Budućnost RS ?

Urvan Hroboatos

Veoma poznat
Poruka
13.129
Šalu na stranu, mislim da:

* RS će postupno postati samostalna država (referendumi, zasebna valuta,...) i BiH će nestati sa zemljovida, kao i Yu

* RS ne će biti univerzalno, nego parcijalno priznata država (Kosovo, Tajvan, turski Cipar,..)

* ne će se ujediniti sa Srbijom (kao ni Austrija s Njemačkom)

* ne će biti ni nekoga nasilja kod osamostaljenja, jer "svijet" ne će dopustiti eventualnim
domaćim budalama

Sljedeći je, teži, kandidat za raspad FBiH. I tako će SFRJ konačno doći do logičnoga svršetka.
 
najvrovatniji scenario je da ce se RS otcepiti posle odrzanog referenduma od BIH i proglasiti ujedinjenje as Srbijom u jedinstvenu srpsku drzavu pod imenom Srbija.

Sad sta ce dalje biti ne znam i zavisi od mnogo faktora.
 
Šalu na stranu, mislim da:

* RS će postupno postati samostalna država (referendumi, zasebna valuta,...) i BiH će nestati sa zemljovida, kao i Yu

* RS ne će biti univerzalno, nego parcijalno priznata država (Kosovo, Tajvan, turski Cipar,..)

* ne će se ujediniti sa Srbijom (kao ni Austrija s Njemačkom)

* ne će biti ni nekoga nasilja kod osamostaljenja, jer "svijet" ne će dopustiti eventualnim
domaćim budalama

Sljedeći je, teži, kandidat za raspad FBiH. I tako će SFRJ konačno doći do logičnoga svršetka.
Доста вероватан развој догађаја.

Али, тешко да ту има било каквог правог свршетка.

Поготово, што и појам логике овде баш није превише "јак".

:snesko5:
 
П. С.

Уједињење РС са Србијом је моја лична жеља, и мислим да се код већине Срба - подразумева, тако да то ни не треба посебно истицати.

А, још кад би то било уједињење у Краљевину Србију...


Али, знајући да је политичка реалност често другачија, бићу врло задовољна ако ме једном пријатно изненади.

:snesko5:
 
U slučaju otcepljenja republike srpske,ona se nece zalagati za ujedinjenje sa srbijom vec ce biti odvojena cjelina,iz prostog razloga jer budzet srbije ide jedino u beograd,pa bi u tom pogledu rs bila izolovana.Ovako ce budzet rs ici makar u banja luku i brcko :D
 
Šalu na stranu, mislim da:

* RS će postupno postati samostalna država (referendumi, zasebna valuta,...) i BiH će nestati sa zemljovida, kao i Yu

* RS ne će biti univerzalno, nego parcijalno priznata država (Kosovo, Tajvan, turski Cipar,..)

* ne će se ujediniti sa Srbijom (kao ni Austrija s Njemačkom)

* ne će biti ni nekoga nasilja kod osamostaljenja, jer "svijet" ne će dopustiti eventualnim
domaćim budalama

Sljedeći je, teži, kandidat za raspad FBiH. I tako će SFRJ konačno doći do logičnoga svršetka.

Sto se tice ono0g da svet nece nesto dopustiti , cisto da se znna , bas taj svet a narocito zapad je kreator svih ratova na Balkanu . naravno treba dodati i krvolocnost hrvata .
 
najvrovatniji scenario je da ce se RS otcepiti posle odrzanog referenduma od BIH i proglasiti ujedinjenje as Srbijom u jedinstvenu srpsku drzavu pod imenom Srbija.

Sad sta ce dalje biti ne znam i zavisi od mnogo faktora.

то је најбоље решење, и онда сваки напад на РС или Србију, мобилизација и ћерај банду пут Минхена...z:mrgreen:
 
Najbitnije je da Republika Srpska postane samostalna drzava. Posle neka sami odluce da li sa Srbijom praviti zajednicku drzavu, federaciji ili konfederaciju ili ostati samostalan. Normalno, referendum u R. Srpskoj i referendum u R. Srbiji, kad za to dodje vreme.
 
