VRSAC kung fu,kapoera,aerobik,yoga,pilates

II PANTER II

Zainteresovan član
Poruka
449
Vrse se sve pripreme kako bi otvorili i pokrenuli klub U VRSCU.
(ulica: Suncani trg 11 sala Urban Centra)
zahvaljujemo URBAN Centru Vrsac na podrsci. ocekujemo da bi krenuli sa drzanjem
Wing Chun Kung fua(samoodbrana) (ponedeljkom sredom petkom od 20 h)
kapoere (ponedeljkom,sredom ,petkom od 21:20)... See More
Yoge(u maloj sali,dve grupe jedna ponedeljak,sreda,petak od 20 h,druga utorkom i cetvrtkom)
pilatesa (mala sala ponedeljak,sreda,petak od 19h)
Aerobik(energy work out,tae bo,koreografije,itd) i to utorkom i cetvrtkom mala sala od 21h
Instruktori Marjan Arsenov,Marina Babic. na sva pitanja i uputstva gde mozete pogledati videa nasih prezentacija obratite se meni.
Hvala :)

ako neko zeli da me kontaktira moze preko vatrenikrug@hotmail.com

moj mobilni 064 324 09 56 mozemo se putem sms-a dogovoriti u koje vreme bi se mogli cuti fiksnim telefonom,il mailom da vam posaljem linkove gde mozete videti snimke onoga sa cime se bavimo.takodje se mozemo cuti i preko skajpa i ostalo,al mobilni je najpouzdaniji da me nadjete ako zelite.


p.s. moguce sitne izmene u satnici..
 
koliko znam za sada nema wing chuna u vrstu,
za mesec dana bih se preselio vrsac i krenuo da drzim wing chun koji bi se najpre mogao opisati kao Tingov wing chun,dakle oslonac je vecinski na zadnjoj nozi to je oko 70 posto tezine.

stavio sam jedan snimak u gornjem postu pa mozete da vidite kako izgleda a sada cu ovde ubaciti jos par,nadam se da ce to biti od koristi da vidite kako izgleda ovo sto radimo.

 
eh,malo cudno al moj Si Fu ne zeli da ga spomenem da sam ucio kod njega,pa eto,ispostovacu tu njegovu zelju.
Inace sam pre wing chuna ucio aikido kod Jeremic Milana(4-5 godina),i ninjucu kod Blaze Nastova(te tehnike sam vezbao u periodu oko 2 godine,stim sto sam vise vezbao sa jednim Blazinim uceniikom koji je ziveo u Pancevu),to je bilo do 2000 od tada na vamo radim wing chun,godinu dana sam paralelno radio aikido i wing chun,al sam kasnije morao sa necim da stanem pa sam se odluzio da nastavim sa wing chunom.

Sem svog Si Fu-a sreo sam i druge koji rade na ovim prostorima.Najvise saradnje ostvarujem sa savezom TWC Pozarevac iako oni rade drugaciji stav i stil i dalje mozemo saradjivati,to verujem da najvise govori o kvalitetu ljudi koji vode taj savez(Mikic i Radojkovic).

Zaboravih da dodam,Drzim svoj klub.
formalnih polaganja nismo imali al moj nivo znanja je na instruktorskom nivou(dakle mogu drzati i predavati nekih 3-4 godine da bih ispredavao svoje znanje grupi ,naravno posle sledi ciklicno provezbavanje celina i tako u krug na primer mesec do dva dana se rade poluge,pa sledeca celina nozne tehnike,pa sledeca mesec borba na zemlji,pa sledeca nozevi i palice itd )... imam jos neke stvari da doradim i provezbam da bih mogao reci da sam uradio kompletan wing chun.
 
Poslednja izmena:
Moj rad je dat na uvid kroz video materijal,bio sam glavni inicijator borilacke veceri u Boru(imam snimak svih nastupa,medju kojima i moje grupe),borilacke veceri u Pancevu pod nazivom PUT RATNIKA(link za video sam vec dao na ovoj stranici) i bio sam ucesnik veceri borilackih vestina u Beogradu zajedno sa TWC Pozarevcem.Ucesnicimo smo brojnih seminara,i organizatori istih,ucestvujemo u demonstracija koje se odrzavaju Beogradu,Pancevu,Boru,V.Gradistu, itd itd itd... i sami smo organizatori oko 15 i vise Ratnickih veceri(video je na you tubu pod nazivom Ratnicke vece,druzenja... ) kvalitet svog rada znam,i znam na kom je nivou,druge mogu nauciti onome sto sam naucio,kome je dovoljno dobro drago mi je,kome se ne svidja i to je O.K.
To sto nije sve u novcu i dranju ljudi za zvanja,trake na odeci,pojasevima,diplomama,to je zato sto smatram da je znanje ispred papira.
inace Leo Tingova asocija je prestala sa odrzavanjem polaganja u Yugoslaviji pa i Srbiji,dakle to je bilo pre nego sto sam poceo da treniram,sto ne znaci da ljudi koji su ucili u toj asociji prestali da postoje.

pa eto,svako dobro,ako imas video svog rada postavi ga,rado bih ga video :)
 
Zahvaljujem TWC savezu Srbije,prvi ste poceli sa wing chunom i i dalje,posle svih ovih godina radite i to na pravi nacin.Uvek je lepo i korektno raditi sa vama.Mnogi imaju mnogo da nauce od vas a vi svoje znanje delite za dobrobit vestine :)
Da svi klubovi saradjuju poput vasih, wing chuna bi bilo koliko i karatea i judoa.
 
