sve je to narod pozlatio...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
hocu reci da je narod kroz vekove, poslovicama koje su se kalile decenijama ostavio mozda najvece bogastvo svom pokoljenju, ako se to shvati ispravno. znaci jedino sto treba je razmisliti, i postovati tu zaostavstinu.
npr. narod kaze:
sila boga ne moli
ili
budali pusti put
ili
kad ti dvojica kazu da is pijan, pridrzi se plota
ili
covek se uci na greskama
ili...

gde je politcka poenta teme??
pa na forumu cesto citam da forumasi nikada nisu culi za ove i slicne poslovice, a to pokazuju svojim postovima ne postujuci te i slicne poslovice.
ako gresim, da cujem koje poslovice postujete u zivotu, i da li su se pokazale kao ispravne.
evo npr. ja postujem onu koja govori da se sa budalom ne vredi raspravljati, tj. kaze da se treba skloniti na stranu ako vam budala stane na put... naletet ce on kad tad na slicnog sebi i... bice jedna budala manje
 
hocu reci da je narod kroz vekove, poslovicama koje su se kalile decenijama ostavio mozda najvece bogastvo svom pokoljenju, ako se to shvati ispravno. znaci jedino sto treba je razmisliti, i postovati tu zaostavstinu.
npr. narod kaze:
sila boga ne moli
ili
budali pusti put
ili
kad ti dvojica kazu da is pijan, pridrzi se plota
ili
covek se uci na greskama
ili...

gde je politcka poenta teme??
pa na forumu cesto citam da forumasi nikada nisu culi za ove i slicne poslovice, a to pokazuju svojim postovima ne postujuci te i slicne poslovice.
ako gresim, da cujem koje poslovice postujete u zivotu, i da li su se pokazale kao ispravne.
evo npr. ja postujem onu koja govori da se sa budalom ne vredi raspravljati, tj. kaze da se treba skloniti na stranu ako vam budala stane na put... naletet ce on kad tad na slicnog sebi i... bice jedna budala manje

 
Jeste dobra poslovica ali s kojim pravom i otkud si ti merodavan da procenjuješ i OCENJUJEŠ da li se i kojih srpskih poslovica Srbi "drže"?

ne radi se o tome ko je merodavan. ako krenemo tom logikom, onda niko nije merodavan da bilo sta procenjuje. jednostavno iznosimo neko svoje vidjenje, neke svoje utiske o tome.
cak i ti pravis gresku samim pitanjem, ja bih sada trebao pitati: ko si ti da sumnjas u moju merodavnost.
slobodno reci sta mislis. nema niko pravo da te proziva
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top