Tuga

Poruka
20.421
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....
 
Da, mislim da tuga postoji s razlogom; promeni nam gledište što se tiče nekih stvari, promeni nas iznutra... nakon nje, jer svaki loš ciklus ima kraja, kada grane sunce konačno, imamo novu snagu koja proizilazi iz stečenog iskustva..

Kako "se lečim"?
Pa povučem se, kad su izuzetno bolne stvari u pitanju. Tada ne volim da ih delim sa prijateljima.
Tad mi treba tišina. Odem negde, u prirodu, ili makar na periferiju, ili se zatvorim u sobu...

Utišam sve.. slušam iznutra... nekad pišem pišem i tako sve izbacujem iz sebe.. i na kraju uzmem i spalim te papire.. da ostavim to iza...

U svakom slučaju, tišina me leči.
 
Како се поправим?:)
Па одтугујем.
Рационализацијом.
Дешавало ми се да и дуго тугујем, месецима чак.
Али све прође, па и туга.
Сва срећа па је и она увек излазила на добро.:)
 
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....

Ne znam. Da znam mnogo bi mi srećnije prošao život. A uglavnom jedva čekam da prođe.
Mislim da je rad dobra fora. Ono, zaradiš se pa ne misliš ni na šta. Al' džabe kada se mora otići na spavanje, pre ili kasnije...
 
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....

Ja se lepo isplačem...baš se onako isplačem...i bude mi bolje... i teram daljez:)
A ako nekom nešto nažao učinim to nikad nije namerno i gledam da to nekako ispravim ako je moguće.
 
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....

....ne umem da objasnim, baš dobro....
...ali u jednom periodu, kad me baš, baš savladala tuga...uputiše me na
forum.....tad sam počela da se smejem ponekad, pa sve češće, i ćešće....
...pomeže mi da zaboravim mnogo toga pa i tugu....
 
izem ti temu.
znam da prodje, koliko god da je jaka.
ne znam nista drugo.

z:(( sta fali temi , i to je tema ....ne mogu sve teme biti vesele i smerne ...ima i onih o kojima vam se ne prica i ne misli al meni se i prica i misli ....

Ne znam. Da znam mnogo bi mi srećnije prošao život. A uglavnom jedva čekam da prođe.
Mislim da je rad dobra fora. Ono, zaradiš se pa ne misliš ni na šta. Al' džabe kada se mora otići na spavanje, pre ili kasnije...

Noc je posebno zabavna za tuzne .....sta je to sa noci i sa tugom .???

....ne umem da objasnim, baš dobro....
...ali u jednom periodu, kad me baš, baš savladala tuga...uputiše me na
forum.....tad sam počela da se smejem ponekad, pa sve češće, i ćešće....
...pomeže mi da zaboravim mnogo toga pa i tugu....

Afro , sve leci forumom ....z:)
Al dodjes jednom u fazu kad ni forum ne leci ...i onda sta ???
 
Tuga odtugujem, odbesnim, pustim sebe da tonem dok ne osetim da je dosta..... ali pazim da ne predje u samosazaljenje, jer je to na neki cudan nacin, prijatno i udobno osecanje....tako kontraproduktivno po mene.
 
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....

e vidiš, ovo boldovano
tačno znam na šta misliš
i nekako mislim da u tome i jeste stvar, tj u popravljanju
sačekaš prvi trenutčić u kome ti se čini da možeš da mrdneš (telom ili umom) i onda uzmeš i popraviš nešto malo u sebi ili oko sebe
mislim, možda zvuči onako fašistički, kao arbeit macht frei, al šta sad
nema drugog rešenja. ne možemo biti srećni ako se ne popravljamo konstantno, pa makar mrvičasto.
ne može ni da se čeka da prođe, znam ja dobro koje posledice tog čekanja mogu da budu =/
daklem, najprostijim jezikom, uz rizik da zazvučim kao kozmo gadarija:
nekom pomaže da oriba kupatilo, nekome da počupa obrve, nekome da.. ovaj.. uradi nešto intelektualno al sad ne mogu da smislim šta bi to bilo - meni intelektualno ne pomaže
i znam da sam dosadna ko stenica
al meni je ovo čarobna pilula u poslednjih mesečak dana
hoola-hoop.jpg
 
ok ali kad je dosta

Dosta je onda kad vidis da sa tom tugom i tugovanjem pocinjes ozbiljno da dosadjujes ljudima oko sebi i sebi samom. I kad ta tuga postane osecanje koje ti prosto treba. Da bi se samosazaljevao.
Tuga nije losa ali samosazaljenje jeste, posebno kad nema pravog, velikog i krajnje ozbiljnog razloga za to. A takav po meni moze biti samo teska bolest ili niz teskih lomova na nekoliko polja. Pa i tad od samosazaljenja nema vajde.
Moja licna filozofija svodi se na to da nije problem sto padam dog god ustajem i nastavljam dalje
 
i pojma nemam kako da postavim temu .....sustina je da zelim da vas pitam kako se popravljate kad vam se cini da je sve u vama pokvareno ??? Kako se lecite kad srce boli, kad dusa boli, kad ste ucinili nekom nesto nazao , kad vam cine nesto nazao ....

Moze li tuga da bude lek ?
Dolazi li posle tuge neminovno sunce ?
Postoji li tuga u nama da bi porasli i krenuli dalje ....