@Panter
Decko ovo sto sam video na snimcima je daleko od WT-a po Leung Ting liniji. Nemoj molim te nazivati to tako, reci da je to nesto tvoje,primera Marijan Wing Chun Kuen/Marijan Kung Fu/Marijan Dao/Marijan Kuen Dao itd i uredu je. LTWTK kao sto se uci u IWTA ili EWTO savezu je sasvim drugaciji. Jedino u EBMAS savezu kod Rudolfa Kerekes-a mozete nauciti Wing Tsun kao kod Leung Tinga. Emin Boztepe je ucenik Leung Ting sistema a njegov predstavnik je Rudi Kerekes, i to je jedini trenutno sto vam moze pokazati takav Wing Tsun.
Pozz
 
Poslednja izmena:
WTPREDATOR,
sta reci,tan sao,pak sao,ostali blokovi,koraci,iskoraci,gard kontra gard... osnova je ista...
generalno je i slicna kod vecine wing chun klubova...
istina je ima razlika u odnosu na klasicnu Leon Tingovu liniju,al stav nam je najslicniji Leon Tingovoj liniji, ne kazem da sam prestavnik te linije,vec da je moj Si Fu ucio tu liniju i da je to najblize sa cime bih to mogao uporediti.
ja sto sam ucio i sto sam shvatio se i trudim da prenosim.a inace secam te se a mozda i ti mene sa ICU seminara pre par godina :),bio si sa SI FU Rudolfom.

Na kraju sto se naziva tice,to su dve strane medalje,jedno ako to nazovem na primer PANTER WING CHUN,MARJAN ving tsun,veng tsun,wing chon,bla bla sta god,onda ce neko reci izmislja nov stil ,bla bla bla... ako nazovem bilo kako,onda se tako neko moze javiti kako to nije to,bla bla jer nismo deo njihovog saveza.
zato i ne zovem VING TSUNOM,vec WING CHUNOM,zasto? zato sto smo tako izgovarali i ucili da se zove,i ne zanimaju me mnogo igre recima.

i eto,na kraju kao sto si rekao SI FU Rudolf radi sada po EBMAS sistemu i zahvaljujuci Eminu,taj sistem se vec razlikuje od Leon Tingovog wing chuna,sto je i normalno jer je ubacio stvari koje su njemu prirodne.Dakle moja poenta da postoji razlika i izmedju Ebmas i Tingove linije.

eto Pozdrav
 
Dobro sad to kolika je razlika izmedju LT linije i EB linije je nebitno, jer su to sitnice. I moj WT se razlikije od mog ucitelja itd. Bitne su osnove koje tebi fale, imas mnogo los rad nogu, neciste korake, rucni rad nije ok, stavovi su ti suvise mlohavi itd. Samo kazem da ni tvoj ucitelj nije dostigao neki veci/visiji stepen u WT-u (pise se WT jer VT je Wong Shung Leung ogranak) tako da on tebi moze samo pokazati nesto polutacno, a ti pokupis to i pre-dajes/nosis pogresno dalje jer i tebe niko ne ispravlja itd. Pametnije bi ti bilo da odes do Rudia ili predjes na TWC jer tamo ima nekoliko sposobnijih ljudi od tebe koji bi te naucili pravilno barem po njihovom Wing Chunu. Stav u WT je za pocetnike 0/100 na zadnjoj nozi kada vec postoji kontakt, a za napredne ili ucitelje taj stav sa 0/100 se gubi i postaje 50/50 pa ima ga cak i 100/0 na predjoj nozi. Dakle to je sve kada neko ima Biu Dzi sekcije i sekcije drvene lutke. A u Leung Ting WT-u se poducava to vec delimico u ucenickim stepenima.
Pozz
 
Hvala ti mnogo na savetu,
sa nekim stvarima nisi upoznat,pa ne mozes znati,na primer ne znas ko je bio moj Si Fu,ni koliko je njegovo znanje,niti koliko tacno radim po onome sto mi je pokazano

al zapravo,mogu ti reci da bi ti mog Si Fu cenio kada bi znao ko je.Al kao sto rekoh,ako si ti procenio da je ovo lose,ok,neki ljudi su to ocenili dovoljno zanimljivim da me pozovu da dodjem i predajem.

Sto se saradnje sa TWC-om tice,ona je redovna koliko god je moguce,i ja sam jako zadovoljan sa njima.Takodje saradjujem i sa drugim ljudima koji su otvoreni za saradnju.

Eto,toliko za sada.
eh da dodam ako jos neko cita,da ce uslovi u Vrscu biti odlicni za rad,strunjace,vrece su vec obezbedjeni,a da se ocekuje i postavljanje drvene lutke.
to kombinovano sa dobrim terminima moze rezultovati brzim razvojem dobre grupe.
 

Back
Top