Vankuver, Internacionalni studenti, common-law status, brak...UPOMOC!

Mata0810

Početnik
Poruka
11
Zdravo svima!

Svako ko želi da ode u Kanadu i tamo ostane na ovaj ili onaj način ima svoju jedinstvenu i specifičnu priču. Želeo sam da vas pitam nekoliko pitanja i zaista se andam da će neko od vas imati da mi da savet, ideju, ili da mi na bilo koji drugi način pomogne.
Ja imam 25 godina i diplomirao sam na svom fakultetu, dok moja devojka ima 26 godina, i ona je takođe diplomirala i stekla masters degree. Nas dvoje smo zajedno više od pet godina i obije smo državljani republike Srbije. Otkad smo zajedno u vezi, sticajem izvesnih okolnosti, nikada nismo imali priliku da živimo na istoj adresi. Situaciju je dodatno pogoršavala činjenica što oboje i dalje živimo sa roditeljima, čak i u različitim gradovima..

Naš san je oduvek bio da odemo u Kanadu, tačnije u Vankuver, usavršavamo sebe, tamo nađemo posao i zasnujemo porodicu. Za posao kojim se ja lično bavim, Vaknkuver je zaista odlično podneblje. Moram da napomenem da sam se u poslednjih nekoliko godina zaista ozbiljno upustio u istraživanje kanadskih imigracionih zakona i procedura i svega što ide uz potencijalni početak nekog novog, boljeg, i lepšeg života.

Pre nekoliko meseci, ja sam se prijavio za post-diplomske studije na Vancouver Films School-u. Pre nekoliko nedelja sam dobio pismo u kome se kaže da sam primljen, kao i to da mi semestar počinje 30. avgusta ove, 2010. godine. Moje studije u Vankuveru će trajati godinu dana. Negde u junu ove godine, trebalo bi da izvadim kanadsku studentsku vizu koja će mi omogućiti boravak u Vankuveru na godinu dana. Posle ovoga, zaista ne bih želeo da se vratim ovde, a siguran sam da mi svi vi, dragi forumaši, jako dobro razumetez:(. Stoga, učiniću sve što je u mojoj mogućnosti da posle završetka studija nađem ponudu za posao dok sam u Kanadi, tako da bih mogao da dobijem radnu vizu na određeni period, u zavisnosti od poslodavca, kojih za moj posao tamo ima zaista jako puno i zaista verujem da ću uspeti. Posle toga, planiram da jednim od nekoliko planova za imigraciju dobijem famozni Permanent Resident Card. Toliko o meni.
Priča moje devojke sledi. Ona će najverovatnije u bliskoj budućnosti ovde naći posao, ali sramotnu platu za količinu rada koji će morati da obavlja ne želim ni da spominjem. U svakom slučaju, ona će ostati ovde u Srbiji, radeći, dok ja studiram u Kanadi. Spremni smo da budemo razdvojeni koliko god to bude bilo potrebno, ali smo isto tako spremni da se jednog dana u Kanadi ponovo sastanemo i tamo zasnujemo porodicu.

Pročitao sam tone stvari o internacionalnim studentim, studentskim vizama, common-law brakovima, kao i o svim ostalim imigracionim procedurama koje postoje...ali sam se nadao savetu iz prve ruke od nekog od vas, dragi forumaši, bez obzira da li ste sada u Kanadi ili u Srbiji, ili bilo gde...
Ljudi, po vašem mišljenju, koje su naše mogučnosti i opcije?...Možda se venčati pre nego što odem, a onda probati da je sponzorišem kao imalac permanent resident card-a, (znam da će mi ovo oduzeti možda čak i nekoliko godina) Da li bi nam, sa druge strane pomoglo, ako ona dođe u Kanadu na turističku vizu da me posti, i tamo se venčamo. Pomaže li nam to išta? Ili možda, kada dobijem radnu vizu, onda da dođe i tada se uzmemo? Mogućnosti su neograničene, a mi smo od sveg srca spremni da uradimo sve što je potrebno i što je u našoj moći, samo da ostanemo zajedno, gde god i kako god.
Kakva su vaša iskustva po ovom pitanju? Vaša mišljenja? Možda je neko od vas imao ili trenutno ima istu ili sličnu situaciju i problem kao nas dvoje, a svaki savet ili pomoć je zaista od neprocenjive vrednosti, jer jednostavno, neke stvari ne možete naći na zvaničnim prezentacijama kanadskog imigracionog. U tom slučaju, savet nekog ko je sve to prošao ili tek treba da prođe, zaista je neprocenjiv.



