Sukob Francuske i SAD-a oko Haitija

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
Protestira i Francuska

I Francuska je službeno prosvjedovala kod Sjedinjenih Država zbog njihova upravljanja aerodromom u Port-au-Princeu, gdje je francuskom avionu-bolnici zabranjeno slijetanje, rekao je u subotu državni tajnik za suradnju Alain Joyandet.

"Preko američkog veleposlanstva službeno sam prosvjedovao kod Amerikanaca", rekao je Joyandet novinarima na aerodromu u haićanskoj prijestolnici.

Francuskom avionu-bolnici u petak je zabranjeno slijetanje u međunarodnu zračnu luku koja je bila zakrčena desecima aviona za prijevoz spasilačkih ekipa i pošiljkama pomoći za žrtve potresa.

Haićanska vlada ovlastila je SAD da osiguraju rad aerodroma. http://www.zamirzine.net/spip.php?article8683
 
Интересантно.
---
Ozbiljno me zabrinjavaju događaji na Haitiju", zbog toga što se "tragedija koristi kako bi se na Haiti dovele američke vojne snage koje već vojno kontroliraju zračnu luku", rekao je Ortega. "Čini se da vojne baze (američke na latinskoameričkom kontinentu) nisu dovoljne" i da SAD "žele iskoristiti tragediju haićanskog naroda kako bi ušle na Haiti; želim na to upozoriti", dodao je.
 
Verovatno zato jer je "avion-bolnica" imao u sebi tri cete Legionara i tri lekara :lol:

Francuzi izvukli 30 ljudi iz ruševina

Francuski spasioci uspjeli su da iz ruševina izvuku 30 osoba u Port-au-Princeu, izjavio je danas šef francuske diplomatije Bernar Kušner (Bernard Kouchner).

Jučer su iz ruševina izvukli sedam Amerikanaca i jednu Haićanku. Oni su bili zatrpani u ruševini luskuznog hotela Montana, koji je potpuno uništen u potresu.

- Ostaje nam četiri do pet dana, možda osam. Poslije toga, nažalost, oni koji se vode kao nestali će umrijeti. Ali još nismo dotle došli - dodao je Kušner.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/haos-na-haitiju-banditi-na-ulicama-pljackaju-ljude
 
Интересантно.
---
Ozbiljno me zabrinjavaju događaji na Haitiju", zbog toga što se "tragedija koristi kako bi se na Haiti dovele američke vojne snage koje već vojno kontroliraju zračnu luku", rekao je Ortega. "Čini se da vojne baze (američke na latinskoameričkom kontinentu) nisu dovoljne" i da SAD "žele iskoristiti tragediju haićanskog naroda kako bi ušle na Haiti; želim na to upozoriti", dodao je.

Da iskoristili užasnu tragediju da bi vojno preoteli državu Haiti ali zaboravljaju da je Haiti sve samo ne američki :snesko5:
 
Protestira i Francuska

I Francuska je službeno prosvjedovala kod Sjedinjenih Država zbog njihova upravljanja aerodromom u Port-au-Princeu, gdje je francuskom avionu-bolnici zabranjeno slijetanje, rekao je u subotu državni tajnik za suradnju Alain Joyandet.

"Preko američkog veleposlanstva službeno sam prosvjedovao kod Amerikanaca", rekao je Joyandet novinarima na aerodromu u haićanskoj prijestolnici.

Francuskom avionu-bolnici u petak je zabranjeno slijetanje u međunarodnu zračnu luku koja je bila zakrčena desecima aviona za prijevoz spasilačkih ekipa i pošiljkama pomoći za žrtve potresa.

Haićanska vlada ovlastila je SAD da osiguraju rad aerodroma. http://www.zamirzine.net/spip.php?article8683

Хуманитарни бизнис је најисплативија работа на свету.
 
Da iskoristili užasnu tragediju da bi vojno preoteli državu Haiti ali zaboravljaju da je Haiti sve samo ne američki :snesko5:

Амери не губе време,одмах желе да зло које је снашло Хаити искористе у циљу остваривања сопствених интереса.
На западу ништа ново.
 
Francuzi izvukli 30 ljudi iz ruševina

Francuski spasioci uspjeli su da iz ruševina izvuku 30 osoba u Port-au-Princeu, izjavio je danas šef francuske diplomatije Bernar Kušner (Bernard Kouchner).

Jučer su iz ruševina izvukli sedam Amerikanaca i jednu Haićanku. Oni su bili zatrpani u ruševini luskuznog hotela Montana, koji je potpuno uništen u potresu.

