Док сте ви ћутали, ја сам им ово доле у лице причао...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Ви сте за сво то време ћутали у огромном броју, знам, знам, е баш зато за казну читајте ово доле:



Када грађанин у Србији треба да уради нешто како треба, углавном је принуђан да то уради како може.
О чему се заправи ради !?
Зашто би нормалан човек изградио кућу, стан, објекат без дозволе, ако за то у разумном року може добити дозволу!?
Управо зато, што је у разумном или неразумном року неможете је добити ни у лудилу.
Мени лично се увек дешавало следеће, уредно свој захтев за градњу, доградњу или било шта слично предам надлежној служби.По правилu никада нисам добиo одговор, а када сам га неким чудом и добио, он је гласио одприлике овако:
*Знате господине, неможемо вашем захтеву изаћи у сусрет јер непостоје генерални, детаљни нити остали планови да би то законски покрили*
Добро, зашто се деценијама не доносе ти генерални и остали регулациони планови !?
Е, баш у томе је цака, то јест поента!
Не доносе се зато да би државни , градски, и општински моћници сами одлучивали коме, када и под којим условима ће изаћи у сустет потенцијалном инвеститору.
Ово су ноторне чињенице, које грађани узимају за озбиљно тек када дођу у ситуацију да им се објекат сруши.
Невероватна инертност државних органа са њихове тачке гледишта је по мени врло разумљива, али чуди и забрињава тотална незаинтересованост грађана, и поданика на исте службе, да исте проблеме не желе да дигну на највиши ниво, тако што ће организовати притиске на надлежне, да би исте радиле свој посао.
Али, због неажурности, бахатости, и апатичности државних органа и апаратчика, касније ти исти грађани подносе разне последице и штете.

У овој земљи већ деценијама нису предвиђене казне и законске последице за чињење и нечињење било којег државног бирократе на свим могућим нивоима.
Зато просто фасцинира тај поданички менталитет наших грађана, који не желе да се замерају окорелим бирократама, и на првом кораку поклекну пред овештале фразе и фразетине разних демагога и нерадника из државне управе.
Дакле, ако грађанин стварно као инвеститор нема снаге да носи равноправно са неодговорним службама нека и даље ради како може, јер је евидентно да му се неда да ради како закон предвиђа.
 

Back
Top