OPET ODUZIMANJE VOZILA

Ako carina i policija nisu mogli da provere dokumentaciju za auto, ovlascenja,ugovore toliko meseci...zasto su vozilo ocarinili i registrovali...i kako smo mi gradjani mogli da proverimo ako oni nisu mogli???
Zar nisu trebali proveriti verodostojnost dokumenata pa tek onda izvrsiti carinu i registraciju?
Sama carina je ucinila prekrsaj...naime carinila je vozilo bez odjave u C.Gori...prakticno imamo tzv. ,,blizance,, Auto koje sa istim brojem sasije i motora postoji u Srbiji i u C.Gori?
Ta auta su i dalje u sistemu C.Gore a odjavu je mogao samo vlasnik uraditi?
Dali ce carina odgovarati? Zar to nije krivicno delo?
Narod je obmanut i ostecen, a svaljuje mu se krivica da je falsifikator i pise mu se prijava za krivicno delo falsifikovanja, a da ne pricamo kako je taj isti narod podigao kredite da i kupio ta vozila....Zalosno, ali istinito!

Sve je to proracunato i unapred ispiniran ceo scenario! Cilj im je bio da uzmu pare posto poto, a zatim ponovo jos malo para od nas da im mi punimo kase - treba nadoknaditi sve ono sto su pokrali a zasta ih narod proziva. Najlakse je po narodu! Postavili su takve uslove za carinu da su se svi snalazili kako znaju i umeju. Sto je najzalosnije pri registraciji svi su papiri bili u redu, a posle osam meseci poceli su da oduzimaju kola i ponistavaju registracije, kazu fals ovlascenja i ugovori. Carine su trazile misljenje supova jer su uocili da ima mnogo fals papira, a iz supa naredbe su bile da se carini sve, nista da se ne dira, a sada se svi prave ludi. Na Kelebiji je samo preko 300.000 golfova cekalo da udje u zemlju, zasto tad nisu proveravali nista, odgovor je da su i tada njihovi ljudi morali da uzmu cak i do 700 eura po kolima da puste ulazak u zemlju. Sto se tice toga da neki automobili nisu cak ni odjavljeni, bojim se da ce drugi deo price tek da sledi, dok smisle scenario... I dalje je ovde jedino bitno zasto se to samo radi u Cacku, Guci i Lucanim? Ili svi, ili niko! Jedino sto ja vidim kao odgovor na ovo pitanje, to je da neko pukusava da prikrije svoje prljave radnje. Zasto malo ne provere nacelnika PU Cacak i njegov postupak kada je na mesto sefa upravnih poslova postavio Mariju Mikovic koja nema spremu za taj posao, a otpusti zenu koja je dugo radila na tom mestu!!!
 
standardna prica. Cilj im je bio da opljackaju narod i napune budzet

zato su stavili glupa pravila i uslove za uvoz, kakvih se unapred znalo da ne moze da ispuni najmanje 80% vlasnika, mesto da su jednostavno stavili slobodan uvoz bez ogranicenja.

A da bi oteli pare od naroda prvo su svima ocarinili vozila a sad ce redom da ih oduzimaju i iznudjuju novac od ljudi da bi im vratili vozila.

I narod ce da placa reket mesto da se digne na ustanak i razjebe jednom za svagda ovu lopovsku DS-ovsku bagru.

kao oni cuvaju ekologiju. a ja koliko znam vazduh ne poznaje granice i krece se izmedju razlicitih drzava sto znaci sta vredi ako ti cuvas ekologiju ako je ostali oko tebe ne cuvaju.

i mesto da su ostavili sloobodan uvoz bez ogranicenja , oni stavljaju raznorazne uslove da bi lovili u mutnom i pljackali naivan narod

Primera radi u sloveniji mozes kupiti za 300 evra Opel Corsu 1998 1999 godiste.

Ali to nije evro 3 satro. I mesto da svi koji nemaju para voze Corse za 1000 evra , ljudi ne voze nista, ili kupuju 30 godina stare golf 2 z a 2500 evra.

