Samohrane majke iz ugla muskaraca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Znam da je ovde na forumu i previse emotivno nezrelih muskaraca, pa je tema mozda i suvisna.
Ima i vise nego mnogo onih devojaka koje muskarci zovu drolje, znaci kojima je stalni kvalitet seksa (ne stalan seks) jedan od najvaznijih kriterijuma za vezu.
Tema nije namenjena njima niti ih tretira.
Svako ima svoje glediste, pa i oni imaju pravo na svoje...
Ali i ostali na svoje....

Ako niste u prve dve nabrojane kategorije onda uplovite u temu...


Ima mnogo uglova ove teme koji nisu ova dva nabrojana koje sam iskljucio.
Teska su vremena bila i trebalo je biti pametan i efektan...
To ce verovatno neko drugi bolje objasniti....

Da krenem od mog , prilicno teskog stava o samohranim majkama...
Moj stav je generalno , uz vrlo mali broj izuzetaka, da su to osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu sa odraslim muskarcem pa onda pobegnu u emotivnu vezu sa detetom ili pobegnu uopste od bilo kog pokusaja stvaranja emotivne veze....

To je po meni kazna za dete, jer ce ga oblikovati osoba koja ne ume, nece i ne zna da emotivno uspostavlja veze sa zrelim jedinkama, a kreirace mu stavove znacajne za njegov zivot...
Nisu bez veze zakljucci da deca samohranih i razvedenih roditelja cesto ponavljaju obrazac i nastavljaju tradiciju....

(izbrisano.....)
 
Znam da je ovde na forumu i previse emotivno nezrelih muskaraca, pa je tema mozda i suvisna.
Ima i vise nego mnogo onih devojaka koje muskarci zovu drolje, znaci kojima je stalni kvalitet seksa (ne stalan seks) jedan od najvaznijih kriterijuma za vezu.
Tema nije namenjena njima niti ih tretira

Interesuje me da li je napravljeno statisticko istrazivanje na nekom uzorku (sa foruma) pre no sto je izveden ovakav zakljucak? Govorim o broju emotivno nezrelih muskaraca te onih koje se podvode pod drolje a ovde su prisutni. Ako vec tema nije njima namenjena niti se uzimaju kao kompetentni za iznosenje bilo kakvog stava na ovu temu, ne vidim razloga da se uopste uzimaju u obzir i spominju, osim ako su posredno uzrocnici ili zrtve samohranih majki.

Posto emotivno nezreli muskarac nisam a valjda ne spadam u onu drugu kategoriju (validnost trpanja ljudi u jednu klasu treba potkrepiti testom), dacu sebi za pravo da nesto kazem na datu temu.

Da krenem od mog , prilicno teskog stava o samohranim majkama...
Moj stav je generalno , uz vrlo mali broj izuzetaka, da su to osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu sa odraslim muskarcem pa onda pobegnu u emotivnu vezu sa detetom ili pobegnu uopste od bilo kog pokusaja stvaranja emotivne veze....

To je po meni kazna za dete, jer ce ga oblikovati osoba koja ne ume, nece i ne zna da emotivno uspostavlja veze sa zrelim jedinkama, a kreirace mu stavove znacajne za njegov zivot...
Nisu bez veze zakljucci da deca samohranih i razvedenih roditelja cesto ponavljaju obrazac i nastavljaju tradiciju....
(izbrisano.....)

Izreceni, teski stav podupire glediste o tome da bezrezervna majcinska ljubav u potpunosti potire ljubav prema partneru, eliminisuci dotada izgradjeni odnos medju njima uplivom novog stvorenja koje treba da zna gde mu je mesto naspram muskog roditelja. Da li zrela jedinka u formi muskarca moze da shvati da vise nije najbitnija u zivotu zrele jedinke u formi zene? Da li ulazenjem u ulogu majcinstva jedna zena gubi nesto od svoje zrelosti ili time pokusava da eliminise ustaljenost i dosadu dvojca? Na prvo pitanje bih mogla da odgovorim pozitivno a na drugo sasvim obratno, sa cim se postavljac teme sigurno nece sloziti.
Samohrane majke verovatno to nisu iz razloga svoje emotivne nezrelosti, gubitka poverenja u svoj brak i sopstvenog vracanja unazad, u detinjasti svet, vec nerazumevanja partnera koji nije u stanju da se izbori sa promenom, drasticnom promenom u njihovom zajednickom zivotu koji namece neke nove norme ponasanja i ocekivanja.
Ukoliko se sablon razvedenih roditelja i ponovi, sto skoro da jeste nepisano pravilo nazalost, to je ne zato sto su osakaceni nesposobnoscu majke da ih nauci pravilnom izboru partnera, vec nesvesnoj gresci u izboru slabica koji nisu u stanju da udare temelj razumevanju i deljenju.
 
