Putin 'protjeruje' 50.000 Srba iz Rusije

pa mi nismo stranci.......mi smo ,bre, mali rusi........z:((

ocemo da ginemo , bre, za rusiju.....putina cara ......mecku koja se probudila da ljubimo u goozu..........

a oni nama tako??.........z:cry:

hehe i jos Putin ne zove u Moskvu nikakoga iz Srbije 9. maja nego samo iz Hrvatske i to Mesica, da bi mu dao orden za zasluge hrvatskog naroda u borbi protiv ''fasista'' i sve zasluge sto su Hrvati radili Srbima tokom NDH drzave. Fujjjjjjj gade mi se ti boljsevici i ti ex-KGB radnici sto i dalje vladaju Rusijom.
Putin_Mesic_Zagreb2_2007.jpg
 
Da srbi moraju vec u rusiju da idu da rade.

A inace putinova odluka mora takva da bude. Nemoze da kaze srbi da a oni turkmeni ne.

Osim toga rusiji je deset puta vazniji uticaj u centralnoj evropi nego na balkanu. Samo srbi misle da se vrti ceo svet oko njih,

Samo sto na zapadu ima oko 4 miliona poreklom Srba a u Rusiji nekoliko hiljada, mnogo je opasnije za Srbiju da se zameri Zapadu, sta bi bilo da tu milionsku srpsku emigraciju izbace sa zapada......zavladala bi opsta glad u Srbiji...gotovo sav novac sto Srbija dobija od emigracije dolazi sa zapada a ne Rusije, Kine, Indije, Brazila, africkih plemena.....
 
Tako u Srbiji treba sa crnogorcima da se uradi. Shut u dupe i neka idu u CG da rade kod Mila a da se ljudi odavde lepo zaposle. A ne oni se i dalje dovlace ovde u Srbiju i preko veza zaposljavaju

njih ni smisomor nemor isteras

e jedino da ih nateramo da rade - tad ce brze bolje u brda medju sokolove da teraju hajduciju i pevaju junacke pesme o vremenu kad je montenegro lezala na 3 kontinenta
 
Rusija ima veliki problem nezaposlenosti..i verujem da ona ne iseljava samo srbe nego i druge narode...al ne mi odma moramo da ima skacemo za gusu....kad vidim kolika se antiruska kampanja vodi u srbiji...prosto me cudi sto nas oni jos uvek podrzavaju.....
Stvarno mi se gadi ovaj narod ponekad...

pa i treba da isteraju sve druge, sem malih burazera.......mali burazer im je malo debilan i njihova moralna obaveza je da ga hrane i brane.......z:D
 
Молим Вас ...живе и раде Срби у Русиjи и све jе Ok, али ако неки имаjу проблеми, оно и Руси имаjу проблеми са послом....Ова тема.. Шта можемо чекати од ww.ustasa.hr..

Мали офтоп - бићу у Србиjи кроз неколико дана, желим да питам - где могу да купим топлу мајицу са Младићом - након идем у Босну!!! :) Било бих добро ако знате продавницу у центру Београда...
 
Rusija ima veliki problem nezaposlenosti..i verujem da ona ne iseljava samo srbe nego i druge narode...al ne mi odma moramo da ima skacemo za gusu....kad vidim kolika se antiruska kampanja vodi u srbiji...prosto me cudi sto nas oni jos uvek podrzavaju.....
Stvarno mi se gadi ovaj narod ponekad...

Nema to veze sa nezaposlenoscu Rusija je deportirala srbe jer su stranci,rusi ne trpe nikoga osim samoga sebe,oni su postali narcisti :zelenko:
 
Молим Вас ...живе и раде Срби у Русиjи и све jе Ok, али ако неки имаjу проблеми, оно и Руси имаjу проблеми са послом....Ова тема.. Шта можемо чекати од ww.ustasa.hr..

Мали офтоп - бићу у Србиjи кроз неколико дана, желим да питам - где могу да купим топлу мајицу са Младићом - након идем у Босну!!! :) Било бих добро ако знате продавницу у центру Београда...

Не верујем да има нека продавница која то продаје, али вероватно може да се нађе на некој пијаци или бувљаку.
 
Među njima, piše srpski Alo, nalazi se i 50.000 Srba, koji rade u toj zemlji i koje po svemu sudeći čeka neizvjesna sudbina i moguć povratak kući. Dosad je Rusiju napustilo oko 5.000 Srba, uglavnom građevinskih radnika, koji su radili pod ugovorima na neodređeno i određeno vrijeme.