Veliki pozdrav svima,
Matija z:hi:
 
Zdravo Matija,

Ja sam od skoro u Vankuveru i imam PR status. Ono sto znam za studente je da ono koje studira moze da sponzorise partnera, tj. ako ti dobijes studentsku vizu tvoja devojka moze da dobije boravak u trajanju tvojih studija i privremenu radnu dozvolu. U vasem slucaju dokazivanje common law relationship-a bi islo tesko jer zivite na razlicitim adresama i ne znam da li biste mogli da ih ubedite.....druga varijanta je da se uzmete u Srbiji i onda idete kao bracni par - ti studiras a ona radi ili sta vec...
Ovo vazi za redovne i poslediplomske studije, ne znam kako stoje stvari sa tvojom skolom ili vec koji status ima....
Najbolje da sve procesljas na netu cic.gc.ca i proveris jer su moje informacije neazurne jer se stvari menjaju...naime ja sam cekao na vizu preko dve godine u Srbiji i za to vreme apsolvirao proceduru!
Ono sto je takodje bilo aktuelno je da su svrseni studenti ili poslediplomci lako mogli da dodju do resident statusa u Kanadi ali ne znam da li je jos uvek tako.!
Imam zelju da ti pomognem ali ipak ovo nisu zvanicne informacije, te ih uzmi sa rezervom.
Tvoja ideja da kad regulises status u Kanadi ozenis svoju sadasnju devojku nije losa, ali i to ce trajati minimum par meseci..
Najvise informacija o tome sto se foruma tice imas na Kako do kanadske..... i tu imas ljudi koji su radili spajanje porodice ali ces morati da zalegnes jer ima preko 200 stranica postova....
Zelim Vam puno srece i nadam se da ce Vam se svideti kad dodjete!
Pozdrav:bob:
 
U pravu je Dassal,samo racunaj-studiras,cekas status,ozenis se,cekanje da i ona dodje,to je najmanje dve godine razdvojenosti!To je bas mnogo za mene!Trenutno sam razdvojena od supruga i deteta,borim se da u Kanadi nadjem job offer,i uzasno mi je tesko bez njih,ali se borim da i nama i deci obezbedim lepsu buducnost!Moje misljenje je da kad vec imate priliku da odete zajedno,zasto patiti i cekati mesecima?!Pozdrav
 
i ja se slazem sa svim navedenim gore. prvo se vi vjencajte i onda zajedno tamo. ti si vjerovatno vidio da po novom zakonu kao zavrseni student u kanadi mozes da ostanes jod godinu ili dvije (zaboravila sam) na radnoj dozvoli, a zena ide s tobom kao studentom, a posle ostaje s tom kao temporary workerom i onda sa kanadskim iskustvom se prijavite za permenant residence i to je to... nema sta tu da se razmislja...
tvoja najveca prepreka je intervju za studentsku vizu u kome to trebas da dokazes da imas love i da tamo kad stignete oboje necete pasti na socijalu i to ti je to
mi smo razmisljali da idemo tako ako ovo propadne...
 