Sve zato sto Demokratska Stranka i Tadic sprecavaju slobodan uvoz polovnjaka bez ogranicenja.

Bagra je to DS-ovska. Djubrad lopovska.
 
ono sto zli ljudi kao ti mario ne kapiraju jeste da prosecan srbin nema da da vise za auto od 2-3000 evra

NEMA

i sta je onda bolje u toj situaciji?

staviti slobodan uvoz pa da ljudi voze 10 godina stara auta za 1-2-3.000 evra , ili ograniciti uvoz pa da ljudi kupuju golf 2 iz 1984 i audi 100 iz 1990 za iste pare?

nemas ti veze blage sa zivotom
 
Pa što nisu imali papire? Nije dovoljno što je bilo dozvoljeno? Šta vi hoćete u stvari? :lol:

nisu imali zato sto je skoro nemoguce bilo da ih imaju. Uslov za uvoz je bio da osoba ima ovlascenje za upravljanje vozilom od pre 1 januara 2008 godine + fakturu iz tog perioda sto preko 90% nije imalo pa su pravili ili su im drugi pravili te papire.

A smisao trazenja tih papira je totalno NEBULOZAN i NEPOTREBAN sobzirom da su se sva vozila carinila na osnovu procene carinskih organa tj kataloga tako da njima u stvari nisu ni trebali nikakvi papiri od tog auta ni ovlascenje ni faktura cak ni saobracajna sobzirom da se sva ocarinjena vozila nakon carinjenja posle proveravaju preko interpola po broju sasije auta.

Ali oni su to namerno stavili takva pravila da bi imali osnovu posle da ljudima otimaju kola pa da im uzimaju pare po 2-3 puta za istu stvar. Djubrad lopovska Tadicevska.

Samo zato sto su ljudi hteli za male pare , tj za novac koji mogu da izdvoje da dodju do auta.

i onda ih je tu sacekao kriminalac bandit i Mafijas Tadic sa svojim lopovima da ih prvo oglobi za carinu i PDV a sad ce da im oduzima inace 100% regularna auta.

Tj vec im oduzima

Djubre DS-ovsko.
 
Poslednja izmena:
Nijedno vozilo nije odjavljeno iz CG...odjavu moze samo vlasnik da izvrsi, time je carina povredila zakon. A nacelnik i njegova prijateljica su poznati javnosti. Sup Cacak je prosledio carini dopis o navodno ,,vidno falsifikovanim ovlascenjima,, pazi VIDNO a odgovor je stigao od carine, da su njima ti papiri bili ispravni jedino ako mup pokrene samoinicijativno, mora da tera do kraja...znaci da nije istina sto Petrovic kaze da je carina zahtevala da se provere ovlascenja. Bice ovo dug proces, ali ce se osim falsifikovanih ovlascenja otkriti jos mnogo toga....
 
nisu imali zato sto je skoro nemoguce bilo da ih imaju. Uslov za uvoz je bio da osoba ima ovlascenje za upravljanje vozilom od pre 1 januara 2008 godine + fakturu iz tog perioda sto preko 90% nije imalo pa su pravili ili su im drugi pravili te papire.

To je samo njihov problem sto su na brzaka pokupovali šta su stigli preko crne gore i popušili :lol:
ono sto zli ljudi kao ti mario ne kapiraju jeste da prosecan srbin nema da da vise za auto od 2-3000 evra

Ti kao da nisi srbin i kao da ne zivish u srbiji gde se auto kupuje za sve pare i nije bitno njegovo stanje nego atraktivnost. Tako da srbin za sve pare kupuje olupinu audija umesto mehanički ispravnog golfa :cool:

Jao baš ih žalim :sad2:
 
nisu imali zato sto je skoro nemoguce bilo da ih imaju. Uslov za uvoz je bio da osoba ima ovlascenje za upravljanje vozilom od pre 1 januara 2008 godine + fakturu iz tog perioda sto preko 90% nije imalo pa su pravili ili su im drugi pravili te papire.

A smisao trazenja tih papira je totalno NEBULOZAN i NEPOTREBAN sobzirom da su se sva vozila carinila na osnovu procene carinskih organa tj kataloga tako da njima u stvari nisu ni trebali nikakvi papiri od tog auta ni ovlascenje ni faktura cak ni saobracajna sobzirom da se sva ocarinjena vozila nakon carinjenja posle proveravaju preko interpola po broju sasije auta.

Ali oni su to namerno stavili takva pravila da bi imali osnovu posle da ljudima otimaju kola pa da im uzimaju pare po 2-3 puta za istu stvar. Djubrad lopovska Tadicevska.

Samo zato sto su ljudi hteli za male pare , tj za novac koji mogu da izdvoje da dodju do auta.

i onda ih je tu sacekao kriminalac bandit i Mafijas Tadic sa svojim lopovima da ih prvo oglobi za carinu i PDV a sad ce da im oduzima inace 100% regularna auta.

Tj vec im oduzima

Djubre DS-ovsko.

ТРЕБАЛО ЈЕ ОДУЗЕТИ СВА ВОЗИЛА И НЕ ДОЗВОЛИТИ РЕГИСТРАЦИЈУ НИ ЈЕДНОГ !!!!!
 
Blizu 400 vlasnika automobila kupljenih u Crnoj Gori sa područja Moravičkog okruga ostali su bez svojih vozila.
Oni smatraju da su obmanuti i iskorisćeni, pošto im je prethodno dozvoljen "prevod" nabavljenih vozila što podrazumeva i plaćanje carine. Posle svega, kupljeni automobili su im oduzeti ili su morali da sa njih skinu registarske tablice.
Kupci ovakvih vozila nameravaju da osnuju udruženje za zaštitu svojih prava, tim pre, što, kako navode, imaju saznanja da policija u drugim okruzima nije sprovodila slične akcije.
Zbog toga su, kako tvrde, neki od kupaca očigledno bolje obavešteni, svoje automobile preregistrovali u drugim gradovima
.
Tanjug | 18. 01. 2010. - 14:17h

Kakva je sad situacija kod vas u Cacku i okolini , jel ima kakvog napretka ? Dal ce vam vracati vozila ? Kod nas je u Somboru isto pocelo , al carina se ogradila od svega . Ne zeli da ucestvuje u tome . Tako da za sad samo dobijamo resenja o oduzimanju tablica i saobracajne iz sup-a . Zalicemo se pa cemo videti sta ce biti . Molio bi ako neko zna bilo sta o napretku u vezi ovoga iz Cacka i okoline da mi se javi na 0641477001 . Svaka informacija nam je od koristi . Unapred hvala !
 
molim vas da mi objasnite situaciju sa mojim kolima jer su mi ih danas osuzeli ni krivoj ni duznoj kupila sam auto pre dve i po godine uvezen iz italije platila prenos i dva puta registrovala vozilo kad ono danas mi dolaze panduri na vrata i moraju da mi vestace auto jer papiri nisu u redu navodno je auto 99 godiste ali sad u papirima pise da je 2001 i da ima euro 3 motor a zadnja serija tog modela je radjena 99 godine tako da je moguce da ce ga oduzeti ili zabraniti registraciju:sad2::sad2::sad2: molim vas recite mi sta da radim jer ja nemam pojma sta mi se desilo strasno u kakvoj drzavi ja zivim da li je moguce da mi vrate auto jer nepostoji pastipak po kom sam ja mogla da proverim te papire inace brojevi nisu prekucani i auto nije ukraden:besna::besna::besna:
 
Pa to je klasična prevara koja se radi, auto je podmlađen 2 godine samo sto je to radio neki bezobrazni seljak. Možeš da se vadiš da je auto stajao u italiji u izložbenom salonu 2 godine pa onda tek prodat ali svejedno nema euro 3 normu. Prevario te onaj ko je dovezao auto iz italije.
 
