Turska petometka opali svaki drugi metak...pomoc?!

zuba78

Početnik
Poruka
14
Kolega lovac,moj veliki prijatelj sa kojim idem u lov,je kupio pre godinu dana tursku petometku kal 12 i posle puno ispucane municije(prepelice,glineni golubovi,pucanje na flase i ostale mete ) radila je bez problema i bez zastoja sve do zadnje nedelje novembarskog lova kad je zakazala. Igla je udarila u kapislu i napravila samo mali trag na kapisli ....taj isti metak smo stavili u moju bokericu i bez problema je opalila(znaci sa metkom je sve bilo u redu) ...sledeci metak je opalio,pa sledeci da bi sledeci opet zakazao i tako bez pravila...puca,puca pa zakaze...posto je jos u garantnom roku odneo je do radnje gde je kupio(da pomenem da su vlasnici divni ljudi i da su mu odmah izasli u susret )...otvorili su ceo taj mehanizam i dobro podmazali misleci da je zbog povratnih gasova i baruta nastao problem u delu koji on ne moze da podmaze...odneli smo je na probu...ispucali jedo 30 caura bez problema...i taman misleci da je problem resen kod 31 se cuo samo klik :( ...e sad je odlucio da je vrati na servis pa da ljudi otvore i vide u cemu je problem ..moje pitanje je da li je neko imao slicne probleme,sta mislite sta to moze da bude,sta je najpametnije raditi posto je puska u garantnom roku,traziti novu,traziti pare nazad ?! Hvala u napred
 
Za cevku pa o bukvu. Ja sam ti pucao u životu iz svega i svačega al moja bokerica zastavina iz 85 je bokerica zastavina iz 85 i kraj priče. Sve su to pobratime gola govna, ovi naši ludaci iz zastave sa završnom obradom i nekim glupavim sitnicama sto bi prost narod reko sviraju k....., al zapamti nema bolje puške do kragujevke. Za praktično krljanje , pucanje, blato, kišu , sneg, pogon u šikari i u planini, zastavina bokerica je zakon. Ja to odgovorno tvrdim posle više hiljada uspešno plasiranih hitaca iz moje voljene i obožavane zastavine bokerice iz 85. Pucao sam ti ja i iz IŽ, TOZ-a, Merkela, Mosberga, Amntonija Zolija, jebemliga iz čega nisam pucao al nikad nisam od 60 pucanja oborio 57 prepelica ni sa jednom al sa zastavinom jesam. Nikada nisam ni sa jednom na 60-70 koraka balsamovao divlju svinju al sa zastavinom bokericom jesam. Prema tome u Kragujevac i nek kupi pušku ako oće da lovi . Pusti ove što su trendu ti i ne znaju šta je lov.
 
Poslednja izmena:
Kolega lovac,moj veliki prijatelj sa kojim idem u lov,je kupio pre godinu dana tursku petometku kal 12 i posle puno ispucane municije(prepelice,glineni golubovi,pucanje na flase i ostale mete ) radila je bez problema i bez zastoja sve do zadnje nedelje novembarskog lova kad je zakazala. Igla je udarila u kapislu i napravila samo mali trag na kapisli ....taj isti metak smo stavili u moju bokericu i bez problema je opalila(znaci sa metkom je sve bilo u redu) ...sledeci metak je opalio,pa sledeci da bi sledeci opet zakazao i tako bez pravila...puca,puca pa zakaze...posto je jos u garantnom roku odneo je do radnje gde je kupio(da pomenem da su vlasnici divni ljudi i da su mu odmah izasli u susret )...otvorili su ceo taj mehanizam i dobro podmazali misleci da je zbog povratnih gasova i baruta nastao problem u delu koji on ne moze da podmaze...odneli smo je na probu...ispucali jedo 30 caura bez problema...i taman misleci da je problem resen kod 31 se cuo samo klik :( ...e sad je odlucio da je vrati na servis pa da ljudi otvore i vide u cemu je problem ..moje pitanje je da li je neko imao slicne probleme,sta mislite sta to moze da bude,sta je najpametnije raditi posto je puska u garantnom roku,traziti novu,traziti pare nazad ?! Hvala u napred

probiju gasovi u zatvarac ,stvore se naslage i koce svremena na vreme iglu ako nastavi dalja opaljivace svaki npr.5 metak isti problem sam imao sa mojom bredom rastavio zatvarac i sve dobro ocistio pa onda podmazao
 
Ma to je i uradio vlasnik radnje u kojoj je kupljena ,otvorio je skroz,ocistio i podmazao...radila,radila pa zakazala....pazi puska je jos u garantnom roku i treba da se nerviras i razmisljas da li `oce ili nece...poslace je u servis pa da vidi sta je...znate i sami koliko su stare i koliko godina traju puske kojima neki od vas lovite(20-30 god i vise),a ova je godinu dana stara...
 
Za cevku pa o bukvu. Ja sam ti pucao u životu iz svega i svačega al moja bokerica zastavina iz 85 je bokerica zastavina iz 85 i kraj priče. Sve su to pobratime gola govna, ovi naši ludaci iz zastave sa završnom obradom i nekim glupavim sitnicama sto bi prost narod reko sviraju k....., al zapamti nema bolje puške do kragujevke. Za praktično krljanje , pucanje, blato, kišu , sneg, pogon u šikari i u planini, zastavina bokerica je zakon. Ja to odgovorno tvrdim posle više hiljada uspešno plasiranih hitaca iz moje voljene i obožavane zastavine bokerice iz 85. Pucao sam ti ja i iz IŽ, TOZ-a, Merkela, Mosberga, Amntonija Zolija, jebemliga iz čega nisam pucao al nikad nisam od 60 pucanja oborio 57 prepelica ni sa jednom al sa zastavinom jesam. Nikada nisam ni sa jednom na 60-70 koraka balsamovao divlju svinju al sa zastavinom bokericom jesam. Prema tome u Kragujevac i nek kupi pušku ako oće da lovi . Pusti ove što su trendu ti i ne znaju šta je lov.

