Policijski konji

i?
pa sta je tu cudno
moj drug ima 2 lipicanera
kobilu od 11 i pastuva od 9 godina
na moje pitanje sta ces sa njima kasnije, samo je rekao "na klanje"
meni je doslo......ma nije za forum
njegova rec je bila "sta ti je, to je zivotinja"
sta dalje reci :(
 
I vojska isto pse predaje kafileriji na eutanaziju
razlog
"isteko im rok"
a pas tipa,ima tek 8 godina
:poludeo:

ali prosto mi je odvratno,da koristis zivotinju,koja ti pomaze a kad joj "istekne rok" u smrt je posaljes

odvratno
 
Pa koliko sam tamo procitala, oko 400 konja je do sad proslo kod njih. Zar stvarno mislis da je moguce da se svaki udomi? Naravno da ce ih poslati na klanje.
Mislim da je moguće. Ne moraju da ih prodaju samo ovde, mogu i negde drugde.
A ako se ne prodaju ... šta da ti kažem, i meni je žao tih životinja.
Iskreno, ni ne vidim potrebu za ovakvom policijskom jedinicom.
 
Mislim da je moguće. Ne moraju da ih prodaju samo ovde, mogu i negde drugde.
A ako se ne prodaju ... šta da ti kažem, i meni je žao tih životinja.
Iskreno, ni ne vidim potrebu za ovakvom policijskom jedinicom.

pa ako ne mogu da ih prodaju red bi bio da pokusaju da ih poklone nekome
sigurno bi neko hteo takvog konja za dz

ali oni bi svaki dinar da zgrabe...

evo snimka sa banovog brda od prosle godine
 
Stvarno ne razumem pa to su zivi stvorovi a po njima kad napune 20 godina ne sluze vise nicemu... Nisu ni oni ni policajski psi stvari...Uzas! Ceo zivot rade za njih i na kraju je prica:sta da se radi prodacemo vas u klanicu ali nam je zaoz:((z:((z:((
 
Eksploatacija dok sluzi svrsi, kad vise ne moze da radi samo bude cao-zdravo...
Nisam bas sigurna da se veliki broj konja spase klanice tako sto se udomi, verovatno je sitna brojka u pitanju z:(

Zalosno je to da dok si dobar za "posao" sve je vrh, a kad dodju neke godine ides na klanje ako si konj ili eutanaziju ako si pas... Prosto ih zaborave a bog zna kako su ih obozavali, tragedija z:((
 
Ovo me podsetilo na one aukcije na kojima redovno učestvuju ANimal cops iz Hjustona, islužene konje prodaju na licitaciji, a ovi imaju određeni budžet i one najteže slučajeve koji bi sigurno završili u klanici kupuju, sređuju i udomljavaju. Slično i sa "isluženim" policijskim i vojnim psima, neke od njih usvoje njihovi hendleri ali je to jako teško izvodljivo, i mali broj ih se tako udomi. Isto i hrtovi koji su istrčali svoje, tek možda za 10% suvišnih na kraju svake trkačke sezone ima mesta u azilima, ostalo se ubija. Kako je kod nas, ne smem ni da pomislim. Ali stvarno bi trebalo da organizuju neku aukciju, tender, nešto slično, da daju prednost onima koji bi tim stvorenjima produžili život, ako već neće da ih poklone, onda makar neka ih prodaju po kilu žive vage kao što bi i klanicama.
 
Ima vise policijskih konja,ja sam se u gradu susrela sa jednim velikim stajercom,a oni su najbolji za skolu jahanja,ali opet ne verujem da bi popeli neko dete na tako visokog konja.Ali imaju oni konje za skolu i konje za teren.Evo npr.ja bih uzela jednog od njih ali nemam kintu,a ja bih mozda mogla da dam oko najvise 500 e.ali kada bi bilo i toliko,verovatno bi uzeo i moj gazda.Ali oni hoce kako kazu " i jare, pare"Hoce da ih prodaju,za dobru kintu,a i nece ih u klanicu,pa sigurno nece prodati sve konje za toliko para.I garant ce neki otici u klanicu.
 

Back
Top