Lepota je prednost?

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.028
Bilo bi idealno da se na topik odazovu mahom zenski tinejdzeri.

Fizicki atraktivne devojke mogu da svoju lepotu iskoriste tako sto ce dobro da se udaju ili kao profesiju odnosno da se bave modelingom, manekenstvom, glumom takodje, pevanjem takodje.

Ali ne mislim da je lepota prednost kod zena koje imaju ozbiljne planove ; Zbog nje moras da budes mnogo bolja u skoli, sportu, poslu da bi te ljudi - drugovi iz razreda, buduci poslodavci i kolege ozbiljno shvatili i da ne budes osporavana prvenstveno od zenskog pola.

Pitanje je da li i ako da, zasto, imate predrasude tipa da su lepe devojke manje sposobne za znacajne i pedeuticke korake, iz nekog razloga i konacno - Sta vam preostaje ako ste lepe?
 
Bilo bi idealno da se na topik odazovu mahom zenski tinejdzeri.

Fizicki atraktivne devojke mogu da svoju lepotu iskoriste tako sto ce dobro da se udaju ili kao profesiju odnosno da se bave modelingom, manekenstvom, glumom takodje, pevanjem takodje.

Ali ne mislim da je lepota prednost kod zena koje imaju ozbiljne planove ; Zbog nje moras da budes mnogo bolja u skoli, sportu, poslu da bi te ljudi - drugovi iz razreda, buduci poslodavci i kolege ozbiljno shvatili i da ne budes osporavana prvenstveno od zenskog pola.

Pitanje je da li i ako da, zasto, imate predrasude tipa da su lepe devojke manje sposobne za znacajne i pedeuticke korake, iz nekog razloga i konacno - Sta vam preostaje ako ste lepe?

ovo ne shvatam...lepe devojke su glupe????izgled je apsolutno nebitan faktor ukoliko se ne radi o nekom poslu tipa sou biznis....
 
Odmah moram reagovati i reci da ti lijep izgled ne omogucava zagarantovano da se mozes baviti manekenstvom, glumom, pjevanjem...
Nemam predrasude da su lijepe cure glupe. Poznajem jednu prelijepu curu, koja je jako pametna i sposobna. Njoj ljepota stvarno moze biti samo od koristi. Mada, ne poricem da ih ima glupih koje samo gledaju kako ce se nasminkati i urabiti koji sekund da se sebi nadive u ogledalu.
 
da se razumemo, čovekovu strukturo formiraju razne stvari i okolnosti... privlačan fizički izgled, sve u svemu, prednost je u svemu :mrgreen: i na ličnom planu, i društvenom, i za posao... lepi ljudi dobijaju "društveno priznanje" na većini polja, i onda to stavra, naročito ako je od malih nogu, logično razmišljanje da samo na osnovu toga mogu mnogo toga da da dobiju i da se ne muče i ne idu dalje u životu, a opšte je poznato da ljudi mahom idu linijom manjeg otpora... naravno nije sad ovo neko obavezno pravilo niti znači da lepe devojke neće biti sposobne za velike stvari... mislim sve je kako se postaviš prema nekoj pojavi, a to ti je i olakšavajuća i otežavajuća okolnost... i sma lepota, pitanje je kako se odnosiš prema njoj i kako je prikažeš... ta koja ima ozbiljne planove neće se fufarsko-je.bački ponašati...
 
Lijepim ljudima nije lako, u smislu da su okruzeni zavidnim ljudima. Nije sve bas tako sjajno. Zbog predrasude ovog tipa moraju duplo da se dokazuju. Mada, naravno da im je lakse nego nekome ko je ruzan, ali sve je pitanje stava, danas se mnogo prosjecnih cura ili momaka smatra lijepim jer su oni sami ubijedjeni u to.
 
Lijepim ljudima nije lako, u smislu da su okruzeni zavidnim ljudima. Nije sve bas tako sjajno. Zbog predrasude ovog tipa moraju duplo da se dokazuju. Mada, naravno da im je lakse nego nekome ko je ruzan, ali sve je pitanje stava, danas se mnogo prosjecnih cura ili momaka smatra lijepim jer su oni sami ubijedjeni u to.