П. С.

Уједињење РС са Србијом је моја лична жеља, и мислим да се код већине Срба - подразумева, тако да то ни не треба посебно истицати.

А, још кад би то било уједињење у Краљевину Србију...


Али, знајући да је политичка реалност често другачија, бићу врло задовољна ако ме једном пријатно изненади.

:snesko5:


Draga moja Srbi , ja vas ujedinila i nau gledalo u fjucher sa mene kao vasha king z:mrgreen:
 
П. С.

Уједињење РС са Србијом је моја лична жеља, и мислим да се код већине Срба - подразумева, тако да то ни не треба посебно истицати.

А, још кад би то било уједињење у Краљевину Србију...


Али, знајући да је политичка реалност често другачија, бићу врло задовољна ако ме једном пријатно изненади.

:snesko5:

Госпођо, клањам вам се. Поптуно исто размишљамо.
 
Mirno otcepljenje od BiH... Federacija neće moći da je povrati vojno (ili neće ni hteti), pa će nastaviti da postoji pod nazivom BiH, tvrdeći da ima i de iure suverenitet nad RS, što će vremenom sve više bledeti, kada uslede priznanja... Posle nekog vremena...
Mada sam za nezavisnost RS, čini mi se da će biti organizovana neka konferencija, gde će Bosna biti konfederalizovana u državu tri nacionalne republike, koje će od pune nezavisnosti deliti samo činjenica da su u jednom subjektu... Ne bih to voleo, zaista, navijam za suverenu RS.
 
Па дошло је време али Тадић не подржава!
Није дошло.

Али, полако, доћи ће. То је неминовно.

На дужи период, БиХ је реално неодржива.

А кад дође време, неће ту бити толико важно ко је у Србији на власти, важно је да само не прави неке експлицитно глупе потезе. Биће доста да не одмаже.

Важно је да РС реално постоји, и да ће у будућности постојати самостално све више.

(Ово је на основу досадашњег историјског искуства, а и реално-опрезне процене будућности).
 
Neki oblik konfederalne zajednice sa Srbijom - ono malo zajedničkih institucija će iz Sarajeva da se premjesti u Beograd - integrisani u sadašnje sisteme.

Zakonodavstvo je već dosta ujednačeno - sjajan posao parlamentaraca Republike Srpske. Npr. Zakon o nasleđivanju RS (najjače je što u federaciji važi zakon o nasleđivanju BiH :D Koji je bio zajednički od 1974. sve dok RS nije donijela poseban...). Dakle, nije isto umrijeti u BiH i RS :D
 
jedno su želje drugo je stvarnost.rs ostaje u bih.
odvajanje bi radikalizovalo bošnjake a to amerika nece, kao ni eu. pokušat ce da od rs naprave obicnu ljušturu sa prenosom vlasti sa rs na zajednicke organe u bih.prvi korak ce biti smanjenje bilo kakve finansijske pomoci rs, pa cak i kredita,pa uklanjanje dodika i slabljenje snsd,a onda ce dati podršku minornim strankama poput sds kojim mogu upravljati kako hoce(a najviše štapom,jer su istrenirani). ne želim taj scenario ali ...ne vidim svjetlo na kraju tunela.z:((
 
Budućnost RS-a je entitet u sastavu BiH.

Sviđalo se to nekome ili ne, ali sve osim toga dovelo bi do radikalizacije među svim narodima u regiji što bi imalo teške posljedice za svaki narod.

Niko ne želi nemir, a ako želimo mirnu situaciju u budućnosti onda moramo uzeti u obzir stavove svakog naroda pojedinačno. Ti stavovi se međusobno razlikuju i upravo zbog te razlike će ostati status Q. Sve drugo bi bilo veoma rizično i ne daj Bože kobno za bilo koga.
 

Back
Top