Da krenem od mog , prilicno teskog stava o samohranim majkama...
Moj stav je generalno , uz vrlo mali broj izuzetaka, da su to osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu sa odraslim muskarcem pa onda pobegnu u emotivnu vezu sa detetom ili pobegnu uopste od bilo kog pokusaja stvaranja emotivne veze....

(izbrisano.....)

a osobe koje nemaju decu su osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu ni sa kim, pa ne mogu ni da naprave decu
a osobe koje zive u brakovima su kukavice koje zive u lazi jer ih strah od samoce
a osobe koje ne zele decu su egoisticne i samozive..


ocemo jos neku generalizaciju, ili da odmah zakljucam temu?
 
Moj stav je generalno , uz vrlo mali broj izuzetaka, da su to osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu sa odraslim muskarcem pa onda pobegnu u emotivnu vezu sa detetom ili pobegnu uopste od bilo kog pokusaja stvaranja emotivne veze....


ja sam to licno dozivela da bi muski koji pisu ovakve postove zeleli da se prosvercuju uz dete- u vecini slucajeva zena samo dete priznaje za dete i ne treba joj parazit- cim je bila hrabra da se razvede i sama bori za zivot za svoje dete i sebe....
 
Da krenem od mog , prilicno teskog stava o samohranim majkama...
Moj stav je generalno , uz vrlo mali broj izuzetaka, da su to osobe koje ne znaju da uspostave emotivnu vezu sa odraslim muskarcem pa onda pobegnu u emotivnu vezu sa detetom ili pobegnu uopste od bilo kog pokusaja stvaranja emotivne veze....

To je po meni kazna za dete, jer ce ga oblikovati osoba koja ne ume, nece i ne zna da emotivno uspostavlja veze sa zrelim jedinkama, a kreirace mu stavove znacajne za njegov zivot...
Nisu bez veze zakljucci da deca samohranih i razvedenih roditelja cesto ponavljaju obrazac i nastavljaju tradiciju....

(izbrisano.....)[/QUOTE]


I sta covek da ti kaze nakon ovog...kako da ti objasni da svojim apriori stavovima koje izneses (tresnes) a da ne trepnes mozes nekoga da povredis (ne samo da uvredis vec povredis) do srzi i dublje od toga...ma tako je, bolje da je tuce, vredja, da se opija i maltretira nego da se razvede...jer razvod dovodi do zakljucka da je nesposobna za emotivnu vezu sa muskarcem...

Molim boga da mi se ne dogodi nesto slicno kako ne bih morala da otrpim i ocutim ovakve uvrede i ja i moje dete...uzas, moze sve to malo suptilnije, ne kazem da ne mislis sta mislis jer ako postavljas temu vodis se (u svojim ocima) kao emotivno zreo muskarac, momak sta god...ako si emotivno zreo onda znas kakvu reakciju stav iznet na ovakav nacin moze da proizvede...ako si emotivno zreo onda imas jel i neku emocionalnu inteligenciju, kako mislis da ce reagovati ljudi koji su odgajeni od strane majki jer su ih ocevi napustili...kazao si mi jednom ne misle svi kao i ti i ja sam poslusala a ja tebi sada kazem zivot je daleko od razuma...jos dalje od tvrdih generalizacija, ne vode nikuda kruti stavovi
 
Moze da se prica i da se covek ne vredja....
Nego ako osoba shvati da ne moze nista da joj se kaze, onda je sigurno mnogo zrela....

Naveo sam svoj stav jer ne zelim da ga namecem vec da otvorim temu sa njim...
Znaci ocekujem totalno drugacije stavove i vidjenja drugih muskaraca...

A oni koji se ne smatraju da su u one dve pobrojane grupe nek slobodno ucestvuju...
Ukljucujuci sa svojim generalizacijama koje je postavila koto....
Sasvim je u redu pricati i o tome....kakve su generalizacije prisutne kod samohranih majki....
To mi je cak najbolja stvar koja moze da se desi u temi.....jer utice na njihovo ponasanje, pa i na njihov prikaz u ocima muskaraca , a to jeste tema...
 
Samo da napomenem da samohrane majke nisu iskljucivo raspustenice...
Ovde ispada da su iskljucivo raspustenice samohrane majke....i naravno onda se postavlja jedan drugi problem a to je emancipacija i kako se ta nazovi emancipacija odnosi prema toleranciji i stvarnoj emancipaciji....
To nije bas centar ove teme, to jeste druga grupa samohranih majki , grupa raspustenica, ali moze i to ....
Samo da ta grupa ne pojede temu , tj da celu temu podvede samo o sebi....
Osnovna meta su samohrane majke, a raspustenice i samohrane majke te kategorije su u redu da budu na ovoj temi, ali u drugom redu...
Kad me terate da uvodim prioritete teme....