Danas se pod lijepim smatra ono što se gleda na malim kockastim ekranima televizora.
Srećom, nisam pogođen time, takva ljepota nije po mom ukusu. Ali djevojke se sve više oblače kao profuknjače sa televizije, a muškarci od djevojaka očekuju da se tako nose, jer su i oni tako vidjeli.
Ljudi su različiti naravno, tako i njihova ubjeđenja u njihovu vanvremensku i vanzemaljsku ljepotu. Nisu svi lijepi, i ne mogu biti, to je realnost i moraju svi da je prihvate.
 
Bilo bi idealno da se na topik odazovu mahom zenski tinejdzeri.

Fizicki atraktivne devojke mogu da svoju lepotu iskoriste tako sto ce dobro da se udaju ili kao profesiju odnosno da se bave modelingom, manekenstvom, glumom takodje, pevanjem takodje.

Ali ne mislim da je lepota prednost kod zena koje imaju ozbiljne planove ; Zbog nje moras da budes mnogo bolja u skoli, sportu, poslu da bi te ljudi - drugovi iz razreda, buduci poslodavci i kolege ozbiljno shvatili i da ne budes osporavana prvenstveno od zenskog pola.

Pitanje je da li i ako da, zasto, imate predrasude tipa da su lepe devojke manje sposobne za znacajne i pedeuticke korake, iz nekog razloga i konacno - Sta vam preostaje ako ste lepe?


pa u vecini slucajeva je to tako, hocu reci lepe a glupe ko....z:mrgreen:
lepe devojke se uglavnom ponasaju kao debili retardirani,nesto se bacakaju, gube:roll:
mada ima i par izuzetaka koje znam:)
 
Pa i nije nažalost...
Znamo svi da čovjek uvijek teži ljepoti... recimo kašika, najobičniji predmet. ali opet je ukrašena, jer lijepo u nama stvara osjećaj zadovoljstva, ugodnosti.
Da se ne lažemo, svi ljudi bi voljeli da su lijepi, bez krivih noseva, zuba, pravilnih oblina itd :)

naravno...slazem se sa tobom..ali kazem,sta oni ljudi koji nisu toliko ili nisu uopste lepi?onima koji jesu,to naravno ne smeta,naprotiv odgovara,dok drugima bas i ne....evo banalan primer,mozda ce oni izgubiti posao zbog lepotice,i to samo zato sto je lepota merilo vredosti danas....
 
ovo po mom misljenju se moze povezati sa temom stidljivko...
lepota moze da pomogne (pogotovo zeni) samopouzdanju...a da od samopouzdanja proistice uspeh...ne lepota.e sad ,ne kazem da ruzni ljudi (manje lepi) treba da se ubiju i da nemaju samopouzdanja,govorim sada o nekim ljudima kojima je majka priroda pomogla...i koju tu "pomoc" treba da iskoriste na pravi nacin..ne mora svaka lepa devojka da ode na pistu ili u pevaljke...
i naravno..nije svaka lepa devojka glupa z:lol:
 
ovo po mom misljenju se moze povezati sa temom stidljivko...
lepota moze da pomogne (pogotovo zeni) samopouzdanju...a da od samopouzdanja proistice uspeh...ne lepota.e sad ,ne kazem da ruzni ljudi (manje lepi) treba da se ubiju i da nemaju samopouzdanja,govorim sada o nekim ljudima kojima je majka priroda pomogla...i koju tu "pomoc" treba da iskoriste na pravi nacin..ne mora svaka lepa devojka da ode na pistu ili u pevaljke...
i naravno..nije svaka lepa devojka glupa z:lol:

hmm i ne moze svaka ''da ode na pistu ili u pevaljke''....mozda nema podnosljiv :lol: glas....e sad,mene jedno zanima...zasto mnogi misle da devojka,da bi bila lepa mora biti i zgodna?imam drugaricu,koja je malo punija,ali ona je najlepse cura koju sam ja u zivotu videla.....potpuno simetricnih,pravilnih crta lica...divnih ociju,punih usana....sve je uskladjeno....predivna je....ali nije lepo gradjena....i onda mi mnogi kazu da je ruzna....sta vi mislite o tome?da li devojka mora biti ekstremno zgodna da bi se uvrstila u lepotice....
 
