Barselona- pomoc, saveti...

MaxMaya

Početnik
Poruka
9
Planiram da sa drustvom obidjem Barselonu ovog proleca. E sad, ideja je da sami organizujemo put i nadjemo smestaj ( stan, hostel), tj. zelimo da zaobidjemo turisticke agencije i njihove aranzmane!
Istrazivali smo malo i saznali da postoji kompanija "Vizer" preko koje mozemo putovati avionom od Temisvara do Barselone za nekih 70 eura (povratna karta). Da li je neko koristio njihove usluge?
Takodje bih volela cuti neki predlog kako pronaci smestaj (neki Internet sajt bi koristio). Sta mislite o iznajmljivanju stanova na nekih desetak dana? Da li to moze biti povoljnije od hotela ili hostela?
Moram napomenuti da mi je ovo prvi put da putujem u sopstvenoj reziji, zato ne zamerajte ako su neka pitanja naivna i glupava.
Hvala!

P.S.- i naravno, sta videti, probati, popiti... u Barseloni??????? :D
 
Ne znam to oko smeštaja, ali molim te idi u akvarijum, slikaj i pošalji mi neku fotku. Nisam stigla da ga obiđem i baš me jaaaako zanima kakav je zaista.

Barselona je prelepa. Možda je najbolje da prvi dan ideš u obilazak busom - kupiš dnevnu kartu i prelaziš iz jednog u drugi bus - onaj turistički otvoreni - imas crvenu i plavu liniju, i jedna karta ti bez obzira koliko puta uđeš ili izađeš iz busa važi za taj dan. Koliko se sećam 5 eura je.
To je kao opcija, da bar stekneš uvid u to gde se šta nalazi sasvim ok.
A vratićeš se na duže i u La Ramblu, i do Sagrade, i do parka Gueljo...svuda...
 
Wizz Air kombinacija za let je odlican, let iz Budimpeste isto tako... sa terminala 1, nisam dugo gledao dali imaju let za Barcu direktno, ali ako letis sa low cost companijama (Raynair, Germanwins... i slicnim) obavezno izaberi opciju da letis na APT Girona, sto je nekih 70-tak kilometara od barcelone, smjestaj mozes naci u obliznjem mjestu Lloret de Mar, gdje 90% ljudi koji putuju s Balkana ostaje kada putuje u Spanjolsku, a iz tog mjesta svakodnevno imas bus lijenije koje voze do barce, nisam siguran za cijenu ali je cca. 10-tak EUR povratna, iz mjesta Blanes, koje je 3-4 minute udaljeno od Lloret de Mara imas i voz do barcelone.... te ti je to najekonomicnija opcija da spavas u hotelu, po cijenama jeftinijim od hostela u Barci... o hotelima ni ne pomisljaj u barceloni, jer tesko da ces naci nesto pristojno a da je cijena u granicama razuma... a sto se tice najboljih opcija za pretrazivanje i kompariranje cijena www.hotelium.com na ovom siteu ces moci komparirati cijen svih worldwide hotelskh pretrazivaca... www.booking.com evropski site jako dobar za self aranzmane.
ili trazi na google... bb hotels... (krevet i dorucak) ili hostelworld.com za hostele...
rentanje stana i nije neka opcija jer vrlo tesko da ces naci stan koji neko izdaje na rok kraci od mjesec dana...

a sto se tice stvari za vidjeti u barci, bruka je stvari... bio sam cca. 50 puta u barcelni i vjeruj da nisam jos obisao sve...
a nesto sto bi zasigurno trebalo vidjeti su: Sagrada Familija, Camp Nou, Gudijeva zdanja ... (nekoliko kuca i park Guel sa predivnim panoramskim pogledom na bacu), olimpijski stadijon na Monjuiku-u, gdje se moze jos posjetiti i vojni muzej na vrhu tog uzvisenja iznad barce odakle je isto tako pogled fenomenalan, desno prema luci i moru, a lijevo i pravo prema ostatku grada... mozes se spustiti zicarom do WTC, posjetiti Aquarium... Ramblom prosetati do Trga catalunje, gdje je obilje trznih centara, u rambli je i okolini je mnostvo muzeja, erotike... poznato kazaliste Lideu (nisam siguran za speling), gradska trznica... mnostvo zanmiljivih maskota... na pocetku ramle kada krenes iz pravca mora je i kolumbova statua koja pokazuje u pravcu tzv. novog svijeta, mozes se i na nju popeti liftom za 1-2 EUR, aquarijum je 15-tak EUR, u skolpu akvarijuma je i jedno od najvecih multimedjilanih kina u Evropi, na polivni Ramble skreni desno i ides u Goticku cetvr.... Toranj Aqbar novija gradjevina i zazigurno jedan od novijih simbola barce gdje bi se vredjelo slikati... triumflana kapija, imaju dobar zoo.... i puno puno drughih stvari, ali nisam sad bas u prilci da pisem puno... pa cu nekom drugom prilikom pomoci i rado odgovoriti na pitanja....
 
