do aerdoroma Budimpesta

Imas Geatours

http://www.geatours.co.yu/eng/budimpesta.htm

Iskreno neznam kakvi su , ali recimo da sam kupila jesenas wizz kartu iz Barselone i njih zvala u BG za prevoz iz Temisvara da pitam kako funkcionisu . Uzeli moj broj moba , kad slecem i kao ok, sve je u redu .Placa se naknadno.
U medjuvremenu ja se vratim isti dan al redovnom linijom malo ranije i zaboravim na njih.
Kad u po' noci , zove vozac iz Temisvara da pita jel imam neki problem na aerodromu i da me cekaju !!
Propala sam u zemlju od stida . Izvinim se , objasnim i cak ne treba nista da platim.
Meni je ovo dovoljna preporuka za neki sledeci put , ostala iskustva neznam ali meni deluje da dobro funkcionise .
 
30.januara letim za Amsterdam iz Budimpeste wizz-om...
moze li mi neko preporuciti neki prevoz (iz Novog Sada)?
ide nas troje...
hvala!!!

Iz Novoga Sada imaš 3 puta voz u toku dana. Dva dnevna i jedan noćni. Što se tiče cene, iz Subotice je donedavno bila 15€ povratna, tako da je iz NS nešto malo skuplja. Jedno vreme je i atp "Vojvodina" imala bus za Budimpeštu. Verovatno ima i neka autobuska veza. Koristiti mini-bus usluge neke naše agencije je mnogo skuplje od povratne železničke karte, ali te voze direktno na aerodrom. Sve ima svoju cenu. Prijatan boravak u Amsterdamu.
 
Lapsus...nije za Amsterdam, vec za Ajndhoven, pa odatle za Amsterdam!

A za GEU znam, ali su mi skupi, 70 eura je povratna. Cudi me da vise niko ne radi prevoz do peste.
Ne znam za bus, da li ima i koliko je.
Vozom mi je malo komplikovano, i rizicno, ali jos cu razmisliti...
 
E hvala ti na toj informaciji...
Parking i nije toliko skup, ide se kolima definitivno! :)

Koliko se putuje vremenski do Budimpešte tj. do aerodroma?
Meni navigacija pokazuje da iz Kragujevca do tamo ima oko 500km, i 7 sati vožnje.
Koliko je to tačno?

Ja sam gledao neki let u 12h, znači računajući granicu i neke nepredviđene zastoje da krenem oko 1h, pola dva...?
 
E hvala ti na toj informaciji...
Parking i nije toliko skup, ide se kolima definitivno! :)

Koliko se putuje vremenski do Budimpešte tj. do aerodroma?
Meni navigacija pokazuje da iz Kragujevca do tamo ima oko 500km, i 7 sati vožnje.
Koliko je to tačno?

Ja sam gledao neki let u 12h, znači računajući granicu i neke nepredviđene zastoje da krenem oko 1h, pola dva...?

Ako imaš let u 12h, onda bi trebao da si tamo oko 10h. S obzirom da imaš oko 500km do aerodroma, autoput (ograničenje u Mađarskoj na 130km), granični prelaz i možda jedno zaustavljanje radi osveženja, nekih 9h, kako si ti i naveo je ok. Ja lično bih sebe tempirao da stignem u Peštu puno ranije. Recimo oko 6-7h. Bolje je stići puno ranije, pa zujiti po Pešti ili čak blejiti na aerodromu ali biti siguran što se tiče vremena provedenog na putu. Kola su to, i može se sa njima svašta nepredviđeno desiti. Čak i ako su nova.

Hteo bih se ponovo vratit na parkiranje. Ako ti treba čuvani parking na više dana, onda ima i povoljnijih varijanti od ove na samom aerodromu. Ali, kao što rekoh u pitanju je parkiranje na više dana.
 
U pravu si, pametnije je krenuti dosta ranije pa ne voziti pod stresom sve dok ne ugledaš aerodrom razmišljajući
hoće li nešto krenuti naopako i hoće li se stići na vreme!
Ne baš da stignem oko 6h-7h ;), ali da se krene oko 23h i stignem oko 8h-9h je opušteno ja mislim...

I da, trebaće mi parking na više dana, jedno 7 vjerovatno!
Ja sam našao neke cijene i preko Wizz-air sajta http://www.airporthotel.hu/partner/usr_site.php?site=listaar_en.htm , ali to je još
skuplje nego ono što si ti postavio! Koja je to još jeftinija varijanta?
 
U pravu si, pametnije je krenuti dosta ranije pa ne voziti pod stresom sve dok ne ugledaš aerodrom razmišljajući
hoće li nešto krenuti naopako i hoće li se stići na vreme!
Ne baš da stignem oko 6h-7h ;), ali da se krene oko 23h i stignem oko 8h-9h je opušteno ja mislim...

I da, trebaće mi parking na više dana, jedno 7 vjerovatno!
Ja sam našao neke cijene i preko Wizz-air sajta http://www.airporthotel.hu/partner/usr_site.php?site=listaar_en.htm , ali to je još
skuplje nego ono što si ti postavio! Koja je to još jeftinija varijanta?

Evo sajta: http://www.repteri-parkolas.hu/arak.html
 
Kapiram da odgovor na prvi post stize kasno,ali mozda ce nekome trebati.....Naslusala sam se raznih losih prica na netu,vezanih bas za usluge agencije Geaturs.Ipak sam odlucila da putujem sa njima do Budimpeste(na rizik).Mogu vam reci sledece.Jako su tacni i prganizovani.Bilo nas je sestoro putnika u modernom kombiju.Polazak iz BG-a,prilagode putniku ciji je let prvi.Date im ine kompanije i vreme leta,sve ostalo je njihova briga.Putovanje je trajalo nesto vise od 6h.Cena je 40 evra u jednom pravcu.Kuca-aerodrom,bez problema.
 

Back
Top