Odnosi se na sve tuge ...a ne samo na ljubavne jade ....

Mirka,
mnogo pitanja u jednoj temi...

Sigurna sam da tuga ne leci..nekad se nesto mora odtugovati ali tuga ne leci..
 
a ovi saveti tipa "pustim da prođe"
to mogu da ti savetuju ljudi koji jednostavno nemaju tu tugu.
to ti je ko moj čuveni primer as muškarcima koji savetuju žene kako da se reše celulita.
mislim, ti kao pustiš i ona te mrvi jedan dan, dva, nedelju, mesec, dve godine
i kako ćeš onda da se popraviš?
 
Upravo prolazim kroz tezak period. Sve se nagomilalo. Tesko mi je, steze me nesto u grudima, uvek kad pomislim na to osetim knedlu u grlu. I ne, nije samo jedna stvar. Vise ih je... :(
Ali mislim da je tuga normalna emocija koja se javlja usled gubitka necega sto volimo, i ne samo toga... :(
Kako je lecim? Rekli su mi da vreme leci sve.
Da, leci, ali ne bas sve. Vreme je kao prasina koja se gomila na oziljku, i kad je vetar raznese, oziljak opet boli. Ne tako intenzivno, ali boli. On je tu. Vremenom tuga izbledi ali se ne zaboravlja. Bar je kod mene tako.
Kad sam jako tuzna, placem. Pokusavam da tugu i bes izbacim kroz suze.
 
A sto mislis da i to posle nekog vremena ne stvara tugu ???

Nemoj si bre plitak na dubokoj temi , daj se malo ukljuci znas ti to ....

Pa nije rec o plitkosti, nego o tome sto rekoh u zadnjem postu.
Ako svako malo imas neku, ah tugu i ah, patnju a nema nekog krajnje ozbiljnog i utemeljenog razloga za to (niti si gladna, niti si na ulici, niti si napustena od svih, nemas roditelje, muza, dete, kuce ni mace, niti si daleko bilo bolesna,nepokretna ili te niko ne juri da te ubije, nikom ne dugujes pare koje ne mozes da vratis, ne preti ti zatvor i sl)
onda to postaje trivijalno i prelazi u samosazaljenje a tuga postaje sama sebi svrha.
A to je ono sto ne valja.
 
Pa nije rec o plitkosti, nego o tome sto rekoh u zadnjem postu.
Ako svako malo imas neku, ah tugu i ah, patnju a nema nekog krajnje ozbiljnog i utemeljenog razloga za to (niti si gladna, niti si na ulici, niti si napustena od svih, nemas roditelje, muza, dete, kuce ni mace, niti si daleko bilo bolesna,nepokretna ili te niko ne juri da te ubije, nikom ne dugujes pare koje ne mozes da vratis, ne preti ti zatvor i sl)
onda to postaje trivijalno i prelazi u samosazaljenje a tuga postaje sama sebi svrha.
A to je ono sto ne valja.

sine
al si joj dijagnostikovao
=/
odakle vam bre pravo da pretpostavljate bilo šta o tuđim životima i emocijama i stanjima?
 
U prilog parkinoj prici , ja sam jutros ustala tuzna .
I shvatila sam to cim sa levo oko otvorila.
I dala sam sve od sebe da se osmehnem detetu , psu muzu da im pozelim prijatan dan i da udovoljim svima njima ....Al kad je kuca ostala prazna ....tuga me preplavila. Nisam nikog davila ( dobro mozda malo jesam jednog neduznog al oprostice mi razumeo me , hvala ti , znas koji si , srce si ) i onda sam resila da ne budem tuzna ...pa sam se doterala i izasla....i smejala se ko budala, i pricala o tome sto me boli, smejuci se , i opet se msejala i vratila sam se kuci sa osmehom , ali.....evo je opet.....

I ostace ona tu neko vreme , pa sam htela eto sa vama malo da prodiskutujem , imate li neke recepte .....za to popravljanje .....Danas sam se malo popravila ...malo majusno.....al sutra me ceka nova tuga z:lol: dan sa mamaom i tetkom .....e TO je tuga prijatelji moji .....z:D
 
Dosta je onda kad vidis da sa tom tugom i tugovanjem pocinjes ozbiljno da dosadjujes ljudima oko sebi i sebi samom. I kad ta tuga postane osecanje koje ti prosto treba. Da bi se samosazaljevao.
Tuga nije losa ali samosazaljenje jeste, posebno kad nema pravog, velikog i krajnje ozbiljnog razloga za to. A takav po meni moze biti samo teska bolest ili niz teskih lomova na nekoliko polja. Pa i tad od samosazaljenja nema vajde.
Moja licna filozofija svodi se na to da nije problem sto padam dog god ustajem i nastavljam dalje


tačno tako

samo što ti tuga oduzme dah
zaboraviš da dišeš
pa ti stegne srce
pa ono zaboravi da kuca
pa ti isprazni dušu
pa ti oduzme boje,
pa ti doda sve nijanse crne
pa ti napuni oči gorčinom
pa ti misli prestanu da budu vrcave
pa se teško krećeš


i onda treba

ponovo da uzmeš vezduh
da ti srce zaigra
da se pojave boje i iskre
da si opet brzomiseća
da si laka ko perro


samo kako
 

Back
Top