Prijateljstvo

...uh pa petoro njih, tri devojke i dvojicu momaka...prijatelji smo od pamtiveka...sigurno od mojih 26 godina zivota bar 20...i moram da priznam da se nismo svadjali nikada...sa najboljom prijateljicom se nikada nisam sukobila...strasno smo dosadni...Racunam naknadno jos i bivse momke a i morala bih jer sam bliska veoma sa dvojicom...pravi, vredni, zadivljujuci prijatelji zbog kojih bih ustala u pola noci i putovala na kraj sveta i koliko god promena doneo svet i zivot nikada se nismo zaboravlili...to su ljudi koje poznajem u dusu i za koje nemam nikakavu sumnju...e sada postoji sigurno jos nekoliko ljudi koje poznajem krace ali ih puno volim i mislim da su veoma odani i divni...sigurno bar jos troje njih...Vazno mi je sve, kako se odnose prema meni, kako se osecam pored njih, da li smo kompatibilni, da li se razumemo, da li govorimo istim jezikom, puno sam sebe dala a nisu me razocarali to je za mene prijatelj...u biti sam otvorena veoma i lako uspostavljam prijateljstva, brzo zavolim i brzo se otvaram tako da nemam veliku sumnjicavost kojom proveravam ljude...mozda bi trebalo
 
Uvek sam se vodio onom izrekom.. : "CUVAJ SVOJE PRIJATELJE I PREPOZNAJ ONE KOJI TO NISU" ..Imam 1 pravog..Dovoljan mi je..Kao brat..Da ne sirim pricu,recicu samo da medju nama nikada nije bilo lazi i prevare,bilo je svadji ali smo se uvek mirili i to je jos vise jacalo nase prijateljstvo..Dosta sam se puta u zivotu presao sto se tice prijateljstva i pricanja nekih stvari "pogresnim ljudima" ali sam se naucio pameti .. :))..Jedan ali vredan..Ovi ostali su mi za ispijanje kafe..Nesto na fazon prijatelja.. :)))
 
ono sto se bas zove pravom prijateljicom jednu !
ali kod nje znam nema veza koja doba i koji problem ona je uvek za menu tu i ja isto za nju .. znamo se vec 15 godina :-) jako sam sretna sto je imam

a sad prijatelja za izlazak imam mnogo i najvaznije mi je iskrenost ... da mi kazu kad se ponasam ko zadnja budala ... hehe meni netreba hrpa prijatelja .... :-)
 
Koliko pravih prijatelja imate i koje osobine su vam kod istih najbitnije?
Zanima me vase misljenje? :D

Троје.

Најбитнија... да нису дволични, да ме оговарају чим се окренем. Да буду уз мене кад ми то затреба...очекујем оно што бих ја увек урадила за њих.
 
Koliko pravih prijatelja imate i koje osobine su vam kod istih najbitnije?
Zanima me vase misljenje? :D

Imam najboljeg druga i drugaricu koji su tu uvek uz mene, i u dobru i u zlu,koji su tu da dodju i u pola noci ako mi trebaju, nikad me nisu izneverili a ni ja njih.....i imam jos tri osobe za koje znam da bi dale sve, pa slobodno mogu da kazem i zivot za mene ako treba,svi smo nerazdvojni i uvek slozni,dodje do svadje ali se odmah pomirimo.....najvise cenim to sto su iskreni i to sto su uvek tu......z:)
 
Jednog pravog prijatelja. Ali bas za sve najbolji prijatelj.
I jos 3 manje dobra priajtelja. Sa jednim volim da izadjem, najbolji provod. Sa drugim idem na utakmice, najbolje se razume. Sa trecim volim o svemu da pricam, IQ daleko iznad ostalih poznanika.
Ali samo je jedan bas najbolji prijatelj. Uzajamna lojalnost, iskrenost, razumevanje.
 
Vec sam pisao o tome na pdfu filozofije, pa cu ovde samo da prekopiram....

"Kada bih objasnio sta je po mom misljenju prijateljstvo, neki bi sigurno rekli da je to zato sto sam Jevrej i zato sto su svi Jevreji takvi, a ustvari takvog sam misljenja zbog okruzenja u kom se nalazim i zbog iskustava koja imam, a ona su uglavnom nejevrejska, sto ne znaci da bi bilo drugacije da sam u vecinski jevrejskom okruzenju.
Sada kada sam opravdao svoje misljenje i odaljio ga od svoje nacionalnosti i vere pre njegovog iznosenja, mogu i da ga iznesem.
Prijateljstvo je kompromis izmedju slobodnog vremena i zelje za postizanjem nekog cilja. Uglavnom, prijateljstvo je iskoriscavanje... Niko se ne druzi sa nekim a da od toga nema neke koristi, pa makar ta korist bila i zanimljivo utroseno vreme.
Kada nekom "drug" dosadi, jednostavno bez nekog bitnijeg razloga odluci da mu ne prija vise njegovo drustvo, nece da se obazire na njegova osecanja, nego ce da se bez vise objasnjenja udalji od njega. A s druge strane dokle god mu je lepo u drustvu "druga" nece da mu se skida sa glave. Kada se ukapira prijateljstvo kao ono sto i jeste, onda je mnogo lakse i moze se iskoristiti i bolje... kako bi se uspelo u zivotu itd... a ne samo kao ispunjavanje slobodnog vremena..."
 
Jedna prijateljica mi je najbolja i najbitnijje u vezi sa njom je to sto mi je sestra, a odmah iza nje dolaze druge dve od kojih su jednoj najbitnije osobine sto je pametna i dobronamerna, a drugoj (muskoj) sto je zanimljiva i pokrece me.
 

Back
Top