Gde kupiti dobar kuhinjski noz?

Mi smo opremljeni noževima bolje od većine restorana, garantujem.
Moj dragi voli noževe i to se vidi... z:lol:
Ipak, od svih... da ne nabrajam sad razne poznate marke (osim ako nekog baš zanima) koje imamo, ubedljivo najbolji, najuniverzalniji i najprimenljiviji mi je jedan proizveden u Impi (Zemun). Drška mu se, doduše, sva raspada, pa deluje prilično neugledno, ali stvarno je odličan.
E sad... što se kupovine kuhinjskog nože tiče, pitanje je i za šta ti treba, jer se za razne namene prave različite veličine i oblici.
Ja volim veće i nije retka pojava da čen belog luka čistim "nožekardom" koja mi se prva našla u ruci.
Inače, za nož je bitno da je kovan, a ne liven (e sad, ne pitaj me kako se to razlikuke), i ne mora biti ni skup, ni poznate marke da bi bio dobar.
Ja imam jedan komplet koji sam kupila zato što mi se dopala boja (narandžasto postolje i iste takve drške... baš je lep), istina prethodno sam svog ličnog konsultanta pitala za savet, i odlični su. Cena je bila ispod 2000 dinara, marka je francuska, uvezeno je iz Bugarske, a prizvedeno, naravno, u Kini. Ima pet noževa i bukvalno sve u kuhini mogu da uradim sa njima.
Hoćeš sliku?
 
hocu ja sliku...z:lol:ja isto volim da imam dobre nozeve, moj Pedja stalno zagleda neke..kad stignes postavi plz, bas me zanima kako izgledaju tvoji
Ovo su oni pomenuti... kupljeni zbog "estetskog dojma" :roll:
nozevi002-1.jpg

nozevi006-1.jpg


Ispostavilo se da su odlični!
Praktično, sve što radim mogu njima da završim.
Imaju još jednu prednost: pored toga što zaista volim drvo, mnogo mi se više dopadaju i praktičlniji su (ako ni zbog čega drugog, a ono zbog mašine za pranje) ovi sa plastičnom drškom.
Ako si mislila na fotke svih noževa u mojoj kuhinji... bojim se da ćemo zatršati temu. :zcepanje:
 
Ja u principu koristim vece (trenutno se beli luk sece nozicem od 20ak cm ), ali mi u principu trebaju bar 1 kraci (10ak cm) i jedan duzi noz (20). Imali smo godinama jednu finu Impu kojoj se secivo pretvorilo u silo od silne upotrebe :) , nije ni Impa vise sta je bila...
 
Ne znam koliko ti je cena bitna, ja vec 3 godine koristim WMF, imam 3 noza, malo su skuplji, ali su vrhunskog kvaliteta i ja sam prezadovoljna. Imas u Moon & Stars, u samom centru Beograda.

Ja sam tamo uzeo Chef's knife dok je cena bila pristojna za 4500 dinara.
Sad se strashno ugradjuju, mislim da nije ispod 7000-8000 din.
nemoj da uzimas kod njih, probaj da naruchish iz segedina ili budimpeste.
inace taj WMF chef's knife je stvarno odlican nozh, sa njim mozesh sve da radish
 
Treba bi mi pomoc..ove godine upisujem srednju skolu ,kuvarski smer.Vec duze vreme kuvam ..Mene zanimaju koji su nozevi naj kvalitetniji .Hteo bi da polako pocnem da skupljam dobre nozeve ali ne znam gde mogu da ih kupim,usput iz Kule sam.Probao sam i da koristim sataricu za neke stvari..Ako neko ima iskustva sa ovime ,neka me posavetuju koji su nozevi najbolji...Hvala unapred!!
 
Stalno mučenje sa tupim noževima, nepotrebno trošenje snage i energije je nedavno i mog muža i mene nateralo da postavimo isto pitanje... Informisali smo se na forumima, kod mesara, medju prijateljima.. Hvale Impine noževe, ali smo čuli da je ta firma na žalost podelila sudbinu mnogih srpskih firmi, pa više ne postoji. Isto se desilo i sa Famipom iz Prizrena čije noževe takodje hvale. Tako da smo kupili Dick. Ima ih u Metrou, više vrsta, dužina i širina, a cene su od 1.200 do 2.000 dinara. Za sada smo zadovoljni, ali je prošlo tek neke dve nedelje kako ga imamo. Jedna rodjaka ih je kupila davno u Nemačkoj i kaže da ih je pre pet godina nosila na oštenje i da su odlični...
 