Izgleda da se rec raspustenica izgubila iz recnika....pa je sve podvedeno pod pravni izraz samohrana majka....zato sa naglasavanjem razlike mozemo da idemo dalje...
 
Moze da se prica i da se covek ne vredja....
Nego ako osoba shvati da ne moze nista da joj se kaze, onda je sigurno mnogo zrela....

Naveo sam svoj stav jer ne zelim da ga namecem vec da otvorim temu sa njim...
Znaci ocekujem totalno drugacije stavove i vidjenja drugih muskaraca...

A oni koji se ne smatraju da su u one dve pobrojane grupe nek slobodno ucestvuju...
Ukljucujuci sa svojim generalizacijama koje je postavila koto....
Sasvim je u redu pricati i o tome....kakve su generalizacije prisutne kod samohranih majki....
To mi je cak najbolja stvar koja moze da se desi u temi.....jer utice na njihovo ponasanje, pa i na njihov prikaz u ocima muskaraca , a to jeste tema...

Vec sam ti kazala da meni licno tvoj stav ne smeta, ni moj nije bas daleko od tvog...mada jeste udaljen...Ja sam se pozalila na nacin iznosenja...jer budi reakciju "ma sta prica on..."...moze se reci isto ali suptilnije...Slazem se ja da je potrebno pricati o svemu, samo malkice blaze...ako sam slucajno to sto si naveo da mi se ne smrkne pred ocima momentalno od uvrede, polako tj. malo lakse


...sada procitah nastavak, sta cemo sa muskarcima koji pobegnu na pola trudnoce, sta cemo sa muskarcima koji ostave zenu u njenoj 35., zar nije bolje da rodi dete nego da ostane bez njega jer je ostavljena...pogledaj iz tog ugla, meni je on i vise nego moguc...slazem se za one koje nisu mogle do trideset i neke da uspostave vezu sa muskarcima i onda SEBI radjaju dete ali hajde da se ne ogranicimo samo na njih posto osecam da tu zapravo ciljas
 
Poslednja izmena:
Zar ti mislis da sam nekog ko je emotivno zreo uvredio svojim postom?

Emotivno zrelu osobu mogu samo da dovedem do razmisljanja ima li tu neceg istinitog ili nema...
Iskljucivu osobu koja je egomanijakalna ili egocentricna , vec mogu stvarno da uvredim jer ona stvara svoju stvarnost i okruzenje koje joj prija, i onda joj ovakvo okruzenje ne prija...i naravno onda ga eleminise tj ljuti se i reaguje...

Obracam se iskljucivo onima koji mogu i zele da ponekad postave pitanje zasto neko drugi razmislja onako kako razmislja.....
Ostalima se ne obracam, jer oni samo guraju svoje stavove i namecu ih u hijararhijskoj stalnoj borbi ko je u pravu....mene boli briga da li sam u pravu ili krivu sto se tice ocene, vec kroz dijalog sa osobama razlicitog razmisljanja da vidim to njihovo razmisljanje...

Obicno prvo vidim ovo , tj stavove koji pucaju .....obracun bandi....
To je slika koja je dobar primer zasto se nesto mozda i desilo u njihovom zivotu....
 
Mene stvarno interesuje misljenje muskaraca o modernom fenomenu samohrane majke...ne raspustenice, ali se one javise najvise i najjace....

Mada moze i to da se obuhvati jer i to ima neke veze, ne malene, na temu....

Kome ne godi , ne mora da posecuje temu....
Ni ja ne posecujem teme na zenskom kutku o kozmetici ili na teen kutku ili cak i na muskom kutku pola tema....
 
Moze da se prica i da se covek ne vredja....
Nego ako osoba shvati da ne moze nista da joj se kaze, onda je sigurno mnogo zrela....

Naveo sam svoj stav jer ne zelim da ga namecem vec da otvorim temu sa njim...
Znaci ocekujem totalno drugacije stavove i vidjenja drugih muskaraca...

A oni koji se ne smatraju da su u one dve pobrojane grupe nek slobodno ucestvuju...
Ukljucujuci sa svojim generalizacijama koje je postavila koto....
Sasvim je u redu pricati i o tome....kakve su generalizacije prisutne kod samohranih majki....
To mi je cak najbolja stvar koja moze da se desi u temi.....jer utice na njihovo ponasanje, pa i na njihov prikaz u ocima muskaraca , a to jeste tema...

generalizacije koje sam navela nisu ono sto ja mislim, vec logican nastavak onog sto si napisao
ako hoces da cujes sta ljudi misle, onda ih pitas, ne pocinjes sa uvredom temu.
i u pravu si, nisi ti kriv sto mislis to sto mislis. ali ja sam kriva ako dozvolim da tako uvredljiva tema ostane otvorena.

dakle, katanac...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top