Sat mi kasni

sttasa

Primećen član
Poruka
521
Sat na kompjuteru mi je nedavno poceo kasniti 1h...
Skenirao sam cijeli komp. sa NOD-om i Malwarebytes-om, al' i nakon brisanja zarazenih fajlova i dalje kasni...
Vremenska zona je podesena...
Zna li neko kako da popravim sat? xD
 
Sat na kompjuteru mi je nedavno poceo kasniti 1h...
Skenirao sam cijeli komp. sa NOD-om i Malwarebytes-om, al' i nakon brisanja zarazenih fajlova i dalje kasni...
Vremenska zona je podesena...
Zna li neko kako da popravim sat? xD

mozda si nesto cackao u bios-u, pogledaj.
moze biti i baterija, sto je najverovatnije.
 
@cvrlebg
Star je oko 2 god., ne vise.

@Radoje Kandic
Radio sam to. Update se i kad restartujem komp vrati se opet. Ustvari, ne vraca se nakon svakog restarta kompa...

@leggionar
Jedino sto sam cackao u BIOS-u je da podesim da se OS boot-uje sa USB-a...
 
@leggionar
Jedino sto sam cackao u BIOS-u je da podesim da se OS boot-uje sa USB-a...

I ja sam imao slican problem, hteo sam da butujem sa usb-a i pokusavao stosta, mada moja ploca to ne podrzava, pa kada sam na kraju stavio i win i linux na hard desilo se nesto cudno,
Pokazivao mi je razlicita vremena na oba os-a, koja nikako nisam mogao da sinhronizujem.
 
I ja sam imao slican problem, hteo sam da butujem sa usb-a i pokusavao stosta, mada moja ploca to ne podrzava, pa kada sam na kraju stavio i win i linux na hard desilo se nesto cudno,
Pokazivao mi je razlicita vremena na oba os-a, koja nikako nisam mogao da sinhronizujem.

Kod mene je Win na hardu, a Linux na USB-u, pa sam boot-ovo da se OS pokrece sa USB-a i obrnuto...
 
ti rece kasni 1h ,mozda si nesto cackao pa si ga prebacio na drugu zonu .I nerece dali ti kasni onaj sajt windows-ov maticni ili si skinuo ti neki sa neta
Nije na drugoj zoni. Da, Windows-ov sat kasni...

Sat na kompjuteru mi je nedavno poceo kasniti 1h...
Skenirao sam cijeli komp. sa NOD-om i Malwarebytes-om, al' i nakon brisanja zarazenih fajlova i dalje kasni...
Vremenska zona je podesena...
Zna li neko kako da popravim sat? xD
 
mozes jos probati na drugom delu harda(new partizione) ako imas prostora instaliraj privremeno neki drugi O.S-po mogucstvu windows,pa prati kako ce radi sat ako tamo radi a ovamo ne ti Reci.

U suprotnom baterija CMOS-kao sto su vec rekli je otisla sto se cesto desava na starijim kompovima,i ona je prazna prilikom gasenja paljenja kompa nije u mogucnosti da pamti-kontrolise sat.
i najbolje da je nosis kod nekog koga znas ako vec sam neznas je promeniti -u suprotnom neko ce ti zameniti maticnu bez potrebe-znas kakvi su obicno serviseri

Dali si ovako namestio: Sincronizzazione automatica con server di riferimento ora", i ispod ovako: "time.nist.gov"

Probaj skeniraj komp sa: a-squared free 3.0 -moze bude i neki uljez
 
Poslednja izmena:
menjaj batery na maticnoj.Ako si ikada video gde stoji mozes je i sam promeniti ona ti je bar koliko ja znam slicna kao za satove pljosnata sikora.Kupis zamenis i uzivas pored klik klak
 

Back
Top