavite temu ovde...da uznemirite sve a niko nema nameru da nešto uradi. Ako je baba luda, nek je pošalju na lečenje, nko ne kaže da treba da je hapse.

Zainteresovan član milos-mimi (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

slazem se.... em je ona psihicki obolela em tako drzi zivotinje i da niko nista ne cini jer su kolege....
    Poslednji put ažurirao/la milos-mimi : 24.01.2010. u 17:41

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    603

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    Ćutanje i nepreduzimanje zbog "kolegenice" je saučesništvo. Koji je onda motiv da stavite temu ovde...da uznemirite sve a niko nema nameru da nešto uradi. Ako je baba luda, nek je pošalju na lečenje, nko ne kaže da treba da je hapse.
    pa nije marsupilami stavila temu

a za lecenje se slazem

Njoj treba pomoc, to je sigurno.

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    690

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    pa nije marsupilami stavila temu

a za lecenje se slazem

Njoj treba pomoc, to je sigurno.
    Znam da nije ona...nije ni bilo upućeno njoj lično, već svima koji su članovi raznih društava. Nadam se da nije shvatila kao prebacivanje upućeno njoj lično...ovde ni jedan pojedinac ne može sam ništa da uradi.

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    75

CAO, mi smo SURCINCI ali ovakve slike nismo vidali niti nam je poznato da to postoji u Surcinu.A LI AKO NESTO ZNATE OBJASNITE GDE SE TO NALAZI .........
    nedaj da ti osmeh izbrisu sa lica
    te sitne pakosti neke duse male.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Nije moglo da se stane na put zato sto se takve stvari ne prepoznaju u startu , da ne pricam o negiranju, osecaju krivice i sramote..
    Mi kao pojedinci mozemo bar nesto malo da ucinimo - organizuje se odlazak u petak, pa ko kako moze i dokle moze.
    Ko ce i kako da uklanja uzrok problema, nemam pojma.

Zainteresovan član ikac013 (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Ovo je mnogo tuzno i strasno,ko me terao da gledam slike...

Zainteresovan član sanja293 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    20

Tsuymish bravo!!!
    Pisala sam na temi koja je na ZC. Najpre bih da kazem da se sigurno ne radi o "ludoj" osobi vec o poremecaju licnosti, tacnije o opsesivno-kompulzivnom poremecaju ili zavisnom tipu licnosti. Tu se ne radi o ludilu, vec o poremecaju karaktera. To se moze korigovati terapijom, ali je nesto sto se u principu ne moze zaustaviti i potrebno je pratiti dalji tok da se isto ne bi ponovilo.
    Ne zelim da delim dijagnoze ali na osnovu onoga sto znam na tu temu mislim da je tako nesto u pitanju i nije retkost.
    Da bi bilo sta moglo da se uradi u ovom slucaju, osoba ciji je azil mora da se leci jer sama nece prestati sa sakupljanjem (hordasenjem).
    Sto se pomoci psima tice, to ne mogu pojedinci vec bi trebalo da se drustva udruze i da svi zajedno nesto preduzmemo. Ali dok je ta osoba na celu azila, od svega toga ne moze da se uradi nista.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio sanja293 Pogledaj poruku
    Tsuymish bravo!!!
    Pisala sam na temi koja je na ZC. Najpre bih da kazem da se sigurno ne radi o "ludoj" osobi vec o poremecaju licnosti, tacnije o opsesivno-kompulzivnom poremecaju ili zavisnom tipu licnosti. Tu se ne radi o ludilu, vec o poremecaju karaktera. To se moze korigovati terapijom, ali je nesto sto se u principu ne moze zaustaviti i potrebno je pratiti dalji tok da se isto ne bi ponovilo.
    Ne zelim da delim dijagnoze ali na osnovu onoga sto znam na tu temu mislim da je tako nesto u pitanju i nije retkost.
    Da bi bilo sta moglo da se uradi u ovom slucaju, osoba ciji je azil mora da se leci jer sama nece prestati sa sakupljanjem (hordasenjem).
    Sto se pomoci psima tice, to ne mogu pojedinci vec bi trebalo da se drustva udruze i da svi zajedno nesto preduzmemo. Ali dok je ta osoba na celu azila, od svega toga ne moze da se uradi nista.