Matija,
najbolja opcija je da se vencate pre tvog odlaska u Canadu na postdiplomske studije. Kao postdiplomac imas pravo da dovedes zenu, a naravno i decu. Mislim da bi ona u tom slucaju dobila turisticku vizu, ali nisam bas sigurna, tj. mozda i neki drugi tip vize.
Ja sam isto razmisljala o opciji za MS ili Phd, jer mi se mnogo oduzio proces za imigraciju. Ali konacno je stigao poziv za lekarski.
Sve najbolje
 
Sta kazete na ideju, da ako se ne uzmemo pre mog odlaska, ja ipak u formularu za studentsku vizu upisem svoju devojku kao common-law partnera? Mozda bi to u buducnosti olaksalo nesto, na primer kada bi ona dosla na turisticku vizu tamo i onda se u Kanadi uzeli? Cisto da je imaju u vidu, da ne bude odakle se sad ova pojavila, mislim da njima tamo nesto ne bude sumnjivo. Btw, postoji li neki odredjeni rok koliko ona na primer ne bi smela da odlazi iz Kanade ako se tamo vencamo?

Ajde ljubim vas pogledajte ovaj formular

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM1294B.PDF

Da na primer, stavim mene i nju da smo common-law partners, ali da stikliram da ona za sada nece ici sa mnom u Kanadu. (Ovaj deo gde kaze 'Will Accompany You to Canada')

Sta kazete?
 
Sta kazete na ideju, da ako se ne uzmemo pre mog odlaska, ja ipak u formularu za studentsku vizu upisem svoju devojku kao common-law partnera? Mozda bi to u buducnosti olaksalo nesto, na primer kada bi ona dosla na turisticku vizu tamo i onda se u Kanadi uzeli? Cisto da je imaju u vidu, da ne bude odakle se sad ova pojavila, mislim da njima tamo nesto ne bude sumnjivo. Btw, postoji li neki odredjeni rok koliko ona na primer ne bi smela da odlazi iz Kanade ako se tamo vencamo?
Ajde ljubim vas pogledajte ovaj formular
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM1294B.PDF
Da na primer, stavim mene i nju da smo common-law partners, ali da stikliram da ona za sada nece ici sa mnom u Kanadu. (Ovaj deo gde kaze 'Will Accompany You to Canada')
Sta kazete?

Tesko ces dokazati common law relationship - zamisli da to treba da dokazujes iz Kanade a devojka ti u Srbiji - jos jedna stvar koju sam ovde naucio i mnogo mi je drago zbog toga - kanadjani ce uciniti sve da ti pomognu dok god si iskren, a kada te provale da muljas nesto onda je to kraj! Razmisli jos o svemu, ja ti vise po ovom pitanju necu odgovarati! Srecno!
 
dassal i bilo ko drugi ko je u vankuveru duze ili krace,

spremam se da se sa porodicom preselim u vas lepi grad pa me interesuje da li neko ima vremena da napise nesto realno o zivotu u vankuveru, tj. na primer, u kom delu grada zivi, u kom delu grada su cene stanova ok a da je zgodno za one koji ce raditi u industriji da putuju na posao jer ima industrijskih zona u relativnoj blizini, obzirom da deca treba da krenu u skolu, kakve su u tom delu grada skole, kakva je procedura za upis u skolu, kako je deci koja ne govore dobro ili uopste engleski u nizim razredima osnovne skole, koliko casova esl-a ili kako to vec zovu imaju, da li to imaju sve skole, kako se krecu cene... bilo sta sto bilo kome padne na pamet a sto bi moglo da nam pomogne da stvorimo neku realnu prestavu o tome sta nas ceka

najlepse hvala:)))
 
Zdravo svima!

Svako ko želi da ode u Kanadu i tamo ostane na ovaj ili onaj način ima svoju jedinstvenu i specifičnu priču. Želeo sam da vas pitam nekoliko pitanja i zaista se andam da će neko od vas imati da mi da savet, ideju, ili da mi na bilo koji drugi način pomogne.
Ja imam 25 godina i diplomirao sam na svom fakultetu, dok moja devojka ima 26 godina, i ona je takođe diplomirala i stekla masters degree. Nas dvoje smo zajedno više od pet godina i obije smo državljani republike Srbije. Otkad smo zajedno u vezi, sticajem izvesnih okolnosti, nikada nismo imali priliku da živimo na istoj adresi. Situaciju je dodatno pogoršavala činjenica što oboje i dalje živimo sa roditeljima, čak i u različitim gradovima..

