Gde kupiti dobar kuhinjski noz?

Stalno mučenje sa tupim noževima, nepotrebno trošenje snage i energije je nedavno i mog muža i mene nateralo da postavimo isto pitanje... Informisali smo se na forumima, kod mesara, medju prijateljima.. Hvale Impine noževe, ali smo čuli da je ta firma na žalost podelila sudbinu mnogih srpskih firmi, pa više ne postoji. Isto se desilo i sa Famipom iz Prizrena čije noževe takodje hvale. Tako da smo kupili Dick. Ima ih u Metrou, više vrsta, dužina i širina, a cene su od 1.200 do 2.000 dinara. Za sada smo zadovoljni, ali je prošlo tek neke dve nedelje kako ga imamo. Jedna rodjaka ih je kupila davno u Nemačkoj i kaže da ih je pre pet godina nosila na oštenje i da su odlični...
Joj...Reči: "Dikov nož" u mojoj kući su dobile poseban značaj. :zcepanje:
Mi bili deca, a tata, koji je voleo dobre noževe, je sa nekog puta doneo Dikov nož (i oštrač... ili masat, kako reče g Espanol). Nož kao nož, služio je u kuhinji, al' kad god nešto treba da radi, tatino pitanje je: "Gde je onaj Dikov nož?"
Jednom prilikom moj brat hteo da napravi "brzinski" sendvič, al' puter bio stegnut.
I on upali ringlu na šporetu i na plamenu greje nož, kako bi njime istopio puter... I nikom ništa, da vrh nije potamneo!
Joj... kad je tata video svoj omiljeni nož! :dash:
Uglavnom, izjava je bila da on "košta 47 ipo hiljada" i da će toliko odbiti bratu od žeparca. :confused:
Naravno da je oriban i još dugo ostao u funkciji... al' nama se na pomen "Dikovog noža" uvek pojavi asocijacija na tatin nož...
Inače, tate već dugo nema :(, a nožu je (ipak) brat došao glave: negde ga je zaturio i izgubio.
 
Imao sam divan noz,dva bliznaka,original nemac.Uspomena od pokojne majke.I dam ga jednoj kobilcini da sece neko meso,zamolila me.Ona sekla neke kosketine i bila cekicem po njemu dok ga nije polomila.Hteo sam da presvisnem od muke.
Izuzetno su dobri nozevi,nisu bas jeftini,ali se svaki ulozeni dinar u njih isplati.
 
Stalno mučenje sa tupim noževima, nepotrebno trošenje snage i energije je nedavno i mog muža i mene nateralo da postavimo isto pitanje... Informisali smo se na forumima, kod mesara, medju prijateljima.. Hvale Impine noževe, ali smo čuli da je ta firma na žalost podelila sudbinu mnogih srpskih firmi, pa više ne postoji. Isto se desilo i sa Famipom iz Prizrena čije noževe takodje hvale. Tako da smo kupili Dick. Ima ih u Metrou, više vrsta, dužina i širina, a cene su od 1.200 do 2.000 dinara. Za sada smo zadovoljni, ali je prošlo tek neke dve nedelje kako ga imamo. Jedna rodjaka ih je kupila davno u Nemačkoj i kaže da ih je pre pet godina nosila na oštenje i da su odlični...
... mi imamo dickov i tata ga je napolju platio preko 100 evra, kad sam mu rekla da u metrou kosta 2000 kaze da je to blef... kaze i da je jedini kvalitetan noz koji ovde mozes kupiti Wusthof solingenov, ima ga u delti u onoj radnji koja prodaje villeroy&boch, jos ako nadjes flexibel i da je cena oko 100 evra
 
...bolje da imas 1 noz da valja nego 10 koji nicemu ne sluze ili sto bi englezi rekli "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
p.s. ni ja ne bih dala te pare za noz pa i da prica sa mnom :hahaha:

Apsolutno tačno.
S tim što mi ovde nismo pričali o noževima koji "ne vrede ništa", naprotiv.
I za pristojan novac može se kupiti dobar i kvalitetan nož.
100 evra za naše uslove (ali i za malo bogatija društva) je, ipak, previše.
 
Živio,
Dolazim iz Slovenije pa mi opustite neku pravopisnu grešku.
Lijep pozdrav svima skupa sam novi član na forumu.
Na gornju temu možda bi vas ovo interesiralo:

http://www.osterrob.si/nozi

Ide za moju prodajnu strani koja je još u izradi bi mogla imati neke korisne informacije na ča je treba paziti kada odlučujete o nakupu dobrih japanskih noževa.
Žal je kvaliteta puno vezana na cijenu, ali garantiram nasmijeh svaki put kada ga budete upotrijebili.
Lp
Luka
Pa pazite na prste!
 
U beogradu postoji Moon&Sun gde mozete kupiti wmf nozeve. Cene su oko 100e ali za to dobijete vrhunski noz karbonski ojacan i koji se dosta sporo tupi. Radio sam sa WMF 8" spitzenklasse nozem i zaista je izuzetan. Ako ipak zelite najbolji noz na trzistu, necete ga naci u Srbiji. Prosle jeseni sam porucio iz nemacke japanski rucno radjen Kershaw Shun 8" chefs knife i platio oko 130 e i dan danas sece kao kada sam ga izvukao iz pakovanja. Ima 32 sloja vg-10 metala koji je presvucen karbonom i stvarno jako dugo ostaje ostar, potrebno je samo povuci ga preko masata par puta mesecno.
 
Smeh ja gledam taj noz u zadnje vreme i sve se razmisljam da ga kupim,malo mu je cena jaka 3600 i to sa onim markicama u rodicu,i pored cene me nervira sto ako ti slucajno ispadne gotovo polomi se ,a ja sam malo trapava tako da ....Inace gledala sam na prezentacijama da stvarno super sece, e sad ko malo vise vodi racuna mozda se i isplati.
 

Back
Top