Месић српски добротвор

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Mesić: Srbi iz Hrvatske žrtve

Zagreb -- Srbi iz Hrvatske najveće su žrtve proteklog rata jer su otišli iz Hrvatske i ostavili sve što su imali, izjavio je predsednik Hrvatske Stjepan Mesić.

"Ne govorim sada o broju žrtava, govorim o tome da su oni žrtve kao jedan korpus, jer su se zajedno s vojskom povlačili i ostavili sve što su imali u Hrvatskoj, a sam Milošević tome nije prigovarao, njemu je to odgovaralo", rekao je Mesić u intervjuu za novi broj nedeljnika Srpskog nacionalnog vijeća Novosti.

Povodom izjave da bi poslao vojsku na koridor kad bi premijer Republike Srpske Milorad Dodik raspisao referendum o otcepljenju od BiH, Mesić je naveo da je to rekao u neformalnom razgovoru koji nije bio za objavljivanje i da to "nije nikakva izjava, to nije nikakav stav Hrvatske".
"Razgovaralo o tome što bi bilo ako bi neko razbijao Bosnu i Hercegovinu...Ja sam im samo rekao što bih ja napravio, a hoće li neko ko bude nadležan preseći koridor ili ne, u to ne ulazim, samo kažem da bi se moralo nešto preduzeti ako bi neko razbijao BiH", rekao je Mesić.

Na pitanje o pomilovanju Siniše Rimca, on je podsetio da je pomilovao i sedam Srba osuđenih za ratni zločin, a da niko nije protestovao.

"Rimac nije pomilovan zbog zločina, nego zbog promenjenih okolnosti: jedini je priznao delo, pokajao se, pokazao gde su zakopani ubijeni", rekao je Mesić.

On je istakao da su mnogi otišli na izdržavanje kazne samo zato jer je Rimac omogućio da se do njih dođe.

"Uz to, sklopio je brak i ima dvoje dece, u Vukovaru su mu ubijeni ujak i brat, u logor u Srbiji odvedeni su mu roditelji, a on sam našao se u društvu razbojnika. Dakako, ničiji zločin se ne može opravdati, pa ni njegov", dodao je Mesić.
 
...
Povodom izjave da bi poslao vojsku na koridor kad bi premijer Republike Srpske Milorad Dodik raspisao referendum o otcepljenju od BiH, Mesić je naveo da je to rekao u neformalnom razgovoru koji nije bio za objavljivanje i da to "nije nikakva izjava, to nije nikakav stav Hrvatske".
"Razgovaralo o tome što bi bilo ako bi neko razbijao Bosnu i Hercegovinu...Ja sam im samo rekao što bih ja napravio, a hoće li neko ko bude nadležan preseći koridor ili ne, u to ne ulazim, samo kažem da bi se moralo nešto preduzeti ako bi neko razbijao BiH", rekao je Mesić.

...


nesto racunam moze i hrvatska da se, citiram mesicev glagol, presece. i to na vise mesta

onda kad je trebalo i moglo propusten je trenutak. ali, nikada nije kasno, ako se hoce
 
Nisu oni otishli, nego su proterani... ono, kuce su im spaljivane, oni koji su odbijali da odu ubijani su itd... a otishli... otishli zvuchi kao da su sami to hteli... :roll:
otisli su jer su se bojali Hrvata i jel ih je Sloba tj. njegovi ljudi tamo spakovali i spremili da idu , kako bi olaksali Tudjmanu (a i sebi posao ) posao i naselili ih na Kosovo ... samo sto su ih ovi zayebali sto je i normalno , jel ih je velika vecina ostala u Vojvodini i Beogradu , a ispod BG-a je otislo manje od 10 % ... Slobi je 95. dosadilo da se smara sa Srbima zapadno od Drine i Dunava i hteo je da se sto pre resi toga , kao i Tudjman uostalom , a mislio je da ce mu dobro doci da na Kosovu malo popravi etnicku sliku ... al je na kraju kao i svaki kockar ispusio , samo sto je tragedija sto se kockao sa ljudima i njihovim zivotima
 
otisli su jer su se bojali Hrvata i jel ih je Sloba tj. njegovi ljudi tamo spakovali i spremili da idu , kako bi olaksali Tudjmanu (a i sebi posao ) posao i naselili ih na Kosovo ... samo sto su ih ovi zayebali sto je i normalno , jel ih je velika vecina ostala u Vojvodini i Beogradu , a ispod BG-a je otislo manje od 10 % ... Slobi je 95. dosadilo da se smara sa Srbima zapadno od Drine i Dunava i hteo je da se sto pre resi toga , kao i Tudjman uostalom , a mislio je da ce mu dobro doci da na Kosovu malo popravi etnicku sliku ... al je na kraju kao i svaki kockar ispusio , samo sto je tragedija sto se kockao sa ljudima i njihovim zivotima

Pa j b m li ga sada, iskreno nemam pojma, ko zna kako je to bilo i ko je tu sve josh upleten itd... ono shto znam sigurno je da su mom ujaku zapalili kucu.
 
otisli su jer su se bojali Hrvata i jel ih je Sloba tj. njegovi ljudi tamo spakovali i spremili da idu , kako bi olaksali Tudjmanu (a i sebi posao ) posao i naselili ih na Kosovo ... samo sto su ih ovi zayebali sto je i normalno , jel ih je velika vecina ostala u Vojvodini i Beogradu , a ispod BG-a je otislo manje od 10 % ... Slobi je 95. dosadilo da se smara sa Srbima zapadno od Drine i Dunava i hteo je da se sto pre resi toga , kao i Tudjman uostalom , a mislio je da ce mu dobro doci da na Kosovu malo popravi etnicku sliku ... al je na kraju kao i svaki kockar ispusio , samo sto je tragedija sto se kockao sa ljudima i njihovim zivotima

Значи ништа хрвати нису криви ? Е то је већ нека новост.
 
ni banana,ni jabuka nego zvezdan je najbolji lek za ujka sitipeta
sudjenje_djindjic_jovanovic_zvezdan_1_22-12-2003.jpg
 
Значи ништа хрвати нису криви ? Е то је већ нека новост.

Криви су за своје злочине ,ал је логично да су Хрвати хтеле да успоставе контролу над целом својом теритиријом , а криве су и власти у Београду што су 4 године зајебавали те људе у РСК и подбадали их да одбијају свако решење и компромис ,дајући им лажну наду да ће живети у српској земљи ,иако је већ 92. цео свет признао Хрватску у садашњим границама ,а онда их оставили саме да се сналазе .
 

Back
Top