Srpske duple godine

HappyFuneral

Domaćin
Poruka
4.544
Svi smo svesni cinjenice da je covek svake godine stariji za godinu dana.... Tako je bar u nekim zemljama, al u Srbiji sve mora da bude nesto posebno, pa tako Srbi u jednoj "zapadnjackoj godini", docekaju cak dve, 31. decembra i 13. januara.
Jel to znaci da Srbi imaju duple godine? Jedan zapadni 20-godisnjak je vrsnjak srpskom 40-godisnjaku?
 
Poslednja izmena:
To znači da Srbi traže svaki izgovor da slave, i imaju zato hiljadu slava i ceo januar ne rade, samo se jede jede i jede ... a posle se žale kako nemaju para, i kako je kriza.
Svugde u svetu je jedan, najviše dva neradna dana..
A ovde kod nas, čoveče, se ne radi 200 dana godišnje, iz ovih ili onih razloga!
To se zove lenjost , eto to znači slavljenje svega i svačega.
 
To znači da Srbi traže svaki izgovor da slave, i imaju zato hiljadu slava i ceo januar ne rade, samo se jede jede i jede ... a posle se žale kako nemaju para, i kako je kriza.
Svugde u svetu je jedan, najviše dva neradna dana..
A ovde kod nas, čoveče, se ne radi 200 dana godišnje, iz ovih ili onih razloga!
To se zove lenjost , eto to znači slavljenje svega i svačega.

E pa nisi u pravu....
Radim u americkoj firmi i u kalendaru imam zabelezene datume neradnih dana svih drzava u kojima kompanija ima fabrike. Srbija ima najmanje neradnih dana. Slovacka je na prvom mestu po broju nacionalnih praznika... Ima ih 14, posle Kanada sa 11 a onda SAD sa 10.... Srbi imaju najmanje... jedva 7. :) Jedino sto Srbi imaju i slobodan dan za slavu, tako da mu dodje 8. Opet Srbija ima najmanje slobodnih dana, tako da ovo prejedanje vise vazi za ove na zapadu nego na za Srbe...
 
Ozbiljno?
A vidiš, ja sam imala skroz drugačiji utisak!!
Pola januara se ne radi, spajaju se i vikendi i šta sve ne...a onda je problem što se nije radilo, pa nema para... Ta spajanja su baš zanimljiva:), tako da u praksi, bar u mom okruženju, daleko od toga da je 8 neradnih, više je 100 neradnih dana, kad se sve spoji i sračuna.
 
To je tako mozda bilo nekad, ili je jos uvek tako u firmama koje su jos u drzavnom vlasnistvu. Manji privatnici jedva dozvoljavaju i neradne praznike, a kamo li neradan dan cisto onako. Ovi jaci preduzetnici, sa malo vise zaposlenih, po zakonu moraju da obezbede placene dane kada su drzavni praznici...
Ali sve u svemu... ti mislis da Srbi nemaju duple godine?
Ako uporedis prosecnu gospodju od 70 godina koja zivi negde na zapadu i neku gospodju koja zivi u Srbiji, sigurno ces da uocis ogromnu razliku....
 
O da, vidim ja tu razliku, na ovim prostorima ljudi ne znaju o sebi da vode računa kako treba, tj. ne samo to, nego postoji jak autodesktuktivni nagon, i to će se svakako očitati i u spoljašnjem izgledu.
 
Tema ti je Happy skroz bezveze i nema nista misticno u tome, a ti Valerija odma pa udri po svome.
Ja sam odrastao u njemackoj, i znam da i svabe imaju vise slobodnih dana nego mi.

Takodje, svabe PLACAJU 13. plate, daju para za bozic itd...tako da se porodicni budget ne dira.

Sad, dupla nova takodje nije nista mistery...

Svi znamo kako mi, tj nasa crkva obracunava kalendar.
I zasto onda cudi sto se bozici ne poklapaju, sto se slave dve nove godine?

Pa necu ni ja spavati dok cela planeta cuga i dernechi....a onda kada dodje nasa, jovo na novo (kome se od silnih "hangover-a" da.... :)
 
Tema ti je Happy skroz bezveze i nema nista misticno u tome, a ti Valerija odma pa udri po svome.
Ja sam odrastao u njemackoj, i znam da i svabe imaju vise slobodnih dana nego mi.

Takodje, svabe PLACAJU 13. plate, daju para za bozic itd...tako da se porodicni budget ne dira.

Sad, dupla nova takodje nije nista mistery...

Svi znamo kako mi, tj nasa crkva obracunava kalendar.
I zasto onda cudi sto se bozici ne poklapaju, sto se slave dve nove godine?

