5.000 dinara za potpis na vozačkoj

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Juče su me poznanici upozoravali da obavezno proverim da li sam potpisao vozačku dozvolu, jer panduri su krenuli u akciju zaustavljanja i kontrole potpisa na vozačkoj. Ko nema potpisanu vozačku, pišu mu kaznu od 5.000 dinara i 4 kaznena poena.

Prvo sam pomislio da je to sada najnoviji način iživljavanja subotičkih kerova, i zato sam se nemalo iznenadio kada sam jutros čuo na vestima da je Dačić naredio istragu povodom toga i pozvao građane da prijave to kao zloupotrebu.
Znači, kerovi u celoj Srbiji su krenuli to da rade. To ne može biti slučajnost. To mora da je dogovoreno. A, to opet znači da su kerovi jedna banda koja nikome ne odgovara do samiima sebi, jer da se boje nekoga, ne bi im na pamet palo da izvedu ovakvu sinhronizovanu zloupotrbu službenog položaja.

Tu se sad postavlja pitanje, kakve će tek zloupotrebe da vrše, koje im novi zakon o saobraćaju omogućava. Velike kazne i poeni koji će vas terati da ponovo polažete i sl. I sad, kada je prekršioc suočen sa takvim ishodom, neće ni momenta razmišljati kada mu ker kaže da "plati kaznu" bez papira, a da nema pisanja poena. I tako će, pored carinika, najbolje kuće i automobile imati i policajci.
 
Poslednja izmena:
Nije potrebno da priznaju već da čujemo kome su to naplatili ... da li se neko žalio?

A, u ovoj zemlji narod inače ima običaj da se žali protiv policije? Biće da ne živimo u istoj državi.

Žalio se ja jednom. Otišao direktno kod načelnika. On pozvao patrolu sa terena. Malo ih preda mnom kao sjebao, i pustio ih nazad, uz neka izvinjenja meni, i opravdanja kako eto oni rade vrlo stresan posao, imaju posla sa svakakvim ljudima, i tako to...
Kada sam izlazio iz stanice, ova dva kera su me dočekala na stepenicama, i otvoreno mi rekli: "Šta si ti sad neki mangup? Svi plate i ćute, a ti si se našao da se žališ. Zapamtićeš ti nas...".
 
A, u ovoj zemlji narod inače ima običaj da se žali protiv policije? Biće da ne živimo u istoj državi.

Žalio se ja jednom. Otišao direktno kod načelnika. On pozvao patrolu sa terena. Malo ih preda mnom kao sjebao, i pustio ih nazad, uz neka izvinjenja meni, i opravdanja kako eto oni rade vrlo stresan posao, imaju posla sa svakakvim ljudima, i tako to...
Kada sam izlazio iz stanice, ova dva kera su me dočekala na stepenicama, i otvoreno mi rekli: "Šta si ti sad neki mangup? Svi plate i ćute, a ti si se našao da se žališ. Zapamtićeš ti nas...".

Nisam mislila na žalbu načelniku nego medijima. Svi bruje o tim kaznama a niko da dođe i kaže da su njemu naplatili i da neku izjavu. Ja sam ubeđena da su neki panduri našli neku budalu i zbog toga mu uzeli 5000 ali čisto sumnjam da inicijativa ide iz ministarstva i da se to sistematski radi.
 
Nisam mislila na žalbu načelniku nego medijima. Svi bruje o tim kaznama a niko da dođe i kaže da su njemu naplatili i da neku izjavu. Ja sam ubeđena da su neki panduri našli neku budalu i zbog toga mu uzeli 5000 ali čisto sumnjam da inicijativa ide iz ministarstva i da se to sistematski radi.

E ovo s ''budalom'' ti je stvarno tupavo. Aj se ti njima usprotivi na licu mesta i reci da su lazovi.
 
E ovo s ''budalom'' ti je stvarno tupavo. Aj se ti njima usprotivi na licu mesta i reci da su lazovi.

Ne radi se o tome da li će se neko usprotiviti već o tome da se verovatno pojedinačan slučaj ili par slučajeva predstavljaju kao neko sistematsko otimanje. Videli šansu pa iskoristili, toga uvek bilo, uvek će biti ... a da li je potpis u dozvoli ili pojas ili manjak zimskih guma, nebitno je. Jasno je da država ne stoji iza ovoga.
 
Ne radi se o tome da li će se neko usprotiviti već o tome da se verovatno pojedinačan slučaj ili par slučajeva predstavljaju kao neko sistematsko otimanje. Videli šansu pa iskoristili, toga uvek bilo, uvek će biti ... a da li je potpis u dozvoli ili pojas ili manjak zimskih guma, nebitno je. Jasno je da država ne stoji iza ovoga.

Ne mozemo polaziti od stava "toga je uvek bilo i uvek ce biti".
Hajde da vidimo koga su to kaznili zbog potpisa?
Juce su se svi moji poznanici masovno potpisivali i proveravali dozvole.
Ako je "bubica" (a moguce i da jeste)
fascinantno je kako se brzo shiri usmenim putem...
 
