Prevareni

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Malo sam besan:evil:naime sasijem pantalone sve cakum pakum ali taj materijal pusta boju..dakle to je crno u potocima..na nogama crni trag koji jedva sperem..dlake na 2 mesta nestale..materijal je inace prijatan..kao vunen..sivo crnkaste boje..na majici i obuci ostaju tragovi..ako neko zna da li postoji neka hemija ili fora da se to sredi i ne pusta vise boju recite ili kontejner..necu se vise nerviram:think:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Колико пута вам се десило да нисте скинули флеку са одеће а
користили сте детерџент са најбољим референцама по речима
произвођача.?

Ово је само једно од могућих питања којима би уствари
требало да се запитамо шта купујемо, зашто смо преварени и
зашто дозвољавамо да нас преваре лажним подацима
у реклами?

Од силне инвазије реклама (у којима нам гарантују све и свашта,
од нестанка бора до изузетне белине (веша или зуба) и оних
фамозних ДО 100% без перути што може бити и 1%), ми
једноставно не размишљамо о истинитости онога што нам
се кроз рекламу сервира.

И још нешто, убеђена сам да нпр Ариел у Србији није
идентичан ономе у Аустрији
Сме ли се то јавно казати, сме ли се питати произвођаче зашто
нам узимају новац а не пружају квалитет?
Да ли је izvesno, надајмо се у будућности, да ће лажна реклама
коштати произвођача а не превареног купца?
 
Poslednja izmena:
...Nazalost, jedino resenje za ovako izrazenu nepostojanost boje materijala, jeste sto cesce pranje/hemijsko ciscenje do stadijuma kada se proces pustanja pigmenta okonca - pitanje je kako ce sam materijal izgledati nakon toga, naravno...Mislim da je, posebno prilikom vecih investicija, a kvalitetne stofane pantalone to mogu da budu, pozeljno insistirati na kvalitetu - materijala, izrade, kroja...Ukoliko niste sigurni u vlastitu procenu, kupujte uz neciju pomoc, na proverenim mestima, obavezno citajte deklaraciju na kojoj bi trebalo da postoji naznaka o postojanosti boje, sastavu i nacinu odrzavanja...Srecno!..

...Oznake o nacinu odrzavanja:

http://www.pubquizhelp.com/misc/washcare.html
 
Jeste da je van ove teme ali sam razmišljala da otvorim debatu o kvaliteti identičnih
proizvida na našem i zapadnom tržištu.
Ovo što se nama ovde prodaje od kozmetike do tekstila veze nema sa originalima
u matičnim državama gde se proizvode

...Mislim da je ideja veoma dobra...Delimicno pri izboru moze pomoci odabir prodavnice u kojoj se, konkretno, hemija za domacinstvo i licnu upotrebu, kupuje - moja preporuka je lanac 'DM', koji nudi solidan asortiman originalne nemacke robe, proizvedene i pakovane u zemlji porekla...Nisam potrosac, sticajem okolnosti, ali od poznanika i porodice dobijam pozitivne kritike na njihove proizvode...

...U Srbiji se ne moze, nazalost, pronaci siri asortiman netoksicnih, na organskoj bazi, biorazgradivih sredstava za higijenu, osim par sprej proizvoda opste namene...Takodje mislim da jos uvek ne postoji dovoljno razvijena svest o neophodnosti zastite vlastitog zdravlja i prirodnog okruzenja selektivnom upotrebom vode, sredstava za higijenu adekvatnog sastava, rasprsivaca i sprej proizvoda koji doprinose unistavanju ozonskog omotaca, reciklazi i ekoloski svesnom nacinu zivota, uopste...Verovatno treba poceti sa menjanjem elementarnih (ne)higijenskih navika i nedostatka kulture zivljenja u urbanoj sredini koja je kod nas bolno uocljiva na ulicama...

...P.S...Izvinjenje zbog off-a...:)
 
Uopste ne nasedam na reklame kakve god bile..ono kao kanes na zardjali sporet jednu kap i predjes sundjerom ono kao novo..pa mislim ko bi na to naseo:lol:bilo bi lepo da mozemo vratiti takav proizvod uz objasnjenje da se uz pridrzavanje uputstva nije desilo ono sa reklame
 
...U Britaniji je prosle godine donet izuzetno restriktivan zakon o zabrani javnog emitovanja reklamnog sadrzaja koji ne odgovara cinjenicnom stanju, odnosno dovodi potrosaca u zabludu nerealnim predstavljanjem svojstava reklamiranog proizvoda...Do sada je obustavljeno emitovanje reklama za RoC, Avon, The Body Shop, Nivea DNA, Clarins, L'Oreal i Estee Lauder, a pokrenuti su postupci protiv Chanel-a, Max Huber-a i Dior-a...

