DVD autoring

misadjole

Zainteresovan član
Poruka
165
Postoji li program za dvd autoring koji moze sledece: da ima editor cut/merge, da vrsi rekompresiju (npr. ubacim mpeg2 od 6gb, a on napravi od toga 1dvd), da daje kvalitetan izlazni rezultat, da ima slobodu u kreiranju menija. Trenutno koristim nero vision iz paketa osmice, ali ima li nesto bolje? Probao sam dvd architect, ali izgleda da nema editor cut/merge...
moze li sve ovo sony vegas pro ili vegas movie studio? ili mora da se kombinuje sa dv architect? presao bih na ovaj prog zbog veceg broja opcija...
 
Postoji li program za dvd autoring koji moze sledece: da ima editor cut/merge, da vrsi rekompresiju (npr. ubacim mpeg2 od 6gb, a on napravi od toga 1dvd), da daje kvalitetan izlazni rezultat, da ima slobodu u kreiranju menija. Trenutno koristim nero vision iz paketa osmice, ali ima li nesto bolje? Probao sam dvd architect, ali izgleda da nema editor cut/merge...
moze li sve ovo sony vegas pro ili vegas movie studio? ili mora da se kombinuje sa dv architect? presao bih na ovaj prog zbog veceg broja opcija...

Kao što si i naveo, Sony sve ovo rešava. Tu su još i Pinnacle, Ulead, od jeftinijih. Premier, Canopus, od skupljih i profesionalnijih. Svaka rekompresija, ili primer koji si i sam naveo, sa 6gb na 4,7gb dovodi do manjih ili većih gubitaka na kvalitetu video zapisa. Moj stav je da treba maksimalno izbegavati ovo "sabijanje", i to što je više moguće, baš iz gore navedenih razloga. Danas ni dual lajer diskovi više nisu skupi a na njega staje preko 8 gb.
 
ipak su slabije čitljivi dual layer diskovi u real-world, ako se uzme u obzir da sami uređaji brzo 'stare'
za max kompatibilnost ipak 4.7 gb z:D (moje dve rupije)

bar ovi rezani 8gb dok fabrički štampani su za nijansu bolje čitljiviji , ne puno
 
pa citaju li kucni dvd plejeri dual lejer diskove? a sa druge strane izgleda da cu ja to da obradim pa u divx... to su snimci sa tv karte (program ili od vhs-a), vec su losijeg kvaliteta.
 
mislim da čitaju one iz prodavnice , ali
ove rezane dual layer za njih je bila neka druga priča tako da recimo pre 2004 ili 2005 plejeri ih nisu prepoznavali .

generalno dual layer kao i dvd+-rw su slabije čitani od strane dvd uređaja jer imaju manju refleksiju
(pošto dvd uređaji u toku upotrebe slabe a sami diskovi se grebu , za najbolju mogućnost čitanja tog zapisa po mom miljenju dvd-r ili dvd+r 4.7 GB )

sa druge strane ako se menjaju dvd plejeri svake godine,kao u svakom potrošačkom društvu, onda to nije bitno ,ali situacija da odete negde i taj disk neće a preša nije nezamisliva z:poz:
 
Istina je da neki dvd plejeri iz 2004. ili 2005. neće da reprodukuju, ili imaju problema prilikom reprodukcije rezanih diskova. I ja sam tako prošao kupivši 2004. stoni dvd plejer Tomson koji je imao takvih problema. Jednostavno, napravio sam grešku, kupio uređaj na blef, umesto da ga prvo isprobam sa par rezanih diskova. Ubrzo sam ga zamenio drugim (xoro) koji i dan danas lepo radi, ali sam tada bio "naoružan" rezanim diskovima prilikom kupovine. Međutim danas, a živimo u 2010., dvd plejer se kupuje za 2000-3000 dinara. Nema više govora o nekompatibilnosti, ako je taj video materjal odrađen sa jednim softverom renomiranog proizvođača za video editoring. Ako se kojim slučajem i danas, sa novim uređajem tako nešto desi, onda tu nije reč o nekompatibilnosti nego o uređaju koji je njesra. U principu, to je bilo tako još i u prošlosti, samo što se se to tek sada vidi. Sva ova priča važi za stone dvd plejere. Što se tiče dvd-a u računarima, no problemo.
 
pa citaju li kucni dvd plejeri dual lejer diskove? a sa druge strane izgleda da cu ja to da obradim pa u divx... to su snimci sa tv karte (program ili od vhs-a), vec su losijeg kvaliteta.

Tek sa divx-om koja je nekompatibilnost, kušlus, kodeci, trice i kučine.To uopšte nije standardizovano kao format dvd ili mpeg2. Ponovo pričamo o visokoj kompresiji, gubicima na kvalitetu itd, opet se vraćam na priču i post od pre dva dana. Što manje kompresije. Nema veze što je snimak lošijeg kvaliteta. Tek tu dolazi do gubitaka prilikom kompresije.
 
Verovatno je problem bio upravo ovo o čemu pričaš, ili nešto slično. Zaboravih da napišem, da sam i moj problematični Tomson dvd plejer nosio u nekoliko servisa, ali svuda su mi rekli da mu nema spasa, nego kupuj novi. Tako je i bilo.
 

Back
Top