Stalno mučenje sa tupim noževima, nepotrebno trošenje snage i energije je nedavno i mog muža i mene nateralo da postavimo isto pitanje... Informisali smo se na forumima, kod mesara, medju prijateljima.. Hvale Impine noževe, ali smo čuli da je ta firma na žalost podelila sudbinu mnogih srpskih firmi, pa više ne postoji. Isto se desilo i sa Famipom iz Prizrena čije noževe takodje hvale. Tako da smo kupili Dick. Ima ih u Metrou, više vrsta, dužina i širina, a cene su od 1.200 do 2.000 dinara. Za sada smo zadovoljni, ali je prošlo tek neke dve nedelje kako ga imamo. Jedna rodjaka ih je kupila davno u Nemačkoj i kaže da ih je pre pet godina nosila na oštenje i da su odlični...
Jedna od najboljih reklama na ovim prostorima glasila je:
Mnogi tupe,
IMPA oštri!
Ne bežite nikako od IMPE, noževi su im sjajni. Dobra vest je da još uvek rade i to odlično i gro proizvodnje izvoze. Podatak da rade i za više armija po svetu dovoljno govori.
Dick je takođe odličan izbor, to su noževi koje će uz pravilnu upotrebu da koriste i unuci. Nekoliko mojih omiljenih noževa su francuski "Pierre Morel", ali ih je kod nas teško ili nemoguće naći. Ako je neko u prilici da ih nabavi neka ne propusti.
Generalni savet kod izbora noževa je da budu kovani, debljine na vrhu ne manje od 2,5- 3 milimetra, da drška bude dobro ergonomski oblikovana i odgovara šaci. U protivnom će i rad sa najkvalitetnijim nožem biti mučenje. Uz noževe OBAVEZNO kupiti i "masat" istog proizvođača, zato što su tvrdoće čelika oštrača i noževa najpravilnije usklađeni. Nikad ne dozvolite da se nož "istupi"! Redovno ga oštrite tokom rada. Uh, ima još puno toga, ali je ovo valjda dovoljno za početak.
 
uuuuu, pa to čitava nauka... znam da moraju da se paze i maze da bi dugo trajali... ali šta je "masat"?
I baš me je obradovala vest da Impa i dalje radi.... I sećam se te reklame... Nije mnogo mudra, ali lepo im je stajala.
Sticajem okolnosti sam bila kod njih u nekoj službenoj poseti, tamo negde 1998/99. pa su pričali kako su, silom prilike, počeli da prave i kuhinjski i školski nameštaj...
Ali je tadašnja direktorka ispričala isto interesantnu priču o tome kako su pravili sablju za našeg predstavnika na takmičenju za mister univerzuma... A Srbija je već imala reputaciju agresora, pa je bilo komentara tipa: Sad se još pojavljujemo sa oružjem na takvom skupu. Medjutim, kaže da je bio pun pogodaka, da su svi tamo bili oduševljeni....
Malo sam skrenula sa teme... izvinjavam se... O noževima ionako ne znam ništa više od onog što sam već napisala.
Kupila sam i jedan Berghoff u Maxiju na one markice :)... I on je za sada dobar, ali isto ga imam tek dve nedelje. A kakva im je inače reputacija?
 
uuuuu, pa to čitava nauka... znam da moraju da se paze i maze da bi dugo trajali... ali šta je "masat"?
I baš me je obradovala vest da Impa i dalje radi.... I sećam se te reklame... Nije mnogo mudra, ali lepo im je stajala.
Sticajem okolnosti sam bila kod njih u nekoj službenoj poseti, tamo negde 1998/99. pa su pričali kako su, silom prilike, počeli da prave i kuhinjski i školski nameštaj...
Ali je tadašnja direktorka ispričala isto interesantnu priču o tome kako su pravili sablju za našeg predstavnika na takmičenju za mister univerzuma... A Srbija je već imala reputaciju agresora, pa je bilo komentara tipa: Sad se još pojavljujemo sa oružjem na takvom skupu. Medjutim, kaže da je bio pun pogodaka, da su svi tamo bili oduševljeni....
Malo sam skrenula sa teme... izvinjavam se... O noževima ionako ne znam ništa više od onog što sam već napisala.
Kupila sam i jedan Berghoff u Maxiju na one markice :)... I on je za sada dobar, ali isto ga imam tek dve nedelje. A kakva im je inače reputacija?
Nije baš nauka, ali traži nešto predznanja ili bar saveta. Masat je prevedeno oštrač za noževe. To je ono što si viđala po kasapnicama ( kao kraći stilet) što čika kasapin uzme u jednu ruku pa o njega brzo prelazi nožem. Bez njega ti ne vrede svi dobri noževi ovog sveta. Berghoff baš ne spada u top ten, ali je kvalitetan i ako ga paziš trajaće dugo.
A za reklamu se ne slažem. Bila je i premudra u vreme kada se pojavila i kada su sa oproštenjem mnogi tupili (pored noževa). Trosmislena! ;)
 
Eto imam i taj masat i koristim ga, a nisam znala da se tako zove... Samo, on mi je iz kompleta nekih noževa skromnog kvaliteta... Znači sad ću morati da investiram i u Dick masat.... Uh... pa tako je to.. kad krene.
Inače, Espanol, da znaš da si u pravu za tu Impinu reklamu... kad malo bolje razmislim, stvarno trosmislena i višesmislena i sada bi bila sasvim aktuelna, s obzirom na količinu tupljenja na sve strane
 
Eto imam i taj masat i koristim ga, a nisam znala da se tako zove... Samo, on mi je iz kompleta nekih noževa skromnog kvaliteta... Znači sad ću morati da investiram i u Dick masat.... Uh... pa tako je to.. kad krene.
Inače, Espanol, da znaš da si u pravu za tu Impinu reklamu... kad malo bolje razmislim, stvarno trosmislena i višesmislena i sada bi bila sasvim aktuelna, s obzirom na količinu tupljenja na sve strane
Ne moraš baš odmah da investiraš. Sačekaj da Dick istupi masat, pa onda juri pravi.
A reklama je za sva vremena!!! :D
 

Back
Top