Pa necu ni ja spavati dok cela planeta cuga i dernechi....a onda kada dodje nasa, jovo na novo (kome se od silnih "hangover-a" da.... :)

E vidis ja mislim da ljudi odavde deluju starije od svojih vrsnjaka sa strane bas zato sto imaju dve nove godine i meni je to misticno.... :P
 
To znači da Srbi traže svaki izgovor da slave, i imaju zato hiljadu slava i ceo januar ne rade, samo se jede jede i jede ... a posle se žale kako nemaju para, i kako je kriza.
Svugde u svetu je jedan, najviše dva neradna dana..
A ovde kod nas, čoveče, se ne radi 200 dana godišnje, iz ovih ili onih razloga!
To se zove lenjost , eto to znači slavljenje svega i svačega.


Шта је ту лоше? z:lol:
 
E pa nisi u pravu....
Radim u americkoj firmi i u kalendaru imam zabelezene datume neradnih dana svih drzava u kojima kompanija ima fabrike. Srbija ima najmanje neradnih dana. Slovacka je na prvom mestu po broju nacionalnih praznika... Ima ih 14, posle Kanada sa 11 a onda SAD sa 10.... Srbi imaju najmanje... jedva 7. :) Jedino sto Srbi imaju i slobodan dan za slavu, tako da mu dodje 8. Opet Srbija ima najmanje slobodnih dana, tako da ovo prejedanje vise vazi za ove na zapadu nego na za Srbe...
Ovo mi je neshto sumnjivo. Kako Ameri imaju 10? Za koje praznike?
 
1. Gud Frajdej (2. april)
2. Memorial dej (31. maj)
3. 4. juli (4. juli)
4. Lejbr dej (6.septembar)
5. Bozic (23. decembar)
6. Bozic (24. decembar)
7. Bozic (25. decembar)
i Nova godina 3 dana...
Znam zasigurno da 23. decembar vecini ljudi nije slobodan. Nekoliko drugara mi je radilo tamo u proshlosti i secam se da smo se chuli 22. i da su rekli da su slobodni 24.

Inache kod nas (opshti, ne bash svima) neradni dani.
Nova godina barem dva dana (u drzavnim ustanovama se to spaja sa bozicem (pokusao sa 4. da uzmem neke papire iz izvrsnog veca, al sam poljubio vrata)).
Badnje Veche
Bozic
Slava
Prvi maj
Veliki Petak
Vaskrsni Ponedeljak
Dan Drzavnosti

Kod Amera, mnogi, moraju da idu na posao vec 1. januara. Ovo znam iz iskustva, jer se krecem po stranim forumima, i bio je topic na jednom forumu pre par nedelja koliko slobodnih dana su dobili za bozic i novu godinu. Vecina njih je dobila 2 slobodna za bozic, i 1. januar slobodan. Jedan lik je izgubio posao zato shto nije doshao na jutarnju smenu 1. januara.
 
Svi smo svesni cinjenice da je covek svake godine stariji za godinu dana.... Tako je bar u nekim zemljama, al u Srbiji sve mora da bude nesto posebno, pa tako Srbi u jednoj "zapadnjackoj godini", docekaju cak dve, 31. decembra i 13. januara.
Jel to znaci da Srbi imaju duple godine? Jedan zapadni 20-godisnjak je vrsnjak srpskom 40-godisnjaku?

Aj sad budi dobar Jew pa kaži koji su od tih " blagdana" vaši a koji srpski.z:mrgreen:
 
buudala... Nova godina nam je kako kad... prosle godine je bila krajem septembra, pomera se al tu je negde uvek :)
A sto se tice ovih praznika... ja sam rekao koji su neradni u mojoj firmi, a to je jedna od jacih americkih, pa verujem da je u svim americkim nesto ovako. Ne znam kako ide za samposluge, al eto za ovo znam... Zaposleni ovde imaju slobodan i 23. decembar...
 
Svi smo svesni cinjenice da je covek svake godine stariji za godinu dana.... Tako je bar u nekim zemljama, al u Srbiji sve mora da bude nesto posebno, pa tako Srbi u jednoj "zapadnjackoj godini", docekaju cak dve, 31. decembra i 13. januara.
Jel to znaci da Srbi imaju duple godine? Jedan zapadni 20-godisnjak je vrsnjak srpskom 40-godisnjaku?

To znaci da imaju jednu za gregorijanski i jednu za julijanski kalendar.....

ali da,mi sigurno moramo da se isticemo u svemu.....
dobrom ili losemz:hm:

i ja mislim da je glupavo...z:hm: al ko hoce,nek slavi.z:p

Da,al jedino ako mu rodjendan nije izmedju 31.dec. i 13.jan. z:mrgreen:
 

Back
Top