Ne znam to oko smeštaja, ali molim te idi u akvarijum, slikaj i pošalji mi neku fotku. Nisam stigla da ga obiđem i baš me jaaaako zanima kakav je zaista.

Barselona je prelepa. Možda je najbolje da prvi dan ideš u obilazak busom - kupiš dnevnu kartu i prelaziš iz jednog u drugi bus - onaj turistički otvoreni - imas crvenu i plavu liniju, i jedna karta ti bez obzira koliko puta uđeš ili izađeš iz busa važi za taj dan. Koliko se sećam 5 eura je.
To je kao opcija, da bar stekneš uvid u to gde se šta nalazi sasvim ok.
A vratićeš se na duže i u La Ramblu, i do Sagrade, i do parka Gueljo...svuda...


Uteftericu te za tu fotku! Nema da izostane! Hvala za savete!! Ukoliko se setis jos nekih lokacija, molila bih te da napises!! To je ono sto zelimo od ovog puta!
 
Planiram da sa drustvom obidjem Barselonu ovog proleca. E sad, ideja je da sami organizujemo put i nadjemo smestaj ( stan, hostel), tj. zelimo da zaobidjemo turisticke agencije i njihove aranzmane!
Istrazivali smo malo i saznali da postoji kompanija "Vizer" preko koje mozemo putovati avionom od Temisvara do Barselone za nekih 70 eura (povratna karta). Da li je neko koristio njihove usluge?
Takodje bih volela cuti neki predlog kako pronaci smestaj (neki Internet sajt bi koristio). Sta mislite o iznajmljivanju stanova na nekih desetak dana? Da li to moze biti povoljnije od hotela ili hostela?
Moram napomenuti da mi je ovo prvi put da putujem u sopstvenoj reziji, zato ne zamerajte ako su neka pitanja naivna i glupava.
Hvala!

P.S.- i naravno, sta videti, probati, popiti... u Barseloni??????? :D

A aerodromske takse?
 
Ja sam leteo Wizzair-om iz Temisvara za Barselonu. Karta, sve sa taksama, tamo i natrag iznela me je 40 EUR. Narucis desetak dana ranije i to je to. Od Beograda sam putovao kombijem, Postoje i jeftinije kombinacije ( npr, vozom), ali ja sam agenciji Gea platio 40 EUR i odvezli su me direktno do aerodroma. Znaci za put mi je ukupno bilo potrebno 80 EUR.
Kada je u pitanju smestaj, misim da je najbolja kombinacija da se iznajmi stan, Dan iznosi od 60 EUR-a, pa navise. Svi stanovi u kojima sam bio smestan ja ili moji prijatelji su odlicni, Naravno i hostelski i hotelski smestaj, kao i iznajmljivanje soba nije lose resenje, ali komocia koju dobijate iznajmljivanjem stana je ipak nesto sto ne treba prenebreci. Ostali su mi brojni kontakti za privatan smestaj, tako da ako neko zeli da "poleti" u Kataloniju slobodno mi pisite za vise informacija!
 
Ja sam se evo registrovao da bih nesto napisao na ovu temu.

Ja sam sredinom Januara rezervisao povratnu kartu iz Temisvara do Barselone za 40 evra. Termin je 8.2.10. Procitao sam ovde da u Barceloni ne moze da se nadje iole kvalitetan hotel za malo para pa evo da napisem svoj slucaj a to je da sam preko sajta booking.com rezervisao hotel za 4 noci dve osobe u standardnoj sobi za 169 evra. Ponvaljam, cena je za dve osobe i 4 nocenja. A hotel je http://www.hesperia.com/hotels/Hesperia-Sagrada-Familia/#. Standardna cena je prilikom rezervaicije bila 560 evra. Dok sam trazio hotele video sam dosta pristojnih smestaja za te novce ali sa se naravno odlucio za ovaj hotel jer je znatno ispred svih (jos uvek mi nije jasno zasto su ponudili to za tolicke pare). Od Vracara do aerodroma u Temisvaru ima nesto manje od 180 km tako da je to jos cc 30e benzina i nedeljni parking na aerodromu u Temisvaru je cc 40e. Kada se to sve podeli na dva ispadne da se od Beograda do Barcelone moze otici za eto 160e po osobi. A smatram da se za 4 dana moze dosta videti u Barseloni. Mi nismo lenji i volimo da ustanemo rano pa se nadam se da cemo videti dosta. BTW temperatura je u proseku u Februaru oko 13c (sto nije tako lose) a nas za tih 4 dana ocekuje temperatura oko 16c sudeci po acuweatheru. Eto, ako se budem setio mozda cu i neku fotku da okacim ovde.
Pozdrav :gace:
 