'Putinova odluka sigurno će pogoditi i mnoge koji se tamo još nalaze', tvrdi Miroslav Mitković, savjetnik predsjednika PKS-a, zadužen za odnose s Rusijom. 'Ukoliko im tvrtke ovdje ne nađu posao, vjerojatno će ostati bez prihoda za sebe i svoje obitelji i završiti na burzi. Sve to bi moglo stvoriti ozbiljne socijalne probleme u Srbiji', zaključio je Mitković.

Putinovim potpisivanjem spomenutog dokumenta, broj stranaca koji u Rusiji mogu dobiti radnu dozvolu, past će s dva milijuna, na 1,3 milijuna. http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/putin-protjeruje-50-000-srba-iz-rusije.html

A sto ne protera KGB placenicu i komunistkinju Mirjanu Markovic, Bandu Karic, lopova Marka Milosevica, Kadijevica.....i ostalu komi-lopovsku bandu srpskom pravosudju, i sto ne vrati sav taj pokraden novac sto oni drze u Rusiji- SRBIJI!!!
 
Nema to veze sa nezaposlenoscu Rusija je deportirala srbe jer su stranci,rusi ne trpe nikoga osim samoga sebe,oni su postali narcisti :zelenko:

Da su to HRVATI, onda bi ih i zadrzali a Srbe i onako ne vole, oism ako pokradu MILIONE Srbiju i donese sav taj pokraden srpski novac u Rusiji, onda im KGB mafija daje automatski ruska drzavljanstva. Vidis sta su uradili sa ustasama Marka Mesica sve ih preobukli u partizane i dovukli u Srbiju, trazili da vodja KPJ bude HRVAT Tito, Srbe ne zovu 9. maja na proslavu anti-fasizma u Moskvi, ali zato zovu Stipe Mesica i daju mu RUSKI orden i sve zasluge hrvatskom narodu RUSIJI sto pobose onoliko Srba......jadna ti Srbija sa takvom ''bracom''.

610x.jpg

SPerkovic_Putin_Mesic13.jpg

Uz NDH sahovnicu taj KGB-ovac se uvek dobro osecao.
cro.jpg
 
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ...

PA DO OVOG NEOCEIVANOG GESTA SVI ,, EVROPEJCI ,, SU OVDE TVRDILI DA U RUSIJI RADI MAKSIMUM STOTINAK SRBA :cepanje::cepanje::cepanje::cepanje::cepanje: ... I DA JE NEZAPOSLENOST U RUSIJI 90 % .... :hahaha1::hahaha1::hahaha1::hahaha1:

OTKUD SAD DESETINE HILJADA NASIH RADNIKA U PROPALOJ RUSIJI U KOJOJ JE PROSECNA PLATA 9 EURA.... :think: ...

XE,XE ... TEK CE RACUN DA STIGNE z:lol:
 
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ...

PA DO OVOG NEOCEIVANOG GESTA SVI ,, EVROPEJCI ,, SU OVDE TVRDILI DA U RUSIJI RADI MAKSIMUM STOTINAK SRBA :cepanje::cepanje::cepanje::cepanje::cepanje: ... I DA JE NEZAPOSLENOST U RUSIJI 90 % .... :hahaha1::hahaha1::hahaha1::hahaha1:

OTKUD SAD DESETINE HILJADA NASIH RADNIKA U PROPALOJ RUSIJI U KOJOJ JE PROSECNA PLATA 9 EURA.... :think: ...

XE,XE ... TEK CE RACUN DA STIGNE z:lol:
HAHAHAH ''braca'' Rusi....

Rusija je bila na strani Hrvatske


Leonid Vladimirovič Kerestedžijanc, prvi ruski veleposlanik u Hrvatskoj, živi aktivno umirovljeničke dane u svom moskovskom stanu, u četvrti gdje su smještene mnoge ambasade i zgrade zaslužnih dužnosnika. Radi zadnje korekcije svojih predavanja o Balkanu i ruskoj politici na jugoistoku Europe za polaznike diplomatske akademije.

- U tim predavanjima ima puno mog osobnog iskustva iz vremena kad sam bio veleposlanik u Hrvatskoj u burnim danima raspada Jugoslavije i rata - kaže Kerestedžijanc, pokazujući uredno složena i ukoričena predavanja. Pokazuje i nekoliko notesa u kojima je vodio svoj "zagrebački ratni dnevnik".

