Kompjuterski časopisi

Gost
Šta mislite koji je najbolji? Koji ima najbolji sadržaj, interesantne i aktuelne teme, dobar CD i slično.

P.S. Ako moderatori misle da ovaj post ne pripada ovde, molim ih da ne zatvaraju temu nego da je prebace na odgovarajući podforum. Softver sam izabrao jer mislim da ovde ima najviše ljudi.
 
Prinudjen sam da uzimam SK, ne znam kako izgledaju ostali ali mi se svidja sto je sadrzaj lep, reklame ne smetaju toliko zato sto nisu kao one sa TV-a, kad gledas film a ono "A jel' svejedno koji nektar".

Inace imao sam prilike da citam i PC Press, svidelo mi se to sto sve veoma detaljno opisuju.
 
Кулиража:
Prinudjen sam da uzimam SK
hehe... kako si to "prinudjen"? Pistoljem? Ucenom? :D

inace, evo mog predloga: idite na http://www.mikro.co.yu/mkvesti/prikaz.php i prijavite se za MikroVesti! Super su!

Šta su to MikroVesti?
Kratke elektronske vesti iz oblasti računarstva i informacionih tehnologija (IT) koje priprema redakcija časopisa Mikro.

Kada i kako šaljemo MikroVesti?
Šaljemo ih svakog radnog dana elektronskom poštom.


Da li su MikroVesti besplatne?
Da. Vesti su potpuno besplatne. Potrebno je samo da se prijavite za prijem vesti.

Kako ćete se prijaviti ukoliko želite da primate MikroVesti?
Prijavite se tako što ćete poslati poruku na adresu MikroVesti u kojoj ćete navesti elektronsku adresu na koju želite da ih primate, ili popunite obrazac na početnoj stranici prezentacije.

 
Ево и мене. Укратко ћу да опишем неке од часописа које сам куповао и читао.


====================================================

Свет Компјутера 8/2004 www.sk.co.yu
Цена: 90 динара
CD: не
128 страница : 46 1/4 страница рекламе



Свет Компјутера редовно читам од броја 2/2004 мада сам и раније долазио у сусрет са њим. У поређењу са старијим бројевима СК се знатно побољшао. Повећан је број страна, урађен је комплетан редизајн страница тако да се може упоредити са бољим часописима.
Може се рећи да је СК часопис за све јер садржи од свега помало. У њему се могу наћи описи игара, хардвера, најновијег софтвера, DVD издања филмова и слично. Једино им замерам на рубрици WWW водич. Обичну узму 2 или 3 теме на основу којих налазе и представљају линкове. Мени се, пак, више свиђа начин на који то ради часопис Дигитал. Добра је им је и рубрика I/O порт у којој читаоци могу да постављају питања као и рубрике Test fun (описи програма и игара које се могу преузети са Интернета), Test of time (описи игара које су раније важиле за најпопуларније) и PD кутак (описи услужних програма)

====================================================

PC Magazine Август 2004 www.pcmagazin.co.yu
Цена: 120 динара
CD: да
112 страница : 5 3/4 страница рекламе



PC Magazine је српско издање светског познатог часописа који излази под истим именом. Складно томе, 99% садржаја је дело америчких аутора које је касније преведено на наш језик. Преосталих један проценат сачињава текст домаћег аутора који говори о Интернет презентацији Svet.co.yu која је и презентација издавача овог часописа. Не могу да не приметим да је часопис пун штампарских грешака и лоших превода. Ајтемови (items), "даунлоадовање", Велики LCD који си можете приуштити... Што се тиче тема које часопис обрађују оне нису лоше (прегледи Windows SP2 RC2, Longhorn-а, упуства о заштити рачунара на Интернету) али ипак нису прилагођене нашем тржишту. Ту су и кратки описи хардвера који ће код нас доћи за нешто више од годину дана. Али највредније код овог часописа је његов CD. У овом броју су дали Knoppix (верзију Linux-а) док су у прошлим давали бесплатне и легалне програмске пакете за техничко цртање и 3D моделовање.

====================================================

Дигитал! Фебруар 2004 www.digitalonline.co.yu
Цена: 220 динара
CD: да
118 страница : 32 3/4 страница рекламе



Часопис Дигитал је првенствено окренут ка хардверу и има детаљне описе најновијих графичких карата, матичних плоча, штампача, монитора и сл. Софтвера би за мој укус требало да буде више али шта је ту је. Морам да напоменем да имају и јако добру Интернет секцију са опширним описима сајтова као и рубрику едукација.

====================================================

PC Press Јул - август 2004 www.pcpress.co.yu
Цена: 200 динара (са CD-ом 240 динара)
CD: да
164 страница : 68 страница рекламе



PC Press се представља као "часопис за професиналну примену рачунара" и то са правом ради. Лепи описи хардвера стварно задивљују, туторијали за програмирање и web дизајн су добри као и репортаже са светских сајмова. Софтвера готово да и нема. Уз овај број часописа се добија и специјални додатак Microsoft Access 2003 - Ваша прва апликација која тотално неупућене кориснике води кроз тајне овог програма. Добра страна им је и CD на којем се може наћи Service Pack 2 RC 2, Photoshop Album, Total Commander, mIRC и гомила осталих услужних програма. Веома занимљива део је и Fun одељак CD-а на којем се налазе многи смешни клипови као и инстерти из квиза Милионер када су такмичари освајали главну премију. Стварно се може сврстати у ранг са толико хваљеним хрватским часописима.
 
Ne znam da li je neko od vas citao COM (www.com-yu.com). To je casopis/novina koji izlazi svakog utorka. Ima izuzetno sveze informacije, veoma profesionalne testove najnovijih komponenti, berzu, kratke kurseve... Po profesionalnosti se moze uporediti ca PC-press-om, ali kosta samo 45 din. Nazalost ne dobija se disk,ali koliko para...
U svakom slucaju nije vam tesko da ga proverite kakav je. (Novi broj je izasao u utorak, a sledeci ce tek 7.sept zbog letnje seme)
 
Ja kupujem taj COM jos od prvog broja, iako mislim da je prilican SH|T! Kradu textove iz CRO casopisa (nekada ih cak i ne prevedu sa hrvatskog!), iste textove objave po pet puta (npr. u aktuelnom broju ima text o CutePDF-u, koji je vec bio - i to bez ikakve izmene!)

ma, bezveze je... :roll:
 
od nasih ubedljivo svet kompjutera. ima najvise zanimljivih stvari.
digital previse tupi maticnim plocama, mikro americkim problemima koji se nas ne ticu, itd, itd.
bug je odlican, pogotovo ovaj broj sa DVD-om za leto. je*biga, hrvati su nam dali domaci, pa sad kako si 'ocemo :)
 

Back
Top