Талибани спречили митинг петоколонаша у Кабулу

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Талибани опустошили Кабул

Дан уочи централне међународне конференције у Авганистану, на улицама главног града хаос, дим, запаљене зграде, војска под пуним наоружањем. Талибански екстремисти извели су организован напад на државне институције и цивилне објекте у центру Кабула. Најмање пет особа је погинуло, а 38 тешко рањено.

Напад талибанских екстремиста на авганистанску престоницу почео је тачно у 9.35 часова по локалном времену. Прве нападе талибани су извели у тренутку када се државни врх окупио у председничкој палати у којој је требало да буду именовани чланови председничког кабинета.

Свега 23 минута од почетка напада талибани су преузели одговорност за напад на државне институције.

Талибани са 20 бомбаша самоубица у првим борбеним редовима кренули у напад на државне институције. Први на удару били су радници обезбеђења председничке палате, Централне банке, Министарства финансија, Министарства одбране. У централној улици налазе се и цивилни циљеви, хотел у којем су углавниом смештени држављани страних земаља и зграда авганистанског телекома.

Милитанти су затим заузели два главна тржна центра у Кабулу, из којих се неколико тренутака касније зачула снажна експлозија. Према речима очевидаца испред једног тржног центра експлодирало је возило које је било натоварено експлозивом.

Свега неколико минута касније догодила се следећа експлозија надомак биоскопа „Памир”.

Бројност бомбаша самоубица који су учествовали у нападу, ако је веровати наводима талибана, је дупло већа него у нападу 11. фебруара 2009. године, када је у синхронизованој акцији екстремиста на Кабул учествовало 8 бомбаша самоубица.

Западни држављани мета бомбаша самоубица
Према извештавању репортера Би-Би-Сија, хотел у којем су углавном смештени држављани западних земља, који је такође био на мети напада бомбаша самоубица, евакуисани су.

Екстремисти су саопштили да је у нападу бомбаша самоубица погинуло најмање 40 владиних службеника и припадника њиховог обезбеђења.

Свега сат пре напада, председник Авганистана Хамид Карзаи рекао је да власти у тој земљи држе безбедносну ситуацију под контролом, одговарајући на све учесталије претње екстремиста које је назвао „непријатељима Авганистана”.

Екстремисти у Авганистану све чешће изводе нападе на цивилне објекте након одлуке америчког председника Барака Обаме да у Авганистан пошаље додатних 30.000 војника. Америчка администрација снажно подржава напоре авганистанских власти на челу са председником Хамидом Карзаијем који су одлучни у борби да се обрачунају са екстремистима.

Како се процењује напад на Кабул имао је за циљ да спречи или макар привремено онемогући именовање нових министара.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/441511/Talibani+opustošili+Kabul.html

Да ли ће Тадић послати помоћ и извинути што се Срби радују кад је спречен рад "хуманитарног" запада?
 
Jel ovo sarkazam ili ?
Свака част талибанима. Док се свим средствима боре да затрују улизице западњака и "демократске" западњаке, сву срећу ће им сваки Србин и Српкиња пожелети.

Кад су твоји драги западњаци плаћали муџахединима да силују и кољу Српско по БиХ и Косову онда сте рекли ма шта ме брига, главно да је мени добро.
 
Talibani ce se vratiti na vlast u Avganistanu samo polako , ovi smrdljivci koji su im dosli morace da odu kao sto su otisli kao popisani iz Vijetnama. A sta ce ti zapadnjaci kod njih u Kabulu to dobro znamo sve sami spijuni . To sto ubijaju svoje kvislinge to je bas pohvalna stvar i samo neka nastave tako . Avganistan treba osloboditi od okupatora sto pre.
 
Ja treba da hvalim Talibane?Nek se oni nose u tri lepe zajedno sa Amerima,nisu moji ni jedni ni drugi.Ali da kažem svaka čast nekome,kome su ruke krvave a ne,neće moći.Ne kažem ja da su zapadu čiste ruke ali na zapadu mozeš reći bar da veruješ u Hrista i da se mirno šetaš ulicama.Ne branim ja ni zapad ni istok ali ako već moram da biram radije ću da biram Amere i zapad nego Talibane.A samo da vam kažem Talibani ne priznaju ničiju veru osim svoje i svoga Alaha,a nisi ni malo blagi prema drugima,isto tako imaju svoju misiju koju im je Alah dao a to je da verski "obrazuju ili opamete" čitav svet.Islamskim zemljama se lako kreću a mi se graničimo sa jednom od njih,Albanijom.
Neka hvala,za Talibane nikad jedne reči lepe ni podrške pa makar sutra poginuo od Američkog metka.Ali vi od želje da napakostite Amerima i zapadu ni ne gledate šta se vama može desiti.Samo napred,natovarite se dinamitom pa u škole da pokažete Alahu koliki ste vernik.
 
talibani su afganistanci a ne neki stranci u afganistanu.
ljudi se bore za svoju zemlju i od mene imaju postovanje.
zavojevaci, okupatori samo prezir

Talibani su grupa ili pokret koji imaju svoje stavove sa kojima se ja nikako ne slažem,A Avganistanici ih baš i ne vole koliko je meni poznato.90 ih kad su došli na vlast Avganistanci su ih podržavali ali kasnije kada su videli ko su i šta su ne baš.Danas se mnogi ali mnogi Avganistanci protive Talibanima.A ja mislim da i svaki normalan čovek treba da se protivi Talibanima.Avganistan Avganistancima a ne Talibanima to ja kažem.
 
talibani su afganistanci a ne neki stranci u afganistanu.
ljudi se bore za svoju zemlju i od mene imaju postovanje.
zavojevaci, okupatori samo prezir

Ispravan stav ovi na forumu koji smatraju drugacije treba da znaju .Nije vazno da li su Talibani , Palestinci ili neki drugi svi koji se bore za oslobodjenje svoje zemlje su uvek u pravu. Okupatore niko ne voli.
 