Moram tu samo nesto malo da dopunim; horderi se ipak u nekoliko vaznih dimenzija razlikuju od OCD pacijenata , a i nemaju uvid u svoj problem tako da je vrlo verovatno da nece traziti pomoc.
    Od neceg mora da se krene , zato su se pojedini skupili , dok nesto ne pocne da se kristalizuje na visem nivou. .

Učlanjen
    18.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    20

Ocd je opsesivno kompulzivni poremecaj koji je neuroza i izleciv je sasvim drugacije je opsesivno kompulzivni poremecaj licnosti koji je prosto poremecaj licnosti i ne moze se leciti a pacijenti sa poremecajem licnosti po pravilu ne traze pomoc psihijatra dok neuroticari po pravilu trce po istu...

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    690

Sanjice i Eva...lepo je što poznajete sve to, ali ovde psi imaju problem a za datu gospoju nek se pobrine ko treba. Po meni, ko ovako nešto gleda a vinovnik je toga, lud je sto posto a vi to zovite kako hoćete.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    603

A dok mi razmisljamo o Eleninom problemu i dok raspravljamo o njemu,psi jedu jedni druge
    A Elena mozda dovlaci nove....

Zaslužan član Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    229

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    A dok mi razmisljamo o Eleninom problemu i dok raspravljamo o njemu,psi jedu jedni druge
    A Elena mozda dovlaci nove....
    O tome ja razmišljam ..
    Ljudi planiraju... A Boginja se smeje...

Učlanjen
    18.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    20

Znam ja sve to ali dok se ne resi problem nje kao vlasnika psima ne moze da se pomogne...Ljudi se na ZC organizuju da idu u petak tamo videcemo da li ce ih pustiti da udju jer je bilo i situacija da nikog navodno nece da pusti...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Citat Original postavio sanja293 Pogledaj poruku
    Znam ja sve to ali dok se ne resi problem nje kao vlasnika psima ne moze da se pomogne...Ljudi se na ZC organizuju da idu u petak tamo videcemo da li ce ih pustiti da udju jer je bilo i situacija da nikog navodno nece da pusti...
    upravo to!

Legenda * Mrvica * (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    142

Grozno..
    Bog je svim svojim andjelima dao krila..ali tebi nije,jer nije zeleo da mu najlepsi andjeo odleti <3

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Prijavu je neko podneo, ne znam ko, inspekcija je azil zatvorila - nadležni imaju uvid u stanje i na njima je da ga reše. Odlazak male grupe volontera je kap u moru, da ne kažem kako mali ******* zamišlja rešenje problema, molim da se niko ne vredja, nemam tu nameru, hoću da kažem da niko ne zna sa čim se suočava. Problem je preveliki i prevazilazi rešavanje na nivou pomoći volontera i sakupljanja lekova. Potrebna je ekipa veterinara, prostor za izmeštanje životinja radi trijaže i utvrdjivanja ko je za lečenje i od čega, ko za eutanaziju. Taj prostor je opasan, zaražen je ko zna čime, a da ne govorimo o psima koji se tamo nalaze i njihovom doživljaju dolaska nekih tamo ljudi koje ne poznaju. Naravno, pretpostavljam da će Elena sačekati te koji dodju, ali šta će uraditi grupica volontera?

Kao što rekoh ovo je tipično hordašenje. Tsy je lep tekst stavila i trebalo bi da je jasno svima o čemu se radi. Ali, nije jasno, na zc idu rasprave oko pomoći, pljuvanja i slično, ljudi ne shvataju da je žena zlostavljač, a ne humanista. Meni je to prilično strašno.

Slične teme

1. Zene koliko ste osetljive
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 18.09.2009., 01:31
  2. Preokret u Surčinu!
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 11.07.2008., 23:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •