SVETI DUH

Dobro ajde .Kazu da u Srbiji samo freedomseeker razume kakva je to pojava lik ili entitet,
zanimaju me vasa saznanja o tome ukoliko ih imate?

:lol: Duhovita kao i uvek... :D

Nisam tako mislio... pitao sam KO to kaže za tih "pet do šest"?
"Blic", "Pink", "B92"...

Ajde daj neko tvoje saznanje u vezi duha... ali ne citat...
... pa možda dobiješ nešto od freedomseekera... :) :heart:
 
:)
00020359.gif
000203E0.gif
 
Poslednja izmena:
Kao prvo od freedomseekera...netrebam nista da dobijem. kao drugo prva sam pitala za vase cenjeno misljenje ako ga ko uopste imate.Pisala bih Blog da sam htela da razvijam svoju teoriju.

Suvise mnogo dogmi shvatamo zdravo za gotovo bez da ih sami analizirmo.
To mi bi ideja.
 
U Hriscanskom svetu se zna da je Bog Beskonacan i Vecan; jer je u Ucenju o
Trojstvu, koje je naslovljeno Atanasijusom receno da je Bog Otac Beskonacan, Vecan i
Svemoguc; slicno (je receno) za Boga Sina i Boga Duha svetoga; a da, ipak, ne postoje tri
Beskonacna, Vecna i Svemoguca, nego Jedan. Iz toga proizlazi da se o Bogu, s obzirom
da je On Beskonacan i Vecan, nista ne moze predicirati osim Beskonacnog i Vecnog. Ali
ono sto je Beskonacno i Vecno ne moze da se razume pomocu konacnog ljudskog uma.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo od freedomseekera...netrebam nista da dobijem. kao drugo prva sam pitala za vase cenjeno misljenje ako ga ko uopste imate.Pisala bih Blog da sam htela da razvijam svoju teoriju.

Suvise mnogo dogmi shvatamo zdravo za gotovo bez da ih sami analizirmo.
To mi bi ideja.

Dobro. :hvala:
Moje cenjeno mišljenje mora da se zasluži, draga moja. Što bih vam ga dao na lepe oči? :flert:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Kazu da u Srbiji samo pet do sest ljudi razume kakva je to pojava lik ili entitet.
zanimaju me vasa saznanja o tome ukoliko ih imate?

Golubice,
Bog i Otac su jedno te isto. Bog je duhovno biće bez oblika i forme.
Mi ljudi smo duhovna bića ili Dueš takodje bez oblika i forme ali u nižim svetovima okupiramo tela koja imaju i oblik i formu.

Sveti Duh ističe iz samog Srca Boga i prostire se sferno u svim pravcima prožimajući sve svetove i univerzume vibrira na izuzetno visokom nivou slično radio i TV talasima. Jedino ga mi kao Duša možemo detektovati ili sa Njime komunicirati preko Intuicije, snova, i Svetlosti i Zvuka koji su njegov dvojni aspekt. Sveti Duh prožima svaki mikron prostora.

Ko je sin Bopžji? Svako onaj ko dosegne visoki stadijum svesti (nivo svesti Svetoga Duha koji se naziva Bog-Svest). Otuda, nije u prošlosti bio samo jedan sin Božji već izuzetno mnogo i svako od nas ima taj isti životni cilj - realizaciju tog visokog stan ja svesti...
(Naravno, ljudi ko ljudi pa veruju u skladu sa svojim stanjima svesti i u skladu sa svojim razumevanjem života...
 
Ali ipak ‚‚konja za trku imaaaamo‚‚..:) = SVEST.

Svest je u najopštijem značenju: sveukupnost vlastitih psihičkih doživljaja (oseti, opažaji, sećanja, mišljenje, predstave, asocijacije, osećanja, potrebe i sl.
Zato uz mao LSD-a svako ima Boga koji malo drugacije izgaleda.
 
Poslednja izmena:
Svest je u najopštijem značenju: sveukupnost vlastitih psihičkih doživljaja (oseti, opažaji, sećanja, mišljenje, predstave, asocijacije, osećanja, potrebe i sl.
Zato uz mao LSD-a svako ima Boga koji malo drugacije izgaleda.

Kao što i piše ‚‚u najopštijem značenju‚‚ :)
I bez LSD-a svako doživljava boga drugačije, što pak zavisi od nivoa svesti na kojem je. Bog je jedan, svest je jedna, a oblici, tj. vibracije razne.;)
 
Kao što i piše ‚‚u najopštijem značenju‚‚ :)
I bez LSD-a svako doživljava boga drugačije, što pak zavisi od nivoa svesti na kojem je. Bog je jedan, svest je jedna, a oblici, tj. vibracije razne.;)

Pa da praksa poboznosto poslednjih sedam hiljda godina i sva klanja bas lepo dokazuju nase raznoliko pojmanje BogaSva nam sreca u SVEST.Za jos jedno sedam hiljada godina bice to kako treba.
 
Bogme kad se krstis ne kazes u ime dusice moje, pusti igre.
I cemu uopste svemu muski rod?[/QUOTE

Ako postoji ženski, mora postojati i muški. Jedno bez drugog ne može POSTOJATI. Kao ni crno bez belog, ružno bez lepog, gore bez dole....Dualnost nam je data da bi je nadišli. A ono što potenciraš je delo institucije, a institucije su mi dosadne.

Laku noć i lepo sanjaj...
 

Back
Top