- Ostaje nam četiri do pet dana, možda osam. Poslije toga, nažalost, oni koji se vode kao nestali će umrijeti. Ali još nismo dotle došli - dodao je Kušner.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/haos-na-haitiju-banditi-na-ulicama-pljackaju-ljude
Sarkozi je odmah drugi dan bio izjavio da ce on koordinirati humanitarnu pomoc,
........sad ce se dobro zakaciti oko Haitija
 
..mogu misliti..Kushner pomazhe nekom..pokidale se dzukele oko lakog plena..

Francuzi izvukli 30 ljudi iz ruševina

Francuski spasioci uspjeli su da iz ruševina izvuku 30 osoba u Port-au-Princeu, izjavio je danas šef francuske diplomatije Bernar Kušner (Bernard Kouchner).

Jučer su iz ruševina izvukli sedam Amerikanaca i jednu Haićanku. Oni su bili zatrpani u ruševini luskuznog hotela Montana, koji je potpuno uništen u potresu.

- Ostaje nam četiri do pet dana, možda osam. Poslije toga, nažalost, oni koji se vode kao nestali će umrijeti. Ali još nismo dotle došli - dodao je Kušner.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/haos-na-haitiju-banditi-na-ulicama-pljackaju-ljude

Јеси ли ти нови овде?
Јесам
Па, шарај мало....
 
Osetio se, IV stepena Richtera.... međutim, većina velikih gradova u DR su a potpuno suprotnoj strani ostrva. Osetio se i kod nas u Srbiji, seizmografski aparati na Divčibarama su ga zabeležili nekih 20 minuta nakon što se dogodio.
Javili su da su turisti na D.R,koji su u trenutku zemljotresa jos bili tamo,a sledeci dan se vratili kucama,tek iz medija saznali o tom zemljotresu.............nesto tu ne stima
 
..pa sharam..ali stvarno , dal' ti kushner lichi na humanitarca?
Видиш ваљда шта сам обележио?
Како им се није десило да спасу 7 хаићана и 1 американца? Случајно?
Ништа није случајно...

П.С. Коментар је био парадигма оног вица о новом белцу у биоскопу у ЈАР-у..
 
Како им се није десило да спасу 7 хаићана и 1 американца? Случајно?
Ништа није случајно...
Naravno da nije slučajno. Dva meseca sam boravio u tom hotelu, i vrlo dobro znam da je to zato što su 95% gostiju stranci. Retko ko na Haitiju od lokalaca ima novac (i potrebu?) da boravi u hotelu u kom je noćenje 100 dolara, ako imamo u vidu da je prosečna mesečna plata u zemlji oko 20 dolara.

A razumljivo je da će prvo otkopavati tamo gde znaju da ima najviše njihovih.

Tako da ti propade teorija zavere.
 
Naravno da nije slučajno. Dva meseca sam boravio u tom hotelu, i vrlo dobro znam da je to zato što su 95% gostiju stranci. Retko ko na Haitiju od lokalaca ima novac (i potrebu?) da boravi u hotelu u kom je noćenje 100 dolara, ako imamo u vidu da je prosečna mesečna plata u zemlji oko 20 dolara.

A razumljivo je da će prvo otkopavati tamo gde znaju da ima najviše njihovih.

Tako da ti propade teorija zavere.
То сам и ја рекао. Полемика је почела о хуманости а не о томе да ли ће или не откопавати прво своје или оне који имају да плате.

Ова провокација о теорији завере...па...види ти како ћеш с тим.
 
Protestira i Francuska

I Francuska je službeno prosvjedovala kod Sjedinjenih Država zbog njihova upravljanja aerodromom u Port-au-Princeu, gdje je francuskom avionu-bolnici zabranjeno slijetanje, rekao je u subotu državni tajnik za suradnju Alain Joyandet.

"Preko američkog veleposlanstva službeno sam prosvjedovao kod Amerikanaca", rekao je Joyandet novinarima na aerodromu u haićanskoj prijestolnici.

Francuskom avionu-bolnici u petak je zabranjeno slijetanje u međunarodnu zračnu luku koja je bila zakrčena desecima aviona za prijevoz spasilačkih ekipa i pošiljkama pomoći za žrtve potresa.

Haićanska vlada ovlastila je SAD da osiguraju rad aerodroma. http://www.zamirzine.net/spip.php?article8683

Mislim da su KINEZI istovremeno okrenuli doopeta ka Americi,te ih
oshinuli zajednickim vetrovima do Haitija...
 

Back
Top