Ispravan stav ovi na forumu koji smatraju drugacije treba da znaju .Nije vazno da li su Talibani , Palestinci ili neki drugi svi koji se bore za oslobodjenje svoje zemlje su uvek u pravu. Okupatore niko ne voli.

Ja sam samo rekao da je extremno glupavo davati podršku nekome ko je i tebi pretnja.A to da li Talibani treba da se bore za svoju zemlju ili ne.O tome treba da odluče Avganistanci.A ja sam siguran da bi se Avganistanci radije potpuno prepustili Amerima nego da ponovo padnu u šake Talibanima.Za njih Ameri i Talibani su ista govna.
 
Свака част талибанима. Док се свим средствима боре да затрују улизице западњака и "демократске" западњаке, сву срећу ће им сваки Србин и Српкиња пожелети.

Кад су твоји драги западњаци плаћали муџахединима да силују и кољу Српско по БиХ и Косову онда сте рекли ма шта ме брига, главно да је мени добро.

Talibani bi svu srecu i zdravlje pozeleli pravoslavnim Srbima, kao sto su i radili u Bosni i na Kosovu.Joj, joj, ko sve ima dozvolu za pristup internetu...
 
Ja treba da hvalim Talibane?Nek se oni nose u tri lepe zajedno sa Amerima,nisu moji ni jedni ni drugi.Ali da kažem svaka čast nekome,kome su ruke krvave a ne,neće moći.Ne kažem ja da su zapadu čiste ruke ali na zapadu mozeš reći bar da veruješ u Hrista i da se mirno šetaš ulicama.Ne branim ja ni zapad ni istok ali ako već moram da biram radije ću da biram Amere i zapad nego Talibane.A samo da vam kažem Talibani ne priznaju ničiju veru osim svoje i svoga Alaha,a nisi ni malo blagi prema drugima,isto tako imaju svoju misiju koju im je Alah dao a to je da verski "obrazuju ili opamete" čitav svet.Islamskim zemljama se lako kreću a mi se graničimo sa jednom od njih,Albanijom.
Neka hvala,za Talibane nikad jedne reči lepe ni podrške pa makar sutra poginuo od Američkog metka.Ali vi od želje da napakostite Amerima i zapadu ni ne gledate šta se vama može desiti.Samo napred,natovarite se dinamitom pa u škole da pokažete Alahu koliki ste vernik.

Америчка компанија МПРИ плаћала муџахедине у БиХ
http://www.teslic.info/index.php?option=com_content&task=view&id=369&Itemid=1

Сваки дан нам медије и прозападни политичари у Србији говоре како је запад добар и хуман. Љигаво и подмукло од њих, али шта њих брига док им запад пуни џепове.

Само антисрпска багра не навија за талибане да што више штете нанесе западу.
 
Veoma zabavno je sto posle skoro decenije rata, Ameri nisu u stanju da obezbede ni sam glavni grad Kabul, a kamoli one vukoyebine okolo.

Jos jedan izgubljen rat za korifeja liberalne demokratije :( Kuku!

map_taliban_80_percent.jpg
 
Veoma zabavno je sto posle skoro decenije rata, Ameri nisu u stanju da obezbede ni sam glavni grad Kabul, a kamoli one vukoyebine okolo.

Jos jedan izgubljen rat za korifeja liberalne demokratije :( Kuku!

map_taliban_80_percent.jpg

За приказивање чињеница о "прогресу" американаца бона:).
 
Ja gledao neke slike srpskih odescenih glava,pocionioci bili sledbenici Osame Bin Ladena..i bas pojedina imena sa ove teme balavila o tome kako tu muslimansku bagru treba skorz istrebiti..kakva je ovo sada promena raspolozenja,znaci mozemo uskoro ocekivati osnivanje celija Al Kaide i u Srbiji...bas me zanima ko ce biti vodja za Srbiju,ima vise kandidata sa ovog Foruma..hm...:zima2::sanke:
 
I onda treba da poverujemo kako
je jul 2012. rok da se u Avganistanu učini preokret u glavnom, sinoć reafirmisanom cilju: da se Al Kaida „omete, rasturi i eventualno porazi”. Uloga pojačanja u tom procesu je dodatno obezbeđivanje ključnih naseljenih područja, obuka avganistanskih snaga bezbednosti i jačanje partnerstva sa Pakistanom
...kako je Obama izneo u svom skorašnjem obraćanju kadetima West Point akademije.
Izvesno je da građanski rat koji se tamo vodi već decenijama neće spasiti ni ovaj financijski podatak
Prema Obaminim rečima, dodatni angažman će koštati 30 milijardi dolara samo u 2010. Odakle pribaviti te pare u okolnostima već rekordnog budžetskog deficita? U Kongresu je pomenuta i ideja dodatnog oporezivanja građana, ali nije naišla na podršku, pa je najverovatnije da će se pribeći dodatnom zaduživanju, što praktično znači da će eskalaciju finansirati – Kina, kupovinom američkih obveznica, parama iz svog suficita u trgovini sa Amerikom.
 
Britanske novine o Avganistanu vec godinama postavljaju samo jedno pitanje - "kada se povlacimo?"

Americki trijumfalizam sve vise prelazi granicu racionalnog. Pobedu u Iraku i uspostavljanje demokratije su proglasili, valjda, pre sedam godina. U medjuvremenu su izgubili dve hiljade vojnika, a Iracana je poginulo bar sto hiljada.
 

Back
Top