Priorat Siona - pitanja

Clanovi Priorata Siona navodno podrzavaju pravo na vladavinu potomaka Merovinskih kraljeva, a koji su opet to pravo dobili zato sto su potomci Isusa Hrista.
PITANJE BROJ JEDAN:
Ako su porodice koje cine Priorat potomci Isusa Hrista, zasto se onda Veliki Majstor Priorata titularno zove Jovan (Zan, Djovani,..)?
PITANJE BROJ DVA:
Zasto je na umetnickim delima licnosti koje se povezuju s Prioratom Jovan Krstitelj UVEK prikazan kao superioran nad Isusom (recimo, u svim (religioznim) radovima Leonarda da Vincija)?
PITANJE BROJ TRI:
Jevandjelje po Filipu:
„A druga (prijateljica) Spasiteljeva je Marija Magdalena. I Hrist nju ljubljase vise od sviju ucenika i celivase joj cesto usta. Drugi se ucenici zbog toga vredjahu i gundjahu.“
Obzirom da Isusovi ucenici nisu bili deca od pet godina, i da su znali sta odrasli muskarac i zena rade, a pod pretpostavkom da je Marija Magdalena bila Isusova supruga ili ljubavnica, zasto su gundjali zbog takvog njihovog odnosa?
Zasto je takav njihov odnos bio nepristojan (sablaznjiv) za njih?
PITANJE BROJ CETIRI:
Marija Magdalena iako je Isusova supruga ili ljubavnica, odlazi za Francusku, a on, posto je preziveo raspece, ne odlazi sa njom, cak ne postoji ni legenda da su se ikada sreli nakon toga.
Zasto?
PITANJE BROJ PET:
Opet da se vratim na pocetak kruga.
Potomci Magdalene velicaju - koga?
Isusa?
 
Clanovi Priorata Siona navodno podrzavaju pravo na vladavinu potomaka Merovinskih kraljeva, a koji su opet to pravo dobili zato sto su potomci Isusa Hrista.
PITANJE BROJ JEDAN:
Ako su porodice koje cine Priorat potomci Isusa Hrista, zasto se onda Veliki Majstor Priorata titularno zove Jovan (Zan, Djovani,..)?
PITANJE BROJ DVA:
Zasto je na umetnickim delima licnosti koje se povezuju s Prioratom Jovan Krstitelj UVEK prikazan kao superioran nad Isusom (recimo, u svim (religioznim) radovima Leonarda da Vincija)?
PITANJE BROJ TRI:
Jevandjelje po Filipu:
„A druga (prijateljica) Spasiteljeva je Marija Magdalena. I Hrist nju ljubljase vise od sviju ucenika i celivase joj cesto usta. Drugi se ucenici zbog toga vredjahu i gundjahu.“
Obzirom da Isusovi ucenici nisu bili deca od pet godina, i da su znali sta odrasli muskarac i zena rade, a pod pretpostavkom da je Marija Magdalena bila Isusova supruga ili ljubavnica, zasto su gundjali zbog takvog njihovog odnosa?
Zasto je takav njihov odnos bio nepristojan (sablaznjiv) za njih?
PITANJE BROJ CETIRI:
Marija Magdalena iako je Isusova supruga ili ljubavnica, odlazi za Francusku, a on, posto je preziveo raspece, ne odlazi sa njom, cak ne postoji ni legenda da su se ikada sreli nakon toga.
Zasto?
PITANJE BROJ PET:
Opet da se vratim na pocetak kruga.
Potomci Magdalene velicaju - koga?
Isusa?

mnogo citas den brauna...
prvo : odakle ti citati jevandjelja?
drugo : odakle ti ideja da je isus preziveo raspece?
trece : odakle ti ideja da je isus imao potomke sa marijom magdalenom?
cetvrto : (ovo je odgovor) imas citave serijale i serijale emisija vezanih za leonarda i njegovo vidjenje jovana krstitelja.
 
Clanovi Priorata Siona navodno podrzavaju pravo na vladavinu potomaka Merovinskih kraljeva, a koji su opet to pravo dobili zato sto su potomci Isusa Hrista.
PITANJE BROJ JEDAN:
Ako su porodice koje cine Priorat potomci Isusa Hrista, zasto se onda Veliki Majstor Priorata titularno zove Jovan (Zan, Djovani,..)?
PITANJE BROJ DVA:
Zasto je na umetnickim delima licnosti koje se povezuju s Prioratom Jovan Krstitelj UVEK prikazan kao superioran nad Isusom (recimo, u svim (religioznim) radovima Leonarda da Vincija)?
PITANJE BROJ TRI:
Jevandjelje po Filipu:
„A druga (prijateljica) Spasiteljeva je Marija Magdalena. I Hrist nju ljubljase vise od sviju ucenika i celivase joj cesto usta. Drugi se ucenici zbog toga vredjahu i gundjahu.“
Obzirom da Isusovi ucenici nisu bili deca od pet godina, i da su znali sta odrasli muskarac i zena rade, a pod pretpostavkom da je Marija Magdalena bila Isusova supruga ili ljubavnica, zasto su gundjali zbog takvog njihovog odnosa?
Zasto je takav njihov odnos bio nepristojan (sablaznjiv) za njih?
PITANJE BROJ CETIRI:
Marija Magdalena iako je Isusova supruga ili ljubavnica, odlazi za Francusku, a on, posto je preziveo raspece, ne odlazi sa njom, cak ne postoji ni legenda da su se ikada sreli nakon toga.
Zasto?
PITANJE BROJ PET:
Opet da se vratim na pocetak kruga.
Potomci Magdalene velicaju - koga?
Isusa?