Naš san je oduvek bio da odemo u Kanadu, tačnije u Vankuver, usavršavamo sebe, tamo nađemo posao i zasnujemo porodicu. Za posao kojim se ja lično bavim, Vaknkuver je zaista odlično podneblje. Moram da napomenem da sam se u poslednjih nekoliko godina zaista ozbiljno upustio u istraživanje kanadskih imigracionih zakona i procedura i svega što ide uz potencijalni početak nekog novog, boljeg, i lepšeg života.

Pre nekoliko meseci, ja sam se prijavio za post-diplomske studije na Vancouver Films School-u. Pre nekoliko nedelja sam dobio pismo u kome se kaže da sam primljen, kao i to da mi semestar počinje 30. avgusta ove, 2010. godine. Moje studije u Vankuveru će trajati godinu dana. Negde u junu ove godine, trebalo bi da izvadim kanadsku studentsku vizu koja će mi omogućiti boravak u Vankuveru na godinu dana. Posle ovoga, zaista ne bih želeo da se vratim ovde, a siguran sam da mi svi vi, dragi forumaši, jako dobro razumetez:(. Stoga, učiniću sve što je u mojoj mogućnosti da posle završetka studija nađem ponudu za posao dok sam u Kanadi, tako da bih mogao da dobijem radnu vizu na određeni period, u zavisnosti od poslodavca, kojih za moj posao tamo ima zaista jako puno i zaista verujem da ću uspeti. Posle toga, planiram da jednim od nekoliko planova za imigraciju dobijem famozni Permanent Resident Card. Toliko o meni.
Priča moje devojke sledi. Ona će najverovatnije u bliskoj budućnosti ovde naći posao, ali sramotnu platu za količinu rada koji će morati da obavlja ne želim ni da spominjem. U svakom slučaju, ona će ostati ovde u Srbiji, radeći, dok ja studiram u Kanadi. Spremni smo da budemo razdvojeni koliko god to bude bilo potrebno, ali smo isto tako spremni da se jednog dana u Kanadi ponovo sastanemo i tamo zasnujemo porodicu.

Pročitao sam tone stvari o internacionalnim studentim, studentskim vizama, common-law brakovima, kao i o svim ostalim imigracionim procedurama koje postoje...ali sam se nadao savetu iz prve ruke od nekog od vas, dragi forumaši, bez obzira da li ste sada u Kanadi ili u Srbiji, ili bilo gde...
Ljudi, po vašem mišljenju, koje su naše mogučnosti i opcije?...Možda se venčati pre nego što odem, a onda probati da je sponzorišem kao imalac permanent resident card-a, (znam da će mi ovo oduzeti možda čak i nekoliko godina) Da li bi nam, sa druge strane pomoglo, ako ona dođe u Kanadu na turističku vizu da me posti, i tamo se venčamo. Pomaže li nam to išta? Ili možda, kada dobijem radnu vizu, onda da dođe i tada se uzmemo? Mogućnosti su neograničene, a mi smo od sveg srca spremni da uradimo sve što je potrebno i što je u našoj moći, samo da ostanemo zajedno, gde god i kako god.
Kakva su vaša iskustva po ovom pitanju? Vaša mišljenja? Možda je neko od vas imao ili trenutno ima istu ili sličnu situaciju i problem kao nas dvoje, a svaki savet ili pomoć je zaista od neprocenjive vrednosti, jer jednostavno, neke stvari ne možete naći na zvaničnim prezentacijama kanadskog imigracionog. U tom slučaju, savet nekog ko je sve to prošao ili tek treba da prođe, zaista je neprocenjiv.



Veliki pozdrav svima,
Matija z:hi:[/QUO


Preporuka, vencajte se, ide lakse brze i odma.

Reci mi koji fax u Vancuveru i kako da su ti priznali diplomu bez problema.
Javi, nastojim isto.
Sretno
 

Back
Top