hmm i ne moze svaka ''da ode na pistu ili u pevaljke''....mozda nema podnosljiv :lol: glas....e sad,mene jedno zanima...zasto mnogi misle da devojka,da bi bila lepa mora biti i zgodna?imam drugaricu,koja je malo punija,ali ona je najlepse cura koju sam ja u zivotu videla.....potpuno simetricnih,pravilnih crta lica...divnih ociju,punih usana....sve je uskladjeno....predivna je....ali nije lepo gradjena....i onda mi mnogi kazu da je ruzna....sta vi mislite o tome?da li devojka mora biti ekstremno zgodna da bi se uvrstila u lepotice....

imam i ja takvu drugaricu i bas zbog sala svi kazu da je ruznaz:(
 
Супротно уобичајеним предрасудама, увек сам била у трипу да су лепи људи и веома паметни.
Не знам зашто.
Иначе, лепота може бити олакшавајућа околност, али не заувек.
Је.бига, неко може добити улогу у филму само на основу своје лепоте, али ако је лош глумац, неће га други ангажовати.
Добро, за моделинг не мораш уста да отвараш, то је већ друго.
А нису ни сви модели лепи. Само згодни.
 
Супротно уобичајеним предрасудама, увек сам била у трипу да су лепи људи и веома паметни.
Не знам зашто.
Иначе, лепота може бити олакшавајућа околност, али не заувек.
Је.бига, неко може добити улогу у филму само на основу своје лепоте, али ако је лош глумац, неће га други ангажовати.
Добро, за моделинг не мораш уста да отвараш, то је већ друго.
А нису ни сви модели лепи. Само згодни.

nit' lepa,nit' zgodna.....
mrsava-manekenka-v.jpg
 
Супротно уобичајеним предрасудама, увек сам била у трипу да су лепи људи и веома паметни.
Не знам зашто.
Иначе, лепота може бити олакшавајућа околност, али не заувек.
Је.бига, неко може добити улогу у филму само на основу своје лепоте, али ако је лош глумац, неће га други ангажовати.
Добро, за моделинг не мораш уста да отвараш, то је већ друго.
А нису ни сви модели лепи. Само згодни.
hahaha, ja slochno, ali za ruzhne ljude imam predrasude i da su glupi.. dobro, ne bash glumi al' ne previshe bistri... shto je mozhda i opravdano... jer danas ne mozhe svako da bude ideal lepote ali mozhe da bude lep ili bar da izbegne da bude ruzhan... ima toliko preparata za kozhu za lice... mozhe da ima dobru liniju.. i mozhe da izleda bolje nego prosechno... sad ako ima neki nos ogroman i slichno... vetj je druga pricha..
hmm i ne moze svaka ''da ode na pistu ili u pevaljke''....mozda nema podnosljiv :lol: glas....e sad,mene jedno zanima...zasto mnogi misle da devojka,da bi bila lepa mora biti i zgodna?imam drugaricu,koja je malo punija,ali ona je najlepse cura koju sam ja u zivotu videla.....potpuno simetricnih,pravilnih crta lica...divnih ociju,punih usana....sve je uskladjeno....predivna je....ali nije lepo gradjena....i onda mi mnogi kazu da je ruzna....sta vi mislite o tome?da li devojka mora biti ekstremno zgodna da bi se uvrstila u lepotice....
za zgodnu curu tje vetjina retji i da je lepa...
da bi bio lep treba biti, ne zgodan, ali ne sme se biti debeo... crte lica ne dolaze do izrazhaja...
 

Back
Top