Danas sam pokušao da po drugi put registrujem svoj auto koji sam kupio 2009 godine, ali u policiji u Rakovici kazu neće moći. Auto ne da nije carinjem nego nije ni prošao pored carine ima kompletne falš papire kupljen od izvesnog nemanje iz Pančeva, za kog su mi u policiji rekli da je već u zatvoru, kao i da nisam jedini. Kada sam kupio auto proveren je u policiji i rečeno mi je da je auto legalan i 2010 godine sam ga uredno registrovao u policiji, a ne u JKP Vodovod i Kanalizacija. Auto su mi oduzeli u 29. Novembru radi daljeg postupka. Dali je neko imao sličan problem, to jest ako ga je iko rešio kako ga je rešio. Unapred hvala
 
Danas sam pokušao da po drugi put registrujem svoj auto koji sam kupio 2009 godine, ali u policiji u Rakovici kazu neće moći. Auto ne da nije carinjem nego nije ni prošao pored carine ima kompletne falš papire kupljen od izvesnog nemanje iz Pančeva, za kog su mi u policiji rekli da je već u zatvoru, kao i da nisam jedini. Kada sam kupio auto proveren je u policiji i rečeno mi je da je auto legalan i 2010 godine sam ga uredno registrovao u policiji, a ne u JKP Vodovod i Kanalizacija. Auto su mi oduzeli u 29. Novembru radi daljeg postupka. Dali je neko imao sličan problem, to jest ako ga je iko rešio kako ga je rešio. Unapred hvala
ne moze nista da ti pomogne, ali ti preporucujem da saradjujes sa policajcima koji ispituju i da nadjes ko ti je u policiji od sluzbenika registrovao-proverio automobil, pa da ga lepo tuzis. tamo ima sve zapisano ko sta radi
 
Mome drugaru su uredno dolazili pred početak svake letnje sezone da plene jahtu za proveru, nekoliko godina za redom, drže je celo leto i razvaljuju, tobože traže neke brojeve, podatke i slično... Posle je uredno vrate. Onda mu je neko rekao da ga u stvari reketiraju dok ne plati da ga ostave na miru :)
Kriminalna je policija štaš :)
 
Mi u moravičkom okrugu nećemo olako odustati, teraćemo svoje dok ne isteramo. I dalje ćemo da tražimo dopise od stranih Ambasada u kojima navodno piše to što Sup kaže, tj. kako njima odgovara da nam otimaju. Lopovi će na kraju opet uzeti ponovo pare za registracije i tražiće pus motora, ali šta da radimo kad nam je LOPOVSKA DRŽAVA. Vidim da Ste dobro informisani, upravo to je njihova šema bila da im potpišemo te izjave, ali ko je mogao da zna... Na Kelebiji je hiljade i hiljade tih krševa čekalo da uđe u našu PROPALU DRŽAVU, i tu su njihovi ljudi iz državnih službi uzimali pare da dopuste da se ta kola prevezu u Srbiju. Moj rođak je tim na graničnom prelazu platio 1400e da pretera 4 golfa III, a nije jedini, svi su im plaćali za to. Pisao sam ti već za carinike, pa bre nismo ni mi mutavi. Propevaćemo sve, pa ko izvuče deblji kraj. Evo i primer čoveka iz Guče koji je preko oglasa kupio takav auto. Prodavci su bili iz Valjeva, auto ocarinjen. On ih je doveo u Guču, otišli su zajedno u Sup kod načelnika da mu proveri i kola i papire. Rekao mu je da je auto u redu, takođe i svi papiri su bili u redu. E sad posle 8 meseci, na Božić mu je došla policija na vrata i oduzela kola. Ko je tu prevarant i lažov, još kaže krivično će da odgovara ON za falsifikate.

pa posle kazu nije kriv polozaonik
 
Srbija nikada nije bila bednija, pre mesec dana kupim neki italijanski sportski bicikl, sve super, kao nov na fotkama, ovaj se kune u majku... Dotera i ja da probam umalo da poginem, cigan skinuo kočnice i stavio stare, pogledam malo bolje, zamenio i sedište :hahaha:
Znači da te ukrade i 50 dinara njemu lepo :)
Aj sad zamisli auto :hahaha:
 

Back
Top