POGLEDAJTE MOJE FOTOGRAFIJE

goodday:
druga je perverzna.....prva....mozda zbog arhitekture.....bolje da je black-white.....bez nogu....to sa nogama imaju svi....samo je background drugachiji.....
ima neshto u tome....mladima i njihovim nogama...stopalima....

I ja volim black-white fotografije ali nemam uslove da ih pravim.Radim na digitalnom koji nema tu opciju.
 
...pre desetak godina je meni bilo malo krivo kad je moj prof.fotografije radio :arrow: :roll: na rezultate prouchavanja nekih osnovnih elemenata kompozicije odnosno teorije forme ,u vidu fotografija... i te vezhbice su bile skroz cool, uochiti teksturu, gradaciju, kontraste, perspektivu, zlatni presek... i bla, bla ...
uglavnom , shta sam nauchila ? da je 'bavljenje' fotografijom, kao uostalom i bilo kojim drugim vidom umetnosti, prilichno intelektualan posao i da podrazumeva malo vishe od : e kupim digitalni fotoaparat, onda slikam shta god mi padne na pamet (bez ikakvog koncepta i ideje) i kao uuu al sam cool, kakve sam 'umetnichke' fotke napravio... :?
tako da...izvini shto zvuchim 'malo' grubo...ali pitao si za mishljenje... a moji su kriterijumi za dobru fotografiju too high... za pozitivniju reakciju na tvoje (sorry :oops: )
 
svidja mi se sky+more jeste klasika ali mi se svidja najvishe mozda zbog kompozicije
i dugachka ulica rulez! to je isto dobro
nebo i kuce su ok ali nesto mi nije tako jako. nebo je lepo
ana mi nije izazvala neki efekat bash
a kanta je nagovestila zanimljivost ali nestho je oimelo u realizaciji ne znam shta.
ali ja te podrzavam

(klap, zatvaram popovsku knjizhicu i ulazim u kancelariju)

he uciccu ja pa ce vam biti bolje. cao

* svidja mi se more kod ane...buahahhahah
 
raindog:
...pre desetak godina je meni bilo malo krivo kad je moj prof.fotografije radio :arrow: :roll: na rezultate prouchavanja nekih osnovnih elemenata kompozicije odnosno teorije forme ,u vidu fotografija... i te vezhbice su bile skroz cool, uochiti teksturu, gradaciju, kontraste, perspektivu, zlatni presek... i bla, bla ...
uglavnom , shta sam nauchila ? da je 'bavljenje' fotografijom, kao uostalom i bilo kojim drugim vidom umetnosti, prilichno intelektualan posao i da podrazumeva malo vishe od : e kupim digitalni fotoaparat, onda slikam shta god mi padne na pamet (bez ikakvog koncepta i ideje) i kao uuu al sam cool, kakve sam 'umetnichke' fotke napravio... :?
tako da...izvini shto zvuchim 'malo' grubo...ali pitao si za mishljenje... a moji su kriterijumi za dobru fotografiju too high... za pozitivniju reakciju na tvoje (sorry :oops: )

Drago mi je sto si ovo napisala jer je OK da procitam i kritiku koja nije pozitivna.Inace,ja sam jos na tom nivou "WOW ovo je cool bas dobro izgleda"
i ove fotografije se zasnivaju jedino na mom licnom ukusu i osecaju,ako sam se dobro izrazio.Nemam nikakvo teoretsko znanje a kada bih cuo za neki kurs fotografije koji nije previse skup rado bih se prijavio.Inace,ne bezim od tog sto ti nazivas intelektualno cak sta vise kazu mi da u tom pogledu i preterujem (ovo se ne odnosi na fotografije).U svakom slucaju hvala ti na komentaru.
 

Back
Top