Pregradni zid

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.940
Cao svima! Imam ideju da pregradim dvorište na dva dela, zato što isto delimo sa komšijama. Naravno u dogovoru sa njima. E sad, imam izliven betonski temelj koji je širine pola cigle i ima nekih 6-7 rupa predviđenih za cevi celom njegovom dužinom. Ne znam da li bi izdržao težinu zida od cigala (visine 2m) da ne počne da tone ili da se krivi. Zbog toga sam mislio da iskoristim te rupe da u njih stavim cevi dužine 2,3 m i da nešto razapnem između. Šta mi predlažete da koristim (a da nije žica za kokošinjac)?
Hvala unapred!
 
Cao svima! Imam ideju da pregradim dvorište na dva dela, zato što isto delimo sa komšijama. Naravno u dogovoru sa njima. E sad, imam izliven betonski temelj koji je širine pola cigle i ima nekih 6-7 rupa predviđenih za cevi celom njegovom dužinom. Ne znam da li bi izdržao težinu zida od cigala (visine 2m) da ne počne da tone ili da se krivi. Zbog toga sam mislio da iskoristim te rupe da u njih stavim cevi dužine 2,3 m i da nešto razapnem između. Šta mi predlažete da koristim (a da nije žica za kokošinjac)?
Hvala unapred!

ima ona plastificirana zica u bojama...
mi smo zelenom, mozda bude privremeno...
a mozda i ostane...i samo uljepsamo zelenilom...
vidjela sam bas dosta lijepih kuca tkdj ogradjene tom zicom...
i naravno veoma je povoljno...
 
Sta mislis o zivoj ogradi ? Ne mislim na tuje, to smo pokusali i vise od pola je uginulo, teske su za odrzavanje i skupe, nego obicna ziva ograda, ona zahteva samo malo vise vode na pocetku, a posle raste ko luda. Moze i neki od brsljana, ima onaj, zovu ga Orlova kandza, ima sitne spicaste listove.
 
ima ona plastificirana zica u bojama...
mi smo zelenom, mozda bude privremeno...
a mozda i ostane...i samo uljepsamo zelenilom...
vidjela sam bas dosta lijepih kuca tkdj ogradjene tom zicom...
i naravno veoma je povoljno...

NIje loša ideja. Misliš da dodam neke puzavice pa da one malo popune? Zato što ne bih voleo da se gledamo kroz tu ogradu, komšije i mi :zstidljivko:
 
Sta mislis o zivoj ogradi ? Ne mislim na tuje, to smo pokusali i vise od pola je uginulo, teske su za odrzavanje i skupe, nego obicna ziva ograda, ona zahteva samo malo vise vode na pocetku, a posle raste ko luda. Moze i neki od brsljana, ima onaj, zovu ga Orlova kandza, ima sitne spicaste listove.

Dobra ideja. Jedini problem je što bih morao da je režem i sa one druge strane, komšijske, ili da njih ubedim da to rade? hmmmm
 
NIje loša ideja. Misliš da dodam neke puzavice pa da one malo popune? Zato što ne bih voleo da se gledamo kroz tu ogradu, komšije i mi :zstidljivko:

u ``uradi sam``imas ograde..i u gardenu imas gotove..drvene..mozes i sam da napravis ako imas malo talenta i puno zivaca..
napravljene su od letvica sirine 3-5cm, koje su u ramu razlicitog oblika simetricno izukrstane pa u odnosu na to kako zelis da ograda izgleda, otvor izmedju njih ima formu romboida ili kvadrata..jako lepo izgleda i kad je samo takva ograda postavljena, a uz nju mozes i neke biljke da posadis..a opet ne moras da cekas godinu, dve da te biljke porastu..
 
u ``uradi sam``imas ograde..i u gardenu imas gotove..drvene..mozes i sam da napravis ako imas malo talenta i puno zivaca..
napravljene su od letvica sirine 3-5cm, koje su u ramu razlicitog oblika simetricno izukrstane pa u odnosu na to kako zelis da ograda izgleda, otvor izmedju njih ima formu romboida ili kvadrata..jako lepo izgleda i kad je samo takva ograda postavljena, a uz nju mozes i neke biljke da posadis..a opet ne moras da cekas godinu, dve da te biljke porastu..

