Brega komponuje nasu pesmu za "Evroviziju"

Poruka
18.529
Аутор српске композиције за такмичење "Песма Евровизије 2010" биће Горан Бреговић, објавила Радио-телевизија Србије.

Радио-телевизија Србије ексклузивно је објавила начин овогодишњег избора за "Песму Евровизије 2010" по коме ће композицију српског представника на том такмичењу компоновати Горан Бреговић.

Kомпозитор је биран по следећим критеријумима - значајно је ауторско име у области популарне музике, својим уметничким деловањем остварује запажене резултате, и својим уметничким радом гарантује највише професионалне стандарде. Овог пута РТС је сматрао да Горан Бреговић, апсолутно и статистички одговара постављеним критеријумима.

"Како је раније најављено, РТС ангажује једног композитора који ће за различите извођаче написати неколико песама", објаснила је новинарима Душка Вучинић Лучић, пи-ар РТС.

"Када се лепе ствари дешавају код нас жао ти је да не учествујеш у њима. Не могу речи да то знам да радим, али се ствари тако покрећу. Када те неко пита - да ли знаш, кажеш знам", навео је Бреговић на конференцији за штампу у холу РТС-а.

Бреговић је истакао успешне наступе Србије на "Евровизији" и рекао да не верује да постоји рецепт како се пише песма за то такмичење јер је сваке године другачије.

"Писаћу веселе и једноставне песме", најавио је познати композитор и додао: "Одлучили сте се за Бреговића, добићете Бреговића".

"Србија има добре певаче. Идеја је да направимо кастинг од 10 певача, па да видимо коме најбоље лежи песма. Највише бих волео да песму изводи млади певач", поручио је Бреговић.

Криза довела до новог начина избора кандидата

До ове године, наши представници бирани су на националном фестивалу "Беовизија". Након јавног конкурса и селекције одабраних композиција, на фестивалу је гласањем жирија и публике биран победник.

"Беовизија", први пут одржана 2003. године, традиционално је била један од најгледанијих телевизијских шоу програма у Србији, неколико земаља је путем стриминга преносило такмичење, а у сателитском преносу гледано је широм света.

Због последица опште финансијске кризе, све земље преиспитују начин избора кандидата, а неколико земаља већ је одустало од учешћа на такмичењу у Ослу.

У намери да гледаоцима омогући да и даље прате резултате српског представника на најпрестижнијем европском музичком такмичењу, РТС је одлучио да Србија наступи, али да се битно смање трошкови националног избора.

Сходно томе, УО РТС је крајем 2009. године усвојио нови правилник о избору представника Србије на такмичењу "Песма Евровизије 2010". На основу усвојеног правилника, РТС ангажује једног композитора који ће за различите извођаче написати три песме.

Интерпретаторе који ће извести композиције бира композитор уз сагласност РТС-а. Победничка композиција биће одабрана СМС гласовима гледалаца у оквиру директног програма који ће реализовати РТС.

Dakle,gos'n najveci plagijator na ovim prostorima komponuje pesmu koja ce nas predstavljati na predstojecoj "Evroviziji".Licno,mislim da je "Evrovizija" veliko *****,ali ovu temu otvaram samo zbog cinjenice da je na osnovu ne znam cega,ovaj pican izabran za "naseg najboljeg kompozitora" i bez ikakve konkurencije mu je dato pravo(i lova) da izmisli neko smece(po njemu,bice srecan ako te "pjesme zazive posle po svadbama").Dakle,vas komentar.R A S P A L I MALJCIKI!!! z:mrgreen:
 
Dakle gos'n najveci plagijator na ovim prostorima komponuje pesmu koja ce nas predstavljati na predstojecoj "Evroviziji".Licno,mislim da je "Evrovizija" veliko *****,ali ovu temu otvaram samo zbog cinjenice da je na osnovu ne znam cega,ovaj pican izabran za "naseg najboljeg kompozitora" i bez ikakve konkurencije mu je dato pravo(i lova) da izmisli neko smece(po njemu,bice srecan ako te "pjesme zazive posle po svadbama").Dakle,vas komentar.R A S P A L I MALJCIKI!!! z:mrgreen:

hebo te....smucio mi se vise...i ona njegova pesma...strasno...hocu bre bajaguz:cry:z:cry:z:cry:
da bog da bili pretposlednji
ispred hrvata naravno
 
od svih srpskih kompozitora nama bosansko brdsko govedo da pravi pesmu???? I to shto je najgore govedo odgovorno za turbo jihad folk i govedo zbog kog ce se Bosna naplacati autorskih prava udje li u evropsku uniju toliko da ce morati jadni da objavljuju bankrot!!! E do mojega... Samo ne znam shto ne poshalju Trkulju lepo, chovek je josh 2007 sa pesmom Nebo objasnio kako se pravi muzika...
 

Back
Top