Ja sam leteo Wizzair-om iz Temisvara za Barselonu. Karta, sve sa taksama, tamo i natrag iznela me je 40 EUR. Narucis desetak dana ranije i to je to. Od Beograda sam putovao kombijem, Postoje i jeftinije kombinacije ( npr, vozom), ali ja sam agenciji Gea platio 40 EUR i odvezli su me direktno do aerodroma. Znaci za put mi je ukupno bilo potrebno 80 EUR.
Kada je u pitanju smestaj, misim da je najbolja kombinacija da se iznajmi stan, Dan iznosi od 60 EUR-a, pa navise. Svi stanovi u kojima sam bio smestan ja ili moji prijatelji su odlicni, Naravno i hostelski i hotelski smestaj, kao i iznajmljivanje soba nije lose resenje, ali komocia koju dobijate iznajmljivanjem stana je ipak nesto sto ne treba prenebreci. Ostali su mi brojni kontakti za privatan smestaj, tako da ako neko zeli da "poleti" u Kataloniju slobodno mi pisite za vise informacija!

A pazi sta kosta isto po 40€..kombi i avion:dash::evil:
 
Sto se prevoza tice nema bolja kombinacija nego sto je avionom iz Temisvara,ali sto se smestaja tice svima bih preporucio lloret de mar i to varijanta preko agencije rapsodytravel,isao sam sa njima prosle godine i extra se proveo , oni imaju dosta zakupljenih hotela tamo a i uvek imaju predstavnika tamo tako da moze da se napravi kombinacija.Vrlo su usluzni i za svaki dogovor.
 
Ja sam proslog maja bila u Barseloni,ono sto prvo mogu da kazem Barselona je prelepa i sigurno cu ponovo ici tamo.Kao prvo nije skupa,ja sam isla preko agencije i smestaj mi je bio obezbedjen,tako da te tu ne mogu posavetovati.Sto se atrakcija tice,nikako ali nikako nemoj da propustis da vidis dozivljaj sa fontanama,vikendom oko devet pocinje taj neverovatan spektakl.Cujem da ljudi hvale akvarium to je jedino sa cim nisam odusevljena,jeste velik ali stvarno nista posebno agrupna ulaznica kosta 15 eura.Ne propusti flamenko sou,obidji hard rock kafe,kafica u nekim sporednim ulicama moze se naci i za 1 euro,mek kao opcija za hranu je uvek ok,ako nemas kesa,ali bih ti preporucila da obavezno probas paelju u nekom restoranu.
Obavezno obidji: ramblas,svaku gaudijevu i miroovu gradjevinu,park guelj,sagradu,gotsku cetvrt,spansko selo to je neverovatno,nou kamp je ogroman ali ulaz je oko 12 eura,pa ako nisi ljubitelj fudbala ne bacaj pare na to,obavezno idi na plazu barseloneta tako nesto se zove,nisam bas sigurna.setnj duz luke je nezaboravna,narocito nocu.Obidji svaki moguci muzej ispred kog nije kilometarski red....a ako ugrabis priliku idi u selo Salvadora Dalija i poseti njegov muzej,to je nesto neverovatno,ja nista morbidnije u zivotu nisam videla.Sve u svemu Barselona je jedinstvena,ogromna i sarena. Lep provod .Ako je neko bio u Amsterdamu neka mi netso kaze o cenama ulaznica za muzeje i tako to,ja idem sad u maju,ili neka me neko uputi na neki dobar link,sajt da se informisem.
 
nisam koristila vizer al cula sam ok o njima, redovno vidjam njihove letove na aerodromima itd. ja sam uvek letela vuelingom, preko venecije i budimpeste.