Aha, znam na šta misliš. Toga se nisam setio.Izračunaću koliko bi mi trebalo materijala i šta bi mi se isplatilo više. Hvala ti.
 
NIje loša ideja. Misliš da dodam neke puzavice pa da one malo popune? Zato što ne bih voleo da se gledamo kroz tu ogradu, komšije i mi :zstidljivko:

imas forum "svet biljaka"...i tu mozes da se informises sta je najbolje kao zelenilo..
mi smo zasadili zivu ogradu...ali potrebno je vrijeme dok izraste...
ima ih sto rastu brzo...ali poenta je da se u pocetku cesto obrezuju da dobiju na gustini...
zatim se pusti u visinu...

za letvice sam tkdj gledala...posto je nama dvoriste veliko....tj ogradili smo u cijelom obimu...
izaslo bi nas skupo ...prije bih se za taj novac odlucila za nesto drugo...

pogledaj na guglu...ima lijepih ideja...
svidja mi se zid sazidan jutong blokom...imas akril fasadne prelijepe boje....jos se uradi fazon da se vide fugne...ili glat...kako vec volite...
smatram da je prakticnije jer je stabilnije...i moze sluziti kao odlicna potpora da napravis jos nesto...npr...zidani rostilj itd...a kad se uljepsa zelenilom super izgleda...
sve je u masti....:)
ako nadjem neku fotku ...postavicu...:)
 
imas forum "svet biljaka"...i tu mozes da se informises sta je najbolje kao zelenilo..
mi smo zasadili zivu ogradu...ali potrebno je vrijeme dok izraste...
ima ih sto rastu brzo...ali poenta je da se u pocetku cesto obrezuju da dobiju na gustini...
zatim se pusti u visinu...

za letvice sam tkdj gledala...posto je nama dvoriste veliko....tj ogradili smo u cijelom obimu...
izaslo bi nas skupo ...prije bih se za taj novac odlucila za nesto drugo...

pogledaj na guglu...ima lijepih ideja...
svidja mi se zid sazidan jutong blokom...imas akril fasadne prelijepe boje....jos se uradi fazon da se vide fugne...ili glat...kako vec volite...
smatram da je prakticnije jer je stabilnije...i moze sluziti kao odlicna potpora da napravis jos nesto...npr...zidani rostilj itd...a kad se uljepsa zelenilom super izgleda...
sve je u masti....:)
ako nadjem neku fotku ...postavicu...:)

Hvala ti za ideje, videću da nešto pronađem od onog što si rekla...A ako ti nije teško nakači slike ili linkove ovde. Poz :worth:
 
Ovo ti je super samo dok to poraste.....

2z5t6hi.jpg
 
Backyard8.jpg

Private-Backyard.jpg

toplinu sam pravis bojama...zelenilom...:)

t-house-4.jpg

In%20backyard%20looking%20through%20side%20gate%20between%20this%20house%20and%20Maricars%20house%20nextdoor.jpg

ima i ova pampas trava...raste ko luda...i lako se rasadjuje...ima je vise vrsta...

gby1302_3c_pampas_grass_lg.jpg

ovo je ta obicnija...a postoji sa vecom trskom i onim "paperjem" kako ja zovem i tkdj u vise boja...
pampas sa zicanom ogradom ti je najjeftinija brza varijanta...
zid isto nije skup...ako sam razumjela vec imas parapet...
mislim...puno toga mozes "uradi sam" varijantu...
mm je npr sam pravio i one betonske kocke...za stazice...
prelijepo je...ja volim taj jednostavniji a ne perfect stil...:)

namjerno nisam stavljala fotke sa nekim idealnim izgledom...
ovako je malo realnije...:)
 

Back
Top