Nakon čašice votke uz crni čaj, bivši ruski ambasador prisjetio se svog mandata, susreta s Tuđmanom, razgovora s tadašnjim američkim ambasadorom Peterom Galbrightom, odlascima u Knin i Vukovar, doduše često prekidajući razgovor upadicom: - Ovo još nije za objavu.

Što biste iz današnje perspektive mogli reći o svom radu i boravku u Zagrebu?

- Drago mi je da sam bio u Hrvatskoj upravo u to vrijeme. Žao mi je zbog rata, žrtava i razaranja, ali za jednog ambasadora to je veliko i značajno iskustvo. Trebao sam se pokazati ne samo kao diplomstaki predstavnik svoje zemlje nego i kao čovjek. Mislim da sam uspio. Ali počeo bih od kraja jer sljedeća priča možda najbolje pokazuje moju djelatnost u Hrvatskoj.

Spremao sam se za povratak u Moskvu, a za razliku od drugih ambasadora, zemlja domaćin me nije nagradila. To je priličan osobni diplomatski poraz. No, doslovce nekoliko sati prije polijetanja pozvao me predsjednik Tuđman. Odlučio mi je dati orden. I njegove tadašnje riječi možda najbolje oslikavaju moj rad u Zagrebu. 'Njemačkom ambasadoru dao sam orden', rekao mi je Tuđman, 'jer je pošteno i savjesno radio u interesu i Hrvatske i Njemačke, a vama ga dajem jer ste pošteno i savjesno odradili posao koji nije htjela ni Hrvatska ni Rusija'.

Kad smo Tuđmana odlikovali ordenom Žukova, Srbi su svoje pobacali To sam shvatio kao kompliment. I to je istina. Mojim poslom u Hrvatskoj mnogi su bili nezadovoljni. Hrvatska strana stalno je mislila da nešto rovarim, a mojim radom se bavila i Srbija, ali i prosrpska struja u našem parlamentu. Milošević je jako bio protiv mene, a nakon boravka jedne naše parlamentarne delegacije u Beogradu napisali su pismo ministru vanjskih poslova Kozirjevu tražeći moju smjenu.

Zašto ste baš vi izabrani za prvog ruskog ambasadora u Hrvatskoj?

- Kad sam odlazio u Hrvatsku, ministar Kozirjev pozvao me kao čovjeka koji poznaje Jugoslaviju. Krajem 60-ih i početkom 70-ih radio sam u Beogradu i već tada shvatio razliku između Zagreba i Beograda. Mišljenje o toj razlici temeljio sam na njihovu različitom stavu prema sovjetskoj intervenciji u Čehoslovačkoj 1968. I jedni i drugi demonstrirali su protiv intervencije, ali osjećala se razlika u motivaciji. Naime, u Beogradu su se bojali ruske vojne intervencije na Jugoslaviju, a u Hrvatskoj su strahovali od vojnog miješanja u suverenitet i samostalni politički razvoj. Ta razlika me zaintrigirala.

Bio sam u Beogradu kad je palo Hrvatsko proljeće. Taj liberalno-demokratski pokret Tito je ugušio i zbog pritiska Moskve. Tadašnji Savez komunista Hrvatske u Moskvi su smatrali 'zapadnom agenturom', a znam da je Kardelj vikao: "Bolje i ruski tenkovi u Zagrebu, nego 'debčekovština'". Znajući sve to, Kozirjevu sam rekao da se stvari u Jugoslaviji razvijaju predvidljivo i da ta federacija zbog svojih velikih proturječja ide svome kraju. No, ni ja, kao ni mnogi drugi, nisam mogao predvidjeti da će do kraja doći u tolikim potocima krvi.
 
A sto ne protera KGB placenicu i komunistkinju Mirjanu Markovic, Bandu Karic, lopova Marka Milosevica, Kadijevica.....i ostalu komi-lopovsku bandu srpskom pravosudju, i sto ne vrati sav taj pokraden novac sto oni drze u Rusiji- SRBIJI!!!

Sto si bre naivan pa svako skoro zemlja na svetu voli da primi ljude sa lovom, cak postoje tarife za dobijanje drzavljanstva/ polaganje novcane garancije u bankama/ Niko ne tera ljude sa puno para vec ih primaju rado.
 

Back
Top