sto se tice barcelone,moje generalne preporuke prvo kao turiste a onda nekoga ko zivi u bcn su sledece:
- akvarijum je prilicno poznat ali mozes bez problema da ga zaobidjes jer nista posebno nije. nit je veliki ko sto sam ocekivala, nit se nesto posebno odusevis, a skup je.
- ako budes kupovala karte za metro,nikako ne kupuj pojedinacne karte, vec za deset voznji,daleko se vise isplati, naravno ako nameravas da ga koristis, a u bcn zna da bude koristan ako ne volis da pesacis. jedna karta kosta 1,40, deset karata 7,85.
- nemoj se dati zavarati slasnim ponudama na rambli - nikako se ne zaustavljaj da pijes i jedes tamo,posto je to turisticka zona i odrace te ko magarca. sto se tice nekih mesta za jedenje (nije sad tipicna katalonska hrana,al daleko isplatljvije da se utoli glad, sem naravno ako nisi zaludjenik za arapske kebabove i slicno) - terra blava, klada se krene od trga urquinaona na dole (vrlo blizu glavnog trga catalunya), ulicom laietana ( Via Laietana, 55), sa desne strane - to je bife sa vrlo ukusnom i raznovrsnom hranom gde mos da jedes i pijes koliko hoces pretezno mediteransku hranu i prirodne sokove),meni kosta oko 8,90 eura, i restoran po istom principu i ceni,blizu sagrada familia ali ovaj put japanski (Carrer de rosello ne secam se koji broj, mogu da proverim ako te zanima :lol: ) elem sustina je po svaku cenu pokusaj da zaobidjes jedenje na/oko ramble.

- ovde se jedu dosta tapas, pa gde vidis lokalce mos da udjes da zamezis. sto se tice tipicne katalonske hrane, malo je teze naci u barceloni jer je grad veoma internacionalan pa se to njihovo nekako izgubilo....ali svuda bi trebalo da nadjes pa amb tomaquet (tostiran hleb premazan svezim paradajzom,maslinovim uljem u ostrvskoj varijanti sa belim lukom,i solju), zatim escalivada, od pecenog povrca - patlidzan, paprika, crni luk u varijanti na malo pre pomenutom hlebu, zatim botifarra i razne mesne preradjevine, zacudo raznovrsnije cak i nego nase :lol: inace ja bas i nisam ljubitelj poslednjih...ako budes imala priliku, mada u bcn tesko takodje calçotada, peceni praziluk i neki pikantni sos...crema catalana od dezerta...paelja i tortilja su vise na nivou spanije tipicne,ali jedu se i ovde.

- e da, moram da preporucim jednu krcmu/tavernu u samom centru grada, iako je blizu ramble uvek je puno lokalaca,pica su jeftina i uvek je dobra atmosfera. zove se ovella negra, ima ih vise po gradu,ali je ova najpristupacnija http://www.ovellanegra.com/en/grup/rustica.asp toce pivo i prave odlicnu sangriu i to prilicno jeftino. ako volis pivo inace, njihova je estrella damm, posebno vredi crna i moritz :) mojne da budes pravi turista i da narucis hajneken :mrgreen:

- od onoga sto ja ko turista preporucujem jeste da se obavezno poseti gaudijeva casa battlo, nalazi se u istoj ulici kao la pedrera (passeig de gracia), ulaz je skup,ali ako mene pitas vredi para. od muzeja, ne znam sta te i da li zanima,al vredi obici muzej katalonske umetnosti (museu nacional d'art de catalunya), nalazi se u palati iznad trga spanije,tamo gde su i magicne fontane. picassov muzej,ono nije los,mada sam ja ocekivala vise,definitivno nije najbolji njegov koji sam videla, ako volis surealizam fundacio joan miro,koja se nalazi isto tu blizu muzeja katalonske umetnosti, zaista vredi. naravno park guell, park ciutadella koji je blizu trijumfalnog luka i zeleznicke stanice franca. dobro klasicne stvari sagrada familia, gradska katedrala je jako lepa iznutra, crkva santa maria del mar je isto prelepa i spolja i iznutra itd....iskoristi priliku i prosetaj se peske kroz kvart gracia, nocu je isto odlican za izlazak, bas kao i ciutat vella u kvartu gotic, gde god da odes neces omasiti. imas naravno diskoteka koliko hoces na rambli,al to je kreirano za klasicne engleske turiste koji udju u prvo mesto odakle tresti muzika, a naravno i cene su za njih dizajnirane. licno preporucujem da se zaluta u neke manje ulice kvarta i tamo ce se naci mnogo zanimljivija mesta gde dolaze mladi iz barcelone.

-ako budes imala vremena i zelje da putujes van barcelone da posetis jos nesto, preporucujem da to bude girona, stara prestonica i lep istorijski grad zanimljive arhitekture. ako nisi bas luda za dalijem, preskoci figueres jer tu imas da vidis jedino njegov muzej.

da ne tupim dalje,sta te jos zanima, pitaj slobodno,ako budem znala rado cu odgovoriti.
 

Back
Top