Procitaj knigu Sveta krv sveti gral i ostale nastavke tamo ti je sve napisano.
 
ja sad radim s.eminarski , po knjizi otkrovenje templara, i nesto mi nije jasno, sve se svodi na to da mi treba da verujemo u svetog jovana, i da je isus hrist samo paravan, a i nije mi jasno kako je Devica Marija devica kad je rodia Isusa
 
Procitaj Drugi Mesija...Ta knjiga dodje kao rasvetljavanje ovih knjiga.

Vidi se zasto Crkva mrzi zene, odakle Crkva vuce korene, ko je trebalo da bude prvi poglavar Vatikana, i tako te teme.


Procitao.
Nema bas direktne veze sa ovom temom.
Ali, bas kad smo kod nje, zanimljivo mi je da autori knjige i dalje govore o tome da je to (pokrov) otisak tela Zaka de Molea, iako je i kretenu jasno da onakav otisak ne moze da se dobije OBAVIJANJEM oko tela, vec samo projekcijom (fotonskom kako oni kazu).
A sta je FOTOnska projekcija?
Foto(n)grafija.
Pokrov je fotografija koju je napravio neko, verovatno Leonardo.
 
ja sad radim s.eminarski , po knjizi otkrovenje templara, i nesto mi nije jasno, sve se svodi na to da mi treba da verujemo u svetog jovana, i da je isus hrist samo paravan, a i nije mi jasno kako je Devica Marija devica kad je rodia Isusa


Hteo sam da za ovaj mesec spremim tekst o Jesui bar Josifu, ali jednostavno nisam imao volje da prekopam poprilicno knjiga da bih adekvatno ilustrovao istinu o njemu (a i o Jovanu Krstitelju).
Isus nije bio paravan, vec je, na neki nacin bio uzurpator.
Devica Marija nije devica zato sto je rodila Isusa, vec zato sto je (navodno) ostala u drugom stanju, a nije imala seksualne odnose sa muskarcem.
Dakle, devica je zatrudnela.
 
ja sad radim s.eminarski , po knjizi otkrovenje templara, i nesto mi nije jasno, sve se svodi na to da mi treba da verujemo u svetog jovana, i da je isus hrist samo paravan, a i nije mi jasno kako je Devica Marija devica kad je rodia Isusa


Jedna sitna napomena (ako ti vec doticna knjiga sluzi kao izvor):
autori navode da Isus nije bio skromni drvodelja, jer je "rec koja se koristi u Aramejskom originalu - naggar".
(to, po njihovom, znaci obrazovan, ucen covek).
Koliko ja znam, jevandjelja su pisana na Grckom.
Rec koja se u originalu koristi za njegovog oca (a ne za Isusa) je - tekton.
Osoba koja se bakce oko kamenja, koja gradi razne objekte.
To bi na nasem jeziku preveli kao - zidar.
A na engleskom?
 
Iskreno, ocekivao sam da ce neko od silnih "strucnjaka" za tajna drustva dati odgovore na postavljena pitanja, ali........

U bre Sveto ala si naivan... Pa tim strucnjacima za ovakva tajna drustva ne odgovara da znaju odgovore na neka pitanja...
Dok ne znaju te odgovore, zavaravaju se da postoji neki razlogcic zbog kojeg postoje (razotkrivanje tih drustava, al nikad do kraja, jer mora da postoji izgovor za zivljenje i za par godina)...
Ne bi bio problem da oni samo zaludjuju narod, jer dok taj narod misli da su ti "strucnjaci" iz nekog razloga bitni, misle i oni sami. To bi znacilo da su normalni, ali samo pokvareni.... Problem je sto ni oni sami sebe zaludjuju i kada dodju korak do neke "spoznaje" vrate se cetiri unazad, da bi lakse skrenuli... To vec znaci da nisu normalni, al bar su ubedjeni da zasluzuju da zive i zive ciste duse... (samo malo pomucenog mozga...)
 

Back
Top