http://www.telegraph.co.uk/news/ukn...ream-advert-banned-for-misleading-public.html

http://www.kremasica.com/kratke-ves...-reklama-za-novu-kolekciju-clean-a-clear.html

http://ww1.rts.co.yu/cipa/Medjunarodno/Reklame.htm
 
da, ubedjenje za Ariel ti je ispravno...a stoga sto EU standardi zahtevaju potpuno drugaciji kvalitet...kako ih standardi ovde ne zahtevaju, jer propisi ne prate nove tehnologije, proizvodjacima se ne isplati da proizvode po EU standardima
 
...Upravo tako...U Britaniji se vec desetak godina koristi Ariel kao najzastupljenij i najprodavaniji brand deterdzenta u Bio i Non Bio verziji, pakovan u obliku tableta, odnosno, kocki promera 4.5cm kvadratna, ili gel tabli - dakle, presovanoj, ekonomicnoj ambalazi, koja je daleko prakticnija za prenos do kuce i upotrebu (pakovanje je malo i kompaktno, proporcionalno tesko)...Koliko sam upucena, kod nas jos uvek ne postoji nista slicno (samo tecna verzija), a ponajmanje mogucnost izbora izmedju praska koji sadrzi bioloske enzime i onog koji ih ne sadrzi, a za koji se odlucuje vecina...Identicna mogucnost izbora postoji kod jos dva zastupljenija brand-a - Persil-a i Fairy-ja, koji ima i program za pranje rublja...Ariel u izdanju u kakvom se prodaje na nasem trzistu ne bi bio moj izbor - izuzetno je agresivan prema tkanini i osetljivoj kozi ukoliko se detaljno ne ispere iz vlakna...

ls0147b.jpg
2C9AB2CE-7FE5-11DD-A942-CC03CDA191CB.jpg
B66.jpg
032016.jpg
Fairy_Non_Bio_Tablets_24_12_Washes_936g.jpg
032197.jpg
 
Poslednja izmena:
da, ubedjenje za Ariel ti je ispravno...a stoga sto EU standardi zahtevaju potpuno drugaciji kvalitet...kako ih standardi ovde ne zahtevaju, jer propisi ne prate nove tehnologije, proizvodjacima se ne isplati da proizvode po EU standardima

Ma problem je u tome što ako jedan isti proizvod sa istim imenom egzistira na dva
tržišta sa dva različita kvaliteta onda je jedan od njih lažan i ispada dafabrika sama,
namenski proizvodi falsifikat!!!
U konkretnom slučaju Ariel koji mi kupujemo je ustvari falsifikat ali da apsurd
bude veći isto je i sa Persilom čiji je vlasnik kupio našu Merimu!
 
Poslednja izmena:
Uopste ne nasedam na reklame kakve god bile..ono kao kanes na zardjali sporet jednu kap i predjes sundjerom ono kao novo..pa mislim ko bi na to naseo:lol:bilo bi lepo da mozemo vratiti takav proizvod uz objasnjenje da se uz pridrzavanje uputstva nije desilo ono sa reklame
jes vala,ja bez pola sata dobrog ribanja i jos pre toga odmascivanje da se otrkavi malo,sporet jos nisam uspela da operem!
 
Ma problem je u tome što ako jedan isti proizvod sa istim imenom egzistira na dva
tržišta sa dva različita kvaliteta onda je jedan od njih lažan i ispada dafabrika sama,
namenski proizvodi falsifikat!!!
U konkretnom slučaju Ariel koji mi kupujemo je ustvari falsifikat ali da apsurd
bude veći isto je i sa Persilom čiji je vlasnik kupio našu Merimu!

Mislim da je jedan od tehnologa bas iz Henkela bio na TVu pre nekog vremena i objasnjavao upravo to - enzimi bez kojih se ne moze zamisliti deterdzent u EU ne moraju biti stavljani u deterdzent u Srbiji, te se stoga ni ne stavljaju ... tako ces dobiti uzasnu stvar pod istim imenom koje je sinonim dobrog deterdzenta
 
Beli čaj :) jano mi je da mi niko ništa nije obećao, ali beli čaj je katastrofa - žućkasta voda bez mirisa i ukusa...
I u ishrani postoje modni trendovi... mislim, verovatno su stvarni poznavaoci i ljubitelji čaja oduvek znali za zeleni i beli čaj, za mene se zeleni čaj pojavio na sceni pre deset godina, i odjednom je postao najbolja stvar na svetu (ne za mene, nego u medijima), a pre jedno godinu dana sam primetila da je beli čaj sveprisutan... Prevara! :)
 

Back
Top