Prvo da pozdravim sve na forumu, s' obzirom da sam novi.. Druze to o cemu ti pricas nije kvalitet puske, nego koliko tebi lezi tvoja puska. Ja imam Merkel Suhl Sauer, koju si spomenuo, i ne mozes me ubediti da je NI JEDNA ZASTAVA BOLJA! Ako se jos neko razume ovde u oruzje, neka kaze svoje misljenje.. Sve je stvar navike. Mozes imati i petlaru, ali ako znas kako da pucas sa njom, onda je to to. No da ne skrecemo sa teme, sto se tice te petometke, cuo sam da se par ljudi zalilo, ako jeto ta puska na koju mislim, kopija ruske mp153, mislim da nisam pogresio u oznaci. Tako da prijatelju, sa duznim postovanjem, neka zamoli vlasnike da mu vrate pare i neka doda jos 200e i uzme, MP 153, sa sintetickim kundakom i miran je za vjek vjekova..
 
Ma to je i uradio vlasnik radnje u kojoj je kupljena ,otvorio je skroz,ocistio i podmazao...radila,radila pa zakazala....pazi puska je jos u garantnom roku i treba da se nerviras i razmisljas da li `oce ili nece...poslace je u servis pa da vidi sta je...znate i sami koliko su stare i koliko godina traju puske kojima neki od vas lovite(20-30 god i vise),a ova je godinu dana stara...[/QUOTE


Kada mu vrate pusku...pitaj ga da li hoce da se bavi lovom...ako hoce onda da kupi drugu a ako nece onda neka gleda kako drugi love...ili mu dajte da po nekad opali iz vase puske...nema druge...
 
Turci prave dobre baklave i tulumbe, a ne puške.
Jako gresis momak. Samo tuljumbe i bakljave, nekad bilo. Danas prave odlicne puske, a bogami i pistolje. Puska o kojoj je rec je u nizem cenovnom rangu, sa malo zivog ljudskog rada, pa je kolegu zapala jedna koja je jedva prosla kontrolu i ima problema.
Za nada ti se da ce mu je u servisu trajno popraviti, ili zameniti za novu. U svakom slucaju mislim da ce mu resiti problem.
A spar je tacno definisao problem i on se javlja zbog malo sirih tolerancija pojedinih delova, ali su tolerancije jos uvek u zadanom opsegu.
dobar pogled
 
Kolega lovac,moj veliki prijatelj sa kojim idem u lov,je kupio pre godinu dana tursku petometku kal 12 i posle puno ispucane municije(prepelice,glineni golubovi,pucanje na flase i ostale mete ) radila je bez problema i bez zastoja sve do zadnje nedelje novembarskog lova kad je zakazala. Igla je udarila u kapislu i napravila samo mali trag na kapisli ....taj isti metak smo stavili u moju bokericu i bez problema je opalila(znaci sa metkom je sve bilo u redu) ...sledeci metak je opalio,pa sledeci da bi sledeci opet zakazao i tako bez pravila...puca,puca pa zakaze...posto je jos u garantnom roku odneo je do radnje gde je kupio(da pomenem da su vlasnici divni ljudi i da su mu odmah izasli u susret )...otvorili su ceo taj mehanizam i dobro podmazali misleci da je zbog povratnih gasova i baruta nastao problem u delu koji on ne moze da podmaze...odneli smo je na probu...ispucali jedo 30 caura bez problema...i taman misleci da je problem resen kod 31 se cuo samo klik :( ...e sad je odlucio da je vrati na servis pa da ljudi otvore i vide u cemu je problem ..moje pitanje je da li je neko imao slicne probleme,sta mislite sta to moze da bude,sta je najpametnije raditi posto je puska u garantnom roku,traziti novu,traziti pare nazad ?! Hvala u napred

druze,s ozirom na cenu najbolje bi bilo da trazis powracaj novca,a onda uzemes baikal mp153(sa drwenim kundakom)i miran si..Testiran je na 50.000 patrona za sedam dana,swe je proslo bez zastoja..imao je tekst u "kalibru"...ja sam prezadovoljan njime,lowim wec tri godine s njim i nebi ga menjao ni za sta na swetu!!!!!pozzzz
 
Ma to je i uradio vlasnik radnje u kojoj je kupljena ,otvorio je skroz,ocistio i podmazao...radila,radila pa zakazala....pazi puska je jos u garantnom roku i treba da se nerviras i razmisljas da li `oce ili nece...poslace je u servis pa da vidi sta je...znate i sami koliko su stare i koliko godina traju puske kojima neki od vas lovite(20-30 god i vise),a ova je godinu dana stara...

super sada je popravljena....!!! trajace mu (ako ide u lov) jos jednu sezonu,ali posto ja tog tvog kolegu sticajem okolnosti poznajem trajace mu sigurno 20_30god.,jer on i ne ide u lov..jednom godislje,u proseku po jedan_dva metaka,izdrzace toliko sigurno..!!! :)
 

Back
Top