Ne mozemo polaziti od stava "toga je uvek bilo i uvek ce biti".
Hajde da vidimo koga su to kaznili zbog potpisa?
Juce su se svi moji poznanici masovno potpisivali i proveravali dozvole.
Ako je "bubica" (a moguce i da jeste)
fascinantno je kako se brzo shiri usmenim putem...

Pa da bi se reagovalo prvo mora neko da se javi i kaže da je oštećen, pa da se vidi ko ga je kaznio, pa da se pokrene disciplinski postupak ... a dok takvog nema ne vidim razlog za paniku.
 
Ja ne razumem ni ljude koji su ladno kljunovima placali 5.000 dinara.
Znaci, svaki drumski razbojnik obucen u uniformu moze da ih pljacka.
Ne znam kako nikome od vozaca nije sinulo da je dokaz identifikacije u vozackoj dozvoli fotografija, a ne potpis. A za zloupotrebu polozaja bi trebalo da stradaju listom svi od lokalnih nacelinika, pa i do ministra
 
1. Казна се не плаћа на лицу места. Добијеш признаницу и рок од 8 дана.
2. Бодови се не добијају на лицу места. Добијају се АКО судија за прекршаје да налог полицији да, после саслушања и пресуде, упише бодове.
3. Одакле је потекла вест?
Свима који су поверовали, треба трајно одузети возачке дозволе јер не познају закон. А ако не познају закон, како смеју да возе?
 
Evo vam medij kome vi žuti verujete:

Redakciji B92 tokom dana javio se veliki broj građana Beograda i još nekih gradova kojima je saobraćajna policija proveravala saobraćajne i vozačke dozvole. Za manje neispravnosti, poput izostanka potpisa vozača pored fotografije u vozačkoj dozvoli, policajci su pisali kazne od 5.000 i upisivali četiri kaznena poena.

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=905&nav_id=404389

Pa, vi demantujte...!
 
Odgovor je vrlo prost - panduri ne poznaju zakon. I pitao sam se kako će da ukapiraju obični prašinari i preuzmu posao sudija i pravnika uopšte...praktično im je bačeno da oni sami tumače odredbe zakona, a ebg, težak zadatak za policajce.

Zato se to rešava vrlo prosto - iskopirajte zakon i u kasetu da bude pri ruci kad hoće da vas kazne: "trenutak da uzmem zakon", obrneš po kom članu te kažnjava i proveriš na licu mesta, molim lepo.
 
Zato se to rešava vrlo prosto - iskopirajte zakon i u kasetu da bude pri ruci kad hoće da vas kazne: "trenutak da uzmem zakon", obrneš po kom članu te kažnjava i proveriš na licu mesta, molim lepo.
+закон о личној карти, закон о кривичном поступку и још пар прописа.
Веровали или не, ја све то имам у једној лепој великој фасцикли...како волим када после потезања закона процеде кроз зубе "`ајде вози...". Ако су баш пре тога били безобразни, питам за службени број....
 
Juče su me poznanici upozoravali da obavezno proverim da li sam potpisao vozačku dozvolu, jer panduri su krenuli u akciju zaustavljanja i kontrole potpisa na vozačkoj. Ko nema potpisanu vozačku, pišu mu kaznu od 5.000 dinara i 4 kaznena poena.

Prvo sam pomislio da je to sada najnoviji način iživljavanja subotičkih kerova, i zato sam se nemalo iznenadio kada sam jutros čuo na vestima da je Dačić naredio istragu povodom toga i pozvao građane da prijave to kao zloupotrebu.
Znači, kerovi u celoj Srbiji su krenuli to da rade. To ne može biti slučajnost. To mora da je dogovoreno. A, to opet znači da su kerovi jedna banda koja nikome ne odgovara do samiima sebi, jer da se boje nekoga, ne bi im na pamet palo da izvedu ovakvu sinhronizovanu zloupotrbu službenog položaja.

Tu se sad postavlja pitanje, kakve će tek zloupotrebe da vrše, koje im novi zakon o saobraćaju omogućava. Velike kazne i poeni koji će vas terati da ponovo polažete i sl. I sad, kada je prekršioc suočen sa takvim ishodom, neće ni momenta razmišljati kada mu ker kaže da "plati kaznu" bez papira, a da nema pisanja poena. I tako će, pored carinika, najbolje kuće i automobile imati i policajci.
И мени је јуче дојављено.:lol:

Ставила сам потпис у возачку стару 9 година, а треба ускоро да вадим нову...ма глупости.z:((
 
+закон о личној карти, закон о кривичном поступку и још пар прописа.
Веровали или не, ја све то имам у једној лепој великој фасцикли...како волим када после потезања закона процеде кроз зубе "`ајде вози...". Ако су баш пре тога били безобразни, питам за службени број....
Зар им службени број није на оној значки?
 
Зар им службени број није на оној значки?
Јесте, али не пада ми на памет да ја, који их плаћам кроз порез (што ме чини њиховим власником, ако ћемо грубо), завирујем да му видим број.
- Молим вас да ми саопштите ваш службени број.
1. - Изволите...
2. - Ти ћеш да ми тражиш службени број....
- Добро, регистрација вашег возила је ..... данас је ..... време је .....
- Број је.....

То су варијације. Прво их нарано треба исправити када траже документа ако нису рекли "господине"...чисто да виде како